Sisi a příbuzní
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sisi a příbuzní

Fórum o císařovně Alžbětě
 
PříjemPříjem  HledatHledat  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  PřihlášeníPřihlášení  

 

 Nicolas Le Floch

Goto down 
3 posters
AutorZpráva
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8579
Registration date : 27. 06. 08

Nicolas Le Floch Empty
PříspěvekPředmět: Nicolas Le Floch   Nicolas Le Floch EmptyTue Jun 18, 2013 6:28 pm

Tak jsem objevila, co nám Česká televize uvede. Už jenom podle popisu to zní zajímavě.

http://www.ceskatelevize.cz/porady/10267408514-nicolas-le-floch/211381465540001-muz-s-olovenym-brichem/
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
Romy
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Romy


Poeet p?íspivku : 251
Zlaťáků : 4973
Registration date : 16. 05. 12

Nicolas Le Floch Empty
PříspěvekPředmět: Re: Nicolas Le Floch   Nicolas Le Floch EmptyWed Jun 19, 2013 10:29 pm

Lisi napsal:
Tak jsem objevila, co nám Česká televize uvede. Už jenom podle popisu to zní zajímavě.

http://www.ceskatelevize.cz/porady/10267408514-nicolas-le-floch/211381465540001-muz-s-olovenym-brichem/

To vážně nevypadá blbě! Ale jako vždy - naprosto žádná reklama, upozornění, nic. Česká televize je zkrátka Česká televize! Raději jsem si nastavila rovnou upomenutí na mail, je to za dlouho, mohla bych zapomenout. ČT dává tak málo zajímavých pořadů pro ty, které nezajímá Donutil ani Silvestr z roku raz dva, a když už, tak je zahrabe na nenalezitelné místo programu. Jako třeba Panství Downton. Ani zatím nenasadili slibovanou 3. řadu, a to už ji mají koupenou. Pche!!!Evil or Very Mad
Návrat nahoru Goto down
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8579
Registration date : 27. 06. 08

Nicolas Le Floch Empty
PříspěvekPředmět: Re: Nicolas Le Floch   Nicolas Le Floch EmptyFri Jun 21, 2013 10:25 am

Přesně tak, se vším souhlasím. Downton, Murdoch, Borgiové - vždy nejdřív po desáte večer. Ono asi na ČT nemá smysl sledovat program dřív.

Jinak o tomto si myslím, že by to mohlo být zajímavé. Jsem zvědavá, jestli Nicolas Le Floch bude o sto let starší francouzský Murdoch.
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8579
Registration date : 27. 06. 08

Nicolas Le Floch Empty
PříspěvekPředmět: Re: Nicolas Le Floch   Nicolas Le Floch EmptyThu Jul 04, 2013 5:30 pm

První díl se mi líbil, zámky, kostýmy nádherné. Jenom jsem se tam tak trochu ztrácela ve všech těch francouzských jménech - proč jenom zní tak stejně?
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
Romy
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Romy


Poeet p?íspivku : 251
Zlaťáků : 4973
Registration date : 16. 05. 12

Nicolas Le Floch Empty
PříspěvekPředmět: Re: Nicolas Le Floch   Nicolas Le Floch EmptyThu Jul 04, 2013 8:36 pm

Lisi napsal:
První díl se mi líbil, zámky, kostýmy nádherné. Jenom jsem se tam tak trochu ztrácela ve všech těch francouzských jménech - proč jenom zní tak stejně?

Já ho ještě neviděla, ale poctivě si ho nahrála, takže uvidíme. Ale francouzská jména...Embarassed 
To je skutečně nad mé síly, třeba když jsem četla Paní Bovaryovou, tak to byl děs, ale když je to aspoň napsaný, je to lepší, než je jen slyšet. Ale jinak se těším, až si konečně udělám trochu času. Myslíš, že se to dá kdyžtak vidět od druhého dílu, nebo by mi něco chybělo?
Návrat nahoru Goto down
kiralyne
Vévoda/vévodkyně
Vévoda/vévodkyně
kiralyne


Poeet p?íspivku : 455
Zlaťáků : 6673
Registration date : 05. 01. 09

Nicolas Le Floch Empty
PříspěvekPředmět: Re: Nicolas Le Floch   Nicolas Le Floch EmptyThu Jul 11, 2013 8:22 pm

Mě to zase až tak nenadchlo. Ty kostýmy nebyly špatné, ale některé byly příšerné. Děj taky nebyl Bůh ví jak úchvatný a strašně se mi to táhlo.
Návrat nahoru Goto down
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8579
Registration date : 27. 06. 08

Nicolas Le Floch Empty
PříspěvekPředmět: Re: Nicolas Le Floch   Nicolas Le Floch EmptyMon Jul 15, 2013 1:14 pm

To jo, taky mi přišlo, že se to možná trochu táhlo, ale já to přikládala tomu, že jsem nevěděla, o kom se mluví, či kdo je zrovna na scéně - všichni mají zapeklitá francouzská jména a v těch bílých parukách jsem je rozeznávala pouze podle toho, zda ten má nějakou mušku, ten je tlustý, ten vysoký,... což je na jeden díl strašně málo.

Jinak madame Pompadour už nevypadala vůbec jako žádná kráska.
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
kiralyne
Vévoda/vévodkyně
Vévoda/vévodkyně
kiralyne


Poeet p?íspivku : 455
Zlaťáků : 6673
Registration date : 05. 01. 09

Nicolas Le Floch Empty
PříspěvekPředmět: Re: Nicolas Le Floch   Nicolas Le Floch EmptyTue Jul 16, 2013 7:27 pm

Lisi napsal:
To jo, taky mi přišlo, že se to možná trochu táhlo, ale já to přikládala tomu, že jsem nevěděla, o kom se mluví, či kdo je zrovna na scéně - všichni mají zapeklitá francouzská jména a v těch bílých parukách jsem je rozeznávala pouze podle toho, zda ten má nějakou mušku, ten je tlustý, ten vysoký,... což je na jeden díl strašně málo.

Jinak madame Pompadour už nevypadala vůbec jako žádná kráska.
To pro mě ty jména nejsou problém. Když jsem mívala francouzštinu, tak náš vyučující měl tendence nám dávat francouzská jména. A myslím, že paruky pro mě nikdy nebyly problém...Smile 
Ale já nevím, mě ten seriál prostě nějak nenadchnul, něco tomu chybí. Třeba na Murdochovi se mi líbí, že jsou tam ukázané dobové vynálezy. Není to jen obyčejný seriál, ale můžeš se z něj i poučit a to v podstatě zábavnou formou. Tohle mi připadá jako pouhá klasická detektivka z 18. století.

A mimochodem, jestli se nepletu, tak Jeanne nebyla nikdy považována za klasickou krásku.Very Happy 
Návrat nahoru Goto down
kiralyne
Vévoda/vévodkyně
Vévoda/vévodkyně
kiralyne


Poeet p?íspivku : 455
Zlaťáků : 6673
Registration date : 05. 01. 09

Nicolas Le Floch Empty
PříspěvekPředmět: Re: Nicolas Le Floch   Nicolas Le Floch EmptyWed Jul 17, 2013 2:31 pm

Po včerejším dílu jsem tento seriál definitivně odepsala. Musím se přiznat, že velký podíl na tom má i představitel hlavního hrdiny.
Návrat nahoru Goto down
Romy
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Romy


Poeet p?íspivku : 251
Zlaťáků : 4973
Registration date : 16. 05. 12

Nicolas Le Floch Empty
PříspěvekPředmět: Re: Nicolas Le Floch   Nicolas Le Floch EmptySat Jul 27, 2013 1:21 pm

kiralyne napsal:
Po včerejším dílu jsem tento seriál definitivně odepsala. Musím se přiznat, že velký podíl na tom má i představitel hlavního hrdiny.

Já se na to nakonec vůbec nedívala. Člověk holt nemá čas na televizi, když si najde čas na čtení, je to lepší.
Návrat nahoru Goto down
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8579
Registration date : 27. 06. 08

Nicolas Le Floch Empty
PříspěvekPředmět: Re: Nicolas Le Floch   Nicolas Le Floch EmptyTue Jul 30, 2013 3:15 pm

kiralyne napsal:
Po včerejším dílu jsem tento seriál definitivně odepsala. Musím se přiznat, že velký podíl na tom má i představitel hlavního hrdiny.

To já jsem naopak ráda, že jsem po prvním dílu tomu dala ještě šanci. Hlavní hrdina mi nevadí, ale stejně radši mám postavu jeho přítele doktora Semagise (či tak nějak).

Už se v tom ani moc neztrácím, zaujal mě jeden z Flochových informátorů - provozovatel pouličního WC.
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
Romy
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Romy


Poeet p?íspivku : 251
Zlaťáků : 4973
Registration date : 16. 05. 12

Nicolas Le Floch Empty
PříspěvekPředmět: Re: Nicolas Le Floch   Nicolas Le Floch EmptyTue Jul 30, 2013 8:32 pm

Lisi napsal:
kiralyne napsal:
Po včerejším dílu jsem tento seriál definitivně odepsala. Musím se přiznat, že velký podíl na tom má i představitel hlavního hrdiny.

To já jsem naopak ráda, že jsem po prvním dílu tomu dala ještě šanci. Hlavní hrdina mi nevadí, ale stejně radši mám postavu jeho přítele doktora Semagise (či tak nějak).

Už se v tom ani moc neztrácím, zaujal mě jeden z Flochových informátorů - provozovatel pouličního WC.

Mně podle ukázek hlavní hrdina také nepřipadal špatný. Jen zkrátka nemám čas.Very Happy
Návrat nahoru Goto down
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8579
Registration date : 27. 06. 08

Nicolas Le Floch Empty
PříspěvekPředmět: Re: Nicolas Le Floch   Nicolas Le Floch EmptySun Sep 01, 2013 7:26 pm

Tak už nastal čas pro můj ryze subjektivní pohled.

Některé detaily, co se mi líbily, jsem zmínila už výše, teď je čas pokročit. Poslední dva díly vládl už Ludvík XVI. a nevím čím to je, ale ve všech filmech, ve kterých ho vidím, vypadá celkem rozumně. Marii Antoinettu neukázali.

Jeden díl jsem měla pocit, že madame Pompadour už byla po smrti a u dvora se usídlila Du Barry, ale hned v dalším díle to vypadalo, že se má Pompadour dál čile k světu.

Líbila se mi spolupráce Nicholase s katem Samsonem, bohužel nevím, jestli toto je ten, který bude popravovat za VFR. Kdyby k ní tvůrci došli, tak by to pro Nicholase coby markýze mohlo být dost horké (ale pro nás zajímavé).

Co mi vadí, tak v jednom díle bylo řečeno, že s Nicholasem čeká jeho milenka dítě a v dalších dílech o ní nepadlo už ani slovo a Nicholas sám se hodlal oženit s nějakou hraběnkou.
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
Sponsored content





Nicolas Le Floch Empty
PříspěvekPředmět: Re: Nicolas Le Floch   Nicolas Le Floch Empty

Návrat nahoru Goto down
 
Nicolas Le Floch
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Sisi a příbuzní :: Historie :: Novověk-
Přejdi na: