Sisi a příbuzní
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sisi a příbuzní

Fórum o císařovně Alžbětě
 
PříjemPříjem  HledatHledat  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  PřihlášeníPřihlášení  

 

 Dražba císařských kadeří

Goto down 
5 posters
Jdi na stránku : 1, 2  Next
AutorZpráva
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8608
Registration date : 27. 06. 08

Dražba císařských kadeří Empty
PříspěvekPředmět: Dražba císařských kadeří   Dražba císařských kadeří EmptyThu Apr 25, 2013 8:28 pm

Odkaz na článek - http://wien.orf.at/news/stories/2581442/

V tom článku jsou zajímavé věci - třeba to, že si císařův komorník mohl přilepšit k platu pomocí monarchistických předmětů. Ale dneska ta cena - to jsou závratné výše, co?
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
Lucka
Baron/baronka
Baron/baronka
Lucka


Poeet p?íspivku : 51
Zlaťáků : 5007
Registration date : 26. 11. 10

Dražba císařských kadeří Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dražba císařských kadeří   Dražba císařských kadeří EmptyThu Apr 25, 2013 9:30 pm

Lisi napsal:
Odkaz na článek - http://wien.orf.at/news/stories/2581442/

V tom článku jsou zajímavé věci - třeba to, že si císařův komorník mohl přilepšit k platu pomocí monarchistických předmětů. Ale dneska ta cena - to jsou závratné výše, co?

O těch vlasech jsem nikde neslyšela, ale rozhodně by se mě líbilo mít doma pramínek. I když ze Sisiných bych měla větší radost Laughing
Návrat nahoru Goto down
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8608
Registration date : 27. 06. 08

Dražba císařských kadeří Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dražba císařských kadeří   Dražba císařských kadeří EmptyMon May 27, 2013 10:37 am

Mě u nejrůznějších kadeří vždy napadá, že se tu volně prodává vzorek DNA. Vždyť majiteli může být v podstatě jedno, jestli je pošle na testy a věci, co se z toho dají zjistit. Ani se nemusí provádět exhumace těla.
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
kiralyne
Vévoda/vévodkyně
Vévoda/vévodkyně
kiralyne


Poeet p?íspivku : 455
Zlaťáků : 6702
Registration date : 05. 01. 09

Dražba císařských kadeří Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dražba císařských kadeří   Dražba císařských kadeří EmptyMon May 27, 2013 10:47 am

Lisi napsal:
Mě u nejrůznějších kadeří vždy napadá, že se tu volně prodává vzorek DNA. Vždyť majiteli může být v podstatě jedno, jestli je pošle na testy a věci, co se z toho dají zjistit. Ani se nemusí provádět exhumace těla.
To je fakt. Ale na druhou stranu, byla bys ochotná se vzdát části draze zakoupené věci jen proto, abys zjistila, že ten chudák trpěl třeba pakostnicí, což ses mohla dozvědět i přečtením si jeho lékařských spisů? Něco jiného je to u lidí ze starších období, kde nám chybí písemné prameny, ale pro druhou polovinu 19. století už to takový smysl asi nemá.
Návrat nahoru Goto down
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8608
Registration date : 27. 06. 08

Dražba císařských kadeří Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dražba císařských kadeří   Dražba císařských kadeří EmptyMon May 27, 2013 11:00 am

Tady jsem spíš myslela nejrůznější testy otcovství. Nemoci mě ani moc nenapadli.
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
kiralyne
Vévoda/vévodkyně
Vévoda/vévodkyně
kiralyne


Poeet p?íspivku : 455
Zlaťáků : 6702
Registration date : 05. 01. 09

Dražba císařských kadeří Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dražba císařských kadeří   Dražba císařských kadeří EmptyMon May 27, 2013 11:06 am

Lisi napsal:
Tady jsem spíš myslela nejrůznější testy otcovství. Nemoci mě ani moc nenapadli.
Jako třeba Marie Valerie? Very Happy Je fakt, že zajímavé by to bylo u Franze a Maxe a hlavně u královny Viktorie. Kde se tam vzala ta hemofilie je mi dodnes záhadou.
Návrat nahoru Goto down
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8608
Registration date : 27. 06. 08

Dražba císařských kadeří Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dražba císařských kadeří   Dražba císařských kadeří EmptyThu May 30, 2013 12:31 pm

To jo. Co by se svět díky tomu všechno nedozvěděl. Třeba y se naplno vyvrátila ta fáma, které snad nikdo soudný nemůže věřit, že Mary Vetsera byla dcerou Franze Josefa.
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
Zuzana
Baron/baronka
Baron/baronka
Zuzana


Poeet p?íspivku : 49
Zlaťáků : 5314
Registration date : 26. 02. 10

Dražba císařských kadeří Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dražba císařských kadeří   Dražba císařských kadeří EmptyThu May 30, 2013 6:38 pm

Lisi napsal:
To jo. Co by se svět díky tomu všechno nedozvěděl. Třeba y se naplno vyvrátila ta fáma, které snad nikdo soudný nemůže věřit, že Mary Vetsera byla dcerou Franze Josefa.

Tak to bola naozaj hlupost Very Happy . Zaujimalo by ma kto ju vlastne rozsiril? Nebola to neter cisarovnej Marie Larischova? Mozno este zaujimavejsie by bolo cez tie vlasy zistit, ci bola cisarovou dcerou Helena Nahowska. Ja osobne o tom skor pochybujem, ale urcita pravdepodobnost tam je.
Návrat nahoru Goto down
Romy
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Romy


Poeet p?íspivku : 251
Zlaťáků : 5002
Registration date : 16. 05. 12

Dražba císařských kadeří Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dražba císařských kadeří   Dražba císařských kadeří EmptyThu May 30, 2013 8:32 pm

Zuzana napsal:
Lisi napsal:
To jo. Co by se svět díky tomu všechno nedozvěděl. Třeba y se naplno vyvrátila ta fáma, které snad nikdo soudný nemůže věřit, že Mary Vetsera byla dcerou Franze Josefa.

Tak to bola naozaj hlupost Very Happy . Zaujimalo by ma kto ju vlastne rozsiril? Nebola to neter cisarovnej Marie Larischova? Mozno este zaujimavejsie by bolo cez tie vlasy zistit, ci bola cisarovou dcerou Helena Nahowska. Ja osobne o tom skor pochybujem, ale urcita pravdepodobnost tam je.

Vždycky jsem si myslela, že to s Helenou je pravda, ale když o tom teď tak přemýšlím... Musel by být hloupý, kdyby své zálety nechal zajít tak daleko. Ale co se týče Mary, nemyslím si, že by vůbec něco měl s její matkou, také Helenou, nepletu-li se.
Návrat nahoru Goto down
kiralyne
Vévoda/vévodkyně
Vévoda/vévodkyně
kiralyne


Poeet p?íspivku : 455
Zlaťáků : 6702
Registration date : 05. 01. 09

Dražba císařských kadeří Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dražba císařských kadeří   Dražba císařských kadeří EmptyThu May 30, 2013 8:38 pm

Romy napsal:
Vždycky jsem si myslela, že to s Helenou je pravda, ale když o tom teď tak přemýšlím... Musel by být hloupý, kdyby své zálety nechal zajít tak daleko. Ale co se týče Mary, nemyslím si, že by vůbec něco měl s její matkou, také Helenou, nepletu-li se.
Pokud vím, tak s Maryinou matkou měl románek Rudolf a ne Franz.
Návrat nahoru Goto down
Zuzana
Baron/baronka
Baron/baronka
Zuzana


Poeet p?íspivku : 49
Zlaťáků : 5314
Registration date : 26. 02. 10

Dražba císařských kadeří Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dražba císařských kadeří   Dražba císařských kadeří EmptyFri May 31, 2013 5:54 pm

Ono, tazko ho mozno sudit, ci by bol hlupy alebo nie, keby ten vztah nechal zajst tak daleko... Totiz mnohi pani z vyssej spolocnosti to v tych casoch bez problemov nechali zajst tak daleko a mali so svojimi milenkami i viac deti. V tom case sa ludia otazkou prevencie nezelaneho tehotenstva priliz nezaoberali. Skor by som povedala, ze cisar nebol otcom Heleny z toho dovodu, ze Annu navstevoval len velmi sporadicky- raz za mesiac, dva...a v poslednych rokoch ich vztahu to bolo este zriedkavejsie. Predsa len je tu ovela vacsia pravdepodobnost, ze otcom dcery bol jej zakonity manzel.
A co sa tyka matky Mary Vetserovej- Heleny, ano, pokial viem pomer mal s nou len Rudolf. To s Franzom bola zrejme len nejaka dobova klebeta, ktora nezodpovedala skutocnosti. Jedinu zmienku o vztahu Frantiska Jozefa s Helenou Vetserovou som nasla len v knihe od Biechlerovej a J.Cachee.: Cisar FJ celkem private. Velmi vsak tomu neverim, nikde inde sa o tom nepisalo.
Návrat nahoru Goto down
Romy
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Romy


Poeet p?íspivku : 251
Zlaťáků : 5002
Registration date : 16. 05. 12

Dražba císařských kadeří Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dražba císařských kadeří   Dražba císařských kadeří EmptySat Jun 01, 2013 8:48 am

Zuzana napsal:
Ono, tazko ho mozno sudit, ci by bol hlupy alebo nie, keby ten vztah nechal zajst tak daleko... Totiz mnohi pani z vyssej spolocnosti to v tych casoch bez problemov nechali zajst tak daleko a mali so svojimi milenkami i viac deti. V tom case sa ludia otazkou prevencie nezelaneho tehotenstva priliz nezaoberali. Skor by som povedala, ze cisar nebol otcom Heleny z toho dovodu, ze Annu navstevoval len velmi sporadicky- raz za mesiac, dva...a v poslednych rokoch ich vztahu to bolo este zriedkavejsie. Predsa len je tu ovela vacsia pravdepodobnost, ze otcom dcery bol jej zakonity manzel.
A co sa tyka matky Mary Vetserovej- Heleny, ano, pokial viem pomer mal s nou len Rudolf. To s Franzom bola zrejme len nejaka dobova klebeta, ktora nezodpovedala skutocnosti. Jedinu zmienku o vztahu Frantiska Jozefa s Helenou Vetserovou som nasla len v knihe od Biechlerovej a J.Cachee.: Cisar FJ celkem private. Velmi vsak tomu neverim, nikde inde sa o tom nepisalo.

Já jsem to četla v jednom historickém časopise, už nevím jakém, byl to nějaký speciál o milenkách, ale nejsem si jistá. Možná, že to byla Epocha. Psali tam o horentní sumě, kterou Franz Heleně Vetserové vyplatil.
Návrat nahoru Goto down
kiralyne
Vévoda/vévodkyně
Vévoda/vévodkyně
kiralyne


Poeet p?íspivku : 455
Zlaťáků : 6702
Registration date : 05. 01. 09

Dražba císařských kadeří Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dražba císařských kadeří   Dražba císařských kadeří EmptySat Jun 01, 2013 11:51 am

Romy napsal:
Já jsem to četla v jednom historickém časopise, už nevím jakém, byl to nějaký speciál o milenkách, ale nejsem si jistá. Možná, že to byla Epocha. Psali tam o horentní sumě, kterou Franz Heleně Vetserové vyplatil.
No jo, historické časopisy...
Pokud jí něco vyplatil, tak to bylo kvůli Rudolfovi a ne kvůli tomu, že s ní měl něco sám Franz.
Návrat nahoru Goto down
Romy
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Romy


Poeet p?íspivku : 251
Zlaťáků : 5002
Registration date : 16. 05. 12

Dražba císařských kadeří Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dražba císařských kadeří   Dražba císařských kadeří EmptySun Jun 02, 2013 3:27 pm

kiralyne napsal:
Romy napsal:
Já jsem to četla v jednom historickém časopise, už nevím jakém, byl to nějaký speciál o milenkách, ale nejsem si jistá. Možná, že to byla Epocha. Psali tam o horentní sumě, kterou Franz Heleně Vetserové vyplatil.
No jo, historické časopisy...
Pokud jí něco vyplatil, tak to bylo kvůli Rudolfovi a ne kvůli tomu, že s ní měl něco sám Franz.

Také jsem si hned myslela, že to bude nějaký kec.
Návrat nahoru Goto down
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8608
Registration date : 27. 06. 08

Dražba císařských kadeří Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dražba císařských kadeří   Dražba císařských kadeří EmptyFri Jun 07, 2013 2:41 pm

A třeba by padla zvěst i o oné Solné princezně.

Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
kiralyne
Vévoda/vévodkyně
Vévoda/vévodkyně
kiralyne


Poeet p?íspivku : 455
Zlaťáků : 6702
Registration date : 05. 01. 09

Dražba císařských kadeří Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dražba císařských kadeří   Dražba císařských kadeří EmptyFri Jun 07, 2013 4:39 pm

Lisi napsal:
A třeba by padla zvěst i o oné Solné princezně.

Přiznám se, že jsem se ještě nedostala k tomu, abych si tu knihu přečetla. Embarassed
Návrat nahoru Goto down
Romy
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Romy


Poeet p?íspivku : 251
Zlaťáků : 5002
Registration date : 16. 05. 12

Dražba císařských kadeří Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dražba císařských kadeří   Dražba císařských kadeří EmptySat Jun 08, 2013 10:26 pm

kiralyne napsal:
Lisi napsal:
A třeba by padla zvěst i o oné Solné princezně.

Přiznám se, že jsem se ještě nedostala k tomu, abych si tu knihu přečetla. Embarassed

Já také ne. Ale někde ji teď mají v akci za pakatel, tak se chystám si ji koupit.
Návrat nahoru Goto down
kiralyne
Vévoda/vévodkyně
Vévoda/vévodkyně
kiralyne


Poeet p?íspivku : 455
Zlaťáků : 6702
Registration date : 05. 01. 09

Dražba císařských kadeří Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dražba císařských kadeří   Dražba císařských kadeří EmptySat Jun 08, 2013 10:50 pm

Romy napsal:
Já také ne. Ale někde ji teď mají v akci za pakatel, tak se chystám si ji koupit.
Taky se k tomu chystám.
Návrat nahoru Goto down
Zuzana
Baron/baronka
Baron/baronka
Zuzana


Poeet p?íspivku : 49
Zlaťáků : 5314
Registration date : 26. 02. 10

Dražba císařských kadeří Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dražba císařských kadeří   Dražba císařských kadeří EmptyWed Jun 12, 2013 11:43 pm

kiralyne napsal:
Romy napsal:
Já také ne. Ale někde ji teď mají v akci za pakatel, tak se chystám si ji koupit.


Taky se k tomu chystám.

Dajte potom vedet ako sa vam knizka pacila a kolko z toho by mohla byt pravda... Neskor si ju mozno kupim aj ja :-)
Návrat nahoru Goto down
kiralyne
Vévoda/vévodkyně
Vévoda/vévodkyně
kiralyne


Poeet p?íspivku : 455
Zlaťáků : 6702
Registration date : 05. 01. 09

Dražba císařských kadeří Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dražba císařských kadeří   Dražba císařských kadeří EmptyMon Jun 17, 2013 8:36 pm

Zuzana napsal:

Dajte potom vedet ako sa vam knizka pacila a kolko z toho by mohla byt pravda... Neskor si ju mozno kupim aj ja :-)
Tak jsem si tu knížku nakonec nekoupila. Stačilo mi prolistovat pár stránek, abych si uvědomila, že tuto knihu v knihovničce nechci.
Návrat nahoru Goto down
Romy
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Romy


Poeet p?íspivku : 251
Zlaťáků : 5002
Registration date : 16. 05. 12

Dražba císařských kadeří Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dražba císařských kadeří   Dražba císařských kadeří EmptyWed Jun 19, 2013 10:14 pm

citace :
Ne? A jak to vevnitř vypadalo? Já jsem někde četla, že to je snad spíše popis venkovského života té doby a pár nedoložených domněnek, ale nevím. Zajímalo mě to, ale spíše jen kvůli té akci, než jen tak.
Návrat nahoru Goto down
Romy
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Romy


Poeet p?íspivku : 251
Zlaťáků : 5002
Registration date : 16. 05. 12

Dražba císařských kadeří Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dražba císařských kadeří   Dražba císařských kadeří EmptyWed Jun 19, 2013 10:14 pm

citace :
Ne? A jak to vevnitř vypadalo? Já jsem někde četla, že to je snad spíše popis venkovského života té doby a pár nedoložených domněnek, ale nevím. Zajímalo mě to, ale spíše jen kvůli té akci, než jen tak.
Návrat nahoru Goto down
Zuzana
Baron/baronka
Baron/baronka
Zuzana


Poeet p?íspivku : 49
Zlaťáků : 5314
Registration date : 26. 02. 10

Dražba císařských kadeří Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dražba císařských kadeří   Dražba císařských kadeří EmptyThu Jun 20, 2013 11:25 pm

Predpokladam teda Kiralyne, ze sa ti kniha nezdala dost doverihodna, je tak? Ja som totiz niekde citala, ze autor tu romancu svojej pribuznej  popisuje az priliz romanticky ako velku lasku a tiez ako pisala Romy, zaobera sa tam az moc okolim a obyvatelmi 'solnej komory'. Osobne som sa k 'Solnej princeznej' este nedostala, takze ju posudzovat nemozem.

Aby sme sa vsak znova vratili spat k teme, napadlo ma, ze vlastne chudak Franz priblizne od svojej 40-45-ky uz vela vlasov nemal a daval sa strihat uplne na kratko...Preto si myslim, ze tie jeho 'vydrazene vlasy' boli asi skor jeho fuzy, co myslite?
Návrat nahoru Goto down
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8608
Registration date : 27. 06. 08

Dražba císařských kadeří Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dražba císařských kadeří   Dražba císařských kadeří EmptyFri Jun 21, 2013 10:29 am

A dá se to nějak rozeznat? Jestli mají vousy jinačí složení než vlasy.
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
Zuzana
Baron/baronka
Baron/baronka
Zuzana


Poeet p?íspivku : 49
Zlaťáků : 5314
Registration date : 26. 02. 10

Dražba císařských kadeří Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dražba císařských kadeří   Dražba císařských kadeří EmptyFri Jun 21, 2013 9:19 pm

Lisi napsal:
A dá se to nějak rozeznat? Jestli mají vousy jinačí složení než vlasy.

V zasade ziadny rozdiel v strukture vlasov a fuzov nie je, akurat fuzy byvaju zvycajne hrubsie. Myslim si, ze novy majitel cisarovych vlasov (fuzov) ich na vyskum davat asi nebude. Smile Osobne som nazoru, ze su to fuzy- tak na 98%. Na obrazku vyzerali, ze maju aspon 3-4 cm...a take dlhe vlasy FJ urcite nemal v dobe ked u neho sluzil Ketterl- teda medzi rokmi 1894 a 1916. Asi ako vacsina chlapov, co sa im uz robi plesina alebo maju riedke vlasy, aj cisar bol ostrihany uplne na kratucko. Podla portretov len ako mladik nosil dlhsie vlasy, ked ich mal este dost huste...
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Dražba císařských kadeří Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dražba císařských kadeří   Dražba císařských kadeří Empty

Návrat nahoru Goto down
 
Dražba císařských kadeří
Návrat nahoru 
Strana 1 z 2Jdi na stránku : 1, 2  Next

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Sisi a příbuzní :: Císařovna Alžběta (1837 - 1898) :: Rodina-
Přejdi na: