Sisi a příbuzní
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sisi a příbuzní

Fórum o císařovně Alžbětě
 
PříjemPříjem  HledatHledat  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  PřihlášeníPřihlášení  

 

 Film o Sisi

Goto down 
+6
Vladana
Eugenie
Max
kiralyne
Madria
Lisi
10 posters
Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Původní trilogie Sissi
Zbožňuji, jsou nepřekonatelné
Film o Sisi - Stránka 3 Po31047%Film o Sisi - Stránka 3 Po310
 47% [ 8 ]
Hezká poháka, nic víc
Film o Sisi - Stránka 3 Po31047%Film o Sisi - Stránka 3 Po310
 47% [ 8 ]
Nemám rád(a) historické nepřesnosti
Film o Sisi - Stránka 3 Po3106%Film o Sisi - Stránka 3 Po310
 6% [ 1 ]
Celkem hlasů : 17
 

AutorZpráva
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8620
Registration date : 27. 06. 08

Film o Sisi - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Film o Sisi   Film o Sisi - Stránka 3 EmptyMon Apr 19, 2010 5:50 pm

To jsem zrovna nelíbila, ten film je taková hezká parodie - vyzvánění Uher, české erotické pomůcky nebo tohle se mi moc líbí - Jestli vynaleznou telefon, tak mi nevolej, to ani nemluvím o neustále přítomné babče GPS.
Myslela jsem spíš seriál Prinzena Sissi.
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8620
Registration date : 27. 06. 08

Film o Sisi - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Film o Sisi   Film o Sisi - Stránka 3 EmptyMon Jun 07, 2010 4:10 pm

Film s Cristianou Capotondi jao Sisi vyšel dneska jako dvd příloha k Blesku, příští týdn vychází druhý díl.
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
Eugenie
Arcivévoda/arcivévodkyně
Arcivévoda/arcivévodkyně
Eugenie


Poeet p?íspivku : 723
Zlaťáků : 6927
Registration date : 17. 01. 10

Film o Sisi - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Film o Sisi   Film o Sisi - Stránka 3 EmptyMon Jun 07, 2010 4:29 pm

Můj bože!Honem do trafiky.
Návrat nahoru Goto down
Madria
Hrabě/hraběnka
Hrabě/hraběnka
Madria


Poeet p?íspivku : 166
Zlaťáků : 6061
Registration date : 25. 08. 08

Film o Sisi - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Film o Sisi   Film o Sisi - Stránka 3 EmptyTue Jun 08, 2010 11:54 am

mise splněna, film puštěn
zajímavě udělaný, co mě tam zarazilo na první pohled je ten jeden obraz ve Franzově pracovně
Návrat nahoru Goto down
Eugenie
Arcivévoda/arcivévodkyně
Arcivévoda/arcivévodkyně
Eugenie


Poeet p?íspivku : 723
Zlaťáků : 6927
Registration date : 17. 01. 10

Film o Sisi - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Film o Sisi   Film o Sisi - Stránka 3 EmptyTue Jun 08, 2010 3:52 pm

Krucifix já to nestihla...o den později už budou mít asi vyprodáno...no nic.
Návrat nahoru Goto down
Zuzana
Baron/baronka
Baron/baronka
Zuzana


Poeet p?íspivku : 49
Zlaťáků : 5326
Registration date : 26. 02. 10

Film o Sisi - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Film o Sisi   Film o Sisi - Stránka 3 EmptyTue Jun 08, 2010 10:50 pm

Ja myslím, že si o vela neprišla. Ten film som vydela v nemčine a podľa mňa je oveľa horší a nepravdivejší ako "Sissi trilógia" z 50-tych rokov. A pokiaľ ide o hercov nepodobajú sa skutočným osobnostiam, ktoré predstavujú. Z výnimkou Christiny Capotondi a herca ktorý hrá Andrassyho...Ja sa teda určite po neho do stánku nepoženiem Neutral
Návrat nahoru Goto down
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8620
Registration date : 27. 06. 08

Film o Sisi - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Film o Sisi   Film o Sisi - Stránka 3 EmptyWed Jun 09, 2010 12:40 pm

Ale vždyť jde jenom o film, ne o dokument. Navíc je to natočeno moderním stylem a vizuální stránka se tomuto filmu upřít nemůže.
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
Eugenie
Arcivévoda/arcivévodkyně
Arcivévoda/arcivévodkyně
Eugenie


Poeet p?íspivku : 723
Zlaťáků : 6927
Registration date : 17. 01. 10

Film o Sisi - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Film o Sisi   Film o Sisi - Stránka 3 EmptyWed Jun 09, 2010 3:37 pm

Samozřejmě jsem ho nikde nesehnala...no nic z vašich komentářů jsem usoudila, že jsem o tolik zas nepřišla. Hlavně, že mám doma tu trilogii s Romy. Až zase budu někdy nemocná alespoň se pobavím.
Návrat nahoru Goto down
kiralyne
Vévoda/vévodkyně
Vévoda/vévodkyně
kiralyne


Poeet p?íspivku : 455
Zlaťáků : 6714
Registration date : 05. 01. 09

Film o Sisi - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Film o Sisi   Film o Sisi - Stránka 3 EmptyWed Jun 09, 2010 6:28 pm

Ach bože, od toho filmu jsem si moc neslibovala, čekala jsem že tam budou nějaké nesrovnalosti, ale tohle..tohle bylo naprosto otřesné a... (existuje nějaké horší slovo než otřesné?). Radši ani nebudu jmenovat co všechno se mi tam nelíbilo, protože na to by mi nestačily ani tři komentáře, výčet by byl opravdu dlouhý, řekla bych až nekonečný.
Tady slavnostně slibuji a přísahám, že už nikdy nebudu mít ani půl slova proti trilogii s Romy, ti se aspoň snažili aby to odpovídalo pravdě (koneckonců nemohli za to, že tehdy bylo plno pochybné literatury a ještě se toho tolik o císařovně nevědělo), ale v téhle Sisi (český název mě neskutečně pobavil-Císařovna SiSSi, není nad doslovný překlad, že?) se o něco takového ani nepokoušeli, přišla mi to jako dokonalá parodie na filmy o císařovně a neskutečný blábol (to už není ani pohádka).
Shrnuto, podtrženo-bylo to katastrofální Evil or Very Mad .
Návrat nahoru Goto down
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8620
Registration date : 27. 06. 08

Film o Sisi - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Film o Sisi   Film o Sisi - Stránka 3 EmptyThu Jun 10, 2010 10:55 am

Taky jsem si všimla toho českého překladu, to jsem hned zkritizovala na blogu.
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
Eugenie
Arcivévoda/arcivévodkyně
Arcivévoda/arcivévodkyně
Eugenie


Poeet p?íspivku : 723
Zlaťáků : 6927
Registration date : 17. 01. 10

Film o Sisi - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Film o Sisi   Film o Sisi - Stránka 3 EmptyFri Jun 11, 2010 2:03 pm

Můj bože. Sissi se dvěma s sice nebyla přesná a dějově přeházená, ale nádherné kostýmy, slušné herecké výkony, nádherné exteriéry a kouzlo...a Sisi nic moc tak to se ani nebudu namáhat ji schánět a počkám až ji budou dávat v televizi.
Návrat nahoru Goto down
Eugenie
Arcivévoda/arcivévodkyně
Arcivévoda/arcivévodkyně
Eugenie


Poeet p?íspivku : 723
Zlaťáků : 6927
Registration date : 17. 01. 10

Film o Sisi - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Film o Sisi   Film o Sisi - Stránka 3 EmptyFri Jun 11, 2010 2:04 pm

Mimochodem nevíte někdo jak se k flimu stavily kritiky?
Návrat nahoru Goto down
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8620
Registration date : 27. 06. 08

Film o Sisi - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Film o Sisi   Film o Sisi - Stránka 3 EmptyFri Jun 11, 2010 7:42 pm

Něco je zde http://sisi-a-pribuzni.blog.cz/0912/sisi-bez-s-uprostred
pozorně si přečtěte tuto větu - My vyprávíme moderní verzi pohádek o Sisi, jak jsme je ve spolupráci s producenty z RAI a ZDF vytvořili. Historická postava Sisi by vyžadovala jiný film." Tento film ovšem není v plánu.

jinak je to hodně přirovnávaného k těm z 50. let, píše se v nich, že se v nich nic nového neobjevilo, nic nového nepřinesly

vyzdvihují kostýmy, komparz
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
Max
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Max


Poeet p?íspivku : 265
Zlaťáků : 6284
Registration date : 03. 02. 09

Film o Sisi - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Film o Sisi   Film o Sisi - Stránka 3 EmptyFri Jun 11, 2010 7:57 pm

Trilogie z 50. let jsou zkrátka nepřekonatelné.
Návrat nahoru Goto down
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8620
Registration date : 27. 06. 08

Film o Sisi - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Film o Sisi   Film o Sisi - Stránka 3 EmptySat Jun 12, 2010 9:18 am

Svým způsobem.
Ta trilogie je hodně pozitivní, je v ní vidět jenom to krásné, takové filmy snad po válce točit museli, k tomu všemu byly natočené 1955. 1956, 1957 - tedy hned po tom,co se Rakouskou stalo neutrálním.
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
Eugenie
Arcivévoda/arcivévodkyně
Arcivévoda/arcivévodkyně
Eugenie


Poeet p?íspivku : 723
Zlaťáků : 6927
Registration date : 17. 01. 10

Film o Sisi - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Film o Sisi   Film o Sisi - Stránka 3 EmptySun Jun 13, 2010 11:22 am

Je pravda, že od té doby jsou rádi, že Alžběta byla jejich císařovnou...řekla bych.
Návrat nahoru Goto down
Eugenie
Arcivévoda/arcivévodkyně
Arcivévoda/arcivévodkyně
Eugenie


Poeet p?íspivku : 723
Zlaťáků : 6927
Registration date : 17. 01. 10

Film o Sisi - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Film o Sisi   Film o Sisi - Stránka 3 EmptyFri Jun 25, 2010 12:01 pm

Novinka!!!
Pro ty, co si nestihli koupit DVD mám dobrou zprávu:

V neděli 27. června od 20:00 poběží Sissi na Markíze...!!!

Smile What a Face
Návrat nahoru Goto down
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8620
Registration date : 27. 06. 08

Film o Sisi - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Film o Sisi   Film o Sisi - Stránka 3 EmptyMon Jun 28, 2010 7:04 pm

Tak co, bylo to ve slovenštině?
Už zase mají Slováci něco navíc - ikdyž nevím, kolik lidí to tam ocení.
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
Sisi-Alex
Měšťan/měšťanka
Měšťan/měšťanka
Sisi-Alex


Poeet p?íspivku : 21
Age : 33
Zlaťáků : 5111
Registration date : 28. 06. 10

Film o Sisi - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Film o Sisi   Film o Sisi - Stránka 3 EmptyMon Jun 28, 2010 7:09 pm

Ahojky,
já jsem se včera na italskou verzi dívala a moc se mi líbila. nebyly tam tak zkreslené informace jako ve verzi s Romy, která je spíše romantická než historická (ačkoli je moc pěkná). Když jsem poprvé zahlédla představitelku Sisi, tak se mi moc nelíbila, spletla jsem si ji s Nene, ptž ta byla o poznání hezčí Laughing
No ale nakonec z toho mám hodně kladné pocity. Bylo to vážně super. Sice mi vadilo, že tam nedali odcizení císařského páru a další život. Druhý díl vlastně končil tím, že v Maďarsku se vytvořil parlament, což zařídila Sisi, a tak to skončilo.
Byla jsem ráda, že ukázali opravdový vztah arcivévodkyně a Sisi, ptž ve verzi se Sisi to bylo hodně zkreslené. Tady opravdu ukázali boje, jaké musela Sisi svádět o děti a odcizení dětem po smrti malé Žofie...
Návrat nahoru Goto down
http://stmivani.kucix.cz
Eugenie
Arcivévoda/arcivévodkyně
Arcivévoda/arcivévodkyně
Eugenie


Poeet p?íspivku : 723
Zlaťáků : 6927
Registration date : 17. 01. 10

Film o Sisi - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Film o Sisi   Film o Sisi - Stránka 3 EmptyThu Jul 01, 2010 1:20 pm

Můj bože já to zase neviděla...měli jsme Markízu asi ještě s milionem jiných programů...teď nám to změnili a jako naschvál tam Markíza není...byla jsem strašně naštvaná, ale nic se už nedalo dělat...tak jsem se nakonec dívala na Ptáky v trní - nádherný film
Návrat nahoru Goto down
Sisi-Alex
Měšťan/měšťanka
Měšťan/měšťanka
Sisi-Alex


Poeet p?íspivku : 21
Age : 33
Zlaťáků : 5111
Registration date : 28. 06. 10

Film o Sisi - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Film o Sisi   Film o Sisi - Stránka 3 EmptyThu Jul 01, 2010 5:38 pm

Eugenie napsal:
Můj bože já to zase neviděla...měli jsme Markízu asi ještě s milionem jiných programů...teď nám to změnili a jako naschvál tam Markíza není...byla jsem strašně naštvaná, ale nic se už nedalo dělat...tak jsem se nakonec dívala na Ptáky v trní - nádherný film

Kdyby sis to chtěla stáhnout, holky z jednoho fora to nahráli na dvd a nahráli na stáhnutí. Kdyžtak dej vědět Wink
Návrat nahoru Goto down
http://stmivani.kucix.cz
kiralyne
Vévoda/vévodkyně
Vévoda/vévodkyně
kiralyne


Poeet p?íspivku : 455
Zlaťáků : 6714
Registration date : 05. 01. 09

Film o Sisi - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Film o Sisi   Film o Sisi - Stránka 3 EmptyThu Jul 01, 2010 10:31 pm

Podle mě jsou ty filmy z 50. let lepší. Ti se o autenticitu aspoň pokoušeli, tento film je opravdu jen takovým romantickým filmem inspirovaný císařovnou. A to jsem se tolik těšila, že to bude konečně pořádný životopisný film a ono zase nic. Neutral
Návrat nahoru Goto down
Max
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Max


Poeet p?íspivku : 265
Zlaťáků : 6284
Registration date : 03. 02. 09

Film o Sisi - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Film o Sisi   Film o Sisi - Stránka 3 EmptyFri Jul 02, 2010 2:31 pm

Na film jsem se díval. Neviděl jsem jenom druhou polovinu druhého dílu, k čemuž přispěla Markíza. Jejich reklamy každých dvacet minut bylo něco neskutečného. A taky mě naštvala tím, že vysílala oba dva díly najednou.

Mně se teda film vůbec nelíbil. Herecké obsazení nebylo nic moc, přeskakování děje a časté střídání záběrů, nesmyslné dialogy. Nevím, jestli to bylo slovenským dabingem nebo i v originále, ale takové dialogy nemohly vůbec proběhnout.
Další připomínka je ke svatební noci. To, co se tam stalo se ve skutečnosti nemohlo odehrát a už vůbec ne v císařské rodině, kde by to bylo naprosto nepřípustné.
No, abych napsal i nějaké klady. Velmi se mi líbily nádherné kostýmy. Wink

Trilogie z 50. let jsou nepřekonatelné, laťka je tak vysoká, že dnes už takové filmy nikdo neumí.

Návrat nahoru Goto down
Eugenie
Arcivévoda/arcivévodkyně
Arcivévoda/arcivévodkyně
Eugenie


Poeet p?íspivku : 723
Zlaťáků : 6927
Registration date : 17. 01. 10

Film o Sisi - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Film o Sisi   Film o Sisi - Stránka 3 EmptyFri Jul 02, 2010 2:35 pm

To ano až na pár čestných vyjímek dnešní filmy...no hrůza! Přitom ten film stál hromadu peněz..., ale podle fotek mohu říci, že kostýmy se povedly. jen se mi moc nelíbily ty červené šaty z toho plesu s Andrássym. Dle mého názoru křiklavě červenou by Alžběta na sebe neoblékla...snad jen nějaký purpurový plášť...
Návrat nahoru Goto down
kiralyne
Vévoda/vévodkyně
Vévoda/vévodkyně
kiralyne


Poeet p?íspivku : 455
Zlaťáků : 6714
Registration date : 05. 01. 09

Film o Sisi - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Film o Sisi   Film o Sisi - Stránka 3 EmptyFri Jul 02, 2010 4:50 pm

Já bych to shrnula slovy "mnoho povyku pro nic".
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Film o Sisi - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Film o Sisi   Film o Sisi - Stránka 3 Empty

Návrat nahoru Goto down
 
Film o Sisi
Návrat nahoru 
Strana 3 z 4Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Sisi a sestry
» Sisi Vienna
» Sisi museum

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Sisi a příbuzní :: Sisi média :: Novinky o Sisi-
Přejdi na: