Sisi a příbuzní
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sisi a příbuzní

Fórum o císařovně Alžbětě
 
PříjemPříjem  HledatHledat  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  PřihlášeníPřihlášení  

 

 Sisi museum

Goto down 
+6
Zuzana
Vladana
Eugenie
kiralyne
Madria
Lisi
10 posters
Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3
AutorZpráva
Romy
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Romy


Poeet p?íspivku : 251
Zlaťáků : 4973
Registration date : 16. 05. 12

Sisi museum - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sisi museum   Sisi museum - Stránka 3 EmptySat Jan 05, 2013 9:16 pm

Hans napsal:
Romy napsal:
Tak jsem se dnes na Monarchii konečně dostala. Je to opravdu moc hezká výstava, překvapilo mě, kolik věcí tam mají. Císařovně se sice věnují dost málo, ale konec konců to není výstava o ní, ale o té době. Takže kdybyste se dostali do Prahy, určitě tam zajděte. Roztomilá byla také doplňková výstava o dětech za časů monarchie, kde byly k vidění hračky, oblečky, školní potřeby... Very Happy

Tak já ti nevim:-)
Už na vstupu mně zaujala bílá uniforma generalisima bez jediné popisky - to že u ni byla špatná šavle a klobouk bych jim odpustil - ale to ža na ní byla špatně uvázaná šarpa a obráceně válečná medaile je prohřešek za který se chodilo sedět.V dálší místnosti jsem se pobavil instalací kuchyně 1920 - 30 s šaty z let 1850 - 55:-) Na panelech mně zaujalo několikero faktiských i pravopisných chyb - a když je najdu já to už je co říct:-)No pak mně dostalo to že byly napřezkáčku umístěné popisy u vyznamenání a taky u zbraní.A co mně dostalo nejvíce - CHUDÁK PANI RIEGROVÁ - tak počestná žena a jeji cusné spodní prádlo slouží jako kulisa v bordelu:-)

Ještě že TY se v tom tak vyznáš! Laughing
Návrat nahoru Goto down
cisarovnaalzbeta
Baron/baronka
Baron/baronka
cisarovnaalzbeta


Poeet p?íspivku : 57
Age : 24
Zlaťáků : 4345
Registration date : 13. 10. 12

Sisi museum - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sisi museum   Sisi museum - Stránka 3 EmptyFri Aug 23, 2013 12:01 pm

Můžu se zeptat? Sisi museum je součástí prohlídky Hofburgu? A nevíte náhodou jaké je tam vstupné? Chystáme se tam s mojí mamkou jet, takže by to bylo dobré vědět a já to nikde nemůžu najít Embarassed 
Návrat nahoru Goto down
http://cisarovnaalzbeta.blog.cz
kiralyne
Vévoda/vévodkyně
Vévoda/vévodkyně
kiralyne


Poeet p?íspivku : 455
Zlaťáků : 6673
Registration date : 05. 01. 09

Sisi museum - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sisi museum   Sisi museum - Stránka 3 EmptyFri Aug 23, 2013 3:58 pm

cisarovnaalzbeta napsal:
Můžu se zeptat? Sisi museum je součástí prohlídky Hofburgu? A nevíte náhodou jaké je tam vstupné? Chystáme se tam s mojí mamkou jet, takže by to bylo dobré vědět a já to nikde nemůžu najít Embarassed 
http://www.hofburg-wien.at/besucherinfo/eintrittspreise.html
A jsou tam vůbec všechny info o Hofburgu.Very Happy 
Návrat nahoru Goto down
cisarovnaalzbeta
Baron/baronka
Baron/baronka
cisarovnaalzbeta


Poeet p?íspivku : 57
Age : 24
Zlaťáků : 4345
Registration date : 13. 10. 12

Sisi museum - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sisi museum   Sisi museum - Stránka 3 EmptyFri Aug 23, 2013 5:06 pm

kiralyne napsal:
cisarovnaalzbeta napsal:
Můžu se zeptat? Sisi museum je součástí prohlídky Hofburgu? A nevíte náhodou jaké je tam vstupné? Chystáme se tam s mojí mamkou jet, takže by to bylo dobré vědět a já to nikde nemůžu najít Embarassed 
http://www.hofburg-wien.at/besucherinfo/eintrittspreise.html
A jsou tam vůbec všechny info o Hofburgu.Very Happy 
Díky moc, já jsem pitomá, že mě to nenapadlo...Embarassed Embarassed 
Návrat nahoru Goto down
http://cisarovnaalzbeta.blog.cz
cisarovnaalzbeta
Baron/baronka
Baron/baronka
cisarovnaalzbeta


Poeet p?íspivku : 57
Age : 24
Zlaťáků : 4345
Registration date : 13. 10. 12

Sisi museum - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sisi museum   Sisi museum - Stránka 3 EmptyFri Aug 23, 2013 5:21 pm

A ještě mám jednu otázku, nevíte, kde zhruba je Kapucínská hrobka???
Návrat nahoru Goto down
http://cisarovnaalzbeta.blog.cz
Romy
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Romy


Poeet p?íspivku : 251
Zlaťáků : 4973
Registration date : 16. 05. 12

Sisi museum - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sisi museum   Sisi museum - Stránka 3 EmptyFri Aug 23, 2013 8:32 pm

cisarovnaalzbeta napsal:
A ještě mám jednu otázku, nevíte, kde zhruba je Kapucínská hrobka???
Kapucínská hrobka by měla být, pokud vím, kousek od hlavního vídeňského náměstí Stephansplatz, na Neuer Marktu. Zadej si to do vyhledávání v mapách na googlu, můžeš si vytisknout i mapku, pokud nemáš průvodce.
Návrat nahoru Goto down
cisarovnaalzbeta
Baron/baronka
Baron/baronka
cisarovnaalzbeta


Poeet p?íspivku : 57
Age : 24
Zlaťáků : 4345
Registration date : 13. 10. 12

Sisi museum - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sisi museum   Sisi museum - Stránka 3 EmptySat Aug 24, 2013 7:50 pm

Romy napsal:
cisarovnaalzbeta napsal:
A ještě mám jednu otázku, nevíte, kde zhruba je Kapucínská hrobka???
Kapucínská hrobka by měla být, pokud vím, kousek od hlavního vídeňského náměstí Stephansplatz, na Neuer Marktu. Zadej si to do vyhledávání v mapách na googlu, můžeš si vytisknout i mapku, pokud nemáš průvodce.
Díky I love you 
Návrat nahoru Goto down
http://cisarovnaalzbeta.blog.cz
Romy
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Romy


Poeet p?íspivku : 251
Zlaťáků : 4973
Registration date : 16. 05. 12

Sisi museum - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sisi museum   Sisi museum - Stránka 3 EmptySat Aug 24, 2013 8:42 pm

cisarovnaalzbeta napsal:
Romy napsal:
cisarovnaalzbeta napsal:
A ještě mám jednu otázku, nevíte, kde zhruba je Kapucínská hrobka???
Kapucínská hrobka by měla být, pokud vím, kousek od hlavního vídeňského náměstí Stephansplatz, na Neuer Marktu. Zadej si to do vyhledávání v mapách na googlu, můžeš si vytisknout i mapku, pokud nemáš průvodce.
Díky I love you 
Není vůbec zač.Laughing 
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Sisi museum - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sisi museum   Sisi museum - Stránka 3 Empty

Návrat nahoru Goto down
 
Sisi museum
Návrat nahoru 
Strana 3 z 3Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-
» Sisi syndrom
» Sisi Vienna
» Film o Sisi

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Sisi a příbuzní :: Sisi média :: Novinky o Sisi-
Přejdi na: