Sisi a příbuzní
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sisi a příbuzní

Fórum o císařovně Alžbětě
 
PříjemPříjem  HledatHledat  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  PřihlášeníPřihlášení  

 

 Zájmy císařovny

Goto down 
+4
kiralyne
Eugenie
Lisi
Max
8 posters
Jdi na stránku : 1, 2  Next
AutorZpráva
Max
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Max


Poeet p?íspivku : 265
Zlaťáků : 6284
Registration date : 03. 02. 09

Zájmy císařovny Empty
PříspěvekPředmět: Zájmy císařovny   Zájmy císařovny EmptySat Jan 02, 2010 5:15 pm

Jaké zájmy měla Sisi? Kromě všeobecně známých jako např. jízda na koni.
Návrat nahoru Goto down
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8620
Registration date : 27. 06. 08

Zájmy císařovny Empty
PříspěvekPředmět: Re: Zájmy císařovny   Zájmy císařovny EmptyWed Jan 06, 2010 5:22 pm

Gedichte schreiben (
https://www.youtube.com/watch?v=1waAkYAnUUM
- ke konci), ale třeba se také učila jazyky a cestovala.
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8620
Registration date : 27. 06. 08

Zájmy císařovny Empty
PříspěvekPředmět: Re: Zájmy císařovny   Zájmy císařovny EmptyThu Jan 14, 2010 4:51 pm

Ještě určitě bylo jejím zájmem udržet si postavu - takže měla ve svých pokojích všechny možné "mučící" nástroje...
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
Max
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Max


Poeet p?íspivku : 265
Zlaťáků : 6284
Registration date : 03. 02. 09

Zájmy císařovny Empty
PříspěvekPředmět: Re: Zájmy císařovny   Zájmy císařovny EmptyMon Mar 29, 2010 2:46 pm

Proč Sisi najednou přestala mít vášeň pro hony a chuť jezdit na koni? Nikde jsem se to nedočetl, víte to někdo?
Návrat nahoru Goto down
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8620
Registration date : 27. 06. 08

Zájmy císařovny Empty
PříspěvekPředmět: Re: Zájmy císařovny   Zájmy císařovny EmptyMon Mar 29, 2010 5:39 pm

Nebyl oto tím, že už prostě byla stará a nezvládala to, co zamlada. Hodně ji také ovlivnila Rudolfova smrt.
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
Max
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Max


Poeet p?íspivku : 265
Zlaťáků : 6284
Registration date : 03. 02. 09

Zájmy císařovny Empty
PříspěvekPředmět: Re: Zájmy císařovny   Zájmy císařovny EmptyMon Mar 29, 2010 7:40 pm

Zájem u ní opadl už v roce 1882.
Návrat nahoru Goto down
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8620
Registration date : 27. 06. 08

Zájmy císařovny Empty
PříspěvekPředmět: Re: Zájmy císařovny   Zájmy císařovny EmptyMon Mar 29, 2010 7:51 pm

Tak to už byla teda stará. Vždyť ji bylo 46 let a navíc v tehdejší době.
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
Eugenie
Arcivévoda/arcivévodkyně
Arcivévoda/arcivévodkyně
Eugenie


Poeet p?íspivku : 723
Zlaťáků : 6927
Registration date : 17. 01. 10

Zájmy císařovny Empty
PříspěvekPředmět: Re: Zájmy císařovny   Zájmy císařovny EmptyWed Mar 31, 2010 9:30 pm

Marii Valerii a jiným lidem ze svého okolí řekla, že najednou dostala z ježdění strach, což je u ní typické. Možná, že bez Baye Mideltona ji to přestalo bavit a nebo si připadala příliš stará. Koneckonců ji jako každého vrcholového sportovce začal trápit nějaký problém v jejím případě ischias. Možná kdyby více dbala na správnou výživu a držela diety v rozumných mezích tak by mohla sportovat déle. Často si jízdu na koni vynahrazovala nekonečnými pochody, které jí však rovněž neprospívaly. K té výživě na druhou stranu je pravda, že v době honů jedla dost. Dokonce pila i víno, kterému se vyhýbala.
Návrat nahoru Goto down
Max
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Max


Poeet p?íspivku : 265
Zlaťáků : 6284
Registration date : 03. 02. 09

Zájmy císařovny Empty
PříspěvekPředmět: Re: Zájmy císařovny   Zájmy císařovny EmptyFri Apr 02, 2010 12:53 pm

Stará asi nebyla, když začala s hodinovými pochody, běžně šest až osm hodin. Ale zvládla jít i deset hodin v kuse.
Skončila jízda na koni, začaly časté, ale hlavně rychlé procházky.
Návrat nahoru Goto down
Eugenie
Arcivévoda/arcivévodkyně
Arcivévoda/arcivévodkyně
Eugenie


Poeet p?íspivku : 723
Zlaťáků : 6927
Registration date : 17. 01. 10

Zájmy císařovny Empty
PříspěvekPředmět: Re: Zájmy císařovny   Zájmy císařovny EmptyMon Apr 05, 2010 11:50 am

Hmm to je pravda. Jenže měla zdravotní problémy. Možná nebyla stará fyzicky, ale připadala si vyprahlá... Smrtí Rudolfa zestárla o deset let minimálně.
Návrat nahoru Goto down
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8620
Registration date : 27. 06. 08

Zájmy císařovny Empty
PříspěvekPředmět: Re: Zájmy císařovny   Zájmy císařovny EmptyMon Apr 05, 2010 2:01 pm

Nebyla stará fyzicky z dnešního pohledu, ale tehdy?
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
kiralyne
Vévoda/vévodkyně
Vévoda/vévodkyně
kiralyne


Poeet p?íspivku : 455
Zlaťáků : 6714
Registration date : 05. 01. 09

Zájmy císařovny Empty
PříspěvekPředmět: Re: Zájmy císařovny   Zájmy císařovny EmptyMon Apr 05, 2010 4:07 pm

S ježděním údajně přestala ze dvou důvodů. Tím prvním měl být Eugenií už výše zmiňovaný strach. Nedlouho předtím než s ježděním sekla měla dost ošklivě spadnout a pak už prostě měla strach na koně zase sednout.
Ten druhý, taky docela často uváděný důvod byl, že v té době se Middleton oženil (konkrétně na konci roku 1882) a proto císařovna na truc přestala jezdit.
Pravda, ischias ji skutečně trápil a na něj se pak často odvolávala, když se jí lidé ptali proč s jízdou na koni přestala. Ale jak bylo vidno, ohledy na to nakonec stejně nebrala. Často si ten ischias jela léčit do nějakých lázní a místo toho aby odpočívala a chodila na koupela, tak tam trajdala někde po kopcích.
A co se toho stáří týče, tak ano, ve své době už byla považována za starou.
Návrat nahoru Goto down
Eugenie
Arcivévoda/arcivévodkyně
Arcivévoda/arcivévodkyně
Eugenie


Poeet p?íspivku : 723
Zlaťáků : 6927
Registration date : 17. 01. 10

Zájmy císařovny Empty
PříspěvekPředmět: Re: Zájmy císařovny   Zájmy císařovny EmptyTue Apr 06, 2010 1:39 pm

To ano ve své době už byla prakticky stařena. Po dvacítce už byla neprovdaná dívka stará panna a po třicítce se z ní pomalu stávala matrona s kupou dětí od čtyřicítky už byla prakticky odepsaná. Je pravda, že Alžběta byla mladá docela dlouho, ale pak zestárla rychle a naráz.
Návrat nahoru Goto down
kiralyne
Vévoda/vévodkyně
Vévoda/vévodkyně
kiralyne


Poeet p?íspivku : 455
Zlaťáků : 6714
Registration date : 05. 01. 09

Zájmy císařovny Empty
PříspěvekPředmět: Re: Zájmy císařovny   Zájmy císařovny EmptyTue Apr 06, 2010 3:12 pm

Eugenie napsal:
To ano ve své době už byla prakticky stařena. Po dvacítce už byla neprovdaná dívka stará panna a po třicítce se z ní pomalu stávala matrona s kupou dětí od čtyřicítky už byla prakticky odepsaná. Je pravda, že Alžběta byla mladá docela dlouho, ale pak zestárla rychle a naráz.
To mi připomnělo-nedávno jsem našla tohle video. To bylo přesné a absolutně brilantní (tak ať se taky pobavíte Laughing ).
https://www.youtube.com/watch?v=iZMFszatXaM
Návrat nahoru Goto down
Vladana
Hrabě/hraběnka
Hrabě/hraběnka
Vladana


Poeet p?íspivku : 142
Zlaťáků : 5494
Registration date : 14. 04. 10

Zájmy císařovny Empty
PříspěvekPředmět: Re: Zájmy císařovny   Zájmy císařovny EmptyThu Apr 15, 2010 11:45 am

Max napsal:
Jaké zájmy měla Sisi? Kromě všeobecně známých jako např. jízda na koni.

Muselo to být krásné prohánět se na koni i když v dámském sedle bych to asi nezvládla.
Návrat nahoru Goto down
Eugenie
Arcivévoda/arcivévodkyně
Arcivévoda/arcivévodkyně
Eugenie


Poeet p?íspivku : 723
Zlaťáků : 6927
Registration date : 17. 01. 10

Zájmy císařovny Empty
PříspěvekPředmět: Re: Zájmy císařovny   Zájmy císařovny EmptyThu Apr 15, 2010 2:47 pm

Nevím jak moc je to těžké. Bohužel na koni jsem měla samostatně sedět příležitost jen asi 4 krát. Umím s bídou chod a klus...takže žádná sláva. Navíc v pánském sedle. Ale hrozně mě bavily základy voltiže (něco jako gymnastika na koni). Je to hrozně zábavné a na to naštěstí nejsem nemehlo.
Návrat nahoru Goto down
Vladana
Hrabě/hraběnka
Hrabě/hraběnka
Vladana


Poeet p?íspivku : 142
Zlaťáků : 5494
Registration date : 14. 04. 10

Zájmy císařovny Empty
PříspěvekPředmět: Re: Zájmy císařovny   Zájmy císařovny EmptyFri Apr 23, 2010 5:33 pm

Můj sen je jezdit na koni..... byly jsme o víkendu na takovám menším výletu a v ohradě se tam pásli dva koně. Byly krásní.... Přistoupila jsem blíže a jedne koník - myslím že to byla klisnička ke mně ladným ,,klusem" přiskákala.....tak nádherně jí vlála hříva, měla krásnou barvu - takovou hodně tmavě hnědou až skoro černou. No nemhola jsem odolat a jemně jem ji pohladila po hlavě. Mám s ní i pár fotek.[img]Zájmy císařovny 99291368[/img]
Návrat nahoru Goto down
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8620
Registration date : 27. 06. 08

Zájmy císařovny Empty
PříspěvekPředmět: Re: Zájmy císařovny   Zájmy císařovny EmptySun Apr 25, 2010 7:03 pm

Hezký koník, já byla na koni ... to už je hodně dlouho, asi jako malá holka na těch projížďkách na poníků, které vždycky někdo vede. Stejně asi jezdit na koni a starat se o ně chce notnou dávku odvahu.
Alžběta ale ovšm zřejmě ve většině případu přišla u ž k hotovému, pokud se mýlím, tak mě opravte.
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
Vladana
Hrabě/hraběnka
Hrabě/hraběnka
Vladana


Poeet p?íspivku : 142
Zlaťáků : 5494
Registration date : 14. 04. 10

Zájmy císařovny Empty
PříspěvekPředmět: Re: Zájmy císařovny   Zájmy císařovny EmptySun Apr 25, 2010 7:36 pm

Lisi napsal:
Hezký koník, já byla na koni ... to už je hodně dlouho, asi jako malá holka na těch projížďkách na poníků, které vždycky někdo vede. Stejně asi jezdit na koni a starat se o ně chce notnou dávku odvahu.
Alžběta ale ovšm zřejmě ve většině případu přišla u ž k hotovému, pokud se mýlím, tak mě opravte.

Já jsem také seděla akorát na tom poníkovi - a to vždy na pouti když jsem byla ještě malá.
Návrat nahoru Goto down
kiralyne
Vévoda/vévodkyně
Vévoda/vévodkyně
kiralyne


Poeet p?íspivku : 455
Zlaťáků : 6714
Registration date : 05. 01. 09

Zájmy císařovny Empty
PříspěvekPředmět: Re: Zájmy císařovny   Zájmy císařovny EmptySun Apr 25, 2010 8:16 pm

Já jsem na koni neseděla dobrovolně nikdy. Jen jako dítě mě na něj vždycky chtěli vysadit, ale já jsem u toho tak vřískala, že to raději pokaždé vzdali.
Návrat nahoru Goto down
Eugenie
Arcivévoda/arcivévodkyně
Arcivévoda/arcivévodkyně
Eugenie


Poeet p?íspivku : 723
Zlaťáků : 6927
Registration date : 17. 01. 10

Zájmy císařovny Empty
PříspěvekPředmět: Re: Zájmy císařovny   Zájmy císařovny EmptyTue Apr 27, 2010 1:36 pm

Hezký koník, ale víc se mi líbí arabští plnokrevnící, A1/1 nebo Shagya arabopvé
Návrat nahoru Goto down
Vladana
Hrabě/hraběnka
Hrabě/hraběnka
Vladana


Poeet p?íspivku : 142
Zlaťáků : 5494
Registration date : 14. 04. 10

Zájmy císařovny Empty
PříspěvekPředmět: Re: Zájmy císařovny   Zájmy císařovny EmptyTue Apr 27, 2010 9:04 pm

Eugenie napsal:
Hezký koník, ale víc se mi líbí arabští plnokrevnící, A1/1 nebo Shagya arabopvé

Já moc odbornicí na koně nejsem Smile Ale začala jsem se o koně poslední dobu zajímat
Návrat nahoru Goto down
Eugenie
Arcivévoda/arcivévodkyně
Arcivévoda/arcivévodkyně
Eugenie


Poeet p?íspivku : 723
Zlaťáků : 6927
Registration date : 17. 01. 10

Zájmy císařovny Empty
PříspěvekPředmět: Re: Zájmy císařovny   Zájmy císařovny EmptyWed Apr 28, 2010 11:27 am

Jsou to rozhodně zajímavá, inteligentní a elegantní zvířata...a rozhodně ekologičtější než automobil Laughing
Návrat nahoru Goto down
Vladana
Hrabě/hraběnka
Hrabě/hraběnka
Vladana


Poeet p?íspivku : 142
Zlaťáků : 5494
Registration date : 14. 04. 10

Zájmy císařovny Empty
PříspěvekPředmět: Re: Zájmy císařovny   Zájmy císařovny EmptyThu Apr 29, 2010 4:57 pm

Eugenie napsal:
Jsou to rozhodně zajímavá, inteligentní a elegantní zvířata...a rozhodně ekologičtější než automobil Laughing

Automobily moc v lásce nemám. Musím se přiznat, že u nás v rodině nikdo auto nemá a nemá ani řidičský průkaz Smile. Měl ho jenom děda a ten už dávno neřídí.....
Návrat nahoru Goto down
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8620
Registration date : 27. 06. 08

Zájmy císařovny Empty
PříspěvekPředmět: Re: Zájmy císařovny   Zájmy císařovny EmptySun May 02, 2010 5:17 pm

Co myslíte, běžela by si Alžběta mezi prvními pro řidičák (nebo se alespoˇm učit řídit).
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
Sponsored content





Zájmy císařovny Empty
PříspěvekPředmět: Re: Zájmy císařovny   Zájmy císařovny Empty

Návrat nahoru Goto down
 
Zájmy císařovny
Návrat nahoru 
Strana 1 z 2Jdi na stránku : 1, 2  Next
 Similar topics
-

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Sisi a příbuzní :: Císařovna Alžběta (1837 - 1898) :: Císařovna Alžběta-
Přejdi na: