Sisi a příbuzní
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sisi a příbuzní

Fórum o císařovně Alžbětě
 
PříjemPříjem  HledatHledat  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  PřihlášeníPřihlášení  

 

 Poetický deník

Goto down 
5 posters
AutorZpráva
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8579
Registration date : 27. 06. 08

Poetický deník Empty
PříspěvekPředmět: Poetický deník   Poetický deník EmptyFri Jun 26, 2009 10:16 pm

Císařovnin deník, kde si psala básně. Pokud chcete. tak v němčině je online zde http://gutenberg.spiegel.de/?id=5&xid=4768&kapitel=1#gb_found

Za nejzajímavější považuji ukázanou stránku z jejího deníku - je tam napsaných velkých psacích S skutečně požehnaně (jak jsme řešili jestli Sisi nebo Lisi)
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
Madria
Hrabě/hraběnka
Hrabě/hraběnka
Madria


Poeet p?íspivku : 166
Zlaťáků : 6020
Registration date : 25. 08. 08

Poetický deník Empty
PříspěvekPředmět: Re: Poetický deník   Poetický deník EmptySat Jun 27, 2009 8:15 pm

To S tam vypadá úplně jinak než v tom jejím podpise. Teď zase závidím německy mluvícím sousedům - co všechno si můžou přečíst.
Návrat nahoru Goto down
Vladana
Hrabě/hraběnka
Hrabě/hraběnka
Vladana


Poeet p?íspivku : 142
Zlaťáků : 5453
Registration date : 14. 04. 10

Poetický deník Empty
PříspěvekPředmět: Re: Poetický deník   Poetický deník EmptyFri Apr 23, 2010 6:11 pm

Madria napsal:
To S tam vypadá úplně jinak než v tom jejím podpise. Teď zase závidím německy mluvícím sousedům - co všechno si můžou přečíst.

My teď máme v naší škole povinně němčinu,i když já se jí učím celkem rádá! Tak snad časem bych si to mohla - alespoň něco z toho - přečíst.


Naposledy upravil Vladana dne Wed Feb 02, 2011 6:13 pm, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru Goto down
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8579
Registration date : 27. 06. 08

Poetický deník Empty
PříspěvekPředmět: Re: Poetický deník   Poetický deník EmptySun Apr 25, 2010 7:09 pm

Tak za nějaké 3 4 roky, jinak uznávám, němčina se učí dobře, někdy mi připadá jako nějaký tajný kód - myslím ten systém jazyka, rozhodně lepší než angličtina.
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
kiralyne
Vévoda/vévodkyně
Vévoda/vévodkyně
kiralyne


Poeet p?íspivku : 455
Zlaťáků : 6673
Registration date : 05. 01. 09

Poetický deník Empty
PříspěvekPředmět: Re: Poetický deník   Poetický deník EmptySun Apr 25, 2010 8:18 pm

Někde jsem teď četla, že němčina není jazyk, ale nemoc v krku. To mě fakt dostalo, u toho jsem se strašně nasmála. Laughing A je to navíc pravda.
Návrat nahoru Goto down
Vladana
Hrabě/hraběnka
Hrabě/hraběnka
Vladana


Poeet p?íspivku : 142
Zlaťáků : 5453
Registration date : 14. 04. 10

Poetický deník Empty
PříspěvekPředmět: Re: Poetický deník   Poetický deník EmptySun Apr 25, 2010 8:28 pm

kiralyne napsal:
Někde jsem teď četla, že němčina není jazyk, ale nemoc v krku. To mě fakt dostalo, u toho jsem se strašně nasmála. Laughing A je to navíc pravda.

Tak to by mě také rozesmálo Laughing
Návrat nahoru Goto down
Eugenie
Arcivévoda/arcivévodkyně
Arcivévoda/arcivévodkyně
Eugenie


Poeet p?íspivku : 723
Zlaťáků : 6886
Registration date : 17. 01. 10

Poetický deník Empty
PříspěvekPředmět: Re: Poetický deník   Poetický deník EmptyTue Apr 27, 2010 1:31 pm

Původně jsem si jako druhý jazyk chtěla zvolit melodickou Francoužštinu, ale nakonec jsem se rozhodla pro Němčinu...vzhledem k tomu, že spousta pramenů je právě v ní. Takže už se těším na příští rok až začnu se studiem. Jsem ráda, že mám přijímačky úspěšně za sebou a tak se mohu v klidu věnovat jiným věcem...jako třeba psaní blogu Very Happy
Návrat nahoru Goto down
Vladana
Hrabě/hraběnka
Hrabě/hraběnka
Vladana


Poeet p?íspivku : 142
Zlaťáků : 5453
Registration date : 14. 04. 10

Poetický deník Empty
PříspěvekPředmět: Re: Poetický deník   Poetický deník EmptyTue Apr 27, 2010 9:00 pm

Eugenie napsal:
Původně jsem si jako druhý jazyk chtěla zvolit melodickou Francoužštinu, ale nakonec jsem se rozhodla pro Němčinu...vzhledem k tomu, že spousta pramenů je právě v ní. Takže už se těším na příští rok až začnu se studiem. Jsem ráda, že mám přijímačky úspěšně za sebou a tak se mohu v klidu věnovat jiným věcem...jako třeba psaní blogu Very Happy

Kdyby to bývalo šlo, tak bych si také vybrala francoužštinu,ale teď jsem ráda ,že se učím německy. Ale možná se ještě francouzky učit budu!
Návrat nahoru Goto down
Eugenie
Arcivévoda/arcivévodkyně
Arcivévoda/arcivévodkyně
Eugenie


Poeet p?íspivku : 723
Zlaťáků : 6886
Registration date : 17. 01. 10

Poetický deník Empty
PříspěvekPředmět: Re: Poetický deník   Poetický deník EmptyWed Apr 28, 2010 11:29 am

Hmm francoužština je nádherná, ale hrozně těžká...ale když se chce jde všechno. Už jen Sissi je toho dobrým příkladem. Mimochodem píšete si někdo deník? Poetický nebo nepoetický to je jedno.
Návrat nahoru Goto down
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8579
Registration date : 27. 06. 08

Poetický deník Empty
PříspěvekPředmět: Re: Poetický deník   Poetický deník EmptyWed Apr 28, 2010 3:38 pm

kiralyne napsal:
Někde jsem teď četla, že němčina není jazyk, ale nemoc v krku. To mě fakt dostalo, u toho jsem se strašně nasmála. Laughing A je to navíc pravda.
Když jsem teď ve škole dělala jeden projekt s rodilou Němkou, tak se mmuselo dbát na správnou výslovnost, ona nás kolikrát opravovala a ještě říkala, že s těmito slovy má tady u nás každý problém - třeba sehen. Co se muselo dělat, než se vyslovia Sněhurka - Schneewitchen podle jejích představ, to se ani nedá popsat.


Eugenie napsal:
Hmm francoužština je nádherná, ale hrozně těžká...ale když se chce jde všechno. Už jen Sissi je toho dobrým příkladem. Mimochodem píšete si někdo deník? Poetický nebo nepoetický to je jedno.
Jako menší jsem si psala nepoetický, můj rekord je tak 3/4 roku v kuse.
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
Vladana
Hrabě/hraběnka
Hrabě/hraběnka
Vladana


Poeet p?íspivku : 142
Zlaťáků : 5453
Registration date : 14. 04. 10

Poetický deník Empty
PříspěvekPředmět: Re: Poetický deník   Poetický deník EmptyThu Apr 29, 2010 4:54 pm

Eugenie napsal:
Hmm francoužština je nádherná, ale hrozně těžká...ale když se chce jde všechno. Už jen Sissi je toho dobrým příkladem. Mimochodem píšete si někdo deník? Poetický nebo nepoetický to je jedno.

Deník (nepoetický) si píšu už asi čtvrtým rokem.
Návrat nahoru Goto down
Eugenie
Arcivévoda/arcivévodkyně
Arcivévoda/arcivévodkyně
Eugenie


Poeet p?íspivku : 723
Zlaťáků : 6886
Registration date : 17. 01. 10

Poetický deník Empty
PříspěvekPředmět: Re: Poetický deník   Poetický deník EmptyThu May 06, 2010 4:49 pm

Deník si píšu asi přes tři roky. Zezačátku mne to vůbec nebavilo, ale teď jsem na něm tak trochu závislá. Nepíšu sice zápisy každý den, ale tak třikrát týdně. Nedej bože, když je pak nějaká veleudálost to pak je popis a citové výlevy na pět stran. Někdy si říkám, že kdyby to někdo četl asi by si myslel, že jsem blázen. Navíc když začínám oslovením...Milá Alžběto...hmm...básničky píšu tu a tam, ale příliš mi to nejde a navíc jsou strašně ponuré - na hrobu šakal vyje - a podobné bláboly.
Návrat nahoru Goto down
Vladana
Hrabě/hraběnka
Hrabě/hraběnka
Vladana


Poeet p?íspivku : 142
Zlaťáků : 5453
Registration date : 14. 04. 10

Poetický deník Empty
PříspěvekPředmět: Re: Poetický deník   Poetický deník EmptyThu May 06, 2010 7:41 pm

Eugenie napsal:
Deník si píšu asi přes tři roky. Zezačátku mne to vůbec nebavilo, ale teď jsem na něm tak trochu závislá. Nepíšu sice zápisy každý den, ale tak třikrát týdně. Nedej bože, když je pak nějaká veleudálost to pak je popis a citové výlevy na pět stran. Někdy si říkám, že kdyby to někdo četl asi by si myslel, že jsem blázen. Navíc když začínám oslovením...Milá Alžběto...hmm...básničky píšu tu a tam, ale příliš mi to nejde a navíc jsou strašně ponuré - na hrobu šakal vyje - a podobné bláboly.

Alespoň si tímto psaním (do deníku) uchováme své vzpomínky Smile
Návrat nahoru Goto down
Eugenie
Arcivévoda/arcivévodkyně
Arcivévoda/arcivévodkyně
Eugenie


Poeet p?íspivku : 723
Zlaťáků : 6886
Registration date : 17. 01. 10

Poetický deník Empty
PříspěvekPředmět: Re: Poetický deník   Poetický deník EmptyMon May 10, 2010 4:12 pm

Ano to je pravda. Naštěstí po mě je nikdo ani nepřečte...hrozně škrábu. Vždycky mi běhá mráz po zádech, když si představím jak někdo čte můj deník a...
Návrat nahoru Goto down
Vladana
Hrabě/hraběnka
Hrabě/hraběnka
Vladana


Poeet p?íspivku : 142
Zlaťáků : 5453
Registration date : 14. 04. 10

Poetický deník Empty
PříspěvekPředmět: Re: Poetický deník   Poetický deník EmptyMon May 10, 2010 8:27 pm

Eugenie napsal:
Ano to je pravda. Naštěstí po mě je nikdo ani nepřečte...hrozně škrábu. Vždycky mi běhá mráz po zádech, když si představím jak někdo čte můj deník a...

Také celkem škrábu.... no jak kdy Smile podle toho jakou mám náladu, někdy potom píšu až moc hezky Wink
Návrat nahoru Goto down
Eugenie
Arcivévoda/arcivévodkyně
Arcivévoda/arcivévodkyně
Eugenie


Poeet p?íspivku : 723
Zlaťáků : 6886
Registration date : 17. 01. 10

Poetický deník Empty
PříspěvekPředmět: Re: Poetický deník   Poetický deník EmptyTue May 11, 2010 9:26 am

Hmm tak nějak. Kdybyste viděli deník mého dědečka tak byste mysleli, že je to natištěné...a celý je velmi úhledný.
Návrat nahoru Goto down
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8579
Registration date : 27. 06. 08

Poetický deník Empty
PříspěvekPředmět: Re: Poetický deník   Poetický deník EmptyWed May 12, 2010 5:53 pm

Já, když někdy píšu rychle, tak už někdypo sobě ten text ani nepřečtu - nejrůznější zkratky, co si člověk vymyslí při tom psaní.
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
Vladana
Hrabě/hraběnka
Hrabě/hraběnka
Vladana


Poeet p?íspivku : 142
Zlaťáků : 5453
Registration date : 14. 04. 10

Poetický deník Empty
PříspěvekPředmět: Re: Poetický deník   Poetický deník EmptyWed May 12, 2010 8:26 pm

Lisi napsal:
Já, když někdy píšu rychle, tak už někdypo sobě ten text ani nepřečtu - nejrůznější zkratky, co si člověk vymyslí při tom psaní.


Tak to se mi stává často. Pustila jsem se do psaní poezie - nějaké básně Smile Jsou to spíš takové bláboly:)
Návrat nahoru Goto down
Eugenie
Arcivévoda/arcivévodkyně
Arcivévoda/arcivévodkyně
Eugenie


Poeet p?íspivku : 723
Zlaťáků : 6886
Registration date : 17. 01. 10

Poetický deník Empty
PříspěvekPředmět: Re: Poetický deník   Poetický deník EmptyThu May 13, 2010 4:25 pm

Moje básně stojí taky za ránu prachu...a deník sotva kdo přečte...navíc by z toho asi nic neměl vzhledem k tomu, že spousta myšlenek je nedokončených nebo jen v náznacích, protože kdyby na to přišli rodiče...hrůza. Občas se sama sebe ptám, co bych chtěla, aby se stalo s deníkem po mé smrti. Odkázala bych ho někomu s tím, že až ho přečte má ho zničit? Nebo bych ho zničila sama?
Návrat nahoru Goto down
Vladana
Hrabě/hraběnka
Hrabě/hraběnka
Vladana


Poeet p?íspivku : 142
Zlaťáků : 5453
Registration date : 14. 04. 10

Poetický deník Empty
PříspěvekPředmět: Re: Poetický deník   Poetický deník EmptyThu May 13, 2010 8:58 pm

Eugenie napsal:
Moje básně stojí taky za ránu prachu...a deník sotva kdo přečte...navíc by z toho asi nic neměl vzhledem k tomu, že spousta myšlenek je nedokončených nebo jen v náznacích, protože kdyby na to přišli rodiče...hrůza. Občas se sama sebe ptám, co bych chtěla, aby se stalo s deníkem po mé smrti. Odkázala bych ho někomu s tím, že až ho přečte má ho zničit? Nebo bych ho zničila sama?

To je dobrá otázka..... nevím jestli bych ho sama ještě před svou smrtí zničila...... no doufám že budu mít ještě dlouhou dobu na rozmýšlení, Idea
Návrat nahoru Goto down
Eugenie
Arcivévoda/arcivévodkyně
Arcivévoda/arcivévodkyně
Eugenie


Poeet p?íspivku : 723
Zlaťáků : 6886
Registration date : 17. 01. 10

Poetický deník Empty
PříspěvekPředmět: Re: Poetický deník   Poetický deník EmptyFri May 14, 2010 1:10 pm

Dlouhá doba na rozmýšlení?....zní to asi morbidně, ale já už se nemohu dočkat...,ale chtěla bych krásnou a bezbolestnou smrt.
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Poetický deník Empty
PříspěvekPředmět: Re: Poetický deník   Poetický deník Empty

Návrat nahoru Goto down
 
Poetický deník
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Sisi a příbuzní :: Císařovna Alžběta (1837 - 1898) :: Císařovna Alžběta-
Přejdi na: