Sisi a příbuzní
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sisi a příbuzní

Fórum o císařovně Alžbětě
 
PříjemPříjem  HledatHledat  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  PřihlášeníPřihlášení  

 

 Váš názor na Sisi

Goto down 
+9
kiralyne
Zuzana
Vladana
Eugenie
Le seefride
Ducii
Lisi
Grand Duchess Ally
Max
13 posters
Jdi na stránku : 1, 2  Next
AutorZpráva
Max
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Max


Poeet p?íspivku : 265
Zlaťáků : 6265
Registration date : 03. 02. 09

Váš názor na Sisi Empty
PříspěvekPředmět: Váš názor na Sisi   Váš názor na Sisi EmptyTue Feb 17, 2009 12:30 pm

Založil jsem tohle téma (snad tu už někde není), které tu celkem, si myslím, chybí.
Jaký máte názor na Sisi? Proč ji obdivujete?
Návrat nahoru Goto down
Grand Duchess Ally
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Grand Duchess Ally


Poeet p?íspivku : 272
Age : 37
Zlaťáků : 6055
Registration date : 12. 02. 09

Váš názor na Sisi Empty
PříspěvekPředmět: Re: Váš názor na Sisi   Váš názor na Sisi EmptyTue Feb 17, 2009 2:03 pm

Já osobně jsem se Sisi nikdy moc nesympatizovala a ač tím možná mnohé pobouřím, nijak zvlášť ji neobdivuji. Byla to rozhodně zajímavá žena, plná ideálů a touhy, postrádala však vlastnosti, které oceňuji nejvíce. Byla poměrně sobecká a zahleděná do sebe. Chápu, že v životě si dost protrpěla - vdávala se mladá a musela se podřídit pravidlům, což jí do té doby nic neříkalo, přišla o dvě děti. Na druhou stranu kolik princezen se vdávalo v pozdějším věku a kolik jich ztratilo děti - a přece se nechovaly jako Sisi. Její útěk od povinností má sice romantický nádech a zřejmě ji dělal šťastnou, nicméně u postavení císařovny bych očekávala alespoň špetku smyslu pro povinnost.
Pro mě je Sisi zvláštní hříčkou přírody, která prolétla ztuhlým rakouským mocnářstvím, přinesla do něj něco svěžího a nového, nicméně to nové byla její nevšední krása a nikoliv žádný trvalý přínos pro chod státu.
Návrat nahoru Goto down
http://www.otma.blog.cz
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8601
Registration date : 27. 06. 08

Váš názor na Sisi Empty
PříspěvekPředmět: Re: Váš názor na Sisi   Váš názor na Sisi EmptyTue Feb 17, 2009 10:23 pm

upřímně, je to prostě jednodušše zajímavá žena a my k ní máme poměrně blízko (tím nepopírám, že by jinde zajímavé nebyly, ale musíme uznat, že její popularita je spíše v zemích bývalého Rakouska- Uherska)
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
Ducii
Hrabě/hraběnka
Hrabě/hraběnka
Ducii


Poeet p?íspivku : 163
Age : 33
Zlaťáků : 5726
Registration date : 14. 01. 09

Váš názor na Sisi Empty
PříspěvekPředmět: Re: Váš názor na Sisi   Váš názor na Sisi EmptyWed Feb 18, 2009 11:53 am

Také se Sissi zrovna moc nesympatizuji, ale každopádně je to zajímavá žena, jejíž život mě zajímá.....Smile
Návrat nahoru Goto down
http://monarchie.blog.cz
Le seefride
Měšťan/měšťanka
Měšťan/měšťanka



Poeet p?íspivku : 22
Zlaťáků : 5599
Registration date : 15. 01. 09

Váš názor na Sisi Empty
PříspěvekPředmět: Re: Váš názor na Sisi   Váš názor na Sisi EmptyFri Feb 20, 2009 1:16 am

Nezajímala by těměř nikoho, kdyby to byla vzorná šlechtična, která se vzorně stará o své děti a manžela a pravidelně doma plete..tím je myslím řečeno vše.
Návrat nahoru Goto down
Ducii
Hrabě/hraběnka
Hrabě/hraběnka
Ducii


Poeet p?íspivku : 163
Age : 33
Zlaťáků : 5726
Registration date : 14. 01. 09

Váš názor na Sisi Empty
PříspěvekPředmět: Re: Váš názor na Sisi   Váš názor na Sisi EmptyFri Feb 20, 2009 11:15 am

To je pravda;)
Návrat nahoru Goto down
http://monarchie.blog.cz
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8601
Registration date : 27. 06. 08

Váš názor na Sisi Empty
PříspěvekPředmět: Re: Váš názor na Sisi   Váš názor na Sisi EmptyFri Feb 20, 2009 4:52 pm

Le seefride napsal:
Nezajímala by těměř nikoho, kdyby to byla vzorná šlechtična, která se vzorně stará o své děti a manžela a pravidelně doma plete..tím je myslím řečeno vše.
Tak si ji ani nedovedu představit, hezky řečeno.
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
Grand Duchess Ally
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Grand Duchess Ally


Poeet p?íspivku : 272
Age : 37
Zlaťáků : 6055
Registration date : 12. 02. 09

Váš názor na Sisi Empty
PříspěvekPředmět: Re: Váš názor na Sisi   Váš názor na Sisi EmptyTue Sep 08, 2009 4:12 pm

Le seefride napsal:
Nezajímala by těměř nikoho, kdyby to byla vzorná šlechtična, která se vzorně stará o své děti a manžela a pravidelně doma plete..tím je myslím řečeno vše.

kdyby k tomu ještě něco udělala, tak možná ano Smile. Znám spoustu šlechtičen, které se chovaly "vzorně" a přesto jejich životní kotrmelce vydají na celé romány.
Návrat nahoru Goto down
http://www.otma.blog.cz
Max
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Max


Poeet p?íspivku : 265
Zlaťáků : 6265
Registration date : 03. 02. 09

Váš názor na Sisi Empty
PříspěvekPředmět: Re: Váš názor na Sisi   Váš názor na Sisi EmptyThu Sep 10, 2009 2:04 pm

Grand Duchess Ally napsal:
Le seefride napsal:
Nezajímala by těměř nikoho, kdyby to byla vzorná šlechtična, která se vzorně stará o své děti a manžela a pravidelně doma plete..tím je myslím řečeno vše.

kdyby k tomu ještě něco udělala, tak možná ano Smile. Znám spoustu šlechtičen, které se chovaly "vzorně" a přesto jejich životní kotrmelce vydají na celé romány.
A které šlechtičny takové například byly?
Návrat nahoru Goto down
Grand Duchess Ally
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Grand Duchess Ally


Poeet p?íspivku : 272
Age : 37
Zlaťáků : 6055
Registration date : 12. 02. 09

Váš názor na Sisi Empty
PříspěvekPředmět: Re: Váš názor na Sisi   Váš názor na Sisi EmptyThu Sep 10, 2009 2:14 pm

Princezna Dagmar Dánská i její sestra Alexandra. Také bych rozhodně zmínila velkokněžnu Ellu. Pak tu máme třeba Marii Jugoalávskou... Všechny se chovaly podle pravidel, a žádná z nich rozhodně neměla obyčejný a nudný život.
Návrat nahoru Goto down
http://www.otma.blog.cz
Max
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Max


Poeet p?íspivku : 265
Zlaťáků : 6265
Registration date : 03. 02. 09

Váš názor na Sisi Empty
PříspěvekPředmět: Re: Váš názor na Sisi   Váš názor na Sisi EmptyFri Sep 11, 2009 11:50 am

Ona ale Sisi (když se to tak vezme) byla vzorná císařovna. Čím byla vlastně zvláštní? Tím, že jezdila na koni, nebo že podnikala dlouhé vycházky a ráda cestovala? Na tomhle má velký podíl Žofie. Kdyby se ji snažila pochopit a dopřála jí (alespoň občas), co ona chtěla, bylo by to úplně jiné. Sisi by byla doma a netáhlo by jí to, co nejdál od Vídně. Ale i přesto na manžela a na své děti stále myslela. Samozřejmě, byla Sisi trochu jiná (její posedlost krásou, vlasy atd.). Ale lidí to nemuselo vůbec zajímat (i když to byla císařovna). Sisi nechtěla (a ani neměla ráda) popularitu a bohužel to dopadlo úplně opačně. Točí se o ní filmy, píšou knihy (často s chybama), články atd. Tohle by ji velmi, velmi mrzelo. Sad
Návrat nahoru Goto down
Grand Duchess Ally
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Grand Duchess Ally


Poeet p?íspivku : 272
Age : 37
Zlaťáků : 6055
Registration date : 12. 02. 09

Váš názor na Sisi Empty
PříspěvekPředmět: Re: Váš názor na Sisi   Váš názor na Sisi EmptyFri Sep 11, 2009 12:01 pm

To jistě ano, hlavně když si uvědomíme, jakou naději na své docenění vkládala do budoucnosti.
Návrat nahoru Goto down
http://www.otma.blog.cz
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8601
Registration date : 27. 06. 08

Váš názor na Sisi Empty
PříspěvekPředmět: Re: Váš názor na Sisi   Váš názor na Sisi EmptyFri Sep 11, 2009 3:42 pm

Své básně dala zapečetit a uložila je na 50 let ve Švýcarsku pro všechny Zukunftseelen.
To jasně dokládá tvá slova.
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
Grand Duchess Ally
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Grand Duchess Ally


Poeet p?íspivku : 272
Age : 37
Zlaťáků : 6055
Registration date : 12. 02. 09

Váš názor na Sisi Empty
PříspěvekPředmět: Re: Váš názor na Sisi   Váš názor na Sisi EmptyFri Sep 11, 2009 4:10 pm

Bohužel nedosahovaly kvality, kterou si myslela, že mají.... Jsou sice výjimečným svědectvím o jejím myšlení a životě, ovšem to, po čem nejvíce toužila - umělecké uznání a obdiv - si nezasloužily.
Návrat nahoru Goto down
http://www.otma.blog.cz
Le seefride
Měšťan/měšťanka
Měšťan/měšťanka



Poeet p?íspivku : 22
Zlaťáků : 5599
Registration date : 15. 01. 09

Váš názor na Sisi Empty
PříspěvekPředmět: Re: Váš názor na Sisi   Váš názor na Sisi EmptyFri Sep 18, 2009 11:23 pm

Grand Duchess Ally napsal:
Princezna Dagmar Dánská i její sestra Alexandra. Také bych rozhodně zmínila velkokněžnu Ellu. Pak tu máme třeba Marii Jugoalávskou... Všechny se chovaly podle pravidel, a žádná z nich rozhodně neměla obyčejný a nudný život.

Výše jmenované dámy jistě nedosáhly svým vzorným jednáním takové popularity, jako císařovna Alžběta. Zdaleka by nebyla tak zajímavá, kdyby byla vzorná puťka, opět se opakuji Smile To, jestli má někdo obyčejný či neobyčejný život, je mnohokrát dáno okolnostmi samozřejmě - viz chování podle pravidel versus průběh života. A někdo se přičiní sám.
Návrat nahoru Goto down
Grand Duchess Ally
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Grand Duchess Ally


Poeet p?íspivku : 272
Age : 37
Zlaťáků : 6055
Registration date : 12. 02. 09

Váš názor na Sisi Empty
PříspěvekPředmět: Re: Váš názor na Sisi   Váš názor na Sisi EmptySat Sep 19, 2009 1:42 pm

Co se týče zmíněných dam, mají dnes přinejmenším stejné množství obdivovatelů jako Sisi. V našich končinách o nich jen nevíme, protože nebyly součástí naší vlastní historie. A ve své době byly v šechny rozhodně populárnější než Alžběta. Na ní mě zkrátka dráždí to, jak dokonale a dobrovolně promarnila své příležitosti i dary.
Návrat nahoru Goto down
http://www.otma.blog.cz
Le seefride
Měšťan/měšťanka
Měšťan/měšťanka



Poeet p?íspivku : 22
Zlaťáků : 5599
Registration date : 15. 01. 09

Váš názor na Sisi Empty
PříspěvekPředmět: Re: Váš názor na Sisi   Váš názor na Sisi EmptySat Sep 19, 2009 8:45 pm

Alžběta je populární celosvětově, samozřejmě hlavně díky filmům. Jinak svět prostě nikdy nebyl plný snaživých a odpovědných jedinců na odpovědných místech. Zbytečné nechat se dráždit Smile
Návrat nahoru Goto down
Grand Duchess Ally
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Grand Duchess Ally


Poeet p?íspivku : 272
Age : 37
Zlaťáků : 6055
Registration date : 12. 02. 09

Váš názor na Sisi Empty
PříspěvekPředmět: Re: Váš názor na Sisi   Váš názor na Sisi EmptySun Sep 20, 2009 10:49 am

O to nejde. Jen mne trochu zaráží, když místo názoru na Alžbětu přijde cosi typu: "Nikoho by nezajímala, kdyby byla vzorná." a tím vpodstatě přispívající smetl stranou veškerou diskuzi. "Nebyla by zajímavá" a tím to hasne.....
Návrat nahoru Goto down
http://www.otma.blog.cz
Max
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Max


Poeet p?íspivku : 265
Zlaťáků : 6265
Registration date : 03. 02. 09

Váš názor na Sisi Empty
PříspěvekPředmět: Re: Váš názor na Sisi   Váš názor na Sisi EmptySun Sep 20, 2009 11:56 am

Já jsem se tady ještě nevyjádřil, tak to hned napravím.

Mě Sisi nikdy nezajímala (ostatně jako celá historie). Jediné, co jsem o ní věděl, bylo asi to, že to byla nejkrásnější panovnice. Ale jak jsem si přečetl krátký článek o ní v jedné knize, jsem se o ni začal zajímat víc a budu se jí věnovat stále. Sisi je moje nejoblíbenější historická osobnost.
Sisi mám rád a rozhodně s ní sympatizuju (narozdíl od jiných, př. Grand Duchess Ally Wink ). Její láska ke zvířatům, přírodě, chození po horách, už tím je mi sympatická, protože takové zájmy mám i já. Wink
Zkrátka Sisi mě zajímá. Je to zajímavá bytost, která by byla mnohem šťastnější na nějakém statku, než v přepychovém sídle jako rakouská císařovna.
Návrat nahoru Goto down
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8601
Registration date : 27. 06. 08

Váš názor na Sisi Empty
PříspěvekPředmět: Re: Váš názor na Sisi   Váš názor na Sisi EmptySun Sep 20, 2009 4:51 pm

Ovšem tyto zájmy hnala hodně často až do extrémů, takže to taky nemohlo být dobře, ikdyž možná právě v této extrémnosti hledala únik od všeho.
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
Grand Duchess Ally
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Grand Duchess Ally


Poeet p?íspivku : 272
Age : 37
Zlaťáků : 6055
Registration date : 12. 02. 09

Váš názor na Sisi Empty
PříspěvekPředmět: Re: Váš názor na Sisi   Váš názor na Sisi EmptySun Sep 20, 2009 7:25 pm

Dost často přemýšlím, jestli by skutečně byla šťasnější "na nějakém statku". Kdyby se vdala za nějakého méně významného německého šlechtice, jistě by se nemusela podvolovan tvrdému dvorskému ceremoniálu ani by na ni nebyly kladeny žádné větší požadavky než zajistit nějaké ty děti. Byla by opravdu šťastnější? Její záliba v koních, v cestách do exotických jižních zemí a dalších jiných nepříliš levných věcech by tak rozhodně nemohla být naplňována, a už vůbec ne v měřítku, v jakém probíhala na rakouském dvoře. Navíc ani jako kněžna či vévodkyně by se ve svých povinnostech jistě nepřetrhla.
Mám pocit, že Sisino neštěstí tkvělo v její povaze, a teprve druhotně v prostředí, v němž žila.
Návrat nahoru Goto down
http://www.otma.blog.cz
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8601
Registration date : 27. 06. 08

Váš názor na Sisi Empty
PříspěvekPředmět: Re: Váš názor na Sisi   Váš názor na Sisi EmptyMon Sep 21, 2009 7:47 pm

Musím s tebou souhlasit, že pozice císařovny jí dávala peníze a prostředky plnit si své touhy, kdyby byla nějakou vévodkyní, tak by se jistě chovala stejně.
Ale její otec - vévoda - taky někde peníze na své cesty musel brát a navíc on měl sice titul vévody, ale už jen podle jména bylo vidět, že patří do boční větvě - Herzog IN Bayern.
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
Le seefride
Měšťan/měšťanka
Měšťan/měšťanka



Poeet p?íspivku : 22
Zlaťáků : 5599
Registration date : 15. 01. 09

Váš názor na Sisi Empty
PříspěvekPředmět: Re: Váš názor na Sisi   Váš názor na Sisi EmptyThu Sep 24, 2009 8:23 pm

Grand Duchess Ally napsal:
O to nejde. Jen mne trochu zaráží, když místo názoru na Alžbětu přijde cosi typu: "Nikoho by nezajímala, kdyby byla vzorná." a tím vpodstatě přispívající smetl stranou veškerou diskuzi. "Nebyla by zajímavá" a tím to hasne.....

Vždyť to je přece můj názor, že pokud by byla podobná ostatním, žijícím převážně podle řádů a norem, nebyla by tak populární, nebylo by tolik co psát. Takto svým jednáním, zálibami a výstřednostmi dávala či dává třeba spisovatelům mnoho podnětů pro zaplnění jejich stránek. Mně osobně taky přišlo zajímavé to, čím se vyhraňovala atd. Myslím, že v dnešní době by byla chutné sousto pro bulvár. Někdo to celé může vidět jinak, samozřejmě.Čemuž nijak nebráním, jestli to tak tedy působí. Smile
Návrat nahoru Goto down
Grand Duchess Ally
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Grand Duchess Ally


Poeet p?íspivku : 272
Age : 37
Zlaťáků : 6055
Registration date : 12. 02. 09

Váš názor na Sisi Empty
PříspěvekPředmět: Re: Váš názor na Sisi   Váš názor na Sisi EmptyThu Sep 24, 2009 8:32 pm

Ach tak. Mě to právě připadalo jako "proč se o tom bavíte, hlavně že je zajímavá" Smile Tak promiň. Razz
Návrat nahoru Goto down
http://www.otma.blog.cz
Eugenie
Arcivévoda/arcivévodkyně
Arcivévoda/arcivévodkyně
Eugenie


Poeet p?íspivku : 723
Zlaťáků : 6908
Registration date : 17. 01. 10

Váš názor na Sisi Empty
PříspěvekPředmět: Re: Váš názor na Sisi   Váš názor na Sisi EmptyWed Jan 20, 2010 7:30 pm

Alžběta mi připadá zajímavá, protože je do jedna z osobností z relativně nedávné doby a dá se zjistit spousta podrobností. I když je pravda, že něco je pořád velká záhada a možná proto se o ni tolik zajímám. Navíc já mám taky spoustu ,,ryzích" vlastností a sobec nepochybně jsem.
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Váš názor na Sisi Empty
PříspěvekPředmět: Re: Váš názor na Sisi   Váš názor na Sisi Empty

Návrat nahoru Goto down
 
Váš názor na Sisi
Návrat nahoru 
Strana 1 z 2Jdi na stránku : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Sisi a Diana
» Sisi syndrom
» Sisi museum

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Sisi a příbuzní :: Císařovna Alžběta (1837 - 1898) :: Císařovna Alžběta-
Přejdi na: