Sisi a příbuzní
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sisi a příbuzní

Fórum o císařovně Alžbětě
 
PříjemPříjem  HledatHledat  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  PřihlášeníPřihlášení  

 

 Alžbětini rodiče a sourozenci

Goto down 
3 posters
AutorZpráva
kiralyne
Vévoda/vévodkyně
Vévoda/vévodkyně
kiralyne


Poeet p?íspivku : 455
Zlaťáků : 6725
Registration date : 05. 01. 09

Alžbětini rodiče a sourozenci Empty
PříspěvekPředmět: Alžbětini rodiče a sourozenci   Alžbětini rodiče a sourozenci EmptyWed Mar 20, 2013 5:45 pm

Tady zase chcípla krysa, tak se pokusím trochu rozčeřit hladinu a doufám, že tentokrát se bude pořádně diskutovat...
Tak s kýmpak to vévoda Max je?
Alžbětini rodiče a sourozenci Tumblrmiispaypgw1qzjmo0

Návrat nahoru Goto down
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8631
Registration date : 27. 06. 08

Alžbětini rodiče a sourozenci Empty
PříspěvekPředmět: Re: Alžbětini rodiče a sourozenci   Alžbětini rodiče a sourozenci EmptyWed Mar 20, 2013 6:37 pm

Kde chodíš na ty !záhadné" obrázky. Použila jsem strýčka Googla, někteří si myslí, že je to Sisi, mně připadá, že tu má jiný než obvyklý účes a dost vyčesané vlasy než obvykle.
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
kiralyne
Vévoda/vévodkyně
Vévoda/vévodkyně
kiralyne


Poeet p?íspivku : 455
Zlaťáků : 6725
Registration date : 05. 01. 09

Alžbětini rodiče a sourozenci Empty
PříspěvekPředmět: Re: Alžbětini rodiče a sourozenci   Alžbětini rodiče a sourozenci EmptyThu Mar 21, 2013 12:26 pm

Lisi napsal:
Kde chodíš na ty !záhadné" obrázky. Použila jsem strýčka Googla, někteří si myslí, že je to Sisi, mně připadá, že tu má jiný než obvyklý účes a dost vyčesané vlasy než obvykle.
Mám svoje vytipované místečka kde hledat. Wink
Sisi to není určitě, to může říct jen ten, kdo ji pořádně nezná. Co já jsem četla, tak většina si myslí, že je to jedna z jeho nemanželských dcer, jenže...zase až tak netaktní určitě nebyl a tohle by bylo skoro jako veřejně se před celým světem přiznat ke svým aférám. Jedna věc je, že o tom všichni věděli a mluvili a druhá věc je opatřit všem "důkaz". Takže zůstává otázka, kdopak to byl?
Návrat nahoru Goto down
Romy
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Romy


Poeet p?íspivku : 251
Zlaťáků : 5025
Registration date : 16. 05. 12

Alžbětini rodiče a sourozenci Empty
PříspěvekPředmět: Re: Alžbětini rodiče a sourozenci   Alžbětini rodiče a sourozenci EmptyThu Mar 21, 2013 9:35 pm

kiralyne napsal:
Lisi napsal:
Kde chodíš na ty !záhadné" obrázky. Použila jsem strýčka Googla, někteří si myslí, že je to Sisi, mně připadá, že tu má jiný než obvyklý účes a dost vyčesané vlasy než obvykle.
Mám svoje vytipované místečka kde hledat. Wink
Sisi to není určitě, to může říct jen ten, kdo ji pořádně nezná. Co já jsem četla, tak většina si myslí, že je to jedna z jeho nemanželských dcer, jenže...zase až tak netaktní určitě nebyl a tohle by bylo skoro jako veřejně se před celým světem přiznat ke svým aférám. Jedna věc je, že o tom všichni věděli a mluvili a druhá věc je opatřit všem "důkaz". Takže zůstává otázka, kdopak to byl?

Myslím, že Alžběta to není v žádném případě. I ta nemanželská dcera je trochu dost "skandální, jenže zase víme, jaký Max byl - poměrně nekonvenční. Nabízí se také možnost, zda to vůbec je Max. Samozřejmě to ještě může být nějaká jiná příbuzná. Neměl třeba sestru nebo švagrovou?

A ty to víš, kiralyne? Very Happy
Návrat nahoru Goto down
kiralyne
Vévoda/vévodkyně
Vévoda/vévodkyně
kiralyne


Poeet p?íspivku : 455
Zlaťáků : 6725
Registration date : 05. 01. 09

Alžbětini rodiče a sourozenci Empty
PříspěvekPředmět: Re: Alžbětini rodiče a sourozenci   Alžbětini rodiče a sourozenci EmptyFri Mar 22, 2013 12:51 pm

Romy napsal:
Myslím, že Alžběta to není v žádném případě. I ta nemanželská dcera je trochu dost "skandální, jenže zase víme, jaký Max byl - poměrně nekonvenční. Nabízí se také možnost, zda to vůbec je Max. Samozřejmě to ještě může být nějaká jiná příbuzná. Neměl třeba sestru nebo švagrovou?

A ty to víš, kiralyne? Very Happy
Ne, já to nevím...bohužel. Smile
Já bych to tipovala na nějakou neteř nebo něco takového.
Návrat nahoru Goto down
Romy
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Romy


Poeet p?íspivku : 251
Zlaťáků : 5025
Registration date : 16. 05. 12

Alžbětini rodiče a sourozenci Empty
PříspěvekPředmět: Re: Alžbětini rodiče a sourozenci   Alžbětini rodiče a sourozenci EmptyFri Mar 22, 2013 9:39 pm

kiralyne napsal:
Romy napsal:
Myslím, že Alžběta to není v žádném případě. I ta nemanželská dcera je trochu dost "skandální, jenže zase víme, jaký Max byl - poměrně nekonvenční. Nabízí se také možnost, zda to vůbec je Max. Samozřejmě to ještě může být nějaká jiná příbuzná. Neměl třeba sestru nebo švagrovou?

A ty to víš, kiralyne? Very Happy
Ne, já to nevím...bohužel. Smile
Já bych to tipovala na nějakou neteř nebo něco takového.

Asi jo. Ale já právě myslela, že to víš a zkoušíš nás! Very Happy
Návrat nahoru Goto down
kiralyne
Vévoda/vévodkyně
Vévoda/vévodkyně
kiralyne


Poeet p?íspivku : 455
Zlaťáků : 6725
Registration date : 05. 01. 09

Alžbětini rodiče a sourozenci Empty
PříspěvekPředmět: Re: Alžbětini rodiče a sourozenci   Alžbětini rodiče a sourozenci EmptySat Mar 23, 2013 5:06 pm

Romy napsal:
Asi jo. Ale já právě myslela, že to víš a zkoušíš nás! Very Happy
Jako že bych byla až tak zákeřná? Very Happy
Návrat nahoru Goto down
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8631
Registration date : 27. 06. 08

Alžbětini rodiče a sourozenci Empty
PříspěvekPředmět: Re: Alžbětini rodiče a sourozenci   Alžbětini rodiče a sourozenci EmptySat Mar 23, 2013 6:19 pm

Tak tu z toho máme případ pro CSI - jaké měl příbuzné a porovnat antropologické znaky.
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
Romy
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Romy


Poeet p?íspivku : 251
Zlaťáků : 5025
Registration date : 16. 05. 12

Alžbětini rodiče a sourozenci Empty
PříspěvekPředmět: Re: Alžbětini rodiče a sourozenci   Alžbětini rodiče a sourozenci EmptySat Mar 23, 2013 7:14 pm

kiralyne napsal:
Romy napsal:
Asi jo. Ale já právě myslela, že to víš a zkoušíš nás! Very Happy
Jako že bych byla až tak zákeřná? Very Happy

To ne, spíš, že nás chceš pobavit. Very Happy
Návrat nahoru Goto down
kiralyne
Vévoda/vévodkyně
Vévoda/vévodkyně
kiralyne


Poeet p?íspivku : 455
Zlaťáků : 6725
Registration date : 05. 01. 09

Alžbětini rodiče a sourozenci Empty
PříspěvekPředmět: Re: Alžbětini rodiče a sourozenci   Alžbětini rodiče a sourozenci EmptySun Mar 24, 2013 12:14 pm

Romy napsal:
To ne, spíš, že nás chceš pobavit. Very Happy
Pobavit ani ne. Já měla pocit, že je tu poněkud mrtvo a že by to sem chtělo hodit nějakou "bombičku", která by trochu rozproudila konverzaci. A zase se to moc nepovedlo. Nechápu co je. Na zahraničních fórech se diskutuje o sto šest, ale tady se utrousí pár poznámek a šlus. Ach jo. Crying or Very sad
Návrat nahoru Goto down
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8631
Registration date : 27. 06. 08

Alžbětini rodiče a sourozenci Empty
PříspěvekPředmět: Re: Alžbětini rodiče a sourozenci   Alžbětini rodiče a sourozenci EmptySun Mar 24, 2013 2:59 pm

Je nás málo. Ale třeba osobně mám pocit, že i na jednom německém, co navštěvuji, to poslední dobou nějak stojí. Nejčinější jsou asi maďaři.


Jinak ty nemanželské dcery Maxe mě zaujali - jsou tyto děti někde výslovně sepsány?
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
Romy
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Romy


Poeet p?íspivku : 251
Zlaťáků : 5025
Registration date : 16. 05. 12

Alžbětini rodiče a sourozenci Empty
PříspěvekPředmět: Re: Alžbětini rodiče a sourozenci   Alžbětini rodiče a sourozenci EmptySun Mar 24, 2013 6:56 pm

kiralyne napsal:
Romy napsal:
To ne, spíš, že nás chceš pobavit. Very Happy
Pobavit ani ne. Já měla pocit, že je tu poněkud mrtvo a že by to sem chtělo hodit nějakou "bombičku", která by trochu rozproudila konverzaci. A zase se to moc nepovedlo. Nechápu co je. Na zahraničních fórech se diskutuje o sto šest, ale tady se utrousí pár poznámek a šlus. Ach jo. Crying or Very sad

Taky mám někdy ten pocit. Jenže sama nevím, jak to tu trochu "rozproudit". Embarassed
Návrat nahoru Goto down
kiralyne
Vévoda/vévodkyně
Vévoda/vévodkyně
kiralyne


Poeet p?íspivku : 455
Zlaťáků : 6725
Registration date : 05. 01. 09

Alžbětini rodiče a sourozenci Empty
PříspěvekPředmět: Re: Alžbětini rodiče a sourozenci   Alžbětini rodiče a sourozenci EmptySun Mar 24, 2013 9:12 pm

Lisi napsal:
Je nás málo. Ale třeba osobně mám pocit, že i na jednom německém, co navštěvuji, to poslední dobou nějak stojí. Nejčinější jsou asi maďaři.


Jinak ty nemanželské dcery Maxe mě zaujali - jsou tyto děti někde výslovně sepsány?
To nevím, jestli jsou někde jeho nemanželské děti spočítány a sepsány. V češtině určitě ne, snad v nějaké německé literatuře.
Návrat nahoru Goto down
Romy
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Romy


Poeet p?íspivku : 251
Zlaťáků : 5025
Registration date : 16. 05. 12

Alžbětini rodiče a sourozenci Empty
PříspěvekPředmět: Re: Alžbětini rodiče a sourozenci   Alžbětini rodiče a sourozenci EmptySun Mar 24, 2013 9:22 pm

kiralyne napsal:
Lisi napsal:
Je nás málo. Ale třeba osobně mám pocit, že i na jednom německém, co navštěvuji, to poslední dobou nějak stojí. Nejčinější jsou asi maďaři.


Jinak ty nemanželské dcery Maxe mě zaujali - jsou tyto děti někde výslovně sepsány?
To nevím, jestli jsou někde jeho nemanželské děti spočítány a sepsány. V češtině určitě ne, snad v nějaké německé literatuře.

Myslím, že to se snad ani přesně spočítat nedá. Very Happy
Návrat nahoru Goto down
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8631
Registration date : 27. 06. 08

Alžbětini rodiče a sourozenci Empty
PříspěvekPředmět: Re: Alžbětini rodiče a sourozenci   Alžbětini rodiče a sourozenci EmptyMon Mar 25, 2013 11:50 am

Zde http://www.spiegel.de/spiegel/print/d-13516384.html mimo jiné stojí:Herzog Max in Bayern, zu seiner Zeit einer der populärsten Wittelsbacher, hatte außer acht ehelichen mindestens noch zwei uneheliche Kinder.
Takže minimálně dvě děti jsou známé.
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
Sponsored content





Alžbětini rodiče a sourozenci Empty
PříspěvekPředmět: Re: Alžbětini rodiče a sourozenci   Alžbětini rodiče a sourozenci Empty

Návrat nahoru Goto down
 
Alžbětini rodiče a sourozenci
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Sisi a příbuzní :: Císařovna Alžběta (1837 - 1898) :: Příbuzní - Wittelsbachové-
Přejdi na: