Sisi a příbuzní
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sisi a příbuzní

Fórum o císařovně Alžbětě
 
PříjemPříjem  HledatHledat  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  PřihlášeníPřihlášení  

 

 Téma na seminární práci

Goto down 
4 posters
AutorZpráva
kiralyne
Vévoda/vévodkyně
Vévoda/vévodkyně
kiralyne


Poeet p?íspivku : 455
Zlaťáků : 6674
Registration date : 05. 01. 09

Téma na seminární práci Empty
PříspěvekPředmět: Téma na seminární práci   Téma na seminární práci EmptyTue Mar 09, 2010 4:09 pm

Dovolím si tady na krátkou dobu založit nové téma. Potřebuju totiž pomoct.
Do 19. století mám psát seminární práci a už mi bylo jako téma schválena císařovna Alžběta. Ale vzhledem k tomu, že seminárka má omezený počet stran (v tomto případě nějakých 10), musím si vybrat jedno konkrétní téma na které se zaměřím a které budu řešit. A tady je ten zádrhel. Já nevím co si mám vybrat. Dalšími podmínkami totiž jsou psát aspoň ze tří knih (tak tady problém rozhodně není, že Cool )a musíme použít jeden pramen (tím je myšlen třeba nějaký dopis nebo noviny nebo tak něco) a nesmí to být holé opakovaní a shrnutí toho co už napsali jiní, musím přijít s něčím novým. No a teď babo raď. A ještě k tomu nám dali zabijácký termín, musím se rozhodnout do konce tohoto týdne. Neutral
Tímto vás tedy všechny snažně prosím, nemohli byste mi s tím pomoct, nenapadá vás něco? Všem předem moc děkuji i za snahu.
PS: doufám, že nevadí, že jsem to dala sem.
Návrat nahoru Goto down
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8580
Registration date : 27. 06. 08

Téma na seminární práci Empty
PříspěvekPředmět: Re: Téma na seminární práci   Téma na seminární práci EmptyTue Mar 09, 2010 5:46 pm

Její mládí mi připadá celkem nezpracované - třeba jak mohla vnímat revoluci jako 11 letá dívka, ale zde nevím, jak to může být s prameny a tak.
Co vlastně vůbec studuješ?
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
kiralyne
Vévoda/vévodkyně
Vévoda/vévodkyně
kiralyne


Poeet p?íspivku : 455
Zlaťáků : 6674
Registration date : 05. 01. 09

Téma na seminární práci Empty
PříspěvekPředmět: Re: Téma na seminární práci   Téma na seminární práci EmptyTue Mar 09, 2010 10:33 pm

Lisi napsal:
Její mládí mi připadá celkem nezpracované - třeba jak mohla vnímat revoluci jako 11 letá dívka, ale zde nevím, jak to může být s prameny a tak.
To je fakt zajimavý nápad, ale bojím se že u těch pramenů bych byla asi opravdu na štíru a k tomu mám na zpracování asi jenom měsíc (do čehož se počítá zpracování milion pět dalších seminárek, takže celkový čas je o mnoho kratší. Na to bych se mohla podívat někdy sama jen tak a pokusit se něco zjistit.
Lisi napsal:
Co vlastně vůbec studuješ?
Studuju archivnictví, což by mě docela bavilo, kdyby po nás v některých předmětech (např. středověk) nechtěli to samo co po historicích, kteří mají o polovinu méně poviných předmětů než my. Evil or Very Mad
Návrat nahoru Goto down
Grand Duchess Ally
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Grand Duchess Ally


Poeet p?íspivku : 272
Age : 37
Zlaťáků : 6034
Registration date : 12. 02. 09

Téma na seminární práci Empty
PříspěvekPředmět: Re: Téma na seminární práci   Téma na seminární práci EmptyTue Mar 09, 2010 10:52 pm

Kruci - ta poslední věta zní povědomě.....
Nestuduješ v Budějovicích?
Návrat nahoru Goto down
http://www.otma.blog.cz
kiralyne
Vévoda/vévodkyně
Vévoda/vévodkyně
kiralyne


Poeet p?íspivku : 455
Zlaťáků : 6674
Registration date : 05. 01. 09

Téma na seminární práci Empty
PříspěvekPředmět: Re: Téma na seminární práci   Téma na seminární práci EmptyWed Mar 10, 2010 8:00 pm

Grand Duchess Ally napsal:
Kruci - ta poslední věta zní povědomě.....
Nestuduješ v Budějovicích?
Ne ne, studuju v Olomouci. Ale ono to bude asi všude stejné. Wink
Návrat nahoru Goto down
Eugenie
Arcivévoda/arcivévodkyně
Arcivévoda/arcivévodkyně
Eugenie


Poeet p?íspivku : 723
Zlaťáků : 6887
Registration date : 17. 01. 10

Téma na seminární práci Empty
PříspěvekPředmět: Re: Téma na seminární práci   Téma na seminární práci EmptyMon Mar 15, 2010 6:56 pm

Zajímavé téma je podle mne smrt císařovny Alžběty nebo třeba svatba o té toho moc napsáno není. Jen to že byla. Nikdo podle mne nevnímá jak osudový je okamžik, kdy šestnáctiletá dívka se zaprodá k tomu, že bude rakouskou císařovnou.
Návrat nahoru Goto down
kiralyne
Vévoda/vévodkyně
Vévoda/vévodkyně
kiralyne


Poeet p?íspivku : 455
Zlaťáků : 6674
Registration date : 05. 01. 09

Téma na seminární práci Empty
PříspěvekPředmět: Re: Téma na seminární práci   Téma na seminární práci EmptyMon Mar 15, 2010 11:01 pm

Eugenie napsal:
Zajímavé téma je podle mne smrt císařovny Alžběty nebo třeba svatba o té toho moc napsáno není. Jen to že byla. Nikdo podle mne nevnímá jak osudový je okamžik, kdy šestnáctiletá dívka se zaprodá k tomu, že bude rakouskou císařovnou.
Člověče, ty si normálně notuješ s mojí vedoucí práce. Taky mi pořád navrhuje tu svatbu (a jenom svatbu), ale nevím co bych tam psala, nakonec by z toho byl kompilát (=shrnutí dosavadních výsledků bádání, neboli opisování z jiných knih či článků) a to mi nesmíme psát, my musíme přinést zároveň nějaké nové poznatky. Přemýšlela jsem, že bych mohla popsat průběh svatby, ale na to bych asi neměla dostatek pramenů, takže do toho se pustím někdy sama.
Nakonec to tedy vidím tak, že popíšu pohled novinářů v období svatby a období smrti-tedy jak se "názor" novinářů za tu dobu posunul a jak násilná smrt ovlivnila vnímání novinářů na ne příliš oblíbenou císařovnu.
Návrat nahoru Goto down
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8580
Registration date : 27. 06. 08

Téma na seminární práci Empty
PříspěvekPředmět: Re: Téma na seminární práci   Téma na seminární práci EmptyWed Mar 17, 2010 9:46 am

To zní zajímavě. Co tam dáš jako nějký mezi bod jeího života? Vždyť během svatby ještě nemohla být neoblíbenou císařovnou. Ale nebudu ti do toho mluvit.
P.S.: To i na seminární práce jsou vedoucí? Jsem zvědavá, co mě za rok někde bude čekat.
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
kiralyne
Vévoda/vévodkyně
Vévoda/vévodkyně
kiralyne


Poeet p?íspivku : 455
Zlaťáků : 6674
Registration date : 05. 01. 09

Téma na seminární práci Empty
PříspěvekPředmět: Re: Téma na seminární práci   Téma na seminární práci EmptyWed Mar 17, 2010 12:33 pm

No právě že byla vcelku oblíbená a všichni v ni vkládali velké naděje, takže to mělo být porovnání toho jak o ní psali při svatbě a jak po její smrti, kdy už byla neoblíbená, ale její násilná smrt vlastně setřela ty nejostřejší hrany.
Ale nakonec z toho bude jen ta svatba jak ji popisovaly noviny a co všechno vlastně novináři věděli a jak rychle se k nim informace dostávaly.
Návrat nahoru Goto down
Eugenie
Arcivévoda/arcivévodkyně
Arcivévoda/arcivévodkyně
Eugenie


Poeet p?íspivku : 723
Zlaťáků : 6887
Registration date : 17. 01. 10

Téma na seminární práci Empty
PříspěvekPředmět: Re: Téma na seminární práci   Téma na seminární práci EmptyWed Mar 17, 2010 3:22 pm

Asi to nebudeš mít jednoduché. Uherská korunovace taky není špatné téma.
Návrat nahoru Goto down
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8580
Registration date : 27. 06. 08

Téma na seminární práci Empty
PříspěvekPředmět: Re: Téma na seminární práci   Téma na seminární práci EmptyWed Mar 17, 2010 4:37 pm

kiralyne napsal:
... co všechno vlastně novináři věděli a jak rychle se k nim informace dostávaly.
Nebo spíš jak blízko se jim podařilo nechat dostat.
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
kiralyne
Vévoda/vévodkyně
Vévoda/vévodkyně
kiralyne


Poeet p?íspivku : 455
Zlaťáků : 6674
Registration date : 05. 01. 09

Téma na seminární práci Empty
PříspěvekPředmět: Re: Téma na seminární práci   Téma na seminární práci EmptyWed Mar 17, 2010 6:24 pm

Eugenie napsal:
Asi to nebudeš mít jednoduché. Uherská korunovace taky není špatné téma.
Právě že s těma novinama není problém, proto jsem si to téma vybrala. Uherská korunovace mě taky napadla, ale nevím kde bych k tomu sháněla prameny a maďarsky neumím.
Lisi napsal:
Nebo spíš jak blízko se jim podařilo nechat dostat.
Jak jsem ty noviny zatím zběžně procházela, tak mi přišlo, že měli docela dost informací. Asi měli v paláci špeha. Laughing
Návrat nahoru Goto down
Eugenie
Arcivévoda/arcivévodkyně
Arcivévoda/arcivévodkyně
Eugenie


Poeet p?íspivku : 723
Zlaťáků : 6887
Registration date : 17. 01. 10

Téma na seminární práci Empty
PříspěvekPředmět: Re: Téma na seminární práci   Téma na seminární práci EmptyThu Mar 18, 2010 6:11 pm

Je pravda, že kdejaká komorná nebo nepřátelsky nalaďená dvorní dáma si jistě nechala podstrčit nějaký ten penízek...dvůr vždycky věděl, kde se co šustne. Nechtěla bych mít tak málo soukromí.
Návrat nahoru Goto down
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8580
Registration date : 27. 06. 08

Téma na seminární práci Empty
PříspěvekPředmět: Re: Téma na seminární práci   Téma na seminární práci EmptyThu Mar 18, 2010 6:18 pm

ale tito lidé měli taky jednu takovou vychytávku - cenzuru
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
kiralyne
Vévoda/vévodkyně
Vévoda/vévodkyně
kiralyne


Poeet p?íspivku : 455
Zlaťáků : 6674
Registration date : 05. 01. 09

Téma na seminární práci Empty
PříspěvekPředmět: Re: Téma na seminární práci   Téma na seminární práci EmptyThu Mar 18, 2010 7:08 pm

Lisi napsal:
ale tito lidé měli taky jednu takovou vychytávku - cenzuru
A těmi lidmi myslíš novináře nebo ten hradní personál? Wink
Návrat nahoru Goto down
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8580
Registration date : 27. 06. 08

Téma na seminární práci Empty
PříspěvekPředmět: Re: Téma na seminární práci   Téma na seminární práci EmptyFri Mar 19, 2010 4:28 pm

oficiální místa, která se starala o dobrý zvuk císařské rodiny a dvora
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8580
Registration date : 27. 06. 08

Téma na seminární práci Empty
PříspěvekPředmět: Re: Téma na seminární práci   Téma na seminární práci EmptyThu Mar 29, 2012 5:52 pm

Tak teď dělám, jak se používá Sisi v marketingu. Ta se chuděra asi musí obracet v hrobě.
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
Eugenie
Arcivévoda/arcivévodkyně
Arcivévoda/arcivévodkyně
Eugenie


Poeet p?íspivku : 723
Zlaťáků : 6887
Registration date : 17. 01. 10

Téma na seminární práci Empty
PříspěvekPředmět: Re: Téma na seminární práci   Téma na seminární práci EmptyFri Mar 30, 2012 6:42 pm

No to tedy asi ano. I když to už ji takhle využívají přes sto let. Teď není mezi pomeranči, ale na šunce.
Návrat nahoru Goto down
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8580
Registration date : 27. 06. 08

Téma na seminární práci Empty
PříspěvekPředmět: Re: Téma na seminární práci   Téma na seminární práci EmptyTue Apr 03, 2012 9:17 am

I na pomerančích byla? To mi uniklo, ikdyž mám pocit, že se to hodí víc než ta šunka.
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
Sponsored content





Téma na seminární práci Empty
PříspěvekPředmět: Re: Téma na seminární práci   Téma na seminární práci Empty

Návrat nahoru Goto down
 
Téma na seminární práci
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Sisi a příbuzní :: Císařovna Alžběta (1837 - 1898) :: Císařovna Alžběta-
Přejdi na: