Sisi a příbuzní
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sisi a příbuzní

Fórum o císařovně Alžbětě
 
PříjemPříjem  HledatHledat  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  PřihlášeníPřihlášení  

 

 Váš názor na Sisi

Goto down 
+9
kiralyne
Zuzana
Vladana
Eugenie
Le seefride
Ducii
Lisi
Grand Duchess Ally
Max
13 posters
Jdi na stránku : Previous  1, 2
AutorZpráva
Vladana
Hrabě/hraběnka
Hrabě/hraběnka
Vladana


Poeet p?íspivku : 142
Zlaťáků : 5475
Registration date : 14. 04. 10

Váš názor na Sisi - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Váš názor na Sisi   Váš názor na Sisi - Stránka 2 EmptyThu Apr 15, 2010 12:03 pm

Zajímám se o historii a tak dále,ale nidy mne smotná Alžběta (Sissi) Bavorská moc nezajímala. Až od minulého roku, roku když jsem na internetu objevila blog - Císařovna taková jaká byla - a hned se mi zalíbila. Začla jsem o ní číst i knihy. Byla to zajímavá žena a také moc krásná. Hodně jsem si jí oblíbila a myslím že kdybych ji znala osobně oblíbila bych si ji také Smile
Návrat nahoru Goto down
Eugenie
Arcivévoda/arcivévodkyně
Arcivévoda/arcivévodkyně
Eugenie


Poeet p?íspivku : 723
Zlaťáků : 6908
Registration date : 17. 01. 10

Váš názor na Sisi - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Váš názor na Sisi   Váš názor na Sisi - Stránka 2 EmptyThu Apr 15, 2010 2:40 pm

Jé díky, že chodíš na můj blog. Zatím je dost nedokonalý, ale to není téma. Já jsem si sama někdy tak protivná, že sama se sebou nevydržím a nejraději bych si nafackovala, ale to není tak snadné Váš názor na Sisi - Stránka 2 Icon_lol . S Alžbětou bych asi vycházela docela dobře. Dala bych deset let života, kdybych ji mohla jen na minutu vidět. Váš názor na Sisi - Stránka 2 Icon_sad
Návrat nahoru Goto down
Vladana
Hrabě/hraběnka
Hrabě/hraběnka
Vladana


Poeet p?íspivku : 142
Zlaťáků : 5475
Registration date : 14. 04. 10

Váš názor na Sisi - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Váš názor na Sisi   Váš názor na Sisi - Stránka 2 EmptyThu Apr 15, 2010 4:37 pm

Eugenie napsal:
Jé díky, že chodíš na můj blog. Zatím je dost nedokonalý, ale to není téma. Já jsem si sama někdy tak protivná, že sama se sebou nevydržím a nejraději bych si nafackovala, ale to není tak snadné Váš názor na Sisi - Stránka 2 Icon_lol . S Alžbětou bych asi vycházela docela dobře. Dala bych deset let života, kdybych ji mohla jen na minutu vidět. Váš názor na Sisi - Stránka 2 Icon_sad


Blog máš moc krásný chodím na něj docela často Smile podepisuju se buďto jako Vlaďka nebo teď už jako belleSisi Smile jinak souhlasím s tebou - vidět ji alespoň na malou chvíli....
Návrat nahoru Goto down
Eugenie
Arcivévoda/arcivévodkyně
Arcivévoda/arcivévodkyně
Eugenie


Poeet p?íspivku : 723
Zlaťáků : 6908
Registration date : 17. 01. 10

Váš názor na Sisi - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Váš názor na Sisi   Váš názor na Sisi - Stránka 2 EmptyFri Apr 16, 2010 1:13 pm

Ano vždycky jsem o tom snila...bohužel to není možné. Nebo potkat alespoň nějakého jejího současníka. Třeba Marii Larischovou, některou z dcer, arcivévodkyni Sophii nejlépe však Františka Josefa.
Návrat nahoru Goto down
Max
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Max


Poeet p?íspivku : 265
Zlaťáků : 6265
Registration date : 03. 02. 09

Váš názor na Sisi - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Váš názor na Sisi   Váš názor na Sisi - Stránka 2 EmptyMon Apr 19, 2010 9:07 am

Vidět Alžbětu - nádherná představa.
Ale takhle žít v její době a být např. hrabětem Andrássym, Bay Middletonem anebo samotným Františkem Josefem. Smile
Návrat nahoru Goto down
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8601
Registration date : 27. 06. 08

Váš názor na Sisi - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Váš názor na Sisi   Váš názor na Sisi - Stránka 2 EmptyMon Apr 19, 2010 5:48 pm

To myslíš vážně být Františkem Josefem? Práce od nevidím do nevidím, vstávání tak brzo ráno, že ještě teď tím lidé trpí,... Nebo bysis FJ přizbůsobil?
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
Max
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Max


Poeet p?íspivku : 265
Zlaťáků : 6265
Registration date : 03. 02. 09

Váš názor na Sisi - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Váš názor na Sisi   Váš názor na Sisi - Stránka 2 EmptyTue Apr 20, 2010 8:35 am

To bych si ho přizpůsobil. Smile
I když samozřejmě politické problémy a různé události by se mi stejně nevyhnuly. Ale zase bych byl v blízkosti Alžběty. Wink
Návrat nahoru Goto down
Zuzana
Baron/baronka
Baron/baronka
Zuzana


Poeet p?íspivku : 49
Zlaťáků : 5307
Registration date : 26. 02. 10

Váš názor na Sisi - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Váš názor na Sisi   Váš názor na Sisi - Stránka 2 EmptyTue Apr 20, 2010 7:10 pm

Lisi napsal:
To myslíš vážně být Františkem Josefem? Práce od nevidím do nevidím, vstávání tak brzo ráno, že ještě teď tím lidé trpí,... Nebo bysis FJ přizbůsobil?

Veď práve to na ňom bolo to dobré a zaujímavé!!! Wink Len málo ktorý panovník bol taký pracant ako FJ a bol tiež mimoriadne skromný- to sa mi na ňom páči naviac, že nepotreboval k životu toľko luxusu ako mnohí iní aristokrati. Trošku mi tou pracovitosťou pripomína manžela kráľovny Viktórie princa Alberta. Ten za ňu prevzal väčšinu úradníckej agendy a bol jej tak trochu sekretátom. Na rozdiel od Františka Jozefa rád veci aj modernizoval. Škoda, že zomrel tak skoro, svoj diel viny na tom mala asi aj tá hromada povinností, ktoré mu ničili zdravie. Crying or Very sad
Návrat nahoru Goto down
Eugenie
Arcivévoda/arcivévodkyně
Arcivévoda/arcivévodkyně
Eugenie


Poeet p?íspivku : 723
Zlaťáků : 6908
Registration date : 17. 01. 10

Váš názor na Sisi - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Váš názor na Sisi   Váš názor na Sisi - Stránka 2 EmptyWed Apr 21, 2010 4:19 pm

Ani se Alžbětě nedivím...jistě pilnost svého manžela obdivovala, ale musela žárlit na jeho psací stůl. Vždyť v pracovně trávil více času než s ní. I jiní monarchové byly skvělí vládci, ale na své ženy a rodiny si našli čas. Možná také to byla jedna z příčin roztržky.
Návrat nahoru Goto down
kiralyne
Vévoda/vévodkyně
Vévoda/vévodkyně
kiralyne


Poeet p?íspivku : 455
Zlaťáků : 6695
Registration date : 05. 01. 09

Váš názor na Sisi - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Váš názor na Sisi   Váš názor na Sisi - Stránka 2 EmptyWed Apr 21, 2010 8:35 pm

A když už měl čas, tak šel na lov..teda romantik jak vyšitý.
Návrat nahoru Goto down
Zuzana
Baron/baronka
Baron/baronka
Zuzana


Poeet p?íspivku : 49
Zlaťáků : 5307
Registration date : 26. 02. 10

Váš názor na Sisi - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Váš názor na Sisi   Váš názor na Sisi - Stránka 2 EmptyThu Apr 22, 2010 12:52 pm

Eugenie napsal:
Ani se Alžbětě nedivím...jistě pilnost svého manžela obdivovala, ale musela žárlit na jeho psací stůl. Vždyť v pracovně trávil více času než s ní. I jiní monarchové byly skvělí vládci, ale na své ženy a rodiny si našli čas. Možná také to byla jedna z příčin roztržky.

Ja si myslím, že až také zlé to s jej "Francim" nebolo. Nakoniec čo si budeme robiť ilúzie, ktorý chlap je taký dokonalý a "romantik" jak vyšitý? To by sme sa nahladali... Laughing Každý chlap má nejakú tú svoju "úchylku" a "koníček", to by som mohla ešte veľa rozprávať aj z vlastnej skúsenosti Laughing . S mužmi treba mať často svetú trpezlivosť a prižmúriť oko Wink . Tú pracovitosť by som mu určite nevičítala ani ten lov- tomu holdovali všetci monarchovia a aristokrati tej doby. A napokon kto by ju tak miloval a obdivoval, plnil každé jej prianie a financoval jej nákladné záluby a cesty...? Podľa mňa nikto. Mala obdivovateľov, ktorí jej ležali pri nohách, ale nemyslím si, že ju niekto tak miloval a vážil si ju ako jej zákonitý manžel, a že by pre ňu toľko robil a podriaďoval sa jej vrtochom...Napokon ak nebola odcestovaná snažil sa byť s ňou čo najviac, to často Sisi dala prednosť inému programu. Pri jeho bratovi Maxovi to mala úbohá Charlota určite horšie. Ten keď sa dal strhnúť svojou fantáziou a koníčkami, tak zabúdal na všetko, aj na svoj milú ženušku...O takom kráľovi Leopoldovi II. Belgickom ani nehovorím- ten bol otrasný manžel a ešte horší otec. Úbohá Mária Henrieta si to pri ňom určite "užila" a jeho céra princezná Stefánia- budúca manželka korunného princa mala so svojho detstva doživotnú traumu. Každopádne František Jozef nebol zlý ani ako manžel ani ako otec, i keď sa dopustil aj chýb hlavne so synom. S dcérami mal však veľmi dobrý vzťah a Mária Valéria ho ako otca veľmi milovala a uznávala.
Návrat nahoru Goto down
Max
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Max


Poeet p?íspivku : 265
Zlaťáků : 6265
Registration date : 03. 02. 09

Váš názor na Sisi - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Váš názor na Sisi   Váš názor na Sisi - Stránka 2 EmptyThu Apr 22, 2010 6:38 pm

Eugenie napsal:
Ani se Alžbětě nedivím...jistě pilnost svého manžela obdivovala, ale musela žárlit na jeho psací stůl. Vždyť v pracovně trávil více času než s ní. I jiní monarchové byly skvělí vládci, ale na své ženy a rodiny si našli čas. Možná také to byla jedna z příčin roztržky.
S tímto názorem souhlasím. Wink
František Josef to s prací přeháněl, navíc měl své zaběhlé způsoby (např. ve 22:00 šel spát a v 5:00 vstával). Nevím, jestli jsou ty časy přesné, četl jsem to v jedné knize (z knihovny) a tu teď doma nemám, ale můžu to kdyžtak zjistit.
Návrat nahoru Goto down
Vladana
Hrabě/hraběnka
Hrabě/hraběnka
Vladana


Poeet p?íspivku : 142
Zlaťáků : 5475
Registration date : 14. 04. 10

Váš názor na Sisi - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Váš názor na Sisi   Váš názor na Sisi - Stránka 2 EmptyFri Apr 23, 2010 5:26 pm

Já bych tedy zrovna Františkem Josefem být nechtěla Wink Těch poviností! atd.....
Návrat nahoru Goto down
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8601
Registration date : 27. 06. 08

Váš názor na Sisi - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Váš názor na Sisi   Váš názor na Sisi - Stránka 2 EmptySun Apr 25, 2010 7:00 pm

Zase si to Franz Josef nijak neulehčoval, skutečně si všechno zařídil sám - jaký je to rozdíl oproti některým monarchům, kteří se věnovlai poouze radovánkám. Ikdyž v 19. století už asi nemohl jednat jinak a Alžběta (či kterákoliv jiná žena, která by si ho získala) u něj byla jako v bavlnce.
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
Lucka
Baron/baronka
Baron/baronka
Lucka


Poeet p?íspivku : 51
Zlaťáků : 5000
Registration date : 26. 11. 10

Váš názor na Sisi - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Váš názor na Sisi   Váš názor na Sisi - Stránka 2 EmptyWed Dec 29, 2010 2:00 pm

Já Elizabeth obdivuji nejen proto, že byla tak silná žena, ale i proto, že žila po boku císaře jedné z nejmocnějších říš a vždy zůstala svá a byla to ona. Pořád milovala místo tam kde vyrůstala a v okruhu bavorské rodiny se cítila dobře (avšak pokud nebyla na někoho z té rodiny naštvaná). Ona byla legenda už za svého života a pořád je. Kdyby neměla tolik tajemství tak by mě už tak nebavila i když měla těžký život. To, že byla tak sebestředná tak ji dělá ještě tajemnější.
Návrat nahoru Goto down
Eugenie
Arcivévoda/arcivévodkyně
Arcivévoda/arcivévodkyně
Eugenie


Poeet p?íspivku : 723
Zlaťáků : 6908
Registration date : 17. 01. 10

Váš názor na Sisi - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Váš názor na Sisi   Váš názor na Sisi - Stránka 2 EmptyWed Dec 29, 2010 2:03 pm

Pokud vím ty časy jsou správně císař opravdu chodil spát kolem desáté...tedy pokud neměl mnoho práce to se pak protáhlo. A vstával v zimě v pět a v létě ve čtyři.
Návrat nahoru Goto down
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8601
Registration date : 27. 06. 08

Váš názor na Sisi - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Váš názor na Sisi   Váš názor na Sisi - Stránka 2 EmptyWed Dec 29, 2010 7:55 pm

Lucka napsal:
Já Elizabeth obdivuji nejen proto, že byla tak silná žena, ale i proto, že žila po boku císaře jedné z nejmocnějších říš a vždy zůstala svá a byla to ona. Pořád milovala místo tam kde vyrůstala a v okruhu bavorské rodiny se cítila dobře (avšak pokud nebyla na někoho z té rodiny naštvaná). Ona byla legenda už za svého života a pořád je. Kdyby neměla tolik tajemství tak by mě už tak nebavila i když měla těžký život. To, že byla tak sebestředná tak ji dělá ještě tajemnější.
Moc pěkně řečeno.
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
Lucka
Baron/baronka
Baron/baronka
Lucka


Poeet p?íspivku : 51
Zlaťáků : 5000
Registration date : 26. 11. 10

Váš názor na Sisi - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Váš názor na Sisi   Váš názor na Sisi - Stránka 2 EmptyThu Dec 30, 2010 9:35 am

díky
Návrat nahoru Goto down
elisabeth
Měšťan/měšťanka
Měšťan/měšťanka
elisabeth


Poeet p?íspivku : 9
Zlaťáků : 4717
Registration date : 19. 06. 11

Váš názor na Sisi - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Váš názor na Sisi   Váš názor na Sisi - Stránka 2 EmptySun Jun 19, 2011 11:04 pm

Ja Alzbetu obdivujem hned z viacerych dovodov. Obdivujem ze napriek tomu ze ju vytrhli z prostredia na ktore bola zvyknuta a ako 16 rocnu ju vrhli do uplne cudzieho sveta, si zachovala svoju individualitu a ostala sama sebou. Netvrdim ze bolo spravne vzpierat sa dvoru za kazdu cenu, ale je mi to ovela sympatickejsie ako by mala popriet samu seba a zacat kracat so slachtou. A takisto sa mi paci ze napriek vsetkym chybam ktore mala (ze tak casto opustala manzela a svoju krajinu atd) da sa povedat ze v tazkych chvilach zozbierala vsetky sily aby mohla ako tak manzela a rodinu podrzat. Ci uz pri smrti arcivojvodkyne Zofie, ale najma ked sa stala tragedia v Mayerlingu. Pre toto ja Sisi budem navzdy obdivovat.
Návrat nahoru Goto down
Grand Duchess Ally
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Grand Duchess Ally


Poeet p?íspivku : 272
Age : 37
Zlaťáků : 6055
Registration date : 12. 02. 09

Váš názor na Sisi - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Váš názor na Sisi   Váš názor na Sisi - Stránka 2 EmptySat Jul 30, 2011 1:05 pm

Pikkito napsal:
Já Elizabeth obdivuji nejen proto, že byla tak silná žena, ale i proto, že žila po boku císaře jedné z nejmocnějších říš a vždy zůstala svá a byla to ona. Pořád milovala místo tam kde vyrůstala a v okruhu bavorské rodiny se cítila dobře (avšak pokud nebyla na někoho z té rodiny naštvaná). Ona byla legenda už za svého života a pořád je. Kdyby neměla tolik tajemství tak by mě už tak nebavila i když měla těžký život. To, že byla tak sebestředná tak ji dělá ještě tajemnější.

No, ona právě po jeho boku nežila. Laughing
Návrat nahoru Goto down
http://www.otma.blog.cz
Erzsébeth
Baron/baronka
Baron/baronka
Erzsébeth


Poeet p?íspivku : 92
Age : 28
Location : Prostějov
Zlaťáků : 4900
Registration date : 29. 07. 11

Váš názor na Sisi - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Váš názor na Sisi   Váš názor na Sisi - Stránka 2 EmptySat Jul 30, 2011 6:48 pm

A víte,že já ani nevím,proč ji obdivuji?Asi proto,ze to byla neobyčejná žena.Já jsem se k ní dostala náhodou:zamilovala jsem si film Fantom Opery.Nevím,jestli ho někdo znáte,není vůbec špatný.No a já jsem se dívala na nějaká videa související s tímto filmem a nechtěně jsem klikla na video s názvem Wenn ich tanzen will.Je to píseń z německého muzikálu Elisabeth.Začala jsem se postupně o ten muzikál zajímat a potom jsem se zajímala o samotnou Sissi.Hledala jsem informace na internetu a nakonec u mě skončily 4 knihy týkající se Sissi.Nevím proč,ale prostě mě její osoba fascinuje.Také si vzpomínák,že jako malá jsem si v naší školní knihovně půjčila knihu o Sissi.Moc se mi líbila a po vrácení jsem na ni často myslela a chtěla si ji znovu vypůjčit nejen pro krásný a zidealizovaný příběh(pro děti by to taky jinak být psáno nemohlo Smile ),ale také jako už tehdy vášnivá malířka jsem si pár obrázků chtěla obkreslit,ale ta kniha už tam nikdy nebyla,nevím kam zmizela a ani na internetu není žádná,která by se jí podobala.Je to záhada.A omlouvám se za příliš dlouhý příspěvek Very Happy
Návrat nahoru Goto down
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8601
Registration date : 27. 06. 08

Váš názor na Sisi - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Váš názor na Sisi   Váš názor na Sisi - Stránka 2 EmptySat Jul 30, 2011 10:36 pm

S tím Fantomem jsem už viděla video, které někdo udělal jako trailer na Elisabeth - hudba z ní, ale obraz Fantomův.
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
Erzsébeth
Baron/baronka
Baron/baronka
Erzsébeth


Poeet p?íspivku : 92
Age : 28
Location : Prostějov
Zlaťáků : 4900
Registration date : 29. 07. 11

Váš názor na Sisi - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Váš názor na Sisi   Váš názor na Sisi - Stránka 2 EmptySun Jul 31, 2011 12:45 pm

Lisi napsal:
S tím Fantomem jsem už viděla video, které někdo udělal jako trailer na Elisabeth - hudba z ní, ale obraz Fantomův.
Jo taky jsem to viděla,ale nebylo to moc povedeny,mají tam i lepši montáže.
Návrat nahoru Goto down
cisarovnaalzbeta
Baron/baronka
Baron/baronka
cisarovnaalzbeta


Poeet p?íspivku : 57
Age : 24
Zlaťáků : 4367
Registration date : 13. 10. 12

Váš názor na Sisi - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Váš názor na Sisi   Váš názor na Sisi - Stránka 2 EmptySun May 26, 2013 11:49 am

Já jsem se o Sisi začala zajímat asi v 1Oletech, kdy jsem u mamky v knihovně našla Korunu snímám z unávené hlavy. Jen co jsem ji dočetla začala jsem si o Alžbětě hledat různé blogy.
Myslím, že byla strašně zvláštní, ale obdivuhodná žena. Nikdo už nikdy nezjistí jáká ve skutečnosti byla...
Návrat nahoru Goto down
http://cisarovnaalzbeta.blog.cz
Sponsored content





Váš názor na Sisi - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Váš názor na Sisi   Váš názor na Sisi - Stránka 2 Empty

Návrat nahoru Goto down
 
Váš názor na Sisi
Návrat nahoru 
Strana 2 z 2Jdi na stránku : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Sisi a Diana
» Sisi syndrom
» Sisi museum

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Sisi a příbuzní :: Císařovna Alžběta (1837 - 1898) :: Císařovna Alžběta-
Přejdi na: