Sisi a příbuzní
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sisi a příbuzní

Fórum o císařovně Alžbětě
 
PříjemPříjem  HledatHledat  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  PřihlášeníPřihlášení  

 

 Zajímavosti

Goto down 
+7
Eugenie
Max
Grand Duchess Ally
kiralyne
Le seefride
Madria
Lisi
11 posters
Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
AutorZpráva
kiralyne
Vévoda/vévodkyně
Vévoda/vévodkyně
kiralyne


Poeet p?íspivku : 455
Zlaťáků : 6695
Registration date : 05. 01. 09

Zajímavosti - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Zajímavosti   Zajímavosti - Stránka 2 EmptyTue Mar 09, 2010 10:39 pm

No pokud já vím, tak vůni fialek měla opravdu ráda, ale ty kořeněné vůně se mi nezdají (u levandule nevím). Ale tipla bych si, že ji spíš ráda neměla. Ale jinak květinové vůně a zvláště parfémy prý vyloženě nesnášela.
Návrat nahoru Goto down
Max
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Max


Poeet p?íspivku : 265
Zlaťáků : 6265
Registration date : 03. 02. 09

Zajímavosti - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Zajímavosti   Zajímavosti - Stránka 2 EmptySun Mar 14, 2010 3:54 pm

Parfémy skutečně nesnášela!
Návrat nahoru Goto down
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8601
Registration date : 27. 06. 08

Zajímavosti - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Zajímavosti   Zajímavosti - Stránka 2 EmptySun Mar 14, 2010 6:44 pm

Sle ten odkaz není na parfémy, ale na aromaterapii, tedy na jakousi tu alternativní medicínu.
Parfémy mohla nesnášet, ale stejně je musela používat, ne? Sice ona se koupala častěji než jiní jejího stavu, ale stejně - mít na sobě dlouhé šaty, k tomu si představte léto a neříkejte, že se nepotila.
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
kiralyne
Vévoda/vévodkyně
Vévoda/vévodkyně
kiralyne


Poeet p?íspivku : 455
Zlaťáků : 6695
Registration date : 05. 01. 09

Zajímavosti - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Zajímavosti   Zajímavosti - Stránka 2 EmptySun Mar 14, 2010 8:57 pm

Lisi napsal:
Sle ten odkaz není na parfémy, ale na aromaterapii, tedy na jakousi tu alternativní medicínu.
Já vím že není na parfémy, ale píší tam, že císařovna si oblíbila levandulovou a kořeněnou vůni a to se mi nezdá. Ona byla, co se týče vůní, hodně vybíravá. A když nesnášela parfémy, tak nevím jak moc se jí asi zamlouvala aromaterapie (i když vím že to není to samo, ale ta vůně je tam přece jen důležitá).
Lisi napsal:
Parfémy mohla nesnášet, ale stejně je musela používat, ne? Sice ona se koupala častěji než jiní jejího stavu, ale stejně - mít na sobě dlouhé šaty, k tomu si představte léto a neříkejte, že se nepotila.
Parfémy nepoužívala, maximálně vonnou vodu (fialkovou samozřejmě), ale nejčastěji si do koupele kapala vonné oleje-a to hned ze dvou důvodů:pro jemnou pleť a protože to vonělo (a pokud vím, i tady si vůně přepečlivě vybírala) nebo si ženy v 19. století do koupele přidávaly čerstvé květy a pak nepoužívaly parfémy.
Návrat nahoru Goto down
Eugenie
Arcivévoda/arcivévodkyně
Arcivévoda/arcivévodkyně
Eugenie


Poeet p?íspivku : 723
Zlaťáků : 6908
Registration date : 17. 01. 10

Zajímavosti - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Zajímavosti   Zajímavosti - Stránka 2 EmptyMon Mar 15, 2010 6:43 pm

Někde jsem četla, že císařovna nejraději používala fialkovou toaletní vodu. Občas vanilku nebo skořici. Jinak těžké voňavky nesnášela.
Návrat nahoru Goto down
Eugenie
Arcivévoda/arcivévodkyně
Arcivévoda/arcivévodkyně
Eugenie


Poeet p?íspivku : 723
Zlaťáků : 6908
Registration date : 17. 01. 10

Zajímavosti - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Zajímavosti   Zajímavosti - Stránka 2 EmptyMon Mar 15, 2010 6:54 pm

Ty barbie komiksy jsou docela zajímavé. Spíš než příběh oceňuji zajímavé zpracování. Romanovci? Zajímavé...
Návrat nahoru Goto down
kiralyne
Vévoda/vévodkyně
Vévoda/vévodkyně
kiralyne


Poeet p?íspivku : 455
Zlaťáků : 6695
Registration date : 05. 01. 09

Zajímavosti - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Zajímavosti   Zajímavosti - Stránka 2 EmptyMon Mar 15, 2010 10:54 pm

Toaletní voda a vonná voda je vlastně to samo, akorát jinak pojmenováno.
Návrat nahoru Goto down
Vladana
Hrabě/hraběnka
Hrabě/hraběnka
Vladana


Poeet p?íspivku : 142
Zlaťáků : 5475
Registration date : 14. 04. 10

Zajímavosti - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Zajímavosti   Zajímavosti - Stránka 2 EmptyThu Apr 15, 2010 11:48 am

Lisi napsal:
Franz a Sisi jako papírové panenky (se kterými jsme si jako malé hrály) Smile
http://www.schoolsupplystore.com/Empress-Elizabeth-of-Austria-and-Emperor-Franz-Joseph-Paper-Dolls-P129658.aspx

Vzpomínám. Hrávala jsem si s papírovými panennkami, ale vystřihovácí Sisi by se mi určitě líbila!Smile
Návrat nahoru Goto down
Eugenie
Arcivévoda/arcivévodkyně
Arcivévoda/arcivévodkyně
Eugenie


Poeet p?íspivku : 723
Zlaťáků : 6908
Registration date : 17. 01. 10

Zajímavosti - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Zajímavosti   Zajímavosti - Stránka 2 EmptyThu Apr 15, 2010 2:44 pm

Papírové panenky jsou roztomilé. Já si vyráběla vlastní, ale ne s oblečky, protože me rozčilovalo jak z nich padaly. Každé figurce jsem namalovala její vlastní šaty a tak jsem měla dvacet císařoven pokaždé v jiných šatech. Hrozně mě je bavilo malovat, ale nudilo mne je vybarvovat. Měla jsem Sissi, Franze, všechny sestry, dvorní dámy, děti, vychovatelky a služebnictvo...atd. ale pak jsem je z hloupého rozmaru všechny vyhodila. Možná jednou začnu znova...až na to budu mít čas. Jen mužští příbuzní mi nějak nejdou. Dámy se zkrátka malují lépe.
Návrat nahoru Goto down
Vladana
Hrabě/hraběnka
Hrabě/hraběnka
Vladana


Poeet p?íspivku : 142
Zlaťáků : 5475
Registration date : 14. 04. 10

Zajímavosti - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Zajímavosti   Zajímavosti - Stránka 2 EmptyThu Apr 15, 2010 4:33 pm

[quote="Eugenie"]Papírové panenky jsou roztomilé. Já si vyráběla vlastní, ale ne s oblečky, protože me rozčilovalo jak z nich padaly. Každé figurce jsem namalovala její vlastní šaty a tak jsem měla dvacet císařoven pokaždé v jiných šatech. Hrozně mě je bavilo malovat, ale nudilo mne je vybarvovat. Měla jsem Sissi, Franze, všechny sestry, dvorní dámy, děti, vychovatelky a služebnictvo...atd. ale pak jsem je z hloupého rozmaru všechny vyhodila. Možná jednou začnu znova...až na to budu mít čas. Jen mužští příbuzní mi nějak nejdou. Dámy se zkrátka malují lépe.[/quote

Mě se vždy také lépe malovaly dámy, a músím ti říci, že já jsem je také - nevím proč- jdnou jen tak vyhodila. těd toho docela lituji....
Návrat nahoru Goto down
Eugenie
Arcivévoda/arcivévodkyně
Arcivévoda/arcivévodkyně
Eugenie


Poeet p?íspivku : 723
Zlaťáků : 6908
Registration date : 17. 01. 10

Zajímavosti - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Zajímavosti   Zajímavosti - Stránka 2 EmptyFri Apr 16, 2010 1:14 pm

Já taky, prostě jsem byla hloupá, ale třeba o prázdninách pokud nepůjdu na brigádu si nmůžu vyrobit jiné a nové...jestli ovšem bude čas a hlavně nálada.
Návrat nahoru Goto down
Vladana
Hrabě/hraběnka
Hrabě/hraběnka
Vladana


Poeet p?íspivku : 142
Zlaťáků : 5475
Registration date : 14. 04. 10

Zajímavosti - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Zajímavosti   Zajímavosti - Stránka 2 EmptyThu Apr 22, 2010 1:38 pm

Objevila jsem pěkné video - císařský valčík od Strausse - je tam i balet, mě se to staršně líbí!!!





Návrat nahoru Goto down
Madria
Hrabě/hraběnka
Hrabě/hraběnka
Madria


Poeet p?íspivku : 166
Zlaťáků : 6042
Registration date : 25. 08. 08

Zajímavosti - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Zajímavosti   Zajímavosti - Stránka 2 EmptyTue Jun 08, 2010 11:36 am

hezké
Jak to měla Sisi s tancem?
Návrat nahoru Goto down
Eugenie
Arcivévoda/arcivévodkyně
Arcivévoda/arcivévodkyně
Eugenie


Poeet p?íspivku : 723
Zlaťáků : 6908
Registration date : 17. 01. 10

Zajímavosti - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Zajímavosti   Zajímavosti - Stránka 2 EmptyTue Jun 08, 2010 3:35 pm

Ona prý nic moc...hlavně valčík jí moc nešel, ale nejspíš se pak zlepšila. Ale na prvním plese, když tančila s baronem Weckberem byla drobátko nemotorná. Zato Stefanie prý tančila jako velbloud. To video je nádherné. Miluji balet a sama jsem se chtěla stát baletkou, ale krasobruslení bylo přeci jen na prvním místě....koneckonců ty dva sporty se často prolínají v letní sezóně je balet často jako doplňkový sport. Naneštěstí se mi nesplnil ani jeden sen....no smůla. Ještě k tomu videu je nádherné, ale valčík mám reději v klasické formě než v baletní úpravě. Ono je to tak zajímavé kroužit sálem...občas jsem ráda, že mne partner pevně drží jak se mi otčí hlava...jak to dělá on to nevím. Jen tak mimochodem, dámy, jaké tři tance máte nejraději klasiku i latinu?
Já:
1/čardáš
2/tango
3/valčík
Přeci jen dávám přednost klasice... Zajímavosti - Stránka 2 Icon_lol
Návrat nahoru Goto down
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8601
Registration date : 27. 06. 08

Zajímavosti - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Zajímavosti   Zajímavosti - Stránka 2 EmptyTue Jun 29, 2010 1:11 pm

VCzpomínate si ještě někdy na komisaře Rexe? Konkrétně na tento díl - http://sisi-a-pribuzni.blog.cz/1006/sisi-v-komisari-rexovi
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
kiralyne
Vévoda/vévodkyně
Vévoda/vévodkyně
kiralyne


Poeet p?íspivku : 455
Zlaťáků : 6695
Registration date : 05. 01. 09

Zajímavosti - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Zajímavosti   Zajímavosti - Stránka 2 EmptyTue Jun 29, 2010 6:10 pm

Lisi napsal:
VCzpomínate si ještě někdy na komisaře Rexe? Konkrétně na tento díl - http://sisi-a-pribuzni.blog.cz/1006/sisi-v-komisari-rexovi
Nedávno to běželo v televizi, že?
Návrat nahoru Goto down
Vladana
Hrabě/hraběnka
Hrabě/hraběnka
Vladana


Poeet p?íspivku : 142
Zlaťáků : 5475
Registration date : 14. 04. 10

Zajímavosti - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Zajímavosti   Zajímavosti - Stránka 2 EmptyTue Jun 29, 2010 9:41 pm

Lisi napsal:
VCzpomínate si ještě někdy na komisaře Rexe? Konkrétně na tento díl - http://sisi-a-pribuzni.blog.cz/1006/sisi-v-komisari-rexovi

Ten díl jsem viděla.
Návrat nahoru Goto down
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8601
Registration date : 27. 06. 08

Zajímavosti - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Zajímavosti   Zajímavosti - Stránka 2 EmptyWed Jun 30, 2010 8:38 am

Proto mě to napadlo, když to bylo v té televizi.
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
kiralyne
Vévoda/vévodkyně
Vévoda/vévodkyně
kiralyne


Poeet p?íspivku : 455
Zlaťáků : 6695
Registration date : 05. 01. 09

Zajímavosti - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Zajímavosti   Zajímavosti - Stránka 2 EmptyWed Jun 30, 2010 5:55 pm

Ale musí se jim nechat, že ty hvězdičky byly fantastické.
Návrat nahoru Goto down
Eugenie
Arcivévoda/arcivévodkyně
Arcivévoda/arcivévodkyně
Eugenie


Poeet p?íspivku : 723
Zlaťáků : 6908
Registration date : 17. 01. 10

Zajímavosti - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Zajímavosti   Zajímavosti - Stránka 2 EmptyThu Jul 01, 2010 1:11 pm

Na toho se podívám...já osobně jsem ho neviděla, ale kamarádka mi o něm říkala....Rex je roztomilý pejsek
Návrat nahoru Goto down
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8601
Registration date : 27. 06. 08

Zajímavosti - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Zajímavosti   Zajímavosti - Stránka 2 EmptyFri Jul 02, 2010 10:55 am

Rex je skutečně zajímavý pejsek, když se pak přestěhoval do Říma, tak už to nebylo ono.
Ty hvězdičky dávají snad do každého filmu, který má co dělat se Sisi (jako by celé dny nosila jen ty hvězdy ve vlasech Very Happy
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
Eugenie
Arcivévoda/arcivévodkyně
Arcivévoda/arcivévodkyně
Eugenie


Poeet p?íspivku : 723
Zlaťáků : 6908
Registration date : 17. 01. 10

Zajímavosti - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Zajímavosti   Zajímavosti - Stránka 2 EmptyFri Jul 02, 2010 2:26 pm

Já nevím proč si všichni myslí (i dnes), že všichni monarchové chodí s korunou na hlavě a ve slavnostních šatech...
Návrat nahoru Goto down
kiralyne
Vévoda/vévodkyně
Vévoda/vévodkyně
kiralyne


Poeet p?íspivku : 455
Zlaťáků : 6695
Registration date : 05. 01. 09

Zajímavosti - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Zajímavosti   Zajímavosti - Stránka 2 EmptyFri Jul 02, 2010 4:42 pm

Eugenie napsal:
Já nevím proč si všichni myslí (i dnes), že všichni monarchové chodí s korunou na hlavě a ve slavnostních šatech...
Dědictví z dob Ludvíka XIV. a secese?
Návrat nahoru Goto down
Vladana
Hrabě/hraběnka
Hrabě/hraběnka
Vladana


Poeet p?íspivku : 142
Zlaťáků : 5475
Registration date : 14. 04. 10

Zajímavosti - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Zajímavosti   Zajímavosti - Stránka 2 EmptyTue Jul 06, 2010 8:40 pm

Eugenie napsal:
Na toho se podívám...já osobně jsem ho neviděla, ale kamarádka mi o něm říkala....Rex je roztomilý pejsek

Já jsem se na ten seriál jako malá dívala... :-) Nejlepší je jak tam pořád všichni jedí housky se salámem Very Happy No ale jinak ten díl o Sisi byl celkem pěkný.
Návrat nahoru Goto down
Eugenie
Arcivévoda/arcivévodkyně
Arcivévoda/arcivévodkyně
Eugenie


Poeet p?íspivku : 723
Zlaťáků : 6908
Registration date : 17. 01. 10

Zajímavosti - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Zajímavosti   Zajímavosti - Stránka 2 EmptyWed Jul 07, 2010 1:36 pm

Rex je nádherný...mám ráda zvířata..nejraději mám koně...o prázdninách jedu na brigádu ke koním a snad budu mít i čas zdokonalit se v ježdění...
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Zajímavosti - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Zajímavosti   Zajímavosti - Stránka 2 Empty

Návrat nahoru Goto down
 
Zajímavosti
Návrat nahoru 
Strana 2 z 6Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Sisi a příbuzní :: Císařovna Alžběta (1837 - 1898) :: Císařovna Alžběta-
Přejdi na: