Sisi a příbuzní
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sisi a příbuzní

Fórum o císařovně Alžbětě
 
PříjemPříjem  HledatHledat  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  PřihlášeníPřihlášení  

 

 Šperkovnice a další předměty z aukcí

Goto down 
+4
Lenka
kiralyne
Eugenie
Lisi
8 posters
Jdi na stránku : 1, 2, 3  Next
AutorZpráva
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8601
Registration date : 27. 06. 08

Šperkovnice a další předměty z aukcí Empty
PříspěvekPředmět: Šperkovnice a další předměty z aukcí   Šperkovnice a další předměty z aukcí EmptyTue Apr 20, 2010 8:58 pm

Aukční síň Christies bude dražit šperkovnici císařovny Sisi. Podobu má ve tvaru zámku, na který se vkládá ještě jeden menší s právě používanými šperky.
Více hledejte v archivu TV novin u Novy z 20.4. nebo zde u aukční síně http://www.christies.com/LotFinder/lot_details.aspx?from=searchresults&intObjectID=5303511&sid=e7b4fca4-56fc-4810-a3c3-9516fc2f3414


Naposledy upravil Lisi dne Tue Oct 26, 2010 9:09 am, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
Eugenie
Arcivévoda/arcivévodkyně
Arcivévoda/arcivévodkyně
Eugenie


Poeet p?íspivku : 723
Zlaťáků : 6908
Registration date : 17. 01. 10

Šperkovnice a další předměty z aukcí Empty
PříspěvekPředmět: Re: Šperkovnice a další předměty z aukcí   Šperkovnice a další předměty z aukcí EmptyWed Apr 21, 2010 4:16 pm

Můj bože! Škoda, že nejsem milionář. Hned bych ji koupila...měla bych něco co patřilo Sissi to by bylo báječné. Škoda, že si ji nemohu přát jako dárek třeba k narozeninám...jenže takový dárek k narozeninám by mohla dostat jen rakouská císařovna Šperkovnice a další předměty z aukcí Icon_sad
Návrat nahoru Goto down
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8601
Registration date : 27. 06. 08

Šperkovnice a další předměty z aukcí Empty
PříspěvekPředmět: Re: Šperkovnice a další předměty z aukcí   Šperkovnice a další předměty z aukcí EmptyWed Apr 21, 2010 5:43 pm

Asi tak, ale představ si, že k té šperkovnici potřebuješ i odpovídající prostory, přece nebude stát jen tak na toaletním stolku v ložnici.
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
kiralyne
Vévoda/vévodkyně
Vévoda/vévodkyně
kiralyne


Poeet p?íspivku : 455
Zlaťáků : 6695
Registration date : 05. 01. 09

Šperkovnice a další předměty z aukcí Empty
PříspěvekPředmět: Re: Šperkovnice a další předměty z aukcí   Šperkovnice a další předměty z aukcí EmptyWed Apr 21, 2010 8:43 pm

Lisi napsal:
přece nebude stát jen tak na toaletním stolku v ložnici.
Laughing Laughing Laughing Tak tahle představa mě opravdu pobavila. Laughing Laughing Laughing
Návrat nahoru Goto down
Lenka
Měšťan/měšťanka
Měšťan/měšťanka



Poeet p?íspivku : 15
Age : 54
Zlaťáků : 5211
Registration date : 13. 02. 10

Šperkovnice a další předměty z aukcí Empty
PříspěvekPředmět: Šperkovnice   Šperkovnice a další předměty z aukcí EmptyWed Apr 21, 2010 9:30 pm

Bože, a kde jinde by měla stát, než na nočním stolku? A navíc jí patřila jen možná!
Návrat nahoru Goto down
kiralyne
Vévoda/vévodkyně
Vévoda/vévodkyně
kiralyne


Poeet p?íspivku : 455
Zlaťáků : 6695
Registration date : 05. 01. 09

Šperkovnice a další předměty z aukcí Empty
PříspěvekPředmět: Re: Šperkovnice a další předměty z aukcí   Šperkovnice a další předměty z aukcí EmptyWed Apr 21, 2010 10:15 pm

Lenka napsal:
Bože, a kde jinde by měla stát, než na nočním stolku? A navíc jí patřila jen možná!
Za prvé psala na toaletním stolku a za druhé-vidělas ji? Já bych si ji teda na toaletní stolek fakt nedala.
A už je vydražená.
Návrat nahoru Goto down
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8601
Registration date : 27. 06. 08

Šperkovnice a další předměty z aukcí Empty
PříspěvekPředmět: Re: Šperkovnice a další předměty z aukcí   Šperkovnice a další předměty z aukcí EmptyThu Apr 22, 2010 1:47 pm

Ta šperkovnice má takové rozměry, že by se do dnešních běžných bytových zařízení ani nevešla (a to nemluvím o obsahu). Tak jsem to myslela.
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
kiralyne
Vévoda/vévodkyně
Vévoda/vévodkyně
kiralyne


Poeet p?íspivku : 455
Zlaťáků : 6695
Registration date : 05. 01. 09

Šperkovnice a další předměty z aukcí Empty
PříspěvekPředmět: Re: Šperkovnice a další předměty z aukcí   Šperkovnice a další předměty z aukcí EmptyThu Apr 22, 2010 6:18 pm

Lisi napsal:
Ta šperkovnice má takové rozměry, že by se do dnešních běžných bytových zařízení ani nevešla (a to nemluvím o obsahu). Tak jsem to myslela.
No právě. Ale když jsem si představila jak se ji snažím nacpat na svou toaletku (a to ji nemám žádnou mrňavou, ale takovou tu zámeckou), tak jsem se u toho fakt nasmála. Laughing
Návrat nahoru Goto down
Vladana
Hrabě/hraběnka
Hrabě/hraběnka
Vladana


Poeet p?íspivku : 142
Zlaťáků : 5475
Registration date : 14. 04. 10

Šperkovnice a další předměty z aukcí Empty
PříspěvekPředmět: Re: Šperkovnice a další předměty z aukcí   Šperkovnice a další předměty z aukcí EmptyFri Apr 23, 2010 5:16 pm

Lisi napsal:
Aukční síň Christies bude dražit šperkovnici císařovny Sisi. Podobu má ve tvaru zámku, na který se vkládá ještě jeden menší s právě používanými šperky.
Více hledejte v archivu TV novin u Novy z 20.4. nebo zde u aukční síně http://www.christies.com/LotFinder/lot_details.aspx?from=searchresults&intObjectID=5303511&sid=e7b4fca4-56fc-4810-a3c3-9516fc2f3414

Krááásnáá!! Škoda, kdybych byla miliárdář nebo milionář - podle toho na kolik by to vyšlo, ihned bych si ji bez váhání koupila! Very Happy
Návrat nahoru Goto down
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8601
Registration date : 27. 06. 08

Šperkovnice a další předměty z aukcí Empty
PříspěvekPředmět: Re: Šperkovnice a další předměty z aukcí   Šperkovnice a další předměty z aukcí EmptySun Apr 25, 2010 6:54 pm

Vítez dražby je známý, nebo ne?
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
kiralyne
Vévoda/vévodkyně
Vévoda/vévodkyně
kiralyne


Poeet p?íspivku : 455
Zlaťáků : 6695
Registration date : 05. 01. 09

Šperkovnice a další předměty z aukcí Empty
PříspěvekPředmět: Re: Šperkovnice a další předměty z aukcí   Šperkovnice a další předměty z aukcí EmptySun Apr 25, 2010 8:06 pm

Lisi napsal:
Vítez dražby je známý, nebo ne?
Eh, tak to nevím, mě to říkala mamka, že to viděla ve zprávách a tam říkali, že šperkovnice je už vydražená.
Návrat nahoru Goto down
maria
Měšťan/měšťanka
Měšťan/měšťanka
maria


Poeet p?íspivku : 11
Age : 33
Zlaťáků : 5114
Registration date : 18. 05. 10

Šperkovnice a další předměty z aukcí Empty
PříspěvekPředmět: Re: Šperkovnice a další předměty z aukcí   Šperkovnice a další předměty z aukcí EmptyTue Jun 22, 2010 11:33 am

škoda že nejsem milionář, pak bych si ji koupila hned. Alespoň bych měla něco od Sissi
Návrat nahoru Goto down
http://www.olgar.blog.cz
Eugenie
Arcivévoda/arcivévodkyně
Arcivévoda/arcivévodkyně
Eugenie


Poeet p?íspivku : 723
Zlaťáků : 6908
Registration date : 17. 01. 10

Šperkovnice a další předměty z aukcí Empty
PříspěvekPředmět: Re: Šperkovnice a další předměty z aukcí   Šperkovnice a další předměty z aukcí EmptyTue Jun 22, 2010 2:14 pm

Škoda kdybych byla manželkou jednoho z hrstky evropských princů nebo arabských šejků či brunejského sultána určitě bych ji mohla dostat jako svatební dar...to se asi nestane, ale stejně prince bych nechtěla...víme jak na tom byla Sissi a nejen ona.
Návrat nahoru Goto down
kiralyne
Vévoda/vévodkyně
Vévoda/vévodkyně
kiralyne


Poeet p?íspivku : 455
Zlaťáků : 6695
Registration date : 05. 01. 09

Šperkovnice a další předměty z aukcí Empty
PříspěvekPředmět: Re: Šperkovnice a další předměty z aukcí   Šperkovnice a další předměty z aukcí EmptyTue Jun 22, 2010 6:36 pm

maria napsal:
Alespoň bych měla něco od Sissi
Ale ono přece není úplně jisté, že jí ta šperkovnice patřila. A já osobně bych radši něco menšího(třeba nějaký kapesník, šálu nebo něco podobného), přece jenom tahle šperkovnice zabere hodně místa. Very Happy
Návrat nahoru Goto down
Max
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Max


Poeet p?íspivku : 265
Zlaťáků : 6265
Registration date : 03. 02. 09

Šperkovnice a další předměty z aukcí Empty
PříspěvekPředmět: Re: Šperkovnice a další předměty z aukcí   Šperkovnice a další předměty z aukcí EmptyTue Jun 22, 2010 8:11 pm

Tak jsem se podíval na tu šperkovnici, co se to vůbec dražilo. Ale vůbec mi to nepřijde, že by tohle byla šperkovnice Sisi. Kde by ji vůbec vzala?
Návrat nahoru Goto down
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8601
Registration date : 27. 06. 08

Šperkovnice a další předměty z aukcí Empty
PříspěvekPředmět: Re: Šperkovnice a další předměty z aukcí   Šperkovnice a další předměty z aukcí EmptyWed Jun 23, 2010 9:32 am

Zřejmě by ji mohla dostat darem.
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
Eugenie
Arcivévoda/arcivévodkyně
Arcivévoda/arcivévodkyně
Eugenie


Poeet p?íspivku : 723
Zlaťáků : 6908
Registration date : 17. 01. 10

Šperkovnice a další předměty z aukcí Empty
PříspěvekPředmět: Re: Šperkovnice a další předměty z aukcí   Šperkovnice a další předměty z aukcí EmptyThu Jun 24, 2010 2:11 pm

Hmm ví Bůh jestli je to vůbec vhodná investice, když ani nevíme jestli byla doopravdy její...samozřejmě souhlasím s kiralyne kapesník, rukavička nebo medailonek je daleko lepší...nejlepší by byla kadeř vlasů..., ale jak je dobře známo tu věnovala snad jedinkrát...mimochodem bychom alespoň věděli jakou přesně měla barvu vlasů...hnědá je moc obecná charakteristika....zvláště, když v mládí byla špinavá blondýnka.
Návrat nahoru Goto down
Hans
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Hans


Poeet p?íspivku : 231
Zlaťáků : 5541
Registration date : 14. 04. 10

Šperkovnice a další předměty z aukcí Empty
PříspěvekPředmět: Re: Šperkovnice a další předměty z aukcí   Šperkovnice a další předměty z aukcí EmptyTue Aug 17, 2010 9:16 am

Čert vem šperkovnici - co si takhle pořídit vlečku co měla Alžbětina mamča na svatbě dcerušky:-)

http://www.liveauctioneers.com/item/4190121

Nebo snad přímo Alžbětino rodinné fotoalbum???

http://www.liveauctioneers.com/item/5026299

Návrat nahoru Goto down
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8601
Registration date : 27. 06. 08

Šperkovnice a další předměty z aukcí Empty
PříspěvekPředmět: Re: Šperkovnice a další předměty z aukcí   Šperkovnice a další předměty z aukcí EmptyTue Aug 17, 2010 3:15 pm

Zajímavé, zvlášť to album.
Ale ten první odkaz jde na bavorskou královnu.
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
Eugenie
Arcivévoda/arcivévodkyně
Arcivévoda/arcivévodkyně
Eugenie


Poeet p?íspivku : 723
Zlaťáků : 6908
Registration date : 17. 01. 10

Šperkovnice a další předměty z aukcí Empty
PříspěvekPředmět: Re: Šperkovnice a další předměty z aukcí   Šperkovnice a další předměty z aukcí EmptyWed Aug 18, 2010 4:59 pm

Ano ovšem album by nebylo špatné...opravdu, ale vlečka z prvního odkazu patří královně Marii Bavorské (zájem nějak pohasl...už jsem myslela, že se muzeum zbláznilo a prodává tu Alžbětinu)...
Návrat nahoru Goto down
Hans
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Hans


Poeet p?íspivku : 231
Zlaťáků : 5541
Registration date : 14. 04. 10

Šperkovnice a další předměty z aukcí Empty
PříspěvekPředmět: Vlečka   Šperkovnice a další předměty z aukcí EmptyThu Aug 19, 2010 11:30 am

Eugenie napsal:
Ano ovšem album by nebylo špatné...opravdu, ale vlečka z prvního odkazu patří královně Marii Bavorské (zájem nějak pohasl...už jsem myslela, že se muzeum zbláznilo a prodává tu Alžbětinu)...


Pardon - s tou vlečkou jsem si to blbě zařadil - odkaz mám u sebe veden jako že patřil Ludovice.

To myslíš to vlečku se zlatou co se všude uvádí jako že je ze svatebních šatů a to i přez to že ze svatebních šatů není:-)
respektive takhle - obřady trvaly celkem 4 dny, ale na svatebním obřadu ve chrámu ji neměla neb patřila ke "gratulační robě".
Stejně by ě zajímalo kolikráte se za ty čtyři dny musela převlíknou:-)
Návrat nahoru Goto down
Eugenie
Arcivévoda/arcivévodkyně
Arcivévoda/arcivévodkyně
Eugenie


Poeet p?íspivku : 723
Zlaťáků : 6908
Registration date : 17. 01. 10

Šperkovnice a další předměty z aukcí Empty
PříspěvekPředmět: Re: Šperkovnice a další předměty z aukcí   Šperkovnice a další předměty z aukcí EmptyThu Aug 19, 2010 1:18 pm

Hansi,
myslím, že se musela chudinka převlékat minimálně třikrát denně. Při představě toho že mne z jedněch šatů vysvléknou a vzápětí mne přečešou a pracně znovu navléknou do jiných jenom proto abych se ukázala lidu nebo v divadle a mohla se jít zase převlékat. Není divu, že byla Alžběta tak nervózní a neustále plakala...musela být strašně unavená...program byl opravdu nabitý.
Žádný útěk na svatební cestu...
Návrat nahoru Goto down
Hans
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Hans


Poeet p?íspivku : 231
Zlaťáků : 5541
Registration date : 14. 04. 10

Šperkovnice a další předměty z aukcí Empty
PříspěvekPředmět: Re: Šperkovnice a další předměty z aukcí   Šperkovnice a další předměty z aukcí EmptyThu Aug 19, 2010 1:47 pm

Eugenie napsal:
Hansi,
myslím, že se musela chudinka převlékat minimálně třikrát denně. Při představě toho že mne z jedněch šatů vysvléknou a vzápětí mne přečešou a pracně znovu navléknou do jiných jenom proto abych se ukázala lidu nebo v divadle a mohla se jít zase převlékat. Není divu, že byla Alžběta tak nervózní a neustále plakala...musela být strašně unavená...program byl opravdu nabitý.
Žádný útěk na svatební cestu...

To byly určitě slzičky štěstí - nebo se pletu??? affraid
Návrat nahoru Goto down
Eugenie
Arcivévoda/arcivévodkyně
Arcivévoda/arcivévodkyně
Eugenie


Poeet p?íspivku : 723
Zlaťáků : 6908
Registration date : 17. 01. 10

Šperkovnice a další předměty z aukcí Empty
PříspěvekPředmět: Re: Šperkovnice a další předměty z aukcí   Šperkovnice a další předměty z aukcí EmptyThu Aug 19, 2010 1:57 pm

Ne to určitě ne, Hansi. Sad
Návrat nahoru Goto down
Hans
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Hans


Poeet p?íspivku : 231
Zlaťáků : 5541
Registration date : 14. 04. 10

Šperkovnice a další předměty z aukcí Empty
PříspěvekPředmět: Re: Šperkovnice a další předměty z aukcí   Šperkovnice a další předměty z aukcí EmptyThu Aug 19, 2010 3:07 pm

Eugenie napsal:
Ne to určitě ne, Hansi. Sad

Jestly by onehdá nebylo lepší kdyby se odmítla zasnoubit:-)
Jo jasně - byla by to ostuda - ale Franc by si nabrnknul jinou(sestru) a vaše milá Lisi by pak měla klid.
No ale to by se zase nestala tou "ikonou" kterou dnes je Exclamation
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Šperkovnice a další předměty z aukcí Empty
PříspěvekPředmět: Re: Šperkovnice a další předměty z aukcí   Šperkovnice a další předměty z aukcí Empty

Návrat nahoru Goto down
 
Šperkovnice a další předměty z aukcí
Návrat nahoru 
Strana 1 z 3Jdi na stránku : 1, 2, 3  Next

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Sisi a příbuzní :: Císařovna Alžběta (1837 - 1898) :: Císařovna Alžběta-
Přejdi na: