Sisi a příbuzní
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sisi a příbuzní

Fórum o císařovně Alžbětě
 
PříjemPříjem  HledatHledat  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  PřihlášeníPřihlášení  

 

 Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa

Goto down 
+5
Max
kiralyne
Lisi
Ducii
judy
9 posters
Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
AutorZpráva
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8601
Registration date : 27. 06. 08

Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa   Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa - Stránka 5 EmptyFri May 29, 2009 9:47 pm

mám to stejně
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
judy
Baron/baronka
Baron/baronka
judy


Poeet p?íspivku : 78
Age : 30
Zlaťáků : 5589
Registration date : 10. 01. 09

Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa   Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa - Stránka 5 EmptyFri Jun 05, 2009 3:34 pm

Tak jsem si konečně udělala čas a na dokument se koukla.
Mně osobně se moc líbil. Zajímavé jsou výpovědi novinářů. Jediné co jsem z dokumentu postrádala bylo potvrzení, jestli byl Henri Paul opravdu opilý, jak říkali nebo ne. Já osobně tomu moc nevěřím.A co se týče teorií starého
Al Fayeda, tak těm už vůbec ne. Že Diana byla těhotná a s Dodim se plánovali vzít...
Návrat nahoru Goto down
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8601
Registration date : 27. 06. 08

Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa   Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa - Stránka 5 EmptyFri Jun 05, 2009 4:53 pm

Mně přišlo celkem zvláštní, jak se chovali k těm fotografům, jak je vyslýchali,..
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
judy
Baron/baronka
Baron/baronka
judy


Poeet p?íspivku : 78
Age : 30
Zlaťáků : 5589
Registration date : 10. 01. 09

Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa   Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa - Stránka 5 EmptyFri Jun 05, 2009 5:29 pm

Ano to je pravda, ale uvažme, že v ty okamžiky byli všichni přesvědčeni, že za nehodu mohli oni... Prostě se k nim chovali jako k "vrahům".
Návrat nahoru Goto down
Ducii
Hrabě/hraběnka
Hrabě/hraběnka
Ducii


Poeet p?íspivku : 163
Age : 33
Zlaťáků : 5726
Registration date : 14. 01. 09

Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa   Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa - Stránka 5 EmptyWed Aug 12, 2009 12:23 pm

Charles a Camilla: příběh jedné lásky....konečně jsem ji sehnala, ale ještě jsem ji nečetla...mám toho spoustu z knihovny, takže musím přečíst nejdříve to... Dá se celkem levně koupit v levných knihách...no jsem na ní zvědavá...
Návrat nahoru Goto down
http://monarchie.blog.cz
Ducii
Hrabě/hraběnka
Hrabě/hraběnka
Ducii


Poeet p?íspivku : 163
Age : 33
Zlaťáků : 5726
Registration date : 14. 01. 09

Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa   Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa - Stránka 5 EmptyWed Aug 12, 2009 12:26 pm

Švédská princezna Madeleine oznámila zásnuby se svým dlouholetým přítelem. Je to už druhé zasnoubení ve Švédsku letos...já osobně tajně doufám, že třetí zasnoubení (i když už jiná země) letos oznámí princ William...přece jen Kate má mít teď někdy na Balmoralu s královnou pohovor... o čem asi?? Každopádně myslím, že v blízké době můžeme čekat více zasnoubení...přece jen se nám hodně mladých princů a princezen blíží ke třicítce:)
Návrat nahoru Goto down
http://monarchie.blog.cz
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8601
Registration date : 27. 06. 08

Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa   Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa - Stránka 5 EmptyWed Aug 12, 2009 1:42 pm

Já když jsem si na tvém blogu četla o současných vládnoucích rodech, tak jsem byla překvapená tím, jaká je lucemburská rodina v porovnání s ostatními poměrně ještě mladá (myslím tím stáří jejich dětí).
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
Ducii
Hrabě/hraběnka
Hrabě/hraběnka
Ducii


Poeet p?íspivku : 163
Age : 33
Zlaťáků : 5726
Registration date : 14. 01. 09

Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa   Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa - Stránka 5 EmptySat Aug 22, 2009 10:15 am

Lisi napsal:
Já když jsem si na tvém blogu četla o současných vládnoucích rodech, tak jsem byla překvapená tím, jaká je lucemburská rodina v porovnání s ostatními poměrně ještě mladá (myslím tím stáří jejich dětí).

Přemýšlím, jak přesně to myslíš, protože se nám pomalu rodí i generace kolem 0-6 let, ale zřejmě to bylo myšleno jako, že jsou nejmladšími dětmi vládnoucího páru?? No jestli ano, tak je to způsobeno hlavně tím, že bývalý velkovévoda (který stále žije) abdikoval ve prospěch svého syna současného velkovévody. Jsou tedy generačně asi jako monarchie ve Velké Británii, jenže tam pořád vládne Alžběta II a ne Karel III:) (nebo kolikátý že má být:))
Návrat nahoru Goto down
http://monarchie.blog.cz
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8601
Registration date : 27. 06. 08

Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa   Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa - Stránka 5 EmptySat Aug 22, 2009 1:46 pm

To jsem napsala ale blbost Embarassed
Já to myslela tak, že když jsem si četla na tvém blogu, že princezna mohla poprvé volit (18 let), tak mi i díky ní přišel věkový průměr dětí vládnoucího monarchy menší než jindě (jaký rozdíl oéproti šedesátníkovi Charlesovi).
Ale vlastně je to tím, že jak si napsala, bývalý velkovévoda abdikoval ve prospěch syna.
Já měla na mysli potomky hlavy státu a ještě převážně v Evropě.
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
Madria
Hrabě/hraběnka
Hrabě/hraběnka
Madria


Poeet p?íspivku : 166
Zlaťáků : 6042
Registration date : 25. 08. 08

Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa   Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa - Stránka 5 EmptyTue Sep 15, 2009 4:57 pm

Tak už k nám může přijet Hans Adam jako kníže Hans Adam II., ne jenom jako soukromá osoba.
Co je zajímavé (ale ne neobvyklé), jeho babička byla sestrou Františka Ferdinanda d'Este.
Návrat nahoru Goto down
Ducii
Hrabě/hraběnka
Hrabě/hraběnka
Ducii


Poeet p?íspivku : 163
Age : 33
Zlaťáků : 5726
Registration date : 14. 01. 09

Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa   Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa - Stránka 5 EmptyWed Sep 16, 2009 2:18 pm

Madria napsal:
Tak už k nám může přijet Hans Adam jako kníže Hans Adam II., ne jenom jako soukromá osoba.
Co je zajímavé (ale ne neobvyklé), jeho babička byla sestrou Františka Ferdinanda d'Este.

Zajímavé také je, že potomci Hanse Adama jsou ze tří čtvrtin KinštíSmile
Návrat nahoru Goto down
http://monarchie.blog.cz
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8601
Registration date : 27. 06. 08

Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa   Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa - Stránka 5 EmptyWed Sep 16, 2009 4:50 pm

Tři čtvrtiny! A to by to měli být Lichtenštejnové...
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8601
Registration date : 27. 06. 08

Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa   Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa - Stránka 5 EmptyMon Nov 16, 2009 8:40 pm

Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
Madria
Hrabě/hraběnka
Hrabě/hraběnka
Madria


Poeet p?íspivku : 166
Zlaťáků : 6042
Registration date : 25. 08. 08

Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa   Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa - Stránka 5 EmptyFri Nov 20, 2009 6:27 pm

Tam jsem zrovna včera četla zprávu, že monacký kníže chce rozšířit Monako na úkor moře. Prý to chtěl udělat už dřív, ale zastavil to.
Návrat nahoru Goto down
Ducii
Hrabě/hraběnka
Hrabě/hraběnka
Ducii


Poeet p?íspivku : 163
Age : 33
Zlaťáků : 5726
Registration date : 14. 01. 09

Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa   Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa - Stránka 5 EmptySun Dec 06, 2009 4:04 pm

To s Monakem jsem také četla, no mají tam málo místa a už jednou takhle myslím i rozšiřovali, tak uvidíme co je na tom pravdy, je zajímavé, že na žádném webu o královských rodinách se o tom nikdo nezmiňuje.

Co se Williama týče, nevím přesně, co píšou na novinkách, ale tato zpráva koluje všude, nevím už kdo byl první kde to napsali, nějaký britský nebo americký deník (odvolává se na zdroje z paláce), ale nevím jaký, každopádně není to podle mě až takový nesmysl... Willsovi bude 30, s Kate je už hoooodně dlouho, královna bude slavit 60 let na trůně a bude olympiáda. Prostě rok s velkým R, já bych se tomu nedivila...
Krom toho Kate byla tuším letos na Balmoralu a Vánoce by snad měla také strávit s Williamem, tedy možná je pozvaná na Sandringham, pokud nepojedou jen po Vánocích někam společně...
Návrat nahoru Goto down
http://monarchie.blog.cz
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8601
Registration date : 27. 06. 08

Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa   Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa - Stránka 5 EmptyWed Feb 03, 2010 6:12 pm

Právě jsem se dočetla, že dnes zemřela manželka Otty Habsburského - Regina. Bylo jí 85 let.
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
Madria
Hrabě/hraběnka
Hrabě/hraběnka
Madria


Poeet p?íspivku : 166
Zlaťáků : 6042
Registration date : 25. 08. 08

Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa   Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa - Stránka 5 EmptyTue Feb 09, 2010 6:05 pm

Smutná zpráva, jenom mi připadá, že se v českých médiích skoro vůbec neobjevila.
Návrat nahoru Goto down
Ducii
Hrabě/hraběnka
Hrabě/hraběnka
Ducii


Poeet p?íspivku : 163
Age : 33
Zlaťáků : 5726
Registration date : 14. 01. 09

Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa   Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa - Stránka 5 EmptyWed Mar 24, 2010 11:09 am

Madria napsal:
Smutná zpráva, jenom mi připadá, že se v českých médiích skoro vůbec neobjevila.

Také jsem nezaznamenala téměř žádné zmínky, jen pár na internetu...
Návrat nahoru Goto down
http://monarchie.blog.cz
Eugenie
Arcivévoda/arcivévodkyně
Arcivévoda/arcivévodkyně
Eugenie


Poeet p?íspivku : 723
Zlaťáků : 6908
Registration date : 17. 01. 10

Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa   Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa - Stránka 5 EmptyThu Mar 25, 2010 7:26 pm

Tak a máme návštěvu prince Charlese za sebou. Doufám, že se našim politikům nepovedlo nějaké faux pas.
Návrat nahoru Goto down
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8601
Registration date : 27. 06. 08

Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa   Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa - Stránka 5 EmptyFri Mar 26, 2010 9:31 am

Koukala jsem se na oficiální stránky Charlese a jeho rodiny, je tam tak fotka, která byla u nás nazvaná, že vévodkyně dostala pac.
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
Eugenie
Arcivévoda/arcivévodkyně
Arcivévoda/arcivévodkyně
Eugenie


Poeet p?íspivku : 723
Zlaťáků : 6908
Registration date : 17. 01. 10

Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa   Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa - Stránka 5 EmptyFri Mar 26, 2010 1:14 pm

Ano tu fotku jsem viděla.
Návrat nahoru Goto down
Ducii
Hrabě/hraběnka
Hrabě/hraběnka
Ducii


Poeet p?íspivku : 163
Age : 33
Zlaťáků : 5726
Registration date : 14. 01. 09

Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa   Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa - Stránka 5 EmptyThu May 27, 2010 5:09 pm

Lisi napsal:
Koukala jsem se na oficiální stránky Charlese a jeho rodiny, je tam tak fotka, která byla u nás nazvaná, že vévodkyně dostala pac.

To je naprosto úchvatná fotka. Mám ji doma vystřiženou z novin. Je fakt božíí:-)
Návrat nahoru Goto down
http://monarchie.blog.cz
Eugenie
Arcivévoda/arcivévodkyně
Arcivévoda/arcivévodkyně
Eugenie


Poeet p?íspivku : 723
Zlaťáků : 6908
Registration date : 17. 01. 10

Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa   Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa - Stránka 5 EmptyMon May 31, 2010 10:40 am

Camilla je velice sympatická dáma, ale asi nikdy nezastíní oblíbenost princezny Diany.
Návrat nahoru Goto down
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8601
Registration date : 27. 06. 08

Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa   Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa - Stránka 5 EmptyMon May 31, 2010 11:44 am

Ale na druhou stranu už dnes existuje spousta lidí, kteří Dianu moc nepamatují. Já si třeba pamatuji, že na panenky Barbie byly prodávány oblečky princezny Diany (to je asi jediná věc, která mě jako malou holku zajímala), teď ty jedny šatičky už nevypadají tak dobře, když je už dopoužívala i moje sestra.
Jinak k Dianě doma máme jeden z těch časopiseckých speciálů vydávaných po její smrti, to je tak všechno.
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
Eugenie
Arcivévoda/arcivévodkyně
Arcivévoda/arcivévodkyně
Eugenie


Poeet p?íspivku : 723
Zlaťáků : 6908
Registration date : 17. 01. 10

Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa   Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa - Stránka 5 EmptySat Jun 05, 2010 6:49 pm

Já se na ni nepamatuji vůbec doma máme jen dvě knihy o ní...jednu v angličtině. A hrneček s portrétem k zásnubám Charlese a Diany - můj oblíbený - snad ho někdy nahradí ten se Sissi.
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa   Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa - Stránka 5 Empty

Návrat nahoru Goto down
 
Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa
Návrat nahoru 
Strana 5 z 8Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Sisi a příbuzní :: Historie :: Moderní dějiny-
Přejdi na: