Sisi a příbuzní
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sisi a příbuzní

Fórum o císařovně Alžbětě
 
PříjemPříjem  HledatHledat  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  PřihlášeníPřihlášení  

 

 Výstava v Aichachu

Goto down 
+3
Lisi
Eugenie
kiralyne
7 posters
Jdi na stránku : 1, 2  Next
AutorZpráva
kiralyne
Vévoda/vévodkyně
Vévoda/vévodkyně
kiralyne


Poeet p?íspivku : 455
Zlaťáků : 6722
Registration date : 05. 01. 09

Výstava v Aichachu Empty
PříspěvekPředmět: Výstava v Aichachu   Výstava v Aichachu EmptyWed Jul 07, 2010 4:39 pm

Škoda že to není blíž, hned bych se jela podívat.
http://kiralyne.blog.cz/1007/vystava-v-nemecku
Návrat nahoru Goto down
Eugenie
Arcivévoda/arcivévodkyně
Arcivévoda/arcivévodkyně
Eugenie


Poeet p?íspivku : 723
Zlaťáků : 6935
Registration date : 17. 01. 10

Výstava v Aichachu Empty
PříspěvekPředmět: Re: Výstava v Aichachu   Výstava v Aichachu EmptyWed Jul 07, 2010 6:39 pm

Ach jo hned bych odjela...
Návrat nahoru Goto down
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8628
Registration date : 27. 06. 08

Výstava v Aichachu Empty
PříspěvekPředmět: Re: Výstava v Aichachu   Výstava v Aichachu EmptyWed Jul 07, 2010 8:02 pm

Skutečně zajímavé. Kde přesně ten Aichach leží?
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
kiralyne
Vévoda/vévodkyně
Vévoda/vévodkyně
kiralyne


Poeet p?íspivku : 455
Zlaťáků : 6722
Registration date : 05. 01. 09

Výstava v Aichachu Empty
PříspěvekPředmět: Re: Výstava v Aichachu   Výstava v Aichachu EmptyWed Jul 07, 2010 8:38 pm

Lisi napsal:
Skutečně zajímavé. Kde přesně ten Aichach leží?
Něco přes 50km od Mnichova severozápadním směrem.
Návrat nahoru Goto down
Eugenie
Arcivévoda/arcivévodkyně
Arcivévoda/arcivévodkyně
Eugenie


Poeet p?íspivku : 723
Zlaťáků : 6935
Registration date : 17. 01. 10

Výstava v Aichachu Empty
PříspěvekPředmět: Re: Výstava v Aichachu   Výstava v Aichachu EmptyThu Jul 08, 2010 1:09 pm

Aichach...zajímavý název...je to něco jako...aj aj cha cha Laughing, co to vlastně znamená v překladu...
Návrat nahoru Goto down
Max
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Max


Poeet p?íspivku : 265
Zlaťáků : 6292
Registration date : 03. 02. 09

Výstava v Aichachu Empty
PříspěvekPředmět: Re: Výstava v Aichachu   Výstava v Aichachu EmptyFri Jul 09, 2010 12:37 pm

Jediná věc (i když by se jich pár ještě našlo), co mi na Sisi vadí je ta, že pochází z Německa!!! Nemám rád Německo, takže nějaká výstava v Aichachu je mi ukradená, byť se týká samotné císařovny.

P.S. Kdyby Alžběta raději pocházela z naší krásné země. Sad
Návrat nahoru Goto down
Eugenie
Arcivévoda/arcivévodkyně
Arcivévoda/arcivévodkyně
Eugenie


Poeet p?íspivku : 723
Zlaťáků : 6935
Registration date : 17. 01. 10

Výstava v Aichachu Empty
PříspěvekPředmět: Re: Výstava v Aichachu   Výstava v Aichachu EmptyFri Jul 09, 2010 12:52 pm

Hmm škoda, alespoň by o ní vycházelo víc knížek....Mimochodem beru Bavorsko spíš jako samostatnou součást než jako Německo, ale na tom nesejde...koneckonců Sissi byla duší spíš Maďarka, ale předky měla Francouze...

Nakonec se budu přece jen učit francouzštinu, bylo na ni málo lidí a ta jsem se nechala přemluvit, už se docela těším...jen mne mrzí, že Sissi tento nádherný jazyk nenáviděla...mluvila docela hodně jazyky...německy, anglicky, francouzsky(trochu), maďarsky a novořecky a trochu i starořecky...pak ovládala jistě pár slov a frází češtiny, italštiny a polštiny...
Návrat nahoru Goto down
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8628
Registration date : 27. 06. 08

Výstava v Aichachu Empty
PříspěvekPředmět: Re: Výstava v Aichachu   Výstava v Aichachu EmptyFri Jul 09, 2010 5:20 pm

Max napsal:
Jediná věc (i když by se jich pár ještě našlo), co mi na Sisi vadí je ta, že pochází z Německa!!! Nemám rád Německo, takže nějaká výstava v Aichachu je mi ukradená, byť se týká samotné císařovny.

P.S. Kdyby Alžběta raději pocházela z naší krásné země. Sad

Teď budu trochu hnidopich, neber to ve zlém, ale Německo vzniklo až 1871, tedy taky beru jako Eugenie Bavorsko jako samostatnou součást.

Kdyby byla odsud, tak bychom se teď bavili o výstavě v nějaké Horní Dolní než v Aichachu a rozhodně by nebyla Sisi tak světově (minimálně evropsky) proslulá.

Co je za tvou averzí Německa?
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
kiralyne
Vévoda/vévodkyně
Vévoda/vévodkyně
kiralyne


Poeet p?íspivku : 455
Zlaťáků : 6722
Registration date : 05. 01. 09

Výstava v Aichachu Empty
PříspěvekPředmět: Re: Výstava v Aichachu   Výstava v Aichachu EmptyFri Jul 09, 2010 7:34 pm

Lisi napsal:
Kdyby byla odsud, tak bychom se teď bavili o výstavě v nějaké Horní Dolní než v Aichachu a rozhodně by nebyla Sisi tak světově (minimálně evropsky) proslulá.
Kdyby byla odtud, tak se o žádné výstavě ani bavit nebudeme. Však to známe jak to mají Češi s těmi výstavami.
Návrat nahoru Goto down
Vladana
Hrabě/hraběnka
Hrabě/hraběnka
Vladana


Poeet p?íspivku : 142
Zlaťáků : 5502
Registration date : 14. 04. 10

Výstava v Aichachu Empty
PříspěvekPředmět: Re: Výstava v Aichachu   Výstava v Aichachu EmptyFri Jul 09, 2010 8:11 pm

kiralyne napsal:
Škoda že to není blíž, hned bych se jela podívat.
http://kiralyne.blog.cz/1007/vystava-v-nemecku

Hned bych se tam rozjela... Kdybych mohla tak procestuji všechna místa kam jsem se vždy chtěla podívat, všechny výstavy, hrady a zámky... ach jo :-(
Návrat nahoru Goto down
Max
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Max


Poeet p?íspivku : 265
Zlaťáků : 6292
Registration date : 03. 02. 09

Výstava v Aichachu Empty
PříspěvekPředmět: Re: Výstava v Aichachu   Výstava v Aichachu EmptyFri Jul 09, 2010 9:10 pm

Lisi napsal:
Max napsal:
Jediná věc (i když by se jich pár ještě našlo), co mi na Sisi vadí je ta, že pochází z Německa!!! Nemám rád Německo, takže nějaká výstava v Aichachu je mi ukradená, byť se týká samotné císařovny.

P.S. Kdyby Alžběta raději pocházela z naší krásné země. Sad

Teď budu trochu hnidopich, neber to ve zlém, ale Německo vzniklo až 1871, tedy taky beru jako Eugenie Bavorsko jako samostatnou součást.

Kdyby byla odsud, tak bychom se teď bavili o výstavě v nějaké Horní Dolní než v Aichachu a rozhodně by nebyla Sisi tak světově (minimálně evropsky) proslulá.

Co je za tvou averzí Německa?
Druhá světová válka, která obrátila svět vzhůru nohama. Česko-německé texty u titulků českých černobílých filmů. Zákazy točit filmy po válce českým prvorepublikovým hercům apod. Je jasné, že Sisi za to nemůže a dnešní Německo také ne, ale mně to hodně vadí, takže Německo NE. Celkově mám radši východ než západ.
Návrat nahoru Goto down
kiralyne
Vévoda/vévodkyně
Vévoda/vévodkyně
kiralyne


Poeet p?íspivku : 455
Zlaťáků : 6722
Registration date : 05. 01. 09

Výstava v Aichachu Empty
PříspěvekPředmět: Re: Výstava v Aichachu   Výstava v Aichachu EmptyFri Jul 09, 2010 10:59 pm

Max napsal:
Druhá světová válka, která obrátila svět vzhůru nohama. Česko-německé texty u titulků českých černobílých filmů. Zákazy točit filmy po válce českým prvorepublikovým hercům apod. Je jasné, že Sisi za to nemůže a dnešní Německo také ne, ale mně to hodně vadí, takže Německo NE. Celkově mám radši východ než západ.
A přitom byl Hitler Rakušák. Jaký to paradox, což?
Návrat nahoru Goto down
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8628
Registration date : 27. 06. 08

Výstava v Aichachu Empty
PříspěvekPředmět: Re: Výstava v Aichachu   Výstava v Aichachu EmptySun Jul 25, 2010 5:50 pm

Ano, byl Rakušák, Branau také leží dost blízko Německa.
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
Eugenie
Arcivévoda/arcivévodkyně
Arcivévoda/arcivévodkyně
Eugenie


Poeet p?íspivku : 723
Zlaťáků : 6935
Registration date : 17. 01. 10

Výstava v Aichachu Empty
PříspěvekPředmět: Re: Výstava v Aichachu   Výstava v Aichachu EmptyMon Aug 02, 2010 3:37 pm

Hmm myslím, že ze Hitlera by se styděla každá země
Návrat nahoru Goto down
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8628
Registration date : 27. 06. 08

Výstava v Aichachu Empty
PříspěvekPředmět: Re: Výstava v Aichachu   Výstava v Aichachu EmptyMon Aug 09, 2010 4:30 pm

Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
Eugenie
Arcivévoda/arcivévodkyně
Arcivévoda/arcivévodkyně
Eugenie


Poeet p?íspivku : 723
Zlaťáků : 6935
Registration date : 17. 01. 10

Výstava v Aichachu Empty
PříspěvekPředmět: Re: Výstava v Aichachu   Výstava v Aichachu EmptyTue Aug 10, 2010 8:13 pm

Nádherné hlavně ty rekonstrukce těch šatů...
Návrat nahoru Goto down
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8628
Registration date : 27. 06. 08

Výstava v Aichachu Empty
PříspěvekPředmět: Re: Výstava v Aichachu   Výstava v Aichachu EmptyWed Aug 11, 2010 4:44 pm

Taky si myslím.
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
kiralyne
Vévoda/vévodkyně
Vévoda/vévodkyně
kiralyne


Poeet p?íspivku : 455
Zlaťáků : 6722
Registration date : 05. 01. 09

Výstava v Aichachu Empty
PříspěvekPředmět: Re: Výstava v Aichachu   Výstava v Aichachu EmptyWed Aug 11, 2010 9:02 pm

Jsou to sice krásně ušité šaty, ale když vidím jaké nemožné obruče pod ty sukně dávají, tak se mi chce zavile výt jako sveřepému šakalovi Twisted Evil . Hned na první pohled mě do očí doslova udeřily tyto šaty: http://www.myheimat.de/aichach/freizeit/mythos-sisi-m1067522,541298.html. Hned za nimi následovaly tyto: http://www.myheimat.de/aichach/freizeit/mythos-sisi-m1067512,541298.html a nad korunovačníma jsem se přestala vztekat už před nějakým časem, jelikož tam je to evidentně ztráta času.
Návrat nahoru Goto down
Eugenie
Arcivévoda/arcivévodkyně
Arcivévoda/arcivévodkyně
Eugenie


Poeet p?íspivku : 723
Zlaťáků : 6935
Registration date : 17. 01. 10

Výstava v Aichachu Empty
PříspěvekPředmět: Re: Výstava v Aichachu   Výstava v Aichachu EmptyFri Aug 13, 2010 11:47 am

Co je s těmi obručemi...jsou pod šaty moc vidět či jsou moc úzké? Ten první odkaz mi nefungoval takže nevím, které šaty jsi měla na mysli..., ale s těmi korunovačními naprosto souhlasím...úplná ztráta času zkrátka to není ono...
Návrat nahoru Goto down
kiralyne
Vévoda/vévodkyně
Vévoda/vévodkyně
kiralyne


Poeet p?íspivku : 455
Zlaťáků : 6722
Registration date : 05. 01. 09

Výstava v Aichachu Empty
PříspěvekPředmět: Re: Výstava v Aichachu   Výstava v Aichachu EmptySat Aug 14, 2010 5:09 pm

No tak u těch prvních obruč snad ani nemají (řečeno s nadsázkou) a u těch druhých zase pro změnu asi vynechali "korzet". Teda nechat na šatech takhle široký pas - Alžběta se musí obracet v hrobě.
http://www.myheimat.de/aichach/freizeit/mythos-sisi-d541298.html (poslední v první a druhé řadě)
Pro srovnání jak vypadaly na výstavě v Maďarsku:
[img]Výstava v Aichachu 867e9c368c57295937o2[/img]
[img]Výstava v Aichachu Ea36b0572757295909o2[/img]
Návrat nahoru Goto down
Vladana
Hrabě/hraběnka
Hrabě/hraběnka
Vladana


Poeet p?íspivku : 142
Zlaťáků : 5502
Registration date : 14. 04. 10

Výstava v Aichachu Empty
PříspěvekPředmět: Re: Výstava v Aichachu   Výstava v Aichachu EmptySun Aug 15, 2010 5:18 pm

Lisi napsal:
Náhodou jsem objevila další obrázky k výstavě zde http://www.myheimat.de/freilassing/blaulicht/sisi-moden-im-wasserschloss-unterwittelsbach-d682023.html

Krásné.... šaty jsou nádherné...
Návrat nahoru Goto down
Hans
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Hans


Poeet p?íspivku : 231
Zlaťáků : 5568
Registration date : 14. 04. 10

Výstava v Aichachu Empty
PříspěvekPředmět: Re: Výstava v Aichachu   Výstava v Aichachu EmptyTue Aug 17, 2010 10:32 am

belleSisi napsal:
Lisi napsal:
Náhodou jsem objevila další obrázky k výstavě zde http://www.myheimat.de/freilassing/blaulicht/sisi-moden-im-wasserschloss-unterwittelsbach-d682023.html

Krásné.... šaty jsou nádherné...

Božeeeeeeeeeeee - co to tam provedly.Uherská korunovace je snad nejsprzněnější co jsem kdy viděl(ikdyž má aspoň přívěsky na perlách, to u ostatních chybí:-).A co má být ta býlá hrůza z uměliny???A ty péřové - no neodpovídají ani obrazu natož pak realitě.No ale co no - veřejnosti se to určitě líbí:-)

No kurátor udělal zásadní chybu - navlík to na komerčně dostupné tzv. Ačkové krinolíny a to bez spodniček - odtud tedy ty zmršené tvary sukní.
Buhužel to bylo asi o penězích - Ačko stojí 20E, kulová s 9-16 koly pak 120 - 230E:-)

Ale na druhou stranu - prostě dejte lidem co chtějí vidět a budou šťastní.Tady se jim ukáže ta okázalost a lesk no a málokdo se už bude do detailů zabívat tím zda to tak bylo nebo ne:-)
Návrat nahoru Goto down
Eugenie
Arcivévoda/arcivévodkyně
Arcivévoda/arcivévodkyně
Eugenie


Poeet p?íspivku : 723
Zlaťáků : 6935
Registration date : 17. 01. 10

Výstava v Aichachu Empty
PříspěvekPředmět: Re: Výstava v Aichachu   Výstava v Aichachu EmptyWed Aug 18, 2010 5:18 pm

U toho uherského kroje nebo, co to má být...ty nevkusné velekorále to je hrůza...Sissi by to na sebe asi nikdy neoblékla
Je vidět, že dost šetřili na látkách...a není tam tolik krajek a vyšívání jako na originálech...a hlavně se nesnažili být moc přesní, co do podoby...
Návrat nahoru Goto down
kiralyne
Vévoda/vévodkyně
Vévoda/vévodkyně
kiralyne


Poeet p?íspivku : 455
Zlaťáků : 6722
Registration date : 05. 01. 09

Výstava v Aichachu Empty
PříspěvekPředmět: Re: Výstava v Aichachu   Výstava v Aichachu EmptyFri Aug 20, 2010 4:52 pm

Hans napsal:
Ale na druhou stranu - prostě dejte lidem co chtějí vidět a budou šťastní.Tady se jim ukáže ta okázalost a lesk no a málokdo se už bude do detailů zabívat tím zda to tak bylo nebo ne:-)
No, já bych lidi tolik nepodceňovala, zas tak hloupí všichni nejsou. A u těch černých je to vidět obvzlášť, že tam nemají správnou krinolínu.
Návrat nahoru Goto down
Hans
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Hans


Poeet p?íspivku : 231
Zlaťáků : 5568
Registration date : 14. 04. 10

Výstava v Aichachu Empty
PříspěvekPředmět: Re: Výstava v Aichachu   Výstava v Aichachu EmptyTue Aug 24, 2010 12:51 pm

kiralyne napsal:
Hans napsal:
Ale na druhou stranu - prostě dejte lidem co chtějí vidět a budou šťastní.Tady se jim ukáže ta okázalost a lesk no a málokdo se už bude do detailů zabívat tím zda to tak bylo nebo ne:-)
No, já bych lidi tolik nepodceňovala, zas tak hloupí všichni nejsou. A u těch černých je to vidět obvzlášť, že tam nemají správnou krinolínu.

Ehhh - promiň ale budu ti odporovat. Právě u těch černých je to relativně správně nastrojené.Je to cestovní model - a když se podívaš na fotky tak právě pod ně se Ačka nosily - respektive Ačko a přez něj několikero spuštěných spodniček.

Opruz je ale Ačko pod biedermaierem, pod těma býlejma a už vůbec ultrahnus je to u té korunovace - tam by měla být poloeliptická koule.
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Výstava v Aichachu Empty
PříspěvekPředmět: Re: Výstava v Aichachu   Výstava v Aichachu Empty

Návrat nahoru Goto down
 
Výstava v Aichachu
Návrat nahoru 
Strana 1 z 2Jdi na stránku : 1, 2  Next
 Similar topics
-

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Sisi a příbuzní :: Sisi média :: Novinky o Sisi-
Přejdi na: