Sisi a příbuzní
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sisi a příbuzní

Fórum o císařovně Alžbětě
 
PříjemPříjem  HledatHledat  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  PřihlášeníPřihlášení  

 

 Sisi syndrom

Goto down 
4 posters
AutorZpráva
Romy
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Romy


Poeet p?íspivku : 251
Zlaťáků : 5002
Registration date : 16. 05. 12

Sisi syndrom Empty
PříspěvekPředmět: Sisi syndrom   Sisi syndrom EmptyThu Apr 18, 2013 8:10 pm

Našla jsem na webu jednu zajímavou věc. Po Alžbětě je pojmenovaná dokonce i jedna lékařská diagnóza. Tzv. Sisi syndrom je zvláštní druh deprese, o kterém se mluví u lidí, kteří si na první případ nemají na co stěžovat, jsou obdivovaní a bohatí, ale přitom je sužuje tato psychická porucha. A také místo neschopnosti cokoliv dělat se oddávají přemíře činnosti. Přišlo mi to jako hodně zajímavé, že se podle Sisi jmenuje nemoc, jíž trpěla. Slyšeli jste už o tom?
Návrat nahoru Goto down
kiralyne
Vévoda/vévodkyně
Vévoda/vévodkyně
kiralyne


Poeet p?íspivku : 455
Zlaťáků : 6702
Registration date : 05. 01. 09

Sisi syndrom Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sisi syndrom   Sisi syndrom EmptyThu Apr 18, 2013 9:40 pm

Romy napsal:
Našla jsem na webu jednu zajímavou věc. Po Alžbětě je pojmenovaná dokonce i jedna lékařská diagnóza. Tzv. Sisi syndrom je zvláštní druh deprese, o kterém se mluví u lidí, kteří si na první případ nemají na co stěžovat, jsou obdivovaní a bohatí, ale přitom je sužuje tato psychická porucha. A také místo neschopnosti cokoliv dělat se oddávají přemíře činnosti. Přišlo mi to jako hodně zajímavé, že se podle Sisi jmenuje nemoc, jíž trpěla. Slyšeli jste už o tom?
Přiznám se, že já ještě ne. Ale vůbec se tomu nedivím.
Návrat nahoru Goto down
Romy
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Romy


Poeet p?íspivku : 251
Zlaťáků : 5002
Registration date : 16. 05. 12

Sisi syndrom Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sisi syndrom   Sisi syndrom EmptyFri Apr 19, 2013 8:36 am

Já jsem to četla už před dlouhou dobou, teď si na to zase vzpomněla a dala to sem v rámci "oživování". Smile Jinak mám to z www.sissi.de, ve složce o skutečné Alžbětě je i jedna položka právě o téhle diagnóze.
Návrat nahoru Goto down
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8608
Registration date : 27. 06. 08

Sisi syndrom Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sisi syndrom   Sisi syndrom EmptyFri Apr 19, 2013 4:13 pm

Já jsem pojem sisi syndrom slyšela. Ale kvůli tomu, že jsem to nečetla nijak detailně, jsem si to spojila nějak s anorektičkami.
Jinam ten popis syndromu je dokonalý. Vždyť měla všechna, tak proč si stěžovat, že. (to berte jako ironii)

Tak, kdo další by v minulosti splňoval charakteristiku sisi syndormu? Kdo by jím taky trpěl?

Co třeba první manželka Josefa II.?
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
kiralyne
Vévoda/vévodkyně
Vévoda/vévodkyně
kiralyne


Poeet p?íspivku : 455
Zlaťáků : 6702
Registration date : 05. 01. 09

Sisi syndrom Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sisi syndrom   Sisi syndrom EmptyFri Apr 19, 2013 5:37 pm

Lisi napsal:
Já jsem pojem sisi syndrom slyšela. Ale kvůli tomu, že jsem to nečetla nijak detailně, jsem si to spojila nějak s anorektičkami.
Jinam ten popis syndromu je dokonalý. Vždyť měla všechna, tak proč si stěžovat, že. (to berte jako ironii)

Tak, kdo další by v minulosti splňoval charakteristiku sisi syndormu? Kdo by jím taky trpěl?

Co třeba první manželka Josefa II.?
Na tu to nepasuje. Ona byla lesbička a to bylo hlavní příčinou její frustrace.
Návrat nahoru Goto down
Romy
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Romy


Poeet p?íspivku : 251
Zlaťáků : 5002
Registration date : 16. 05. 12

Sisi syndrom Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sisi syndrom   Sisi syndrom EmptyFri Apr 19, 2013 5:55 pm

Lisi napsal:
Já jsem pojem sisi syndrom slyšela. Ale kvůli tomu, že jsem to nečetla nijak detailně, jsem si to spojila nějak s anorektičkami.
Jinam ten popis syndromu je dokonalý. Vždyť měla všechna, tak proč si stěžovat, že. (to berte jako ironii)

Tak, kdo další by v minulosti splňoval charakteristiku sisi syndormu? Kdo by jím taky trpěl?

Co třeba první manželka Josefa II.?

Já bych tam viděla lady Dianu. Ta se k ní ostatně přirovnávána tak jako tak. Nebo Romy Schneider? Ta také trpěla depresemi, ač se jí nemělo žít tak špatně. Ale ještě budu přemýšlet o dalších! Razz
Návrat nahoru Goto down
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8608
Registration date : 27. 06. 08

Sisi syndrom Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sisi syndrom   Sisi syndrom EmptyMon Apr 22, 2013 11:48 am

Tak lady Dianu jsem zrovna napevno nechtěla psát. Ale to see z toho svým způsobem dostala, ne?
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
Romy
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Romy


Poeet p?íspivku : 251
Zlaťáků : 5002
Registration date : 16. 05. 12

Sisi syndrom Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sisi syndrom   Sisi syndrom EmptyMon Apr 22, 2013 6:27 pm

Lisi napsal:
Tak lady Dianu jsem zrovna napevno nechtěla psát. Ale to see z toho svým způsobem dostala, ne?

Utekla z té své zlaté klece a jaksi se vypořádala sama se sebou, což se Sisi nepovedlo, ač utíkala dost často. Řekla bych tedy, že zapadala před rozvodem, asi máš pravdu. Smile
Návrat nahoru Goto down
cisarovnaalzbeta
Baron/baronka
Baron/baronka
cisarovnaalzbeta


Poeet p?íspivku : 57
Age : 24
Zlaťáků : 4374
Registration date : 13. 10. 12

Sisi syndrom Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sisi syndrom   Sisi syndrom EmptySun May 26, 2013 11:56 am

O tom už jsem slyšela, ale jelikož jsem se o to nijak víc nezajímala, tak jsem si to hned spojila s anorexií....
Návrat nahoru Goto down
http://cisarovnaalzbeta.blog.cz
Sponsored content





Sisi syndrom Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sisi syndrom   Sisi syndrom Empty

Návrat nahoru Goto down
 
Sisi syndrom
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-
» Sisi a Diana
» Sisi a sestry

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Sisi a příbuzní :: Císařovna Alžběta (1837 - 1898) :: Císařovna Alžběta-
Přejdi na: