Sisi a příbuzní
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sisi a příbuzní

Fórum o císařovně Alžbětě
 
PříjemPříjem  HledatHledat  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  PřihlášeníPřihlášení  

 

 Achilleion - Korfu

Goto down 
+2
Lisi
Ducii
6 posters
AutorZpráva
Ducii
Hrabě/hraběnka
Hrabě/hraběnka
Ducii


Poeet p?íspivku : 163
Age : 33
Zlaťáků : 5705
Registration date : 14. 01. 09

Achilleion - Korfu Empty
PříspěvekPředmět: Achilleion - Korfu   Achilleion - Korfu EmptyTue Jan 20, 2009 7:30 pm

Korfu a zámeček Achilleion má určitě k Sissi, co se zámků apod týče, nejbližší vztah. Sissi se sem velmi ráda vracela, i když je pravda, že v posledních letech ( no asi dvou) už ani tolik ne, každopádně tenhle zámeček nechala Sissi vystavit sama, takže sem určitě patříSmile
Návrat nahoru Goto down
http://monarchie.blog.cz
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8580
Registration date : 27. 06. 08

Achilleion - Korfu Empty
PříspěvekPředmět: Re: Achilleion - Korfu   Achilleion - Korfu EmptyTue Jan 20, 2009 9:15 pm

po jeho smrti ho zdědila její dcera gisela a od ní odkoupil Vilém II., ne?
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
Le seefride
Měšťan/měšťanka
Měšťan/měšťanka



Poeet p?íspivku : 22
Zlaťáků : 5578
Registration date : 15. 01. 09

Achilleion - Korfu Empty
PříspěvekPředmět: Re: Achilleion - Korfu   Achilleion - Korfu EmptyTue Jan 20, 2009 11:16 pm

Ano. Byla jsem se tam podívat, příroda je tam kouzelná. Ale to, co bylo v zámku za Alžběty, je teď docela jinak. I zahrada je samozřejmě jinak upravená. Ale krásně je na Korfu stále.
Návrat nahoru Goto down
Ducii
Hrabě/hraběnka
Hrabě/hraběnka
Ducii


Poeet p?íspivku : 163
Age : 33
Zlaťáků : 5705
Registration date : 14. 01. 09

Achilleion - Korfu Empty
PříspěvekPředmět: Re: Achilleion - Korfu   Achilleion - Korfu EmptyWed Jan 21, 2009 3:59 pm

No snad se tam jednou také podívám:) K tomu vybavení.......dnes už asi žádný zámek není vybaven původně, možná sem tam nějaký. Je to velká škoda, protože tím se ztrácí spousta historických cenností a občas také jejich smysl.....české zámky a jejich komunistická minulost by obzvlášť mohly vyprávět.......
Návrat nahoru Goto down
http://monarchie.blog.cz
Lucka
Baron/baronka
Baron/baronka
Lucka


Poeet p?íspivku : 51
Zlaťáků : 4979
Registration date : 26. 11. 10

Achilleion - Korfu Empty
PříspěvekPředmět: Re: Achilleion - Korfu   Achilleion - Korfu EmptyTue Dec 28, 2010 9:05 am

Když jsem byla na Nových Hradech, tak nám tam průvodčí vyprávěl, jak tady začalo hořet a zachránilo se jen pár koberců a určitě ještě něco (avšak teď si nevzpomínám co Smile ), tak na ty koberce nemáme šlapat. Já jsem na to zapomněla a chodila jsem po něm. Ještě že mě neviděl Very Happy .
Návrat nahoru Goto down
Eugenie
Arcivévoda/arcivévodkyně
Arcivévoda/arcivévodkyně
Eugenie


Poeet p?íspivku : 723
Zlaťáků : 6887
Registration date : 17. 01. 10

Achilleion - Korfu Empty
PříspěvekPředmět: Re: Achilleion - Korfu   Achilleion - Korfu EmptyTue Dec 28, 2010 1:29 pm

Škoda...nejspíš tuším...proč se Alžbětě přestal v posledních letech líbit...chtěla antickou jednoduchost, ale nakonec se té krásy sešlo až moc podobně jako v Hermesově vile a působí to přeplácaně. Navíc se nerada poutala k jednomu místu.
Návrat nahoru Goto down
Romy
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Romy


Poeet p?íspivku : 251
Zlaťáků : 4974
Registration date : 16. 05. 12

Achilleion - Korfu Empty
PříspěvekPředmět: Re: Achilleion - Korfu   Achilleion - Korfu EmptyThu Mar 21, 2013 9:46 pm

Eugenie napsal:
Škoda...nejspíš tuším...proč se Alžbětě přestal v posledních letech líbit...chtěla antickou jednoduchost, ale nakonec se té krásy sešlo až moc podobně jako v Hermesově vile a působí to přeplácaně. Navíc se nerada poutala k jednomu místu.

Tak moc se snažila o jednoduchost, až to trochu přehnala. Co ale bylo velmi strohé a jednoduché byla výstava "Sisi na Korfu" ve vídeňském depozitáři nábytku. Byla jsem se tam podívat, ale nic moc. Jedna místnost s pár exponáty.
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Achilleion - Korfu Empty
PříspěvekPředmět: Re: Achilleion - Korfu   Achilleion - Korfu Empty

Návrat nahoru Goto down
 
Achilleion - Korfu
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Sisi a příbuzní :: Místa :: Zámky a ostatní místa-
Přejdi na: