Sisi a příbuzní
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sisi a příbuzní

Fórum o císařovně Alžbětě
 
PříjemPříjem  HledatHledat  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  PřihlášeníPřihlášení  

 

 Co je na snímku

Goto down 
4 posters
AutorZpráva
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8580
Registration date : 27. 06. 08

Co je na snímku Empty
PříspěvekPředmět: Co je na snímku   Co je na snímku EmptyFri Jun 21, 2013 7:07 pm

Díky tady jednomu úkolu v tady tomto https://www.coursera.org/course/secrets jsem dostala zajímavý nápad. Tak tedy, poznáte, co je na snímku z googlu?

Co je na snímku Schoen12

Nějaká nápověda: 
letní sídlo
Habsburkové
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
Zuzana
Baron/baronka
Baron/baronka
Zuzana


Poeet p?íspivku : 49
Zlaťáků : 5286
Registration date : 26. 02. 10

Co je na snímku Empty
PříspěvekPředmět: Re: Co je na snímku   Co je na snímku EmptyFri Jun 21, 2013 8:50 pm

Je to Schonbrunn?
Návrat nahoru Goto down
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8580
Registration date : 27. 06. 08

Co je na snímku Empty
PříspěvekPředmět: Re: Co je na snímku   Co je na snímku EmptySat Jun 22, 2013 11:18 am

Je to Schönbrunn. Jsem věděla, že to bude jednoduché. Ale že ty zahrady vypadají takhle shora zajímavě?
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
kiralyne
Vévoda/vévodkyně
Vévoda/vévodkyně
kiralyne


Poeet p?íspivku : 455
Zlaťáků : 6674
Registration date : 05. 01. 09

Co je na snímku Empty
PříspěvekPředmět: Re: Co je na snímku   Co je na snímku EmptySat Jun 22, 2013 3:48 pm

Tohle bylo opravdu velice snadné. Je tam až příliš typických znaků, podle kterých se to dá poznat.
Návrat nahoru Goto down
Romy
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Romy


Poeet p?íspivku : 251
Zlaťáků : 4974
Registration date : 16. 05. 12

Co je na snímku Empty
PříspěvekPředmět: Re: Co je na snímku   Co je na snímku EmptySat Jun 22, 2013 10:12 pm

kiralyne napsal:
Tohle bylo opravdu velice snadné. Je tam až příliš typických znaků, podle kterých se to dá poznat.

A co je to rozlehlé, kdyby se z Gloriety šlo směrem dozadu, ne k zámku?
Návrat nahoru Goto down
kiralyne
Vévoda/vévodkyně
Vévoda/vévodkyně
kiralyne


Poeet p?íspivku : 455
Zlaťáků : 6674
Registration date : 05. 01. 09

Co je na snímku Empty
PříspěvekPředmět: Re: Co je na snímku   Co je na snímku EmptySun Jun 23, 2013 11:19 am

Romy napsal:

A co je to rozlehlé, kdyby se z Gloriety šlo směrem dozadu, ne k zámku?
Myslíš ten komplex s červenou střechou? Tak to by měla být Kasárna Marie Terezie.
Návrat nahoru Goto down
Romy
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Romy


Poeet p?íspivku : 251
Zlaťáků : 4974
Registration date : 16. 05. 12

Co je na snímku Empty
PříspěvekPředmět: Re: Co je na snímku   Co je na snímku EmptySun Jun 23, 2013 6:38 pm

kiralyne napsal:
Romy napsal:

A co je to rozlehlé, kdyby se z Gloriety šlo směrem dozadu, ne k zámku?
Myslíš ten komplex s červenou střechou? Tak to by měla být Kasárna Marie Terezie.

Díky, já se zatím nedostala v Schönbrunnu dál než k Neptunově kašně, už jsem byla příliš unavená. A nevíš náhodou, jestli se tam dá dojít takhle přímo, nebo je to tam nějak zahrazené?
Návrat nahoru Goto down
kiralyne
Vévoda/vévodkyně
Vévoda/vévodkyně
kiralyne


Poeet p?íspivku : 455
Zlaťáků : 6674
Registration date : 05. 01. 09

Co je na snímku Empty
PříspěvekPředmět: Re: Co je na snímku   Co je na snímku EmptySun Jun 23, 2013 11:41 pm

Romy napsal:

Díky, já se zatím nedostala v Schönbrunnu dál než k Neptunově kašně, už jsem byla příliš unavená. A nevíš náhodou, jestli se tam dá dojít takhle přímo, nebo je to tam nějak zahrazené?
To nevím, až tam jsem nikdy nebyla. Jestli se nepletu, tak dodnes to slouží svému účelu.
Návrat nahoru Goto down
Romy
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Romy


Poeet p?íspivku : 251
Zlaťáků : 4974
Registration date : 16. 05. 12

Co je na snímku Empty
PříspěvekPředmět: Re: Co je na snímku   Co je na snímku EmptyMon Jun 24, 2013 3:42 pm

kiralyne napsal:
Romy napsal:

Díky, já se zatím nedostala v Schönbrunnu dál než k Neptunově kašně, už jsem byla příliš unavená. A nevíš náhodou, jestli se tam dá dojít takhle přímo, nebo je to tam nějak zahrazené?
To nevím, až tam jsem nikdy nebyla. Jestli se nepletu, tak dodnes to slouží svému účelu.

Dík. A nevíš náhodou, kde by mělo být nějaké to Alžbětino stavení, kam utíkala před dvorem a chovala tam prý krávy kvůli mléku?
Návrat nahoru Goto down
kiralyne
Vévoda/vévodkyně
Vévoda/vévodkyně
kiralyne


Poeet p?íspivku : 455
Zlaťáků : 6674
Registration date : 05. 01. 09

Co je na snímku Empty
PříspěvekPředmět: Re: Co je na snímku   Co je na snímku EmptyMon Jun 24, 2013 7:30 pm

Romy napsal:

Dík. A nevíš náhodou, kde by mělo být nějaké to Alžbětino stavení, kam utíkala před dvorem a chovala tam prý krávy kvůli mléku?

Cože? To nevím. Nepleteš si to s Marií Antoinettou? Ta měla vesničku, ale že by Alžběta měla nějaké stavení, to jsem neslyšela.
Návrat nahoru Goto down
Romy
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Romy


Poeet p?íspivku : 251
Zlaťáků : 4974
Registration date : 16. 05. 12

Co je na snímku Empty
PříspěvekPředmět: Re: Co je na snímku   Co je na snímku EmptyTue Jun 25, 2013 2:55 pm

kiralyne napsal:
Romy napsal:

Dík. A nevíš náhodou, kde by mělo být nějaké to Alžbětino stavení, kam utíkala před dvorem a chovala tam prý krávy kvůli mléku?

Cože? To nevím. Nepleteš si to s Marií Antoinettou? Ta měla vesničku, ale že by Alžběta měla nějaké stavení, to jsem neslyšela.

No, popravdě nevím. O Marii Antoinetě to vím, Malý Trianon, nepletu-li se. Ale o Sisi jsem také něco slyšela. Určitě o tom byla zmíňka v jedné z těch knih od Marieluise von Ingenheim, já vím, že to jsou pohádkové romány a ne žádná čistá pravda, ale myslela jsem, že fakta o místech a jejich popis by si nevymyslela. Vážně nevím. Sad Ale krávy někde chovat musela, tedy samozřejmě ne přímo sama císařovna, ale odněkud jí to její mléko dodávat museli, když si dobytek vozila i s sebou na lodích, ne?
Návrat nahoru Goto down
kiralyne
Vévoda/vévodkyně
Vévoda/vévodkyně
kiralyne


Poeet p?íspivku : 455
Zlaťáků : 6674
Registration date : 05. 01. 09

Co je na snímku Empty
PříspěvekPředmět: Re: Co je na snímku   Co je na snímku EmptyTue Jun 25, 2013 11:25 pm

Romy napsal:
Ale krávy někde chovat musela, tedy samozřejmě ne přímo sama císařovna, ale odněkud jí to její mléko dodávat museli, když si dobytek vozila i s sebou na lodích, ne?
No to ano, ale ty byly v Schonbrunnu.
Návrat nahoru Goto down
Romy
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Romy


Poeet p?íspivku : 251
Zlaťáků : 4974
Registration date : 16. 05. 12

Co je na snímku Empty
PříspěvekPředmět: Re: Co je na snímku   Co je na snímku EmptyWed Jun 26, 2013 3:35 pm

kiralyne napsal:
Romy napsal:
Ale krávy někde chovat musela, tedy samozřejmě ne přímo sama císařovna, ale odněkud jí to její mléko dodávat museli, když si dobytek vozila i s sebou na lodích, ne?
No to ano, ale ty byly v Schonbrunnu.

Ach, asi došlo k omylu. Já si celou dobu myslím, že a "chovna" krav, nebo nevím, jak to nazvat, byla v Schönbrunnu, jen jsem se ptala v tom smyslu, kde konkrétně, park je velký. Óbrovský!Razz
Návrat nahoru Goto down
kiralyne
Vévoda/vévodkyně
Vévoda/vévodkyně
kiralyne


Poeet p?íspivku : 455
Zlaťáků : 6674
Registration date : 05. 01. 09

Co je na snímku Empty
PříspěvekPředmět: Re: Co je na snímku   Co je na snímku EmptyWed Jun 26, 2013 5:23 pm

Romy napsal:
Ach, asi došlo k omylu. Já si celou dobu myslím, že a "chovna" krav, nebo nevím, jak to nazvat, byla v Schönbrunnu, jen jsem se ptala v tom smyslu, kde konkrétně, park je velký. Óbrovský!Razz
Tak to nevím, po tom jsem se nikdy nepídila.
Návrat nahoru Goto down
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8580
Registration date : 27. 06. 08

Co je na snímku Empty
PříspěvekPředmět: Re: Co je na snímku   Co je na snímku EmptyWed Jun 26, 2013 6:32 pm

Tak snad jsem to neusekla, co jsem useknout nechtěla a o čem tu byla řeč. Snímek Schoenbrunnu se hodně vydařil, tak dávám nový obrázek z Google Earth - nápověda - místo zmíněno v předchozí diskuzi (i když možná trochu nepřímo).

Co je na snímku Versai10
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
Romy
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Romy


Poeet p?íspivku : 251
Zlaťáků : 4974
Registration date : 16. 05. 12

Co je na snímku Empty
PříspěvekPředmět: Re: Co je na snímku   Co je na snímku EmptyWed Jun 26, 2013 8:09 pm

Lisi napsal:
Tak snad jsem to neusekla, co jsem useknout nechtěla a o čem tu byla řeč.  Snímek Schoenbrunnu se hodně vydařil, tak dávám nový obrázek z Google Earth - nápověda - místo zmíněno v předchozí diskuzi (i když možná trochu nepřímo).

Co je na snímku Versai10

Nevím, ale podle té nápovědy si říkám, jestli tam není Versailles.
Návrat nahoru Goto down
kiralyne
Vévoda/vévodkyně
Vévoda/vévodkyně
kiralyne


Poeet p?íspivku : 455
Zlaťáků : 6674
Registration date : 05. 01. 09

Co je na snímku Empty
PříspěvekPředmět: Re: Co je na snímku   Co je na snímku EmptyWed Jun 26, 2013 10:43 pm

Lisi napsal:
Tak snad jsem to neusekla, co jsem useknout nechtěla a o čem tu byla řeč.  Snímek Schoenbrunnu se hodně vydařil, tak dávám nový obrázek z Google Earth - nápověda - místo zmíněno v předchozí diskuzi (i když možná trochu nepřímo).

Co je na snímku Versai10
Že by Versailles?WinkVery Happy
Návrat nahoru Goto down
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8580
Registration date : 27. 06. 08

Co je na snímku Empty
PříspěvekPředmět: Re: Co je na snímku   Co je na snímku EmptyThu Jun 27, 2013 3:13 pm

Máte můj obdiv, jak jste poznaly před tím Schoenbrunn a teď Versailles. Já bych to neuhodla.
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
kiralyne
Vévoda/vévodkyně
Vévoda/vévodkyně
kiralyne


Poeet p?íspivku : 455
Zlaťáků : 6674
Registration date : 05. 01. 09

Co je na snímku Empty
PříspěvekPředmět: Re: Co je na snímku   Co je na snímku EmptyThu Jun 27, 2013 3:59 pm

Lisi napsal:
Máte můj obdiv, jak jste poznaly před tím Schoenbrunn a teď Versailles. Já bych to neuhodla.
U Schonbrunnu to práskla cesta ke Glorietě a u Versailees to bylo Place D'Armes a Piece D'eau des Suisses (aspoň myslím, že se to tak píše).Smile
Návrat nahoru Goto down
Romy
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Romy


Poeet p?íspivku : 251
Zlaťáků : 4974
Registration date : 16. 05. 12

Co je na snímku Empty
PříspěvekPředmět: Re: Co je na snímku   Co je na snímku EmptyThu Jun 27, 2013 5:28 pm

kiralyne napsal:
Lisi napsal:
Máte můj obdiv, jak jste poznaly před tím Schoenbrunn a teď Versailles. Já bych to neuhodla.
U Schonbrunnu to práskla cesta ke Glorietě a u Versailees to bylo Place D'Armes a Piece D'eau des Suisses (aspoň myslím, že se to tak píše).Smile

Já poznala Schönbrunn proto, že už jsem viděla takový podobný pohled z ptačí perspektivy, no a u Versailles to byl tip.
Návrat nahoru Goto down
kiralyne
Vévoda/vévodkyně
Vévoda/vévodkyně
kiralyne


Poeet p?íspivku : 455
Zlaťáků : 6674
Registration date : 05. 01. 09

Co je na snímku Empty
PříspěvekPředmět: Re: Co je na snímku   Co je na snímku EmptyThu Jun 27, 2013 6:02 pm

Romy napsal:
Já poznala Schönbrunn proto, že už jsem viděla takový podobný pohled z ptačí perspektivy, no a u Versailles to byl tip.
Je fakt, že Schonbrunn jsem z ptačí perspektivy viděla už mockrát a nejen na fotkách, ale i rozkreslený. Dobrovolně přiznávám, že u Versailles jsem musela chvilinku přemýšlet.Very Happy
Návrat nahoru Goto down
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8580
Registration date : 27. 06. 08

Co je na snímku Empty
PříspěvekPředmět: Re: Co je na snímku   Co je na snímku EmptyFri Jun 28, 2013 6:06 pm

A co to vlastně je Place D'Armes a Piece D'eau des Suisses? Uznávám, že u Schönbrunnu se dá Glorietta poznat, ale nevím, jestli by mě to trklo.
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
kiralyne
Vévoda/vévodkyně
Vévoda/vévodkyně
kiralyne


Poeet p?íspivku : 455
Zlaťáků : 6674
Registration date : 05. 01. 09

Co je na snímku Empty
PříspěvekPředmět: Re: Co je na snímku   Co je na snímku EmptyFri Jun 28, 2013 10:27 pm

Lisi napsal:
A co to vlastně je Place D'Armes a Piece D'eau des Suisses? Uznávám, že u Schönbrunnu se dá Glorietta poznat, ale nevím, jestli by mě to trklo.
Place D'Armes je to trojúhelníkové prostranství před zámkem (náměstí) a Piece D'eau des Suisses je ta vodní plocha, která je na fotce jakoby pod zámkem.
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Co je na snímku Empty
PříspěvekPředmět: Re: Co je na snímku   Co je na snímku Empty

Návrat nahoru Goto down
 
Co je na snímku
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Sisi a příbuzní :: Místa :: Zámky a ostatní místa-
Přejdi na: