Sisi a příbuzní
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sisi a příbuzní

Fórum o císařovně Alžbětě
 
PříjemPříjem  HledatHledat  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  PřihlášeníPřihlášení  

 

 Básně císařovny Alžběty

Goto down 
+4
Eugenie
Madria
Lisi
Max
8 posters
AutorZpráva
Max
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Max


Poeet p?íspivku : 265
Zlaťáků : 6243
Registration date : 03. 02. 09

Básně císařovny Alžběty Empty
PříspěvekPředmět: Básně císařovny Alžběty   Básně císařovny Alžběty EmptySun Oct 18, 2009 12:36 pm

Kde bych našel nějaké básně Sisi?
Návrat nahoru Goto down
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8579
Registration date : 27. 06. 08

Básně císařovny Alžběty Empty
PříspěvekPředmět: Re: Básně císařovny Alžběty   Básně císařovny Alžběty EmptySun Oct 18, 2009 6:11 pm

Už je tu téma poetický deník, kde je odkaz na její básně - http://gutenberg.spiegel.de/?id=5&xid=4768&kapitel=1#gb_found

Jediná nevýhoda - můžeš si to tam číst v originále.
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
Max
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Max


Poeet p?íspivku : 265
Zlaťáků : 6243
Registration date : 03. 02. 09

Básně císařovny Alžběty Empty
PříspěvekPředmět: Re: Básně císařovny Alžběty   Básně císařovny Alžběty EmptyMon Oct 19, 2009 8:33 pm

Mohl jsem to napsat tam. Kdyžtak to tam přesuň.
A ty básně bych radši v češtině. Nejsem tak zdatný v němčině, abych si to mohl bez problémů přečíst.
Návrat nahoru Goto down
Madria
Hrabě/hraběnka
Hrabě/hraběnka
Madria


Poeet p?íspivku : 166
Zlaťáků : 6020
Registration date : 25. 08. 08

Básně císařovny Alžběty Empty
PříspěvekPředmět: Re: Básně císařovny Alžběty   Básně císařovny Alžběty EmptyWed Oct 21, 2009 7:12 pm

Já si mylsím, že i čeština není někdy dokonalá na přečtení básní. Ale Poetický deník podle mě vyšel i v čeština, pokud se nepletu, tak se o vydání postarala Brigitte Hamannová (pokud ji vezmeš na milost).
Návrat nahoru Goto down
Max
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Max


Poeet p?íspivku : 265
Zlaťáků : 6243
Registration date : 03. 02. 09

Básně císařovny Alžběty Empty
PříspěvekPředmět: Re: Básně císařovny Alžběty   Básně císařovny Alžběty EmptySun Oct 25, 2009 1:04 pm

Tady je jedna báseň. Ale nevím, jestli je celá a ani, jak se jmenuje.

Jsem racek, a nemám
žádnou zem,
žádný břeh nezvu
svým domovem.
Jsem chvíli tu a chvíli tam,
od vlny k vlně
přelétám...


Říká někomu něco tato báseň?
Návrat nahoru Goto down
Madria
Hrabě/hraběnka
Hrabě/hraběnka
Madria


Poeet p?íspivku : 166
Zlaťáků : 6020
Registration date : 25. 08. 08

Básně císařovny Alžběty Empty
PříspěvekPředmět: Re: Básně císařovny Alžběty   Básně císařovny Alžběty EmptyTue Oct 27, 2009 8:20 pm

Tahle se honě často a všude možně uvádí.
Návrat nahoru Goto down
Eugenie
Arcivévoda/arcivévodkyně
Arcivévoda/arcivévodkyně
Eugenie


Poeet p?íspivku : 723
Zlaťáků : 6886
Registration date : 17. 01. 10

Básně císařovny Alžběty Empty
PříspěvekPředmět: Re: Básně císařovny Alžběty   Básně císařovny Alžběty EmptySun Jan 17, 2010 8:54 pm

Alžbětiny básně jsou uvedeny skoro ve všech knihách, ale je pravda, že všude omílají ty samé. Na mé stránce kaiserin-sissi.vzpomina.cz jich pár je.
Návrat nahoru Goto down
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8579
Registration date : 27. 06. 08

Básně císařovny Alžběty Empty
PříspěvekPředmět: Re: Básně císařovny Alžběty   Básně císařovny Alžběty EmptyTue Jan 19, 2010 5:07 pm

Ty básně psala budoucím duším - Zukunftseelen, pokud se nepletu.
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
kiralyne
Vévoda/vévodkyně
Vévoda/vévodkyně
kiralyne


Poeet p?íspivku : 455
Zlaťáků : 6673
Registration date : 05. 01. 09

Básně císařovny Alžběty Empty
PříspěvekPředmět: Re: Básně císařovny Alžběty   Básně císařovny Alžběty EmptyTue Jan 19, 2010 5:20 pm

Jo, jo, doufala, že ji budoucí generace pochopí lépe než ta její. Básně měla uložené ve Švýcarsku společně se svými penězi. Ale myslím, že dnes mají její básničky cenu akorát tak pro historiky, jako básník zas tak úchvatná nebyla.
Návrat nahoru Goto down
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8579
Registration date : 27. 06. 08

Básně císařovny Alžběty Empty
PříspěvekPředmět: Re: Básně císařovny Alžběty   Básně císařovny Alžběty EmptyTue Jan 19, 2010 5:25 pm

její básně, to může bát i vyjádření obdivu H. Heinemu
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
Vladana
Hrabě/hraběnka
Hrabě/hraběnka
Vladana


Poeet p?íspivku : 142
Zlaťáků : 5453
Registration date : 14. 04. 10

Básně císařovny Alžběty Empty
PříspěvekPředmět: Re: Básně císařovny Alžběty   Básně císařovny Alžběty EmptyFri Apr 23, 2010 5:23 pm

Její básně se mi strašně líbí! Některé mi přijdou smutné jiné zas velmi vtipné!


Naposledy upravil Vladana dne Sun Nov 15, 2015 11:28 pm, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru Goto down
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8579
Registration date : 27. 06. 08

Básně císařovny Alžběty Empty
PříspěvekPředmět: Re: Básně císařovny Alžběty   Básně císařovny Alžběty EmptySun Apr 25, 2010 6:57 pm

Rozhodně obdivuji schopnost každého člověka sesmolit víc než 4 verše a ještě do nich dát nějaký příběh, či pocit. Tohle Alžbětě šlo.
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
Romy
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Romy


Poeet p?íspivku : 251
Zlaťáků : 4973
Registration date : 16. 05. 12

Básně císařovny Alžběty Empty
PříspěvekPředmět: Re: Básně císařovny Alžběty   Básně císařovny Alžběty EmptyMon Mar 25, 2013 9:16 pm

Jaká je Vaše nejoblíbenější báseň od naší "velké básnířky" ? Moje nejoblíbenější myslím nepatří k těm příliš známým. Napsala ji ještě před zásnubami, v době, kdy ještě netušila, že se z ní stane císařovna, na památku zesnulého kamaráda Davida. Připadá mi to jako pěkný kontrast k těm všeobecným tvrzením, jaké šťastné a bezstarostné dětství prožila.



Tak mladý jsi musel odejít,
tak čistý ukládáš se k spánku.
Já s tebou chtěla bych tam být,
v luzném nebeském vánku.

Návrat nahoru Goto down
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8579
Registration date : 27. 06. 08

Básně císařovny Alžběty Empty
PříspěvekPředmět: Re: Básně císařovny Alžběty   Básně císařovny Alžběty EmptyWed Mar 27, 2013 5:01 pm

Já mám ráda asi tu, kde přirovnává své příbuzenstvo k různým zvířatům, Je podle mě zábavná a vtipná.
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
Romy
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Romy


Poeet p?íspivku : 251
Zlaťáků : 4973
Registration date : 16. 05. 12

Básně císařovny Alžběty Empty
PříspěvekPředmět: Re: Básně císařovny Alžběty   Básně císařovny Alžběty EmptyWed Mar 27, 2013 6:27 pm

Lisi napsal:
Já mám ráda asi tu, kde přirovnává své příbuzenstvo k různým zvířatům, Je podle mě zábavná a vtipná.

To je ta, kde Giselu a jejího muže označí za prasátka?
Návrat nahoru Goto down
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8579
Registration date : 27. 06. 08

Básně císařovny Alžběty Empty
PříspěvekPředmět: Re: Básně císařovny Alžběty   Básně císařovny Alžběty EmptyFri Mar 29, 2013 7:30 pm

Asi jo, už dlouho jsem to nečetla. Ještě Stefanii v ní myslím označí za oslíka, ale jistá si nejsem.
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
Zuzana
Baron/baronka
Baron/baronka
Zuzana


Poeet p?íspivku : 49
Zlaťáků : 5285
Registration date : 26. 02. 10

Básně císařovny Alžběty Empty
PříspěvekPředmět: Re: Básně císařovny Alžběty   Básně císařovny Alžběty EmptySat Mar 30, 2013 1:46 pm

Lisi napsal:
Asi jo, už dlouho jsem to nečetla. Ještě Stefanii v ní myslím označí za oslíka, ale jistá si nejsem.


Myslim, ze to nebol oslik, ale tava- velbloud Wink. Chudinka Stefania, myslim, ze si to nezasluzila. Trpela uz aj v detstve pri svojom otcovi.
Návrat nahoru Goto down
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8579
Registration date : 27. 06. 08

Básně císařovny Alžběty Empty
PříspěvekPředmět: Re: Básně císařovny Alžběty   Básně císařovny Alžběty EmptyMon Apr 01, 2013 6:25 pm

Tak jestli oslík nebo velbloud, to je snad už celkem jedno. Ale oslík byl snad u někoho použitý.

Taky si myslím, že na Stefanii pohlíželi celkem zle, přitom se hodila svým zaujetím na to, co po ní bylo požadováno.
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
kiralyne
Vévoda/vévodkyně
Vévoda/vévodkyně
kiralyne


Poeet p?íspivku : 455
Zlaťáků : 6673
Registration date : 05. 01. 09

Básně císařovny Alžběty Empty
PříspěvekPředmět: Re: Básně císařovny Alžběty   Básně císařovny Alžběty EmptyTue Apr 02, 2013 3:57 pm

Lisi napsal:
Tak jestli oslík nebo velbloud, to je snad už celkem jedno. Ale oslík byl snad u někoho použitý.

Taky si myslím, že na Stefanii pohlíželi celkem zle, přitom se hodila svým zaujetím na to, co po ní bylo požadováno.
Oslík byl císař, ne?
Návrat nahoru Goto down
Romy
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Romy


Poeet p?íspivku : 251
Zlaťáků : 4973
Registration date : 16. 05. 12

Básně císařovny Alžběty Empty
PříspěvekPředmět: Re: Básně císařovny Alžběty   Básně císařovny Alžběty EmptyTue Apr 02, 2013 7:11 pm

kiralyne napsal:
Lisi napsal:
Tak jestli oslík nebo velbloud, to je snad už celkem jedno. Ale oslík byl snad u někoho použitý.

Taky si myslím, že na Stefanii pohlíželi celkem zle, přitom se hodila svým zaujetím na to, co po ní bylo požadováno.
Oslík byl císař, ne?

To je pravděpodobné. Ona za osly označovala všechny své ctitele a četla jsem, že občas i císaře. To podle Titánie a Snu noci svatojánské.
Návrat nahoru Goto down
kiralyne
Vévoda/vévodkyně
Vévoda/vévodkyně
kiralyne


Poeet p?íspivku : 455
Zlaťáků : 6673
Registration date : 05. 01. 09

Básně císařovny Alžběty Empty
PříspěvekPředmět: Re: Básně císařovny Alžběty   Básně císařovny Alžběty EmptyTue Apr 02, 2013 8:37 pm

Romy napsal:
kiralyne napsal:
Lisi napsal:
Tak jestli oslík nebo velbloud, to je snad už celkem jedno. Ale oslík byl snad u někoho použitý.

Taky si myslím, že na Stefanii pohlíželi celkem zle, přitom se hodila svým zaujetím na to, co po ní bylo požadováno.
Oslík byl císař, ne?

To je pravděpodobné. Ona za osly označovala všechny své ctitele a četla jsem, že občas i císaře. To podle Titánie a Snu noci svatojánské.
Přesně tak. Císař byl její Oberon, n´est pas?
Návrat nahoru Goto down
Romy
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Romy


Poeet p?íspivku : 251
Zlaťáků : 4973
Registration date : 16. 05. 12

Básně císařovny Alžběty Empty
PříspěvekPředmět: Re: Básně císařovny Alžběty   Básně císařovny Alžběty EmptyWed Apr 03, 2013 8:38 am

kiralyne napsal:
Romy napsal:
kiralyne napsal:
Lisi napsal:
Tak jestli oslík nebo velbloud, to je snad už celkem jedno. Ale oslík byl snad u někoho použitý.

Taky si myslím, že na Stefanii pohlíželi celkem zle, přitom se hodila svým zaujetím na to, co po ní bylo požadováno.
Oslík byl císař, ne?

To je pravděpodobné. Ona za osly označovala všechny své ctitele a četla jsem, že občas i císaře. To podle Titánie a Snu noci svatojánské.
Přesně tak. Císař byl její Oberon, n´est pas?

Jak kdy. Někdy Obereon, někdy oslík.
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Básně císařovny Alžběty Empty
PříspěvekPředmět: Re: Básně císařovny Alžběty   Básně císařovny Alžběty Empty

Návrat nahoru Goto down
 
Básně císařovny Alžběty
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Sisi a příbuzní :: Císařovna Alžběta (1837 - 1898) :: Císařovna Alžběta-
Přejdi na: