Sisi a příbuzní
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sisi a příbuzní

Fórum o císařovně Alžbětě
 
PříjemPříjem  HledatHledat  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  PřihlášeníPřihlášení  

 

 Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická

Goto down 
+9
Zuzana
Max
Eugenie
Grand Duchess Ally
kalinka
Madria
Le seefride
Lisi
Ducii
13 posters
Jdi na stránku : 1, 2  Next
AutorZpráva
Ducii
Hrabě/hraběnka
Hrabě/hraběnka
Ducii


Poeet p?íspivku : 163
Age : 33
Zlaťáků : 5726
Registration date : 14. 01. 09

Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická Empty
PříspěvekPředmět: Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická   Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická EmptyTue Jan 20, 2009 7:22 pm

Myslím, že Alžbětin švagr Maxmilián je jednou z těch zajímavějších osob z její rodiny,....tedy aspoň jeho osud. Chvíli jsem přemýšlela zda ho zařadit do Sissiiny doby nebo sem ale myslím, že tady je to lepšíSmile
Návrat nahoru Goto down
http://monarchie.blog.cz
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8601
Registration date : 27. 06. 08

Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická Empty
PříspěvekPředmět: Re: Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická   Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická EmptyTue Jan 20, 2009 9:14 pm

Tady je to zařazeno dokonale.
Very Happy
V mnoha knihách se píše to, že trpěl tím, že byl až druhorozený. A taky drb, že jeho otcem měl být Napoleonův syn.
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
Le seefride
Měšťan/měšťanka
Měšťan/měšťanka



Poeet p?íspivku : 22
Zlaťáků : 5599
Registration date : 15. 01. 09

Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická Empty
PříspěvekPředmět: Re: Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická   Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická EmptyTue Jan 20, 2009 11:13 pm

Hm, tak tento drb koloval zejména už v otázce narození F.J.I. Podle mě hloupost, vždyť měl i ten habsburský ret..trpěl tím, neboť toužil po moci.
Návrat nahoru Goto down
Ducii
Hrabě/hraběnka
Hrabě/hraběnka
Ducii


Poeet p?íspivku : 163
Age : 33
Zlaťáků : 5726
Registration date : 14. 01. 09

Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická Empty
PříspěvekPředmět: Re: Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická   Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická EmptyWed Jan 21, 2009 3:52 pm

Kydyb netoužil po moci tak by se nenechal ukecat od Napoleona III. na cestu do Mexika.....Prostě měl v životě tu smůlu, že se narodil až druhý, na druhou stranu ale ve většině věcí nad F.J.I. vynikal.......
Návrat nahoru Goto down
http://monarchie.blog.cz
Madria
Hrabě/hraběnka
Hrabě/hraběnka
Madria


Poeet p?íspivku : 166
Zlaťáků : 6042
Registration date : 25. 08. 08

Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická Empty
PříspěvekPředmět: Re: Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická   Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická EmptyFri Jan 23, 2009 8:25 pm

s ním koluje ještě jeden drb, Maxmilián měl údajně zplodit před odjezdem do Mexika ve Francii nějakého potomka, a právě synovi tohoto člověka (tedy jakoby vnukovi Maxmiliána) chtěl Hitler udělat radost a převezl ostatky Napoleona II. do Francie - jako převezl ostatky pradědečka tohoto člověka.
Bohužel jsem toto četla už před delší dobou, takže si to moc nepamatuju.
Návrat nahoru Goto down
Ducii
Hrabě/hraběnka
Hrabě/hraběnka
Ducii


Poeet p?íspivku : 163
Age : 33
Zlaťáků : 5726
Registration date : 14. 01. 09

Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická Empty
PříspěvekPředmět: Re: Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická   Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická EmptySat Jan 24, 2009 2:51 pm

O tom jsem tedy ještě nic neslyšela.......
Návrat nahoru Goto down
http://monarchie.blog.cz
kalinka
Měšťan/měšťanka
Měšťan/měšťanka



Poeet p?íspivku : 7
Age : 35
Zlaťáků : 5514
Registration date : 22. 03. 09

Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická Empty
PříspěvekPředmět: Re: Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická   Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická EmptySun Mar 22, 2009 3:02 pm

Ano Maxmilián je velmi zvlastni postava. Když jsem loni navštívila zámek Konopiště a viděla jsem tam portrét Maxmiliána nemohla jsem ho ze začátku poznat, protože je opravdu úplně jiný než zbytek jeho rodiny. Za zmínku za jisté stojí kniha od Gabriele Praschl-Bichlerové: Ferdinand Maxmilián Habsburský; Soukromé dopisy mexického císaře a jeho rodiny; Poprvé zveřejněná korespondence Habsburků, dále potom Tragédie v habsburském domě od Singrid-Maria Grossing, kde je kapitola věnována právě Maxmilianovi anebo o jeho ženě Norbert Frýd: Císařovna. tak přeji hezke cteni
Návrat nahoru Goto down
Grand Duchess Ally
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Grand Duchess Ally


Poeet p?íspivku : 272
Age : 37
Zlaťáků : 6055
Registration date : 12. 02. 09

Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická Empty
PříspěvekPředmět: Re: Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická   Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická EmptyWed Sep 09, 2009 6:57 pm

Mezi všemi ošklivými Habsburky byl Maxmilián zvláštním zjevem, neboť byl inteligentní a pohledný. Nechci tím tvrdit, že všichni ostatní Habsburkové byli oškliví opičáci, ale heslo "Ostatní nechť vedou války. Ty, Rakousko šťastné, se zasnubuj." se na nich dost podepsalo.
Návrat nahoru Goto down
http://www.otma.blog.cz
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8601
Registration date : 27. 06. 08

Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická Empty
PříspěvekPředmět: Re: Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická   Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická EmptyThu Sep 10, 2009 3:42 pm

Možná taková zajímavost - Maxmilián v jednu chvíli vlastnil zámek Arstetten, který se později stal pohřebištěm Hohenbergů, tedy Františka Ferdinanda, jeho ženy a potomků.
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8601
Registration date : 27. 06. 08

Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická Empty
PříspěvekPředmět: Re: Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická   Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická EmptyThu Sep 17, 2009 7:53 pm

Podívejte se, co jsem našla - ty vousy sedí.
https://www.youtube.com/watch?v=kSbARuvjTog
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
Eugenie
Arcivévoda/arcivévodkyně
Arcivévoda/arcivévodkyně
Eugenie


Poeet p?íspivku : 723
Zlaťáků : 6908
Registration date : 17. 01. 10

Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická Empty
PříspěvekPředmět: Re: Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická   Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická EmptyMon Feb 01, 2010 6:51 pm

Maxmilián byl jeden z mála z nové habsburské rodiny se kterým si Alžběta rozumněla. Ovšem když si vzal Charlotte přátelství prý vzalo za své. Vůbec obě ženy se moc nemusely.
Návrat nahoru Goto down
Max
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Max


Poeet p?íspivku : 265
Zlaťáků : 6265
Registration date : 03. 02. 09

Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická Empty
PříspěvekPředmět: Re: Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická   Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická EmptyThu Feb 25, 2010 9:28 am

Maxmilián byl oblíbencem arcivévodkyně Žofie.
Návrat nahoru Goto down
Eugenie
Arcivévoda/arcivévodkyně
Arcivévoda/arcivévodkyně
Eugenie


Poeet p?íspivku : 723
Zlaťáků : 6908
Registration date : 17. 01. 10

Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická Empty
PříspěvekPředmět: Re: Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická   Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická EmptyFri Feb 26, 2010 3:32 pm

To je pravda. Už v dětství byl hodně roztomilý a všichni ho měli rádi. Když si vzal krásnou Charlottu, arcivévodkyně Sophie Alžbětu neustále popichovala tím, že jí ji pořád dávala za vzor a zdůrazňovala jaká by byla skvělá císařovna. Není divu, že dámy se pak nemusely.
Návrat nahoru Goto down
Grand Duchess Ally
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Grand Duchess Ally


Poeet p?íspivku : 272
Age : 37
Zlaťáků : 6055
Registration date : 12. 02. 09

Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická Empty
PříspěvekPředmět: Re: Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická   Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická EmptyFri Feb 26, 2010 5:05 pm

Navíc Charlotta byla také vyhlášená kráska - a Žofie dávala najevo, že ji považuje za hezčí než Sisi.
Návrat nahoru Goto down
http://www.otma.blog.cz
Zuzana
Baron/baronka
Baron/baronka
Zuzana


Poeet p?íspivku : 49
Zlaťáků : 5307
Registration date : 26. 02. 10

Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická Empty
PříspěvekPředmět: Re: Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická   Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická EmptyFri Feb 26, 2010 7:04 pm

Grand Duchess Ally napsal:
Navíc Charlotta byla také vyhlášená kráska - a Žofie dávala najevo, že ji považuje za hezčí než Sisi.

Arcivojvodkyňa Žofija mala rada Charlottu ako nevestu. Charlotta sama sa nad Alžbetu často rada povyšovala, lebo bola dcérou bohatého belgického kráľa Leopolda, a Alžbeta len "skromnou" dcérkou vojvodu Maximiliana Bavorského. Ale podla mňa Charlotta ani zdaleka nedosahovala Alžbetinu krásu. A to sa ani nepovažujem za fanušičku Sisi. Na to mi na nej vadi priliž veľa veci. Naopak Žofia dávala často najavo, že Sisi považuje za veľmi pôvabnú a krásnu ženu-a to napriek "istým" problematickým vzťahom medzi nimi.
Návrat nahoru Goto down
Eugenie
Arcivévoda/arcivévodkyně
Arcivévoda/arcivévodkyně
Eugenie


Poeet p?íspivku : 723
Zlaťáků : 6908
Registration date : 17. 01. 10

Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická Empty
PříspěvekPředmět: Re: Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická   Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická EmptySat Feb 27, 2010 4:06 pm

Hmm je zajímavé, že přes obrovské neshody mezi tchyní a snachou (mimo jiné tetou a neteří) arcivévodkyně uznávala Alžbětinu krásu a její a vliv...vždyť možná právě její krása a nadšení pomohly Habsburkům zachránit vzpurné Uhry. Charlotta je podle mne velmi zajímavá osobnost. Bohužel historici jí věnují málo pozornosti. Jen škoda, že byla tak ctižádostivá...právě její ctižádost stát se císařovnou byla jednou z hnacích sil, proč se Maxmilián nakonec rozhodl mexický trůn přijmout.
Návrat nahoru Goto down
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8601
Registration date : 27. 06. 08

Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická Empty
PříspěvekPředmět: Re: Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická   Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická EmptySun Mar 07, 2010 6:53 pm

Já bych řekla, že spíš záleží na historicích z dané země, zhruba před 2 roky byla v zámku Miramare rozsáhla výstava věnovaná právě Charlottě - bohužel vše v italštině.
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
Eugenie
Arcivévoda/arcivévodkyně
Arcivévoda/arcivévodkyně
Eugenie


Poeet p?íspivku : 723
Zlaťáků : 6908
Registration date : 17. 01. 10

Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická Empty
PříspěvekPředmět: Re: Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická   Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická EmptyMon Mar 15, 2010 7:04 pm

Zámek Miramare je nádherný, ale pro ctižádostivou Charlottu to musela být zlatá klec.
Návrat nahoru Goto down
Grand Duchess Ally
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Grand Duchess Ally


Poeet p?íspivku : 272
Age : 37
Zlaťáků : 6055
Registration date : 12. 02. 09

Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická Empty
PříspěvekPředmět: Re: Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická   Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická EmptyThu Mar 18, 2010 1:41 pm

Chtěla bych upozornit na chybu, která se často objevuje.... Jde o tuto fotografii

Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická 3cbbb6cfa9_36732951_v1

Jde o montáž, nikoliv o skutečnou Charlottinu podobiznu! Originální nevěsta není nikdo jiný než princezna Viktorie Anglická, pozdější císařovna Pruská!

Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická 0aa00b73ce_63010663_u
Návrat nahoru Goto down
http://www.otma.blog.cz
kiralyne
Vévoda/vévodkyně
Vévoda/vévodkyně
kiralyne


Poeet p?íspivku : 455
Zlaťáků : 6695
Registration date : 05. 01. 09

Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická Empty
PříspěvekPředmět: Re: Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická   Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická EmptyThu Mar 18, 2010 3:27 pm

Páni, toho jsem si nikdy nevšimla a přitom v počítači mám obě ty fotky. Hold mě to nikdy nenapadlo to porovnávat.
Návrat nahoru Goto down
Eugenie
Arcivévoda/arcivévodkyně
Arcivévoda/arcivévodkyně
Eugenie


Poeet p?íspivku : 723
Zlaťáků : 6908
Registration date : 17. 01. 10

Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická Empty
PříspěvekPředmět: Re: Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická   Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická EmptyThu Mar 18, 2010 6:13 pm

Zajímavý postřeh. Vždycky jsem si říkala, že Charlotta má nějak i na tehdejší dobu strnulý výraz, ale tohle mne nikdy nenapadlo, protože jsem viděla vždycky jen tu první fotografii.
Návrat nahoru Goto down
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8601
Registration date : 27. 06. 08

Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická Empty
PříspěvekPředmět: Re: Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická   Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická EmptyThu Mar 18, 2010 6:20 pm

to je zajímavý, navíc ty šaty, co z toho kdo měl, dělat montáž
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
Grand Duchess Ally
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Grand Duchess Ally


Poeet p?íspivku : 272
Age : 37
Zlaťáků : 6055
Registration date : 12. 02. 09

Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická Empty
PříspěvekPředmět: Re: Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická   Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická EmptyThu Mar 18, 2010 7:50 pm

kiralyne napsal:
Páni, toho jsem si nikdy nevšimla a přitom v počítači mám obě ty fotky. Hold mě to nikdy nenapadlo to porovnávat.

Mě to takřečeno "uhodilo" do očí, když jsem chtěla Charlotinu fotografii vykolorovat. Všimla jsem si, že obličej má jinou "kvalitu" než zbytek fotografie, a když jsem pak uviděla fotografii Viktorie, bylo jasno.
Návrat nahoru Goto down
http://www.otma.blog.cz
Eugenie
Arcivévoda/arcivévodkyně
Arcivévoda/arcivévodkyně
Eugenie


Poeet p?íspivku : 723
Zlaťáků : 6908
Registration date : 17. 01. 10

Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická Empty
PříspěvekPředmět: Re: Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická   Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická EmptyFri Mar 19, 2010 2:19 pm

Ally,
ty sis změnila hlavičku? Tahle je taky docela hezká, ale tamta se mi líbila víc...to je jen názor. Jen jsem se chtěla zeptat, co je na téhle.
Návrat nahoru Goto down
Grand Duchess Ally
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Grand Duchess Ally


Poeet p?íspivku : 272
Age : 37
Zlaťáků : 6055
Registration date : 12. 02. 09

Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická Empty
PříspěvekPředmět: Re: Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická   Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická EmptySun Mar 21, 2010 10:42 pm

Čas od času je třeba změna Smile Nejsem si jistá, co myslíš "hlavičkou". Jestli avatar, tak to jsou velkokněžny Taťána a Marie v roce 1906. Jestli banner, jde o moji nejoblíbenější herečku Madhuri Dixit z filmu Devdas, kde hrála zamilovanou prostitutku.
Návrat nahoru Goto down
http://www.otma.blog.cz
Sponsored content





Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická Empty
PříspěvekPředmět: Re: Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická   Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická Empty

Návrat nahoru Goto down
 
Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická
Návrat nahoru 
Strana 1 z 2Jdi na stránku : 1, 2  Next
 Similar topics
-

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Sisi a příbuzní :: Císařovna Alžběta (1837 - 1898) :: Příbuzní - Habsburkové-
Přejdi na: