Sisi a příbuzní
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sisi a příbuzní

Fórum o císařovně Alžbětě
 
PříjemPříjem  HledatHledat  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  PřihlášeníPřihlášení  

 

 Sisi v Čechách

Goto down 
+4
Hans
kiralyne
Eugenie
Max
8 posters
Jdi na stránku : 1, 2  Next
AutorZpráva
Max
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Max


Poeet p?íspivku : 265
Zlaťáků : 6265
Registration date : 03. 02. 09

Sisi v Čechách Empty
PříspěvekPředmět: Sisi v Čechách   Sisi v Čechách EmptyFri Oct 15, 2010 3:57 pm

Založil jsem nové téma k diskuzi o císařovniných cestách do Čech. Co u nás navštívila, kde se jí líbilo apod.
Návrat nahoru Goto down
Max
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Max


Poeet p?íspivku : 265
Zlaťáků : 6265
Registration date : 03. 02. 09

Sisi v Čechách Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sisi v Čechách   Sisi v Čechách EmptyFri Oct 15, 2010 4:02 pm

Přesto, že jsou všichni přesvědčeni o tom, že Sisi Čechy neměla ráda, a ani sem necestovala, dokázali jsme jí nabídnout něco, z čeho měla obrovskou radost!!! Takovým místem je např. Národní hřebčín Kladruby nad Labem.

Kladruby nad Labem, 1858
Píše se rok 1858 a císař František Josef I. i se svojí chotí, císařovnou Alžbětou, navštěvují Kladruby. Zúčastňují se honu a poté si chtějí prohlédnout hřebčín.

Alžbětě i Františku Josefovi se v Kladrubech velmi líbilo, což potvrzuje i to, že je nenavštívili naposled!

Návrat nahoru Goto down
Eugenie
Arcivévoda/arcivévodkyně
Arcivévoda/arcivévodkyně
Eugenie


Poeet p?íspivku : 723
Zlaťáků : 6908
Registration date : 17. 01. 10

Sisi v Čechách Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sisi v Čechách   Sisi v Čechách EmptyMon Oct 18, 2010 7:06 pm

Mimochodem mám takový dojem, že císařovna navštívila i první Velkou Pardubickou...
Návrat nahoru Goto down
kiralyne
Vévoda/vévodkyně
Vévoda/vévodkyně
kiralyne


Poeet p?íspivku : 455
Zlaťáků : 6695
Registration date : 05. 01. 09

Sisi v Čechách Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sisi v Čechách   Sisi v Čechách EmptyMon Oct 18, 2010 8:49 pm

Max napsal:
Přesto, že jsou všichni přesvědčeni o tom, že Sisi Čechy neměla ráda, a ani sem necestovala
To není pravda, že jsou o tomto všichni přesvědčeni. Vždyť jejich svatební cesta vedla nejprve do českých zemí a údajně se to tu Alžbětě velmi líbilo. Jenže v pozdějších letech sem jezdit přestala téměř úplně. Teď je otázkou, jestli se třeba v Čechách nestalo něco, co ji tuto zemi zprotivilo a o čem my nevíme.
Návrat nahoru Goto down
Hans
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Hans


Poeet p?íspivku : 231
Zlaťáků : 5541
Registration date : 14. 04. 10

Sisi v Čechách Empty
PříspěvekPředmět: Praděd   Sisi v Čechách EmptyTue Oct 19, 2010 12:35 am

Na kopečku vedle Pradědu je kámen s pamětní deskou - zdě měla císařovna na svých cestách bohatě posvačit(pravděpodobně sklenici mléka že:-)

Možná sem císařovna přestala jezdit po roce 1866 - to tu Franc osobně strávil téměř půl roku sčítáním ztrát na majetku a životech
Návrat nahoru Goto down
Max
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Max


Poeet p?íspivku : 265
Zlaťáků : 6265
Registration date : 03. 02. 09

Sisi v Čechách Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sisi v Čechách   Sisi v Čechách EmptyTue Oct 19, 2010 1:34 pm

Ano, svatební cesta vedla do Čech a na Moravu. A co zde navštívili?
První zastávku udělali v Břeclavi na slavnostně vyzdobeném nádraží, poté v Brně (zdrželi se dva dny) a pak do Prahy, kde byli ubytovaní na Pražském hradě. Mimo tyto města navštívili Hanou, zámek Ploskovice, zámek Děčín...

Zajímavé, co se mohlo stát, že sem později tak často nejezdila. Ale i poté sem občas zajela. Třeba do Kroměříže v roce 1885, sice kvůli jednání Franze Josefa, ale byla tady. A to se počítá! Wink
Návrat nahoru Goto down
Eugenie
Arcivévoda/arcivévodkyně
Arcivévoda/arcivévodkyně
Eugenie


Poeet p?íspivku : 723
Zlaťáků : 6908
Registration date : 17. 01. 10

Sisi v Čechách Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sisi v Čechách   Sisi v Čechách EmptyTue Oct 19, 2010 4:58 pm

O tom se dá bohužel jen diskutovat...nicméně do toho...
Návrat nahoru Goto down
Max
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Max


Poeet p?íspivku : 265
Zlaťáků : 6265
Registration date : 03. 02. 09

Sisi v Čechách Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sisi v Čechách   Sisi v Čechách EmptyTue Oct 19, 2010 7:53 pm

Kiralyne, ještě k tomu Tvému příspěvku. Píšeš, že o tom nejsou všichni přesvědčeni, dobře, ale ani nikde není psané, že do Čech často jezdila, anebo, že je měla ráda. A přitom Čechy a Moravu ráda mít mohla!
Ale tohle je zastíněné zpopularizovaným a podle mě značně zkresleným vztahem Sisi k Maďarsku. Autoři o tom tak moc psali, že jsou z toho milované Uhry. Média dělají bohužel hodně!
Návrat nahoru Goto down
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8601
Registration date : 27. 06. 08

Sisi v Čechách Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sisi v Čechách   Sisi v Čechách EmptyWed Oct 20, 2010 10:03 am

K tomu ježdění do Čech - všude se píše, že hodně cestovala, ale třeba si vzpomínám na mapu ze Sisi muzea, kde je znázorněno, kam jezdila, tak Čechy tam vůbec nejsou namalované.
Z toho, co je tu už napsané tu bylo rozhodně dost, vždyť i do toho Skotska jezdila jenom ve svém období, které hned pominulo.
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
Max
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Max


Poeet p?íspivku : 265
Zlaťáků : 6265
Registration date : 03. 02. 09

Sisi v Čechách Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sisi v Čechách   Sisi v Čechách EmptyFri Oct 22, 2010 7:09 pm

To je další takový případ! Proč tam nezakreslili Čechy, které Alžběta navštívila jako vůbec první? A do kterých jezdila, jak zjišťujeme, často?
Návrat nahoru Goto down
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8601
Registration date : 27. 06. 08

Sisi v Čechách Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sisi v Čechách   Sisi v Čechách EmptyTue Oct 26, 2010 9:06 am

Třeba proto, že to nebyla její volba sem jet. Po svatbě si asi ještě těžko vybírala, kam pojedou na svatební cestu, při vyjednávání v Kroměříži byla píš jako doplněk. Ty Kladruby mohla navštívit, protože byla zvědavá. A všude byla hlavně s manželem.

Znáte nějaký případ, kdy by tu byla sama?

Jinak si myslím, že třeba tu svatbení cestu zmínit mohla.
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
Max
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Max


Poeet p?íspivku : 265
Zlaťáků : 6265
Registration date : 03. 02. 09

Sisi v Čechách Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sisi v Čechách   Sisi v Čechách EmptyTue Oct 26, 2010 4:00 pm

Co se týče těch Kladrub. I kdyby to bylo ze zvědavosti, tak se jí to asi líbilo, když je navštívila vícekrát. Nevím ale, zda-li i potom tu byla s manželem. Možná sama. Myslíte, že by se jí nelíbil nejstarší (a velký) hřebčín na světě?

A pokud vím, cestovala inkognito. A pokud cestovala po venkově, lidé o tom nemuseli ani vědět. Stěží by poznali císařovnu, ne tak, když cestovala "v utajení".
Návrat nahoru Goto down
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8601
Registration date : 27. 06. 08

Sisi v Čechách Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sisi v Čechách   Sisi v Čechách EmptyTue Nov 02, 2010 9:37 am

To je pravda s tím cestováním inkognito, takže co my můžeme vědět!
Ale v Ženěvě byla taky jako baronka Hohenebs a jak to dopadlo.
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
Max
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Max


Poeet p?íspivku : 265
Zlaťáků : 6265
Registration date : 03. 02. 09

Sisi v Čechách Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sisi v Čechách   Sisi v Čechách EmptyFri Jan 21, 2011 2:36 pm

Roku 1874 navštívila i s císařem první Velkou pardubickou. Je zřejmé, že by si tuhle akci nenechala ujít. Otázkou ale je, zda navštěvovala i další ročníky Velké pardubické?
Návrat nahoru Goto down
Eugenie
Arcivévoda/arcivévodkyně
Arcivévoda/arcivévodkyně
Eugenie


Poeet p?íspivku : 723
Zlaťáků : 6908
Registration date : 17. 01. 10

Sisi v Čechách Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sisi v Čechách   Sisi v Čechách EmptyFri Jan 21, 2011 4:52 pm

Ač se o Velkou zajímám tohle zrovna nevím. Ale myslím, že navštěvovala Kinské, aby si zajezdila, ale nevím ani tohle zrovna na sto procent.
Návrat nahoru Goto down
habsburg
Měšťan/měšťanka
Měšťan/měšťanka



Poeet p?íspivku : 2
Zlaťáků : 4837
Registration date : 27. 01. 11

Sisi v Čechách Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sisi v Čechách   Sisi v Čechách EmptyThu Jan 27, 2011 10:30 am

kiralyne napsal:
Max napsal:
Přesto, že jsou všichni přesvědčeni o tom, že Sisi Čechy neměla ráda, a ani sem necestovala
To není pravda, že jsou o tomto všichni přesvědčeni. Vždyť jejich svatební cesta vedla nejprve do českých zemí a údajně se to tu Alžbětě velmi líbilo. Jenže v pozdějších letech sem jezdit přestala téměř úplně. Teď je otázkou, jestli se třeba v Čechách nestalo něco, co ji tuto zemi zprotivilo a o čem my nevíme.


Sissi nejezdila do Čech ráda i proto , že tam přišla na svoji první nevěru svého manžela, kterou velice těžce nesla.
Návrat nahoru Goto down
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8601
Registration date : 27. 06. 08

Sisi v Čechách Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sisi v Čechách   Sisi v Čechách EmptyThu Jan 27, 2011 12:33 pm

habsburg napsal:

Sissi nejezdila do Čech ráda i proto , že tam přišla na svoji první nevěru svého manžela, kterou velice těžce nesla.

To je pravda? Já jsem si vždycky myslela, že to je románové zpracování.
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
habsburg
Měšťan/měšťanka
Měšťan/měšťanka



Poeet p?íspivku : 2
Zlaťáků : 4837
Registration date : 27. 01. 11

Sisi v Čechách Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sisi v Čechách   Sisi v Čechách EmptyThu Jan 27, 2011 1:01 pm

kiralyne napsal:
Max napsal:
Přesto, že jsou všichni přesvědčeni o tom, že Sisi Čechy neměla ráda, a ani sem necestovala
To není pravda, že jsou o tomto všichni přesvědčeni. Vždyť jejich svatební cesta vedla nejprve do českých zemí a údajně se to tu Alžbětě velmi líbilo. Jenže v pozdějších letech sem jezdit přestala téměř úplně. Teď je otázkou, jestli se třeba v Čechách nestalo něco, co ji tuto zemi zprotivilo a o čem my nevíme.

O nevěře Františka Josefa na svatební cestě v Čechách se zmiňují i autoři v různých monografiích.
Návrat nahoru Goto down
Eugenie
Arcivévoda/arcivévodkyně
Arcivévoda/arcivévodkyně
Eugenie


Poeet p?íspivku : 723
Zlaťáků : 6908
Registration date : 17. 01. 10

Sisi v Čechách Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sisi v Čechách   Sisi v Čechách EmptyThu Jan 27, 2011 7:05 pm

A také např. v knize Soňi Sirotkové Říkali mi Sisi...ovšem tu opravdu nejde považovat za pravdivou, ale nepopírám, že to není špatné čtení. Z románů o Alžbětě bych ji zařadila mezi ty méně tuctové.
Návrat nahoru Goto down
Max
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Max


Poeet p?íspivku : 265
Zlaťáků : 6265
Registration date : 03. 02. 09

Sisi v Čechách Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sisi v Čechách   Sisi v Čechách EmptyThu Jan 27, 2011 9:08 pm

Takže proto, že je to v knihách, musím tomu věřit!?
Návrat nahoru Goto down
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8601
Registration date : 27. 06. 08

Sisi v Čechách Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sisi v Čechách   Sisi v Čechách EmptyFri Jan 28, 2011 1:54 pm

Maxi, věřit můžeš, čemu chceš.

Jinak ta Sirotková, to byla první věc, která mě napadla, bohužel ale asi monografie neštu tak pečlivě.
Můžeš dát nějaký příklad, kde to třeba je?
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
cisarovnaalzbeta
Baron/baronka
Baron/baronka
cisarovnaalzbeta


Poeet p?íspivku : 57
Age : 24
Zlaťáků : 4367
Registration date : 13. 10. 12

Sisi v Čechách Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sisi v Čechách   Sisi v Čechách EmptySun May 26, 2013 11:53 am

Byla jsem na prohlídce zámku v Dětenicích a byl tam Alžbětin obraz, chtěla jsem se zeptat jestli náhodou nevíte zdali byla Alžběta s tímto zámkem nějak spojena??
Návrat nahoru Goto down
http://cisarovnaalzbeta.blog.cz
Romy
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Romy


Poeet p?íspivku : 251
Zlaťáků : 4995
Registration date : 16. 05. 12

Sisi v Čechách Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sisi v Čechách   Sisi v Čechách EmptySun May 26, 2013 7:37 pm

cisarovnaalzbeta napsal:
Byla jsem na prohlídce zámku v Dětenicích a byl tam Alžbětin obraz, chtěla jsem se zeptat jestli náhodou nevíte zdali byla Alžběta s tímto zámkem nějak spojena??

Myslím, že ne. Já její obraz zase viděla ve Ctěnicích, a s tamním zámkem neměla nic společného. Jedině to, že tamní expozice je věnovaná Habsburkům. Ale kdo ví? Třeba se znala s tamním panstvem...
Návrat nahoru Goto down
cisarovnaalzbeta
Baron/baronka
Baron/baronka
cisarovnaalzbeta


Poeet p?íspivku : 57
Age : 24
Zlaťáků : 4367
Registration date : 13. 10. 12

Sisi v Čechách Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sisi v Čechách   Sisi v Čechách EmptySun May 26, 2013 8:47 pm

Romy napsal:
cisarovnaalzbeta napsal:
Byla jsem na prohlídce zámku v Dětenicích a byl tam Alžbětin obraz, chtěla jsem se zeptat jestli náhodou nevíte zdali byla Alžběta s tímto zámkem nějak spojena??

Myslím, že ne. Já její obraz zase viděla ve Ctěnicích, a s tamním zámkem neměla nic společného. Jedině to, že tamní expozice je věnovaná Habsburkům. Ale kdo ví? Třeba se znala s tamním panstvem...
Je to možně, protože jsem vlastně viděla její obrazy i v jiných zámcích...
Návrat nahoru Goto down
http://cisarovnaalzbeta.blog.cz
kiralyne
Vévoda/vévodkyně
Vévoda/vévodkyně
kiralyne


Poeet p?íspivku : 455
Zlaťáků : 6695
Registration date : 05. 01. 09

Sisi v Čechách Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sisi v Čechách   Sisi v Čechách EmptyMon May 27, 2013 12:21 am

cisarovnaalzbeta napsal:
Romy napsal:
cisarovnaalzbeta napsal:
Byla jsem na prohlídce zámku v Dětenicích a byl tam Alžbětin obraz, chtěla jsem se zeptat jestli náhodou nevíte zdali byla Alžběta s tímto zámkem nějak spojena??

Myslím, že ne. Já její obraz zase viděla ve Ctěnicích, a s tamním zámkem neměla nic společného. Jedině to, že tamní expozice je věnovaná Habsburkům. Ale kdo ví? Třeba se znala s tamním panstvem...
Je to možně, protože jsem vlastně viděla její obrazy i v jiných zámcích...
Její obrazy jsou všude. O tom se mluvilo v diskuzi o zámcích.
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Sisi v Čechách Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sisi v Čechách   Sisi v Čechách Empty

Návrat nahoru Goto down
 
Sisi v Čechách
Návrat nahoru 
Strana 1 z 2Jdi na stránku : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Sisi a sestry

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Sisi a příbuzní :: Císařovna Alžběta (1837 - 1898) :: Císařovna Alžběta-
Přejdi na: