Sisi a příbuzní
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sisi a příbuzní

Fórum o císařovně Alžbětě
 
PříjemPříjem  HledatHledat  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  PřihlášeníPřihlášení  

 

 Císařovniny vlasy

Goto down 
4 posters
AutorZpráva
Romy
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Romy


Poeet p?íspivku : 251
Zlaťáků : 5002
Registration date : 16. 05. 12

Císařovniny vlasy Empty
PříspěvekPředmět: Císařovniny vlasy   Císařovniny vlasy EmptyMon Apr 01, 2013 11:16 am

Chtěla bych se zeptat, jestli někdo nevíte, jak dlouhé vlastně byly císařovniny pověstné vlasy. Nikde jsem to nenašla, všude píší něco jiného. Ke kolenům, k lýtkám, ke kotníkům...Nechávala si také někdy přistřihnout konečky? Někde jsem dokonce četla, že "v jednom období jí sahaly až ke kotníkům". To by ale znamenalo, že si je pak musela ostříhat, aspoň trošičku. Jak to tedy bylo?
Návrat nahoru Goto down
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8608
Registration date : 27. 06. 08

Císařovniny vlasy Empty
PříspěvekPředmět: Re: Císařovniny vlasy   Císařovniny vlasy EmptyMon Apr 01, 2013 6:31 pm

To nevím, ale zde si vzpomenu na to, jak při obyčejném česání byla háklivá na kterýkoliv vypadnutý vlas. Holt pečování o císařovnu muselo být snad za trest.
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
Romy
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Romy


Poeet p?íspivku : 251
Zlaťáků : 5002
Registration date : 16. 05. 12

Císařovniny vlasy Empty
PříspěvekPředmět: Re: Císařovniny vlasy   Císařovniny vlasy EmptyMon Apr 01, 2013 8:32 pm

Lisi napsal:
To nevím, ale zde si vzpomenu na to, jak při obyčejném česání byla háklivá na kterýkoliv vypadnutý vlas. Holt pečování o císařovnu muselo být snad za trest.

Já bych na službu u ní asi neměla. Náladovost, neustálé trmácení se z místa na místo, dlouhé pochody...
Návrat nahoru Goto down
kiralyne
Vévoda/vévodkyně
Vévoda/vévodkyně
kiralyne


Poeet p?íspivku : 455
Zlaťáků : 6702
Registration date : 05. 01. 09

Císařovniny vlasy Empty
PříspěvekPředmět: Re: Císařovniny vlasy   Císařovniny vlasy EmptyTue Apr 02, 2013 4:04 pm

Romy napsal:
Já bych na službu u ní asi neměla. Náladovost, neustálé trmácení se z místa na místo, dlouhé pochody...
...mít neskutečný plat a prestižní postavení, procestovat Evropu, moci mít manžela (na rozdíl od ostatních dam)... Krom toho, Fanny na pochody nemusela, klusat s císařovnou byla povinnost dvorních dam.
A k té délce. Není to nemožné, aby měla vlasy až po zem, ale v té době to většinou byla délka sahající v rozmezí boky-kolena. Naví c při její hustotě vlasů...
Zastřihávat si nechával určitě ofinu, takže si myslím, že jednou za uherský rok si nechala ostříhat i konečky.
Návrat nahoru Goto down
Romy
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Romy


Poeet p?íspivku : 251
Zlaťáků : 5002
Registration date : 16. 05. 12

Císařovniny vlasy Empty
PříspěvekPředmět: Re: Císařovniny vlasy   Císařovniny vlasy EmptyTue Apr 02, 2013 7:09 pm

kiralyne napsal:
Romy napsal:
Já bych na službu u ní asi neměla. Náladovost, neustálé trmácení se z místa na místo, dlouhé pochody...
...mít neskutečný plat a prestižní postavení, procestovat Evropu, moci mít manžela (na rozdíl od ostatních dam)... Krom toho, Fanny na pochody nemusela, klusat s císařovnou byla povinnost dvorních dam.
A k té délce. Není to nemožné, aby měla vlasy až po zem, ale v té době to většinou byla délka sahající v rozmezí boky-kolena. Naví c při její hustotě vlasů...
Zastřihávat si nechával určitě ofinu, takže si myslím, že jednou za uherský rok si nechala ostříhat i konečky.

Já nemyslela Fanny, ale právě všeobecnou službu dvorních dam. Ale raději bych byla dvorní dáma než kadeřnice. Nikdy se mi tohle povolání nelíbilo.
Návrat nahoru Goto down
kiralyne
Vévoda/vévodkyně
Vévoda/vévodkyně
kiralyne


Poeet p?íspivku : 455
Zlaťáků : 6702
Registration date : 05. 01. 09

Císařovniny vlasy Empty
PříspěvekPředmět: Re: Císařovniny vlasy   Císařovniny vlasy EmptyTue Apr 02, 2013 8:35 pm

Romy napsal:
Já nemyslela Fanny, ale právě všeobecnou službu dvorních dam. Ale raději bych byla dvorní dáma než kadeřnice. Nikdy se mi tohle povolání nelíbilo.
Ale to bys musela mít původ bez poskvrnky a na tento post dosáhly jen některé dámy monarchie. Na rozdíl od nich byla Fanny (původem) obyčejná kadeřnice v Burgtheatru.
Návrat nahoru Goto down
cisarovnaalzbeta
Baron/baronka
Baron/baronka
cisarovnaalzbeta


Poeet p?íspivku : 57
Age : 24
Zlaťáků : 4374
Registration date : 13. 10. 12

Císařovniny vlasy Empty
PříspěvekPředmět: Re: Císařovniny vlasy   Císařovniny vlasy EmptyFri Aug 23, 2013 12:11 pm

Nevíte někdo od kterého roku nosila císařovna ofinku?
Návrat nahoru Goto down
http://cisarovnaalzbeta.blog.cz
kiralyne
Vévoda/vévodkyně
Vévoda/vévodkyně
kiralyne


Poeet p?íspivku : 455
Zlaťáků : 6702
Registration date : 05. 01. 09

Císařovniny vlasy Empty
PříspěvekPředmět: Re: Císařovniny vlasy   Císařovniny vlasy EmptyFri Aug 23, 2013 3:54 pm

cisarovnaalzbeta napsal:
Nevíte někdo od kterého roku nosila císařovna ofinku?
No doložená obrazy je od roku 1872, ale někde jsem četla, že od roku 1875 ji nosila kvůli jizvě na čele. Jak spadla ve Francii z koně a byla v bezvědomí, tak od té doby měla prý mít malou jizvu na rozhraní čela. No tak nevím. Ale rok 1872 je doložený obrazem.
Návrat nahoru Goto down
cisarovnaalzbeta
Baron/baronka
Baron/baronka
cisarovnaalzbeta


Poeet p?íspivku : 57
Age : 24
Zlaťáků : 4374
Registration date : 13. 10. 12

Císařovniny vlasy Empty
PříspěvekPředmět: Re: Císařovniny vlasy   Císařovniny vlasy EmptyFri Aug 23, 2013 5:04 pm

kiralyne napsal:
cisarovnaalzbeta napsal:
Nevíte někdo od kterého roku nosila císařovna ofinku?
No doložená obrazy je od roku 1872, ale někde jsem četla, že od roku 1875 ji nosila kvůli jizvě na čele. Jak spadla ve Francii z koně a byla v bezvědomí, tak od té doby měla prý mít malou jizvu na rozhraní čela. No tak nevím. Ale rok 1872 je doložený obrazem.
Díky Smile
Návrat nahoru Goto down
http://cisarovnaalzbeta.blog.cz
Sponsored content





Císařovniny vlasy Empty
PříspěvekPředmět: Re: Císařovniny vlasy   Císařovniny vlasy Empty

Návrat nahoru Goto down
 
Císařovniny vlasy
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Sisi a příbuzní :: Císařovna Alžběta (1837 - 1898) :: Císařovna Alžběta-
Přejdi na: