Sisi a příbuzní
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sisi a příbuzní

Fórum o císařovně Alžbětě
 
PříjemPříjem  HledatHledat  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  PřihlášeníPřihlášení  

 

 Stefanie Belgická

Goto down 
3 posters
AutorZpráva
Romy
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Romy


Poeet p?íspivku : 251
Zlaťáků : 4973
Registration date : 16. 05. 12

Stefanie Belgická Empty
PříspěvekPředmět: Stefanie Belgická   Stefanie Belgická EmptyWed Apr 10, 2013 8:22 pm

Abych to tady zase trochu oživila (proč jen je tu tak často pusto prázdno?), zakládám nové téma věnované Rudolfově manželce Stefanii. Mám pocit, že je neprávem opomíjena a zasloužila by si trochu víc pozornosti. Když už se o ní někde píše, bývá to jen v souvislosti s tím, že byla Rudolfova manželka, ještě navíc je viděna ve velmi špatném světle. Nemyslím, že by byla tak zlá. A jaký je váš názor na ni?
Návrat nahoru Goto down
kiralyne
Vévoda/vévodkyně
Vévoda/vévodkyně
kiralyne


Poeet p?íspivku : 455
Zlaťáků : 6673
Registration date : 05. 01. 09

Stefanie Belgická Empty
PříspěvekPředmět: Re: Stefanie Belgická   Stefanie Belgická EmptyWed Apr 10, 2013 10:55 pm

Romy napsal:
Abych to tady zase trochu oživila (proč jen je tu tak často pusto prázdno?), zakládám nové téma věnované Rudolfově manželce Stefanii. Mám pocit, že je neprávem opomíjena a zasloužila by si trochu víc pozornosti. Když už se o ní někde píše, bývá to jen v souvislosti s tím, že byla Rudolfova manželka, ještě navíc je viděna ve velmi špatném světle. Nemyslím, že by byla tak zlá. A jaký je váš názor na ni?
Že by byla časem dokonalou první dámou. Ona prostě jen musela dozrát a myslím si, že tato dáma byla ohledně vzhledu jako víno - čím starší tím lepší. Nejkrásnější podle mě byla na počátku 20. století, když si vzala toho svého hraběte. A hlavně věděla, co je její povinností.
Návrat nahoru Goto down
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8579
Registration date : 27. 06. 08

Stefanie Belgická Empty
PříspěvekPředmět: Re: Stefanie Belgická   Stefanie Belgická EmptyThu Apr 11, 2013 9:57 am

Rudolfova manželka, matka Rudolfovy dcery,... to mluví o všem.

Taky mě celkem mrzí, že vydávají dneska kde co a její Měla jsem se stát císařovnou je poměrně nedostupné. I když kdo ví, jak je to s autorskými právy apod.
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
Romy
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Romy


Poeet p?íspivku : 251
Zlaťáků : 4973
Registration date : 16. 05. 12

Stefanie Belgická Empty
PříspěvekPředmět: Re: Stefanie Belgická   Stefanie Belgická EmptyThu Apr 11, 2013 2:16 pm

Lisi napsal:
Rudolfova manželka, matka Rudolfovy dcery,... to mluví o všem.

Taky mě celkem mrzí, že vydávají dneska kde co a její Měla jsem se stát císařovnou je poměrně nedostupné. I když kdo ví, jak je to s autorskými právy apod.

Tuhle knihu jsem taky sháněla, ale nesehnala. Crying or Very sad
Návrat nahoru Goto down
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8579
Registration date : 27. 06. 08

Stefanie Belgická Empty
PříspěvekPředmět: Re: Stefanie Belgická   Stefanie Belgická EmptyFri Apr 12, 2013 9:43 am

Přesně tak, všude jsou z ní citace. ¨

Jinak se mi Stefanie líbí, jak je napsaná v muzikálu Rudolf, snad i mnohem víc než Rudolf a Mary.
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
Romy
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Romy


Poeet p?íspivku : 251
Zlaťáků : 4973
Registration date : 16. 05. 12

Stefanie Belgická Empty
PříspěvekPředmět: Re: Stefanie Belgická   Stefanie Belgická EmptyFri Apr 12, 2013 6:25 pm

Lisi napsal:
Přesně tak, všude jsou z ní citace. ¨

Jinak se mi Stefanie líbí, jak je napsaná v muzikálu Rudolf, snad i mnohem víc než Rudolf a Mary.

Ano, její role je tam hezká. Ten vztah mezi R. a M. je tam až příliš zidealizovaný. Jako by se Rudolf zabil jen kvůli nešťastné lásce. Stefanie je obyčejně zobrazovaná jako špatná zlá žena (např. v Mayerlingu nebo Korunním princi), ale že by Rudolf byl nějaký svatoušek, to je tedy velmi nadsazené.
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Stefanie Belgická Empty
PříspěvekPředmět: Re: Stefanie Belgická   Stefanie Belgická Empty

Návrat nahoru Goto down
 
Stefanie Belgická
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Sisi a příbuzní :: Císařovna Alžběta (1837 - 1898) :: Příbuzní - Habsburkové-
Přejdi na: