Sisi a příbuzní
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sisi a příbuzní

Fórum o císařovně Alžbětě
 
PříjemPříjem  HledatHledat  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  PřihlášeníPřihlášení  

 

 Koupání na císařském dvoře

Goto down 
2 posters
AutorZpráva
Romy
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Romy


Poeet p?íspivku : 251
Zlaťáků : 5025
Registration date : 16. 05. 12

Koupání na císařském dvoře Empty
PříspěvekPředmět: Koupání na císařském dvoře   Koupání na císařském dvoře EmptyFri Aug 31, 2012 8:56 pm

Když jsem se o víkendu dívala na film Císařovna Sisi (nové zpracování s Christinou Capotondi) dost mě tam zarazila jedna věc - a to, že se na dvoře směli koupat jen jednou týdně (a to v pondělí). Neví někdo z Vás, zda je to pravda?
Já vím, že to s úrovní koupání nebylo hodně dlouho nijak slavné a Alžběta byla po svatbě tamními podmínkami zděšena, ale nemyslela jsem si, že to bylo až tak zlé, že by bylo předepsáno, kdy přesně se smí umýt.
Návrat nahoru Goto down
Eugenie
Arcivévoda/arcivévodkyně
Arcivévoda/arcivévodkyně
Eugenie


Poeet p?íspivku : 723
Zlaťáků : 6938
Registration date : 17. 01. 10

Koupání na císařském dvoře Empty
PříspěvekPředmět: Re: Koupání na císařském dvoře   Koupání na císařském dvoře EmptySat Sep 01, 2012 4:28 pm

Na ten film jsem se začala dívat, ale až tak daleko jsem se nedokoukala, protože mi přišel nudný. Přitom Alžbětin život byl tak zajímavý...jen kdyby se alespoň trochu drželi skutečnosti. Nicméně s tím koupáním...já měla zato, že koupací den byl vždy v sobotu (tedy alespoň pro císaře). Ale je pravda, že o tomhle tématu toho moc nevím.
Návrat nahoru Goto down
Romy
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Romy


Poeet p?íspivku : 251
Zlaťáků : 5025
Registration date : 16. 05. 12

Koupání na císařském dvoře Empty
PříspěvekPředmět: Re: Koupání na císařském dvoře   Koupání na císařském dvoře EmptySat Sep 01, 2012 8:29 pm

Eugenie napsal:
Na ten film jsem se začala dívat, ale až tak daleko jsem se nedokoukala, protože mi přišel nudný. Přitom Alžbětin život byl tak zajímavý...jen kdyby se alespoň trochu drželi skutečnosti. Nicméně s tím koupáním...já měla zato, že koupací den byl vždy v sobotu (tedy alespoň pro císaře). Ale je pravda, že o tomhle tématu toho moc nevím.

Já právě také ne. Embarassed Já zase měla za to, že císaři každý den jeho komorník přinesl vanu a dokonce měl speciálního umývače. Četla jsem to v knížce Viribus unitis. Ale to bylo, pokud vím, až v pozdější době, možná dokonce až na začátku 20. století.
Návrat nahoru Goto down
Eugenie
Arcivévoda/arcivévodkyně
Arcivévoda/arcivévodkyně
Eugenie


Poeet p?íspivku : 723
Zlaťáků : 6938
Registration date : 17. 01. 10

Koupání na císařském dvoře Empty
PříspěvekPředmět: Re: Koupání na císařském dvoře   Koupání na císařském dvoře EmptySun Sep 02, 2012 1:24 pm

Ano také myslím, že to bylo až později. Zmiňuje se o tom tuším císařův komorník Franz Ketterl ve svých pamětech (byl posledním z císařových komorníků).
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Koupání na císařském dvoře Empty
PříspěvekPředmět: Re: Koupání na císařském dvoře   Koupání na císařském dvoře Empty

Návrat nahoru Goto down
 
Koupání na císařském dvoře
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Sisi a příbuzní :: Císařovna Alžběta (1837 - 1898) :: Císařovna Alžběta-
Přejdi na: