Sisi a příbuzní
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sisi a příbuzní

Fórum o císařovně Alžbětě
 
PříjemPříjem  HledatHledat  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  PřihlášeníPřihlášení  

 

 Dokument Alžběta, tajemství císařovny

Goto down 
+4
Erzsébeth
alzbeta55
Max
Lisi
8 posters
Jdi na stránku : 1, 2  Next
AutorZpráva
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8579
Registration date : 27. 06. 08

Dokument Alžběta, tajemství císařovny Empty
PříspěvekPředmět: Dokument Alžběta, tajemství císařovny   Dokument Alžběta, tajemství císařovny EmptyThu Jan 14, 2010 4:32 pm

V neděli byl na ČT2 tento dokument, já osobně ho ještě neviděla, ale třeba se někdo díval.
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
Max
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Max


Poeet p?íspivku : 265
Zlaťáků : 6243
Registration date : 03. 02. 09

Dokument Alžběta, tajemství císařovny Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dokument Alžběta, tajemství císařovny   Dokument Alžběta, tajemství císařovny EmptyThu Jan 14, 2010 7:20 pm

Na tento dokument jsem se díval. Také jsem si ho natočil. Nebyl špatný, ale moc nových informací o Alžbětě tam nebylo. Hodně tam řešili její depresivní stavy, diety, vztah k Maďarům, cestování.
Nějaká historička tam Sisi jakože představovala, ale s Alžbětou se to nedá srovnávat.
Můžete se na pár obrázků podívat zde.
Návrat nahoru Goto down
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8579
Registration date : 27. 06. 08

Dokument Alžběta, tajemství císařovny Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dokument Alžběta, tajemství císařovny   Dokument Alžběta, tajemství císařovny EmptyFri Jan 15, 2010 6:50 pm

já to mám taky nahraný, ale ještě jsem to neviděla
Herečka ji hrála, ne?
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
Max
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Max


Poeet p?íspivku : 265
Zlaťáků : 6243
Registration date : 03. 02. 09

Dokument Alžběta, tajemství císařovny Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dokument Alžběta, tajemství císařovny   Dokument Alžběta, tajemství císařovny EmptySat Jan 16, 2010 8:52 pm

Ano, herečka ji tam představovala. Ale ta historička tam také nějak Sisi představovala, tak jsem si to spletl.
Návrat nahoru Goto down
alzbeta55
Baron/baronka
Baron/baronka
alzbeta55


Poeet p?íspivku : 25
Age : 34
Zlaťáků : 5021
Registration date : 06. 09. 10

Dokument Alžběta, tajemství císařovny Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dokument Alžběta, tajemství císařovny   Dokument Alžběta, tajemství císařovny EmptyThu Apr 05, 2012 8:31 pm

Zdá se mi to, nebo dlouho nevysílali žádný dokument o Alžbětě. Přijde mi, že se o ní nějak moc v poslední době nemluví... :-(
Návrat nahoru Goto down
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8579
Registration date : 27. 06. 08

Dokument Alžběta, tajemství císařovny Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dokument Alžběta, tajemství císařovny   Dokument Alžběta, tajemství císařovny EmptyFri Apr 06, 2012 6:56 pm

Asi se chystají na podzim a její krásné 175. narozeniny, jinak tento týden se dalo na idnesu přečíst toto http://revue.idnes.cz/cisarovna-sisi-navstivila-idnes-cz-dua-/zajimavosti.aspx?c=A120402_125156_zajimavosti_nh

Takže předpokládám, že se k nám něco z Rakouska asi donese.
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
alzbeta55
Baron/baronka
Baron/baronka
alzbeta55


Poeet p?íspivku : 25
Age : 34
Zlaťáků : 5021
Registration date : 06. 09. 10

Dokument Alžběta, tajemství císařovny Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dokument Alžběta, tajemství císařovny   Dokument Alžběta, tajemství císařovny EmptyFri Apr 06, 2012 7:49 pm

Dik za info,ten clanek jsem ani nevidela.:-)
Návrat nahoru Goto down
Erzsébeth
Baron/baronka
Baron/baronka
Erzsébeth


Poeet p?íspivku : 92
Age : 28
Location : Prostějov
Zlaťáků : 4878
Registration date : 29. 07. 11

Dokument Alžběta, tajemství císařovny Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dokument Alžběta, tajemství císařovny   Dokument Alžběta, tajemství císařovny EmptyWed Aug 29, 2012 9:30 pm

fajn článek o tom jsem vůbec nevěděla
a viděli jste toto? https://www.youtube.com/watch?v=lKO_WjKDH9g
Návrat nahoru Goto down
Erzsébeth
Baron/baronka
Baron/baronka
Erzsébeth


Poeet p?íspivku : 92
Age : 28
Location : Prostějov
Zlaťáků : 4878
Registration date : 29. 07. 11

Dokument Alžběta, tajemství císařovny Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dokument Alžběta, tajemství císařovny   Dokument Alžběta, tajemství císařovny EmptyWed Aug 29, 2012 9:32 pm

Ten dokument jsem viděla,stáhla jsem si ho,ale nic moc,myslím,že tam nebylo o nic víc,než to,co my už dávno víme,ne? Wink Cool Laughing
Návrat nahoru Goto down
Erzsébeth
Baron/baronka
Baron/baronka
Erzsébeth


Poeet p?íspivku : 92
Age : 28
Location : Prostějov
Zlaťáků : 4878
Registration date : 29. 07. 11

Dokument Alžběta, tajemství císařovny Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dokument Alžběta, tajemství císařovny   Dokument Alžběta, tajemství císařovny EmptyWed Aug 29, 2012 9:44 pm

Akorát jsem nevěděla,že císařovna měla tetování. Teda věděla jsem to z jednoho filmu Koruní princ a z jednoho německy mluvícího dokumentu,kde jsem to pochopila z obrázků,ale doteď jsem tomu nevěřila. Vy jste to věděli???
Návrat nahoru Goto down
Erzsébeth
Baron/baronka
Baron/baronka
Erzsébeth


Poeet p?íspivku : 92
Age : 28
Location : Prostějov
Zlaťáků : 4878
Registration date : 29. 07. 11

Dokument Alžběta, tajemství císařovny Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dokument Alžběta, tajemství císařovny   Dokument Alžběta, tajemství císařovny EmptyWed Aug 29, 2012 10:01 pm

A vadilo mi v tom dokumentu,že tam ta herečka chodila v riflich.
Ale potěšilo mě,že jsem tam viděla jejího pravnuka.
Návrat nahoru Goto down
Hans
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Hans


Poeet p?íspivku : 231
Zlaťáků : 5519
Registration date : 14. 04. 10

Dokument Alžběta, tajemství císařovny Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dokument Alžběta, tajemství císařovny   Dokument Alžběta, tajemství císařovny EmptyThu Aug 30, 2012 10:15 am

Erzsébeth napsal:
Akorát jsem nevěděla,že císařovna měla tetování. Teda věděla jsem to z jednoho filmu Koruní princ a z jednoho německy mluvícího dokumentu,kde jsem to pochopila z obrázků,ale doteď jsem tomu nevěřila. Vy jste to věděli???

Tak pokud vím tak ty tetování měla dvě - kotvu a růži. Dokonce snad existuje i zmínka o tom že s tím byl celkem problem neb si jej nechala udělat moc vysoko a při robě s lodičkovým výstřihem bylo to na levém rameni vydět - ale možná že už to nějak motám
Návrat nahoru Goto down
Erzsébeth
Baron/baronka
Baron/baronka
Erzsébeth


Poeet p?íspivku : 92
Age : 28
Location : Prostějov
Zlaťáků : 4878
Registration date : 29. 07. 11

Dokument Alžběta, tajemství císařovny Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dokument Alžběta, tajemství císařovny   Dokument Alžběta, tajemství císařovny EmptyThu Aug 30, 2012 2:55 pm

Páni,tady se člověk dozví věci. O té růži jsem totiž vůbec nevěděla. Shocked
Návrat nahoru Goto down
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8579
Registration date : 27. 06. 08

Dokument Alžběta, tajemství císařovny Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dokument Alžběta, tajemství císařovny   Dokument Alžběta, tajemství císařovny EmptyThu Aug 30, 2012 3:20 pm

Erzsébeth napsal:
fajn článek o tom jsem vůbec nevěděla
a viděli jste toto? https://www.youtube.com/watch?v=lKO_WjKDH9g

Vzpomínám si, že kdysi. Rozhodně je to pěkné uvedení.
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
Romy
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Romy


Poeet p?íspivku : 251
Zlaťáků : 4973
Registration date : 16. 05. 12

Dokument Alžběta, tajemství císařovny Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dokument Alžběta, tajemství císařovny   Dokument Alžběta, tajemství císařovny EmptyThu Aug 30, 2012 8:57 pm

Erzsébeth napsal:
Páni,tady se člověk dozví věci. O té růži jsem totiž vůbec nevěděla. Shocked

Já také ne. O kotvě jsem tedy věděla. Marie Valérie se o ní zmiňuje ve svém deníku. I když, ani po přečtení se mi tomu nechtělo věřit. Rakouská císařovna a tetování?
Návrat nahoru Goto down
Hans
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Hans


Poeet p?íspivku : 231
Zlaťáků : 5519
Registration date : 14. 04. 10

Dokument Alžběta, tajemství císařovny Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dokument Alžběta, tajemství císařovny   Dokument Alžběta, tajemství císařovny EmptyFri Aug 31, 2012 9:59 am

Romy napsal:
Erzsébeth napsal:
Páni,tady se člověk dozví věci. O té růži jsem totiž vůbec nevěděla. Shocked

Já také ne. O kotvě jsem tedy věděla. Marie Valérie se o ní zmiňuje ve svém deníku. I když, ani po přečtení se mi tomu nechtělo věřit. Rakouská císařovna a tetování?

NJN - zní to stejně neuvěřitelně jako císařovna a kokain (případně valium), císařovna a leginy, císařovna a anorexie atd.atd. Razz
Asi takhle - kdyby jste se věnovaly studiu každodenosti v 19tém století tak vám to divné nepříjde, dnes máme dojem že je to hodně dávné a "primitivní" období nicméně fakt je že 19tka se od toho našeho věku zase až tak moc neliší:-)
Návrat nahoru Goto down
Erzsébeth
Baron/baronka
Baron/baronka
Erzsébeth


Poeet p?íspivku : 92
Age : 28
Location : Prostějov
Zlaťáků : 4878
Registration date : 29. 07. 11

Dokument Alžběta, tajemství císařovny Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dokument Alžběta, tajemství císařovny   Dokument Alžběta, tajemství císařovny EmptyFri Aug 31, 2012 2:35 pm

Romy napsal:
Erzsébeth napsal:
Páni,tady se člověk dozví věci. O té růži jsem totiž vůbec nevěděla. Shocked

Já také ne. O kotvě jsem tedy věděla. Marie Valérie se o ní zmiňuje ve svém deníku. I když, ani po přečtení se mi tomu nechtělo věřit. Rakouská císařovna a tetování?

Přesně zní to neuvěřitelně.Dřív jsem si myslela,že tetování mají jen kriminálníci,výtržníci a samí takoví grázli Shocked
Dokud jsem ho nechtěla sama Laughing Laughing Laughing
Návrat nahoru Goto down
Romy
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Romy


Poeet p?íspivku : 251
Zlaťáků : 4973
Registration date : 16. 05. 12

Dokument Alžběta, tajemství císařovny Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dokument Alžběta, tajemství císařovny   Dokument Alžběta, tajemství císařovny EmptyFri Aug 31, 2012 6:47 pm

Hans napsal:
Romy napsal:
Erzsébeth napsal:
Páni,tady se člověk dozví věci. O té růži jsem totiž vůbec nevěděla. Shocked

Já také ne. O kotvě jsem tedy věděla. Marie Valérie se o ní zmiňuje ve svém deníku. I když, ani po přečtení se mi tomu nechtělo věřit. Rakouská císařovna a tetování?

NJN - zní to stejně neuvěřitelně jako císařovna a kokain (případně valium), císařovna a leginy, císařovna a anorexie atd.atd. Razz
Asi takhle - kdyby jste se věnovaly studiu každodenosti v 19tém století tak vám to divné nepříjde, dnes máme dojem že je to hodně dávné a "primitivní" období nicméně fakt je že 19tka se od toho našeho věku zase až tak moc neliší:-)

Kokain, legíny i anorexie mi tedy zní normálněji než tetování. Tedy pro Alžbětu, jelikož o tom už jsem četla. Razz
Kolik rakouských šlechtičen asi tak mělo tetování? Odhaduji, že jenom Sisi. I když, asi to udělala právě proto, že to bylo neobvyklé a brala to jako jednu ze svých rebélií proti vyšší společnosti. Smile
Myslíte, že o tom tetování vědělo hodně lidí, nebo jen její rodina?
Návrat nahoru Goto down
Vladana
Hrabě/hraběnka
Hrabě/hraběnka
Vladana


Poeet p?íspivku : 142
Zlaťáků : 5453
Registration date : 14. 04. 10

Dokument Alžběta, tajemství císařovny Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dokument Alžběta, tajemství císařovny   Dokument Alžběta, tajemství císařovny EmptyFri Aug 31, 2012 11:07 pm

Hans napsal:


Tak pokud vím tak ty tetování měla dvě - kotvu a růži. Dokonce snad existuje i zmínka o tom že s tím byl celkem problem neb si jej nechala udělat moc vysoko a při robě s lodičkovým výstřihem bylo to na levém rameni vydět - ale možná že už to nějak motám

Tak to jsou pro mne tedy novinky... study o kotvě už nějakou tu dobu vím, ale růže? Ale výběr tetování pěkný... nesmíme se nad tím podivovat, Alžběta chtěla být svobodným člověkem v jakémkoliv smyslu - a to právě když šlo o tetování. Císařovna ne-císařovna... obyčejný člověk s duší.
Návrat nahoru Goto down
Vladana
Hrabě/hraběnka
Hrabě/hraběnka
Vladana


Poeet p?íspivku : 142
Zlaťáků : 5453
Registration date : 14. 04. 10

Dokument Alžběta, tajemství císařovny Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dokument Alžběta, tajemství císařovny   Dokument Alžběta, tajemství císařovny EmptyFri Aug 31, 2012 11:14 pm

Mimochodem... právě jsem dokoukala zmíněný dokument. Předtím jsem ho viděla jen na Youtube a v němčině, ale teď jsem ho našla na ulož.to v češtině ( kdo to nahrál, tomu nesmírně děkuji).
Návrat nahoru Goto down
Erzsébeth
Baron/baronka
Baron/baronka
Erzsébeth


Poeet p?íspivku : 92
Age : 28
Location : Prostějov
Zlaťáků : 4878
Registration date : 29. 07. 11

Dokument Alžběta, tajemství císařovny Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dokument Alžběta, tajemství císařovny   Dokument Alžběta, tajemství císařovny EmptySun Sep 02, 2012 6:51 pm

Vladana napsal:
Mimochodem... právě jsem dokoukala zmíněný dokument. Předtím jsem ho viděla jen na Youtube a v němčině, ale teď jsem ho našla na ulož.to v češtině ( kdo to nahrál, tomu nesmírně děkuji).
Já jsem si ho tam taky stáhla Laughing Laughing Very Happy
Návrat nahoru Goto down
Erzsébeth
Baron/baronka
Baron/baronka
Erzsébeth


Poeet p?íspivku : 92
Age : 28
Location : Prostějov
Zlaťáků : 4878
Registration date : 29. 07. 11

Dokument Alžběta, tajemství císařovny Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dokument Alžběta, tajemství císařovny   Dokument Alžběta, tajemství císařovny EmptySun Sep 02, 2012 6:56 pm

a chtěla bych se svámi o něco podělit. Vím,že to není úplně k tématu,ale to nevadí. Dnes mi děda vyprávěl,že seděl před domem na lavičce a přišel k němu asi sedmi letý chlapeček se psem a děda se ho ptal,jak se pejsek jmenuje. A on mu odpověděl Sisi. A děda hned:,,To byla nějaká princezna,že?¨ A on:,,Ne,císařovna!!¨
Líbí se mi,že i tak malé dítě ví,kdo je Sisi a pojmenuje tak svého pejska. A taky vás rozčiluje,když někdo řekne,že Sisi je princezna? Mě teda strašně. Laughing Laughing Laughing
Návrat nahoru Goto down
Romy
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Romy


Poeet p?íspivku : 251
Zlaťáků : 4973
Registration date : 16. 05. 12

Dokument Alžběta, tajemství císařovny Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dokument Alžběta, tajemství císařovny   Dokument Alžběta, tajemství císařovny EmptySun Sep 02, 2012 8:35 pm

Erzsébeth napsal:
a chtěla bych se svámi o něco podělit. Vím,že to není úplně k tématu,ale to nevadí. Dnes mi děda vyprávěl,že seděl před domem na lavičce a přišel k němu asi sedmi letý chlapeček se psem a děda se ho ptal,jak se pejsek jmenuje. A on mu odpověděl Sisi. A děda hned:,,To byla nějaká princezna,že?¨ A on:,,Ne,císařovna!!¨
Líbí se mi,že i tak malé dítě ví,kdo je Sisi a pojmenuje tak svého pejska. A taky vás rozčiluje,když někdo řekne,že Sisi je princezna? Mě teda strašně. Laughing Laughing Laughing

Mě zase rozčiluje, když o Romy Schneider někdo řekne, že je to "ta s těma dlouhejma vlasama". Myslí přitom roli Sisi (kde ale nosila paruku), a ani nevědí, jak se ten film jmenoval. Sad
Návrat nahoru Goto down
Erzsébeth
Baron/baronka
Baron/baronka
Erzsébeth


Poeet p?íspivku : 92
Age : 28
Location : Prostějov
Zlaťáků : 4878
Registration date : 29. 07. 11

Dokument Alžběta, tajemství císařovny Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dokument Alžběta, tajemství císařovny   Dokument Alžběta, tajemství císařovny EmptyMon Sep 03, 2012 6:00 pm

Co máš z toho flower ,někteří lidé jsou zkrátka hloupí a nemají úctu k ničemu Evil or Very Mad
Návrat nahoru Goto down
Vladana
Hrabě/hraběnka
Hrabě/hraběnka
Vladana


Poeet p?íspivku : 142
Zlaťáků : 5453
Registration date : 14. 04. 10

Dokument Alžběta, tajemství císařovny Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dokument Alžběta, tajemství císařovny   Dokument Alžběta, tajemství císařovny EmptyMon Sep 03, 2012 6:40 pm

Erzsébeth napsal:
a chtěla bych se svámi o něco podělit. Vím,že to není úplně k tématu,ale to nevadí. Dnes mi děda vyprávěl,že seděl před domem na lavičce a přišel k němu asi sedmi letý chlapeček se psem a děda se ho ptal,jak se pejsek jmenuje. A on mu odpověděl Sisi. A děda hned:,,To byla nějaká princezna,že?¨ A on:,,Ne,císařovna!!¨
Líbí se mi,že i tak malé dítě ví,kdo je Sisi a pojmenuje tak svého pejska. A taky vás rozčiluje,když někdo řekne,že Sisi je princezna? Mě teda strašně. Laughing Laughing Laughing

Tak to je roztomilé a potěší to Smile A u Alžběty preferuji císařovna, tak je to prostě dané.... vlastně jsem ještě neslyšela od nikoho mne blízkých, oslovovat ji princezna Smile Například můj kocour se jmenuje Nácíček ( podle jednoho kocourka z knhy Mikeš, od Josefa Lady. Nebojte se, s nacisty to rozhodně nijak nesouvisí. ). Jak jsem se dozvěděla z deníku Marie Valerie, padlo tam oslovení korunního prince Rudolfa - Náci. Což mne pobavilo, protože tak občas mému kocourovi zkrácené říkám Smile
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Dokument Alžběta, tajemství císařovny Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dokument Alžběta, tajemství císařovny   Dokument Alžběta, tajemství císařovny Empty

Návrat nahoru Goto down
 
Dokument Alžběta, tajemství císařovny
Návrat nahoru 
Strana 1 z 2Jdi na stránku : 1, 2  Next
 Similar topics
-

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Sisi a příbuzní :: Sisi média :: Novinky o Sisi-
Přejdi na: