Sisi a příbuzní
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sisi a příbuzní

Fórum o císařovně Alžbětě
 
PříjemPříjem  HledatHledat  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  PřihlášeníPřihlášení  

 

 Vzpomínky na císařovnu

Goto down 
+5
Eugenie
Lisi
kiralyne
Madria
Grand Duchess Ally
9 posters
Jdi na stránku : Previous  1, 2
AutorZpráva
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8580
Registration date : 27. 06. 08

Vzpomínky na císařovnu - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Vzpomínky na císařovnu   Vzpomínky na císařovnu - Stránka 2 EmptyWed Apr 21, 2010 5:41 pm

42 kg? Ani se nedivím, že se do tebe navážejí.
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
Vladana
Hrabě/hraběnka
Hrabě/hraběnka
Vladana


Poeet p?íspivku : 142
Zlaťáků : 5454
Registration date : 14. 04. 10

Vzpomínky na císařovnu - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Vzpomínky na císařovnu   Vzpomínky na císařovnu - Stránka 2 EmptyWed Apr 21, 2010 7:36 pm

Eugenie napsal:
Já nejsem taky zrovna vyskoká. Vážím 42kg a mám pouhých 164 cm. Takže žádná sláva. Navíc se do mne lidé navážejí jak jsem hubená. Ale mohu jíst na co mám chuť a kdy chci a neprojeví se to ani gramem navíc.

Tak to já vážím asi tak 58 kg, no ale ještě o prázdninách jsem měla tak 42 jako ty. Minulý rok jsem totiž strávila v nemocnici se střevama. Mám totiž Crohnovu chorobu což vlastně chronický zánět střev. Byla jse, na 3 operacích než se mi to spravilo. No a kvůli tomu, jak se mi nic nevstřebávalo jsem i zhubla. Líbilo by se mi jíst na co mám chuť tak, aby se to moc neprojevovalo Smile Very Happy Školu jsem naštěstí dohnala Smile a teď už jsem zdravá Smile Smile
Návrat nahoru Goto down
kiralyne
Vévoda/vévodkyně
Vévoda/vévodkyně
kiralyne


Poeet p?íspivku : 455
Zlaťáků : 6674
Registration date : 05. 01. 09

Vzpomínky na císařovnu - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Vzpomínky na císařovnu   Vzpomínky na císařovnu - Stránka 2 EmptyWed Apr 21, 2010 8:41 pm

Tak hlavně že jsi zdravá.
Já mám 172cm, ale občas bych si přála být menší. Vedle svých "malých" spolužaček si občas připadám jako takový obřík.
Návrat nahoru Goto down
Vladana
Hrabě/hraběnka
Hrabě/hraběnka
Vladana


Poeet p?íspivku : 142
Zlaťáků : 5454
Registration date : 14. 04. 10

Vzpomínky na císařovnu - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Vzpomínky na císařovnu   Vzpomínky na císařovnu - Stránka 2 EmptyThu Apr 22, 2010 10:59 am

belleSisi napsal:
Eugenie napsal:
S těmi vlasy. Možná, že to byla hena, ale z vlastní zkušenosti vím, že já mám vlasy taky kaštanové a trochu do měděna. Občas působí tmavě hnědě občas světle a někdy až černě. Hodně to taky záleží na vyšisování sluníčkem. Ale zas ona nosila slunečník tak já nevím.

Přesně, já má pokaždé také trochu jiný odstín barvy vlasů. Hlavně v létě když mi trochu vyšisují od sluníčka.Někdy mi sluníčko udělá i takový zvláštní melír Smile Takové zlatavé pramínky ve vlasech .Jinak je mám vlasy kaštanové - hnědé- někdy světle jindy tmavě.....

No vlastně kaštanové je moc nemám - spíš čokoládové - no prostě hnědé.
Návrat nahoru Goto down
Zuzana
Baron/baronka
Baron/baronka
Zuzana


Poeet p?íspivku : 49
Zlaťáků : 5286
Registration date : 26. 02. 10

Vzpomínky na císařovnu - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Vzpomínky na císařovnu   Vzpomínky na císařovnu - Stránka 2 EmptyThu Apr 22, 2010 12:15 pm

belleSisi napsal:
Eugenie napsal:
Já nejsem taky zrovna vyskoká. Vážím 42kg a mám pouhých 164 cm. Takže žádná sláva. Navíc se do mne lidé navážejí jak jsem hubená. Ale mohu jíst na co mám chuť a kdy chci a neprojeví se to ani gramem navíc.

Tak to já vážím asi tak 58 kg, no ale ještě o prázdninách jsem měla tak 42 jako ty. Minulý rok jsem totiž strávila v nemocnici se střevama. Mám totiž Crohnovu chorobu což vlastně chronický zánět střev. Byla jse, na 3 operacích než se mi to spravilo. No a kvůli tomu, jak se mi nic nevstřebávalo jsem i zhubla. Líbilo by se mi jíst na co mám chuť tak, aby se to moc neprojevovalo Smile Very Happy Školu jsem naštěstí dohnala Smile a teď už jsem zdravá Smile Smile

Ja si myslím, že to máš v poriadku Eugenie. 42kg a 164cm je v tomto veku normálne a mnohí ti možu závidieť postavu Very Happy . Ja tiež v 14, 15- rokoch som mala 44kg a 168cm. Teraz mám asi 50 kg a 173cm, takže sa tými mierami pomerne dosť podobám cisárovne Smile. Niektorí ma podozrievajú z toho, že som anorektička, čo je však úplna hlúposť...Pred pár rokmi som mala ešte aj o 8-10 kg viac, ale potom som ochorela, zistili mi celiakiu a dráždive hrubé črevo- a to má človek dosť obmedzený jedálniček a napeté nervy, že mu je často zle Crying or Very sad . Preto úplne chápem belleSisi, muselo to byť ťažké- držím palce aby to bolo úž len dobré Wink .
Návrat nahoru Goto down
Vladana
Hrabě/hraběnka
Hrabě/hraběnka
Vladana


Poeet p?íspivku : 142
Zlaťáků : 5454
Registration date : 14. 04. 10

Vzpomínky na císařovnu - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Vzpomínky na císařovnu   Vzpomínky na císařovnu - Stránka 2 EmptyThu Apr 22, 2010 12:17 pm

Zuzana napsal:
belleSisi napsal:
Eugenie napsal:
Já nejsem taky zrovna vyskoká. Vážím 42kg a mám pouhých 164 cm. Takže žádná sláva. Navíc se do mne lidé navážejí jak jsem hubená. Ale mohu jíst na co mám chuť a kdy chci a neprojeví se to ani gramem navíc.

Tak to já vážím asi tak 58 kg, no ale ještě o prázdninách jsem měla tak 42 jako ty. Minulý rok jsem totiž strávila v nemocnici se střevama. Mám totiž Crohnovu chorobu což vlastně chronický zánět střev. Byla jse, na 3 operacích než se mi to spravilo. No a kvůli tomu, jak se mi nic nevstřebávalo jsem i zhubla. Líbilo by se mi jíst na co mám chuť tak, aby se to moc neprojevovalo Smile Very Happy Školu jsem naštěstí dohnala Smile a teď už jsem zdravá Smile Smile

Ja si myslím, že to máš v poriadku Eugenie. 42kg a 164cm je v tomto veku normálne a mnohí ti možu závidieť postavu Very Happy . Ja tiež v 14, 15- rokoch som mala 44kg a 168cm. Teraz mám asi 50 kg a 173cm, takže sa tými mierami pomerne dosť podobám cisárovne Smile. Niektorí ma podozrievajú z toho, že som anorektička, čo je však úplna hlúposť...Pred pár rokmi som mala ešte aj o 8-10 kg viac, ale potom som ochorela, zistili mi celiakiu a dráždive hrubé črevo- a to má človek dosť obmedzený jedálniček a napeté nervy, že mu je často zle Crying or Very sad . Preto úplne chápem belleSisi, muselo to byť ťažké- držím palce aby to bolo úž len dobré Wink .

Děkuji Smile
Návrat nahoru Goto down
Vladana
Hrabě/hraběnka
Hrabě/hraběnka
Vladana


Poeet p?íspivku : 142
Zlaťáků : 5454
Registration date : 14. 04. 10

Vzpomínky na císařovnu - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Vzpomínky na císařovnu   Vzpomínky na císařovnu - Stránka 2 EmptyThu Apr 22, 2010 12:18 pm

[quote="belleSisi"]
Zuzana napsal:
belleSisi napsal:
Eugenie napsal:
Já nejsem taky zrovna vyskoká. Vážím 42kg a mám pouhých 164 cm. Takže žádná sláva. Navíc se do mne lidé navážejí jak jsem hubená. Ale mohu jíst na co mám chuť a kdy chci a neprojeví se to ani gramem navíc.

Tak to já vážím asi tak 58 kg, no ale ještě o prázdninách jsem měla tak 42 jako ty. Minulý rok jsem totiž strávila v nemocnici se střevama. Mám totiž Crohnovu chorobu což vlastně chronický zánět střev. Byla jse, na 3 operacích než se mi to spravilo. No a kvůli tomu, jak se mi nic nevstřebávalo jsem i zhubla. Líbilo by se mi jíst na co mám chuť tak, aby se to moc neprojevovalo Smile Very Happy Školu jsem naštěstí dohnala Smile a teď už jsem zdravá Smile Smile

Ja si myslím, že to máš v poriadku Eugenie. 42kg a 164cm je v tomto veku normálne a mnohí ti možu závidieť postavu Very Happy . Ja tiež v 14, 15- rokoch som mala 44kg a 168cm. Teraz mám asi 50 kg a 173cm, takže sa tými mierami pomerne dosť podobám cisárovne Smile. Niektorí ma podozrievajú z toho, že som anorektička, čo je však úplna hlúposť...Pred pár rokmi som mala ešte aj o 8-10 kg viac, ale potom som ochorela, zistili mi celiakiu a dráždive hrubé črevo- a to má človek dosť obmedzený jedálniček a napeté nervy, že mu je často zle Crying or Very sad . Preto úplne chápem belleSisi, muselo to byť ťažké- držím palce aby to bolo úž len dobré Wink .

táke držím palce Smile
Návrat nahoru Goto down
Eugenie
Arcivévoda/arcivévodkyně
Arcivévoda/arcivévodkyně
Eugenie


Poeet p?íspivku : 723
Zlaťáků : 6887
Registration date : 17. 01. 10

Vzpomínky na císařovnu - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Vzpomínky na císařovnu   Vzpomínky na císařovnu - Stránka 2 EmptyTue Apr 27, 2010 1:22 pm

Crohnova choroba. O tom jsem četla. Musí to být příšerné, i když si to sotva dovedu představit. Držím palce. Já jsem hubená asi proto, že jsem prostě nerváček. Vždycky když se něčeho bojím tak je mi tak zle, že nespolknu ani sousto...Konečně mám 45 kg a do týdne to letí dolů. Když mám chuť tak, ale jím normálně. Jenže to skoro nikdy není doma...jen někde kde se můžu cítit fajn...např.. u babičky.
Návrat nahoru Goto down
Vladana
Hrabě/hraběnka
Hrabě/hraběnka
Vladana


Poeet p?íspivku : 142
Zlaťáků : 5454
Registration date : 14. 04. 10

Vzpomínky na císařovnu - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Vzpomínky na císařovnu   Vzpomínky na císařovnu - Stránka 2 EmptyTue Apr 27, 2010 9:02 pm

Eugenie napsal:
Crohnova choroba. O tom jsem četla. Musí to být příšerné, i když si to sotva dovedu představit. Držím palce. Já jsem hubená asi proto, že jsem prostě nerváček. Vždycky když se něčeho bojím tak je mi tak zle, že nespolknu ani sousto...Konečně mám 45 kg a do týdne to letí dolů. Když mám chuť tak, ale jím normálně. Jenže to skoro nikdy není doma...jen někde kde se můžu cítit fajn...např.. u babičky.

Moje babička vaří moc dobře! Smile
Návrat nahoru Goto down
Eugenie
Arcivévoda/arcivévodkyně
Arcivévoda/arcivévodkyně
Eugenie


Poeet p?íspivku : 723
Zlaťáků : 6887
Registration date : 17. 01. 10

Vzpomínky na císařovnu - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Vzpomínky na císařovnu   Vzpomínky na císařovnu - Stránka 2 EmptyWed Apr 28, 2010 11:26 am

Moje taky úplně báječně.
Návrat nahoru Goto down
Max
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Max


Poeet p?íspivku : 265
Zlaťáků : 6244
Registration date : 03. 02. 09

Vzpomínky na císařovnu - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Vzpomínky na císařovnu   Vzpomínky na císařovnu - Stránka 2 EmptyFri Sep 10, 2010 7:57 pm

Dnes si připomínáme jedno z nejsmutnějších výročí! Crying or Very sad
Je tomu dnes již 112 let, co byla naše milá císařovna Alžběta zavražděna! Sad
Návrat nahoru Goto down
Vladana
Hrabě/hraběnka
Hrabě/hraběnka
Vladana


Poeet p?íspivku : 142
Zlaťáků : 5454
Registration date : 14. 04. 10

Vzpomínky na císařovnu - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Vzpomínky na císařovnu   Vzpomínky na císařovnu - Stránka 2 EmptySun Sep 12, 2010 3:34 pm

Max napsal:
Dnes si připomínáme jedno z nejsmutnějších výročí! Crying or Very sad
Je tomu dnes již 112 let, co byla naše milá císařovna Alžběta zavražděna! Sad


Sad Sad Sad
Návrat nahoru Goto down
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8580
Registration date : 27. 06. 08

Vzpomínky na císařovnu - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Vzpomínky na císařovnu   Vzpomínky na císařovnu - Stránka 2 EmptyMon Sep 13, 2010 12:37 pm

Výročí to je, ale spíš jak pro koho.
Pro její rodinu by to bezpochyby smutné bylo, ale z hlediska Alžběty?
Na jednu stranu našla smrt, ale na druhou z ní její smrt udělala známou ikonu, což je věc, které se vždy vyhýbala.
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
Eugenie
Arcivévoda/arcivévodkyně
Arcivévoda/arcivévodkyně
Eugenie


Poeet p?íspivku : 723
Zlaťáků : 6887
Registration date : 17. 01. 10

Vzpomínky na císařovnu - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Vzpomínky na císařovnu   Vzpomínky na císařovnu - Stránka 2 EmptyMon Sep 13, 2010 4:32 pm

Ach jo chtěla jsem si jen tak pro sebe zapálit na vzpomínku svíčku a zavzpomínat, ale nezbyl mi čas..., ale koneckonců to můžu kdykoliv...
Návrat nahoru Goto down
alzbeta55
Baron/baronka
Baron/baronka
alzbeta55


Poeet p?íspivku : 25
Age : 34
Zlaťáků : 5022
Registration date : 06. 09. 10

Vzpomínky na císařovnu - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Vzpomínky na císařovnu   Vzpomínky na císařovnu - Stránka 2 EmptyWed Sep 15, 2010 8:33 pm

Prosím, nevíte někdo něco o skříňce do které si Alžběta měla ukládat básně apod., a která měla být otevřena 60 let po její smrti?
Návrat nahoru Goto down
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8580
Registration date : 27. 06. 08

Vzpomínky na císařovnu - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Vzpomínky na císařovnu   Vzpomínky na císařovnu - Stránka 2 EmptyThu Sep 16, 2010 12:19 pm

To bylo uloženo ve Švýcarsku (alespoň mám ten pocit).
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
Eugenie
Arcivévoda/arcivévodkyně
Arcivévoda/arcivévodkyně
Eugenie


Poeet p?íspivku : 723
Zlaťáků : 6887
Registration date : 17. 01. 10

Vzpomínky na císařovnu - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Vzpomínky na císařovnu   Vzpomínky na císařovnu - Stránka 2 EmptyThu Sep 16, 2010 2:53 pm

Mne by spíše zajímala ta skříňka s tajnými dokumenty...pokud kdy vůbec existovala...pokud ano nepochybně bychom se dozvěděli pravdu a když ne pravdu tak alespoň císařovniny závěry o Mayerlingu....
Návrat nahoru Goto down
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8580
Registration date : 27. 06. 08

Vzpomínky na císařovnu - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Vzpomínky na císařovnu   Vzpomínky na císařovnu - Stránka 2 EmptyFri Sep 17, 2010 11:25 am

Pokud by to jen nebyly úplné smýšlenky typu toho, co si myslela císařovna Zita.
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
Eugenie
Arcivévoda/arcivévodkyně
Arcivévoda/arcivévodkyně
Eugenie


Poeet p?íspivku : 723
Zlaťáků : 6887
Registration date : 17. 01. 10

Vzpomínky na císařovnu - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Vzpomínky na císařovnu   Vzpomínky na císařovnu - Stránka 2 EmptyMon Sep 20, 2010 4:58 pm

Ano...bylo by otázkou, jak moc se toho Alžběta mohla dozvědět...
Návrat nahoru Goto down
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8580
Registration date : 27. 06. 08

Vzpomínky na císařovnu - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Vzpomínky na císařovnu   Vzpomínky na císařovnu - Stránka 2 EmptyTue May 22, 2012 10:13 am

Tak tohle je už trochu historického data, zajímalo by mě, jestli vznikne nějaká oficiální k 175. narozeninám, jak se to pořád omílá ve Vienna Forever (vlastně jde jenom o už nevím kolikáté 25. narozeniny, jak tam bylo řečeno)
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
Sponsored content





Vzpomínky na císařovnu - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Vzpomínky na císařovnu   Vzpomínky na císařovnu - Stránka 2 Empty

Návrat nahoru Goto down
 
Vzpomínky na císařovnu
Návrat nahoru 
Strana 2 z 2Jdi na stránku : Previous  1, 2
 Similar topics
-

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Sisi a příbuzní :: Císařovna Alžběta (1837 - 1898) :: Císařovna Alžběta-
Přejdi na: