Sisi a příbuzní
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sisi a příbuzní

Fórum o císařovně Alžbětě
 
PříjemPříjem  HledatHledat  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  PřihlášeníPřihlášení  

 

 Návrhy na vylepšení fóra

Goto down 
+5
Max
Madria
Grand Duchess Ally
judy
Lisi
9 posters
Jdi na stránku : Previous  1, 2
AutorZpráva
Romy
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Romy


Poeet p?íspivku : 251
Zlaťáků : 4973
Registration date : 16. 05. 12

Návrhy na vylepšení fóra - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Návrhy na vylepšení fóra   Návrhy na vylepšení fóra - Stránka 2 EmptyMon May 13, 2013 6:15 pm

kiralyne napsal:
Romy napsal:
Nevím, jak ostatní, ale mě vždy fascinoval ten habsburský zvyk rozdělovat mrtvá těla na tři části: vnitřnosti, srdce a zbytek. A ten ceremoniál s boucháním na vrata krypty.

Tak zrovna na to klepání na vrata jsem psala seminárku do předmětu K smrti se rodíme...Smile

A na kolik stránek to tak cca vyšlo? Vůbec si to neumím představit.... Very Happy
Návrat nahoru Goto down
kiralyne
Vévoda/vévodkyně
Vévoda/vévodkyně
kiralyne


Poeet p?íspivku : 455
Zlaťáků : 6673
Registration date : 05. 01. 09

Návrhy na vylepšení fóra - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Návrhy na vylepšení fóra   Návrhy na vylepšení fóra - Stránka 2 EmptyMon May 13, 2013 6:21 pm

Romy napsal:
A na kolik stránek to tak cca vyšlo? Vůbec si to neumím představit.... Very Happy

Asi tak na 7 stran i s několika obrázky.
Návrat nahoru Goto down
kiralyne
Vévoda/vévodkyně
Vévoda/vévodkyně
kiralyne


Poeet p?íspivku : 455
Zlaťáků : 6673
Registration date : 05. 01. 09

Návrhy na vylepšení fóra - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Návrhy na vylepšení fóra   Návrhy na vylepšení fóra - Stránka 2 EmptyMon May 13, 2013 6:23 pm

Zase tu píšeme jen my dvě.

Kousek textu té seminárky. Strana 4:

Na konci června roku 1875 zemřel Ferdinand, bývalý císař rakouský. Bylo to poprvé, kdy se měl pohřbít Habsburk, který dobrovolně odstoupil z trůnu a přenechal ho synovci. Ferdinand nebyl pouhý arcivévoda, ale ani vládnoucí panovník. Navíc dlouhá léta žil v ústraní a jako člen vládnoucího domu se téměř neangažoval. I tyto problémy se podařilo vyřešit a Ferdinandu, zvanému Dobrotivý, byl vystrojen důstojný pohřeb se všemi jemu náležejícími poctami. Ve 2 hodiny odpoledne byly jeho vnitřnosti a srdce převezena na příslušná místa, v 5 hodin začal samotný pohřeb, jehož se zúčastnili korunní princové z Ruska, Německa, Itálie a Würtenberska. Pohřeb vedli nejvyšší církevní hodnostáři říše. I tentokrát však byla rakev pouze „osmi císařskými služebníky z vozu vyzdvižena, do chrámu přinesena a zde na určené místo postavena. Arcibiskup Vídeňský ji vykropil. Po té odnešena do hrobky za průvodu kapucínův.[1]







[1] Pohřeb císaře a krále Ferdinanda Dobrotivého ve Vídni. Opavský Týdenník, 17. července 1875, č. 29, s. 1.
Návrat nahoru Goto down
Romy
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Romy


Poeet p?íspivku : 251
Zlaťáků : 4973
Registration date : 16. 05. 12

Návrhy na vylepšení fóra - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Návrhy na vylepšení fóra   Návrhy na vylepšení fóra - Stránka 2 EmptyMon May 13, 2013 6:44 pm

kiralyne napsal:
Zase tu píšeme jen my dvě.

Kousek textu té seminárky. Strana 4:

Na konci června roku 1875 zemřel Ferdinand, bývalý císař rakouský. Bylo to poprvé, kdy se měl pohřbít Habsburk, který dobrovolně odstoupil z trůnu a přenechal ho synovci. Ferdinand nebyl pouhý arcivévoda, ale ani vládnoucí panovník. Navíc dlouhá léta žil v ústraní a jako člen vládnoucího domu se téměř neangažoval. I tyto problémy se podařilo vyřešit a Ferdinandu, zvanému Dobrotivý, byl vystrojen důstojný pohřeb se všemi jemu náležejícími poctami. Ve 2 hodiny odpoledne byly jeho vnitřnosti a srdce převezena na příslušná místa, v 5 hodin začal samotný pohřeb, jehož se zúčastnili korunní princové z Ruska, Německa, Itálie a Würtenberska. Pohřeb vedli nejvyšší církevní hodnostáři říše. I tentokrát však byla rakev pouze „osmi císařskými služebníky z vozu vyzdvižena, do chrámu přinesena a zde na určené místo postavena. Arcibiskup Vídeňský ji vykropil. Po té odnešena do hrobky za průvodu kapucínův.[1]







[1] Pohřeb císaře a krále Ferdinanda Dobrotivého ve Vídni. Opavský Týdenník, 17. července 1875, č. 29, s. 1.

To vypadá dobře. Někde jsem také četla, že byl problém s pohřbem samotného Franziho, protože už si nikdo nepamatoval náležitosti pohřbu císaře, jak dlouho vládnul!
Návrat nahoru Goto down
kiralyne
Vévoda/vévodkyně
Vévoda/vévodkyně
kiralyne


Poeet p?íspivku : 455
Zlaťáků : 6673
Registration date : 05. 01. 09

Návrhy na vylepšení fóra - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Návrhy na vylepšení fóra   Návrhy na vylepšení fóra - Stránka 2 EmptyMon May 13, 2013 8:19 pm

Romy napsal:
Někde jsem také četla, že byl problém s pohřbem samotného Franziho, protože už si nikdo nepamatoval náležitosti pohřbu císaře, jak dlouho vládnul!
To bylo ve Viribus unitis. I já jsem to v té seminárce použila.
Návrat nahoru Goto down
Romy
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Romy


Poeet p?íspivku : 251
Zlaťáků : 4973
Registration date : 16. 05. 12

Návrhy na vylepšení fóra - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Návrhy na vylepšení fóra   Návrhy na vylepšení fóra - Stránka 2 EmptyTue May 14, 2013 8:20 pm

kiralyne napsal:
Romy napsal:
Někde jsem také četla, že byl problém s pohřbem samotného Franziho, protože už si nikdo nepamatoval náležitosti pohřbu císaře, jak dlouho vládnul!
To bylo ve Viribus unitis. I já jsem to v té seminárce použila.

Jo, máš pravdu, asi jsem to četla tam. A když už jsi tuhle práci psala, bylo něco zajímavého ohledně pohřbu císařovny? Já slyšela, že někoho ušlapali, když si lidé začali trhat kusy věnců na památku! A jak se vlastně lišil pohřeb císařovny od toho císařova? To byl "méně" slavnostní?
Návrat nahoru Goto down
kiralyne
Vévoda/vévodkyně
Vévoda/vévodkyně
kiralyne


Poeet p?íspivku : 455
Zlaťáků : 6673
Registration date : 05. 01. 09

Návrhy na vylepšení fóra - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Návrhy na vylepšení fóra   Návrhy na vylepšení fóra - Stránka 2 EmptyTue May 14, 2013 8:51 pm

Romy napsal:
kiralyne napsal:
Romy napsal:
Někde jsem také četla, že byl problém s pohřbem samotného Franziho, protože už si nikdo nepamatoval náležitosti pohřbu císaře, jak dlouho vládnul!
To bylo ve Viribus unitis. I já jsem to v té seminárce použila.

Jo, máš pravdu, asi jsem to četla tam. A když už jsi tuhle práci psala, bylo něco zajímavého ohledně pohřbu císařovny? Já slyšela, že někoho ušlapali, když si lidé začali trhat kusy věnců na památku! A jak se vlastně lišil pohřeb císařovny od toho císařova? To byl "méně" slavnostní?
Už jsem založila v sekci novověk téma, tak už by to chtělo komunikovat asi tam.
Jinak ve své seminárce jsem se zaměřila čistě na rituál klepání. Jinak jsem se těmi pohřby nezabývala. Měla to být krátká seminárka asi o 3 stranách, takže jsem i tak překročila požadovaný počet stran.
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Návrhy na vylepšení fóra - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Návrhy na vylepšení fóra   Návrhy na vylepšení fóra - Stránka 2 Empty

Návrat nahoru Goto down
 
Návrhy na vylepšení fóra
Návrat nahoru 
Strana 2 z 2Jdi na stránku : Previous  1, 2
 Similar topics
-

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Sisi a příbuzní :: Informace :: Fórum-
Přejdi na: