Sisi a příbuzní
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sisi a příbuzní

Fórum o císařovně Alžbětě
 
PříjemPříjem  HledatHledat  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  PřihlášeníPřihlášení  

 

 Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická

Goto down 
+9
Zuzana
Max
Eugenie
Grand Duchess Ally
kalinka
Madria
Le seefride
Lisi
Ducii
13 posters
Jdi na stránku : Previous  1, 2
AutorZpráva
Eugenie
Arcivévoda/arcivévodkyně
Arcivévoda/arcivévodkyně
Eugenie


Poeet p?íspivku : 723
Zlaťáků : 6936
Registration date : 17. 01. 10

Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická   Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická - Stránka 2 EmptyMon Mar 22, 2010 7:15 pm

Děkuji za objasnění. Myslela jsem banner.
Návrat nahoru Goto down
Grand Duchess Ally
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Grand Duchess Ally


Poeet p?íspivku : 272
Age : 37
Zlaťáků : 6083
Registration date : 12. 02. 09

Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická   Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická - Stránka 2 EmptySun Apr 18, 2010 11:31 am

Charlotte
Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická - Stránka 2 Th_1984
Návrat nahoru Goto down
http://www.otma.blog.cz
Eugenie
Arcivévoda/arcivévodkyně
Arcivévoda/arcivévodkyně
Eugenie


Poeet p?íspivku : 723
Zlaťáků : 6936
Registration date : 17. 01. 10

Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická   Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická - Stránka 2 EmptyWed Apr 21, 2010 4:21 pm

Moc hezká fotografie a nádherně kolorovaná. Zrovna se chystám šít zimní oblek podle toho Charlottina (tedy až bude čas). Mám nádhernou umělou kožešinku. Jen škoda, že není bílá.
Návrat nahoru Goto down
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8629
Registration date : 27. 06. 08

Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická   Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická - Stránka 2 EmptyThu May 27, 2010 2:53 pm

Můj drahý, vroucně milovaný!
Loučím se s Tebou, volá mne k sobě Bůh. Děkuji Ti za štěstí, které jsi mi neustále dával. Bůh Ti žehnej a ať Ti dopřeje věčnou blaženost.
Tvoje Tobě věrná Charlotta

Tohle napsala Charlotta svému manželovi, když se k ní dostavaly již první příznaky šílenství.
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
Eugenie
Arcivévoda/arcivévodkyně
Arcivévoda/arcivévodkyně
Eugenie


Poeet p?íspivku : 723
Zlaťáků : 6936
Registration date : 17. 01. 10

Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická   Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická - Stránka 2 EmptyMon May 31, 2010 10:34 am

Romantické a svědčící o velké lásce byť neopětované ve stejné míře.
Návrat nahoru Goto down
Madria
Hrabě/hraběnka
Hrabě/hraběnka
Madria


Poeet p?íspivku : 166
Zlaťáků : 6070
Registration date : 25. 08. 08

Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická   Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická - Stránka 2 EmptyTue Jun 08, 2010 11:50 am

o to víc tě z toho mrazí, když si vemeš v potaz fakt, že je to jeden z jejich posledních dopisů
Návrat nahoru Goto down
Eugenie
Arcivévoda/arcivévodkyně
Arcivévoda/arcivévodkyně
Eugenie


Poeet p?íspivku : 723
Zlaťáků : 6936
Registration date : 17. 01. 10

Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická   Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická - Stránka 2 EmptyTue Jun 08, 2010 3:44 pm

Já se nedivím, že Charlotta zešílela...a kdo ne, když vám zavraždí muže, kterého nade vše milujete a ani nemůžete být u něj a nedokážete ani sehnat pomoc, protože vás nikdo nebere vážně.
Návrat nahoru Goto down
Zuzana
Baron/baronka
Baron/baronka
Zuzana


Poeet p?íspivku : 49
Zlaťáků : 5335
Registration date : 26. 02. 10

Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická   Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická - Stránka 2 EmptyTue Jun 08, 2010 11:10 pm

To sa nečudujem ani ja...Každého by to psychicky poznamenalo. Škoda, že v tej dobe neexistovali antidepresíva. Silne antidepresíva v takýchto situáciach robia divy a naozaj pomáhajú. Nemusela skončiť ako "šialená".
Návrat nahoru Goto down
Eugenie
Arcivévoda/arcivévodkyně
Arcivévoda/arcivévodkyně
Eugenie


Poeet p?íspivku : 723
Zlaťáků : 6936
Registration date : 17. 01. 10

Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická   Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická - Stránka 2 EmptyWed Jun 09, 2010 3:23 pm

Ano je to škoda jak to dopadlo. Habsburkové i vlastní rodina se od ní odtáhli. Jen díky svému bratrovi Leopoldovi dožila na zámcích Teuvren a Bouchout v Belgii.
Návrat nahoru Goto down
Lenka
Měšťan/měšťanka
Měšťan/měšťanka



Poeet p?íspivku : 15
Age : 54
Zlaťáků : 5239
Registration date : 13. 02. 10

Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: https://sisi.forumczech.com/poibuzni-habsburkove-f4/maxmilian-mexicky-a-charlotta-belgicka-t16.htm   Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická - Stránka 2 EmptyFri Jun 11, 2010 10:53 pm

Probůh, ona zešílela , aniž by se dozvěděla, že je Maximilián po smrti!! Jen díky svým ambicím ho dohnala k mexickému dobrodružství! Otevřete již všichni své oči a hlavy jasným faktům! Až budete studovat osudy Habsburků dvacet let, projezdíte po jejich stopách po celé Evropě spousty kilometrů a nebudete čerpat pouze ze sentimenátlních filmů a knih, pak možná mnohé pochopíte a přestanete si určité osoby glorifikovat a přistoupíte k nim zcela racionálně a bez předsudků.
Návrat nahoru Goto down
kiralyne
Vévoda/vévodkyně
Vévoda/vévodkyně
kiralyne


Poeet p?íspivku : 455
Zlaťáků : 6723
Registration date : 05. 01. 09

Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická   Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická - Stránka 2 EmptySun Jun 13, 2010 1:50 pm

Nemůžu si pomoct, ale Charlotta mi svou povahou trošku připomíná Žofii. Chraň Bůh abych ty dvě srovnávala, ale obě měly jeden společný rys-byly velice ctižádostivé a cílevědomé. Ale Charlotta na to, na rozdíl od Žofie, doplatila a strhla sebou i svého nerozhodného muže, který za to zaplatil tu nejvyšší cenu.
Návrat nahoru Goto down
Eugenie
Arcivévoda/arcivévodkyně
Arcivévoda/arcivévodkyně
Eugenie


Poeet p?íspivku : 723
Zlaťáků : 6936
Registration date : 17. 01. 10

Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická   Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická - Stránka 2 EmptyTue Jun 15, 2010 5:21 pm

To mne nikdy nenapadlo srovnávat ty dvě, ale samozřejmě máš pravdu. Tenhle povahový rys měly společný. Možná kdybychom hledaly dále dozvěděly bychom se zajímavé věci...
Návrat nahoru Goto down
LULLUKA
Měšťan/měšťanka
Měšťan/měšťanka
LULLUKA


Poeet p?íspivku : 2
Age : 36
Zlaťáků : 4263
Registration date : 20. 09. 12

Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická   Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická - Stránka 2 EmptyThu Sep 20, 2012 8:39 pm

Eugenie napsal:
Hmm je zajímavé, že přes obrovské neshody mezi tchyní a snachou (mimo jiné tetou a neteří) arcivévodkyně uznávala Alžbětinu krásu a její a vliv...vždyť možná právě její krása a nadšení pomohly Habsburkům zachránit vzpurné Uhry. Charlotta je podle mne velmi zajímavá osobnost. Bohužel historici jí věnují málo pozornosti. Jen škoda, že byla tak ctižádostivá...právě její ctižádost stát se císařovnou byla jednou z hnacích sil, proč se Maxmilián nakonec rozhodl mexický trůn přijmout.

Dobrý deň. Chcela by som sa prosím informovať o potomkoch Charlotty Belgickej a Maximiliána Habsburgského Smile Neviem sa nikde dopátrať či mali deti, mala som dojem že prišli o dieťa, ale neviem či sa mi to len nezdá. Ďakujem Vám za odpoveď!
Návrat nahoru Goto down
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8629
Registration date : 27. 06. 08

Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická   Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická - Stránka 2 EmptyFri Sep 21, 2012 2:47 pm

Ti neměli děti.
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
LULLUKA
Měšťan/měšťanka
Měšťan/měšťanka
LULLUKA


Poeet p?íspivku : 2
Age : 36
Zlaťáků : 4263
Registration date : 20. 09. 12

Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická   Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická - Stránka 2 EmptyTue Sep 25, 2012 10:34 am

Lisi napsal:
Ti neměli děti.
Nevieš prečo nemali deti? VĎaka za odpoveď.!
Návrat nahoru Goto down
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8629
Registration date : 27. 06. 08

Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická   Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická - Stránka 2 EmptyFri Sep 28, 2012 1:13 pm

Proč, to nevím.
Jinak podívala jsem se na wikipedii - jak anglická, tak německá říkají totéž. Manželé v roce 1865 adoptovali dítě, vnuka bývalého mexického císaře. Ovšem ten se po událostech roku 1867 vzdal všech svých titulů a nároků a stal se profesorem na jedné z amerických univerzit.

Obě wiki dále tvrdí, že Charlotta údajně porodila nemanželské dítě, ovšem zde je tolik nejasností, nedá se to dokázat. Taky se tvrdí, že daný chlapec mohl být i synem jejího bratra.
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
Zuzana
Baron/baronka
Baron/baronka
Zuzana


Poeet p?íspivku : 49
Zlaťáků : 5335
Registration date : 26. 02. 10

Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická   Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická - Stránka 2 EmptyFri Sep 28, 2012 11:56 pm

Ja som viac krat citala, ze sa Maximilian nakazil nejakou pohlavnou chorobou, a hoci sa z toho dostal, nemohol mat uz viac deti.
Návrat nahoru Goto down
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8629
Registration date : 27. 06. 08

Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická   Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická - Stránka 2 EmptyFri Oct 05, 2012 3:20 pm

To mi připomnělo, že jsem někde něco četla i o nevěře s indiánkou. Ale zdroje se už nedopátrám.
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
Romy
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Romy


Poeet p?íspivku : 251
Zlaťáků : 5023
Registration date : 16. 05. 12

Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická   Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická - Stránka 2 EmptyTue Apr 02, 2013 7:15 pm

Maxovi je od března věnovaná výstava ve vídeňském dvorním depozitáři nábytku. Ale nevím, jakou to může mít úroveň. Byla jsem tam na Sisi na Korfu, a to nemělo valnou úroveň. Ale tohle je od jiného kurátora...
Návrat nahoru Goto down
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8629
Registration date : 27. 06. 08

Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická   Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická - Stránka 2 EmptyWed Apr 03, 2013 2:57 pm

O tom jsem slyšela, taky pořádají doprovodnou soutěž o katalog výstavy.
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
Romy
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Romy


Poeet p?íspivku : 251
Zlaťáků : 5023
Registration date : 16. 05. 12

Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická   Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická - Stránka 2 EmptyWed Apr 03, 2013 5:57 pm

Lisi napsal:
O tom jsem slyšela, taky pořádají doprovodnou soutěž o katalog výstavy.

Tak to jsem neslyšela zase já. V tom je tohle fórum super. Každý ví o něčem a může to říct i ostatním, kteří se tak třeba dozví něco nového.
Návrat nahoru Goto down
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8629
Registration date : 27. 06. 08

Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická   Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická - Stránka 2 EmptyMon Apr 08, 2013 11:16 am

To vím díky tomu, že jsem na FB fanoušek Sisi Straße (alespoň myslím, že jde o tady toto).
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
Sponsored content





Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická   Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická - Stránka 2 Empty

Návrat nahoru Goto down
 
Maxmilián Mexický a Charlotta Belgická
Návrat nahoru 
Strana 2 z 2Jdi na stránku : Previous  1, 2
 Similar topics
-

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Sisi a příbuzní :: Císařovna Alžběta (1837 - 1898) :: Příbuzní - Habsburkové-
Přejdi na: