Sisi a příbuzní
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sisi a příbuzní

Fórum o císařovně Alžbětě
 
PříjemPříjem  HledatHledat  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  PřihlášeníPřihlášení  

 

 cisárska krypta

Goto down 
5 posters
AutorZpráva
butki
Měšťan/měšťanka
Měšťan/měšťanka
butki


Poeet p?íspivku : 8
Zlaťáků : 3871
Registration date : 06. 11. 13

cisárska krypta Empty
PříspěvekPředmět: cisárska krypta   cisárska krypta EmptyWed Nov 06, 2013 11:27 am

O Habsburgovcov som sa zaujímal dlhé roky - Schönbrunn, Hofburg a Belveder na mňa veľmi zapôsobili. Bol som tam viac krát. / nie je nic krajšie, ako Schönbrunn a jeho park v lete. / Tento rok som konečne navštívil aj cisársku kryptu. Je to nieco nepopísateľ[img]<

https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/809/8ydd.jpg/


Naposledy upravil butki dne Sat Nov 16, 2013 12:39 pm, celkově upraveno 4 krát
Návrat nahoru Goto down
Romy
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Romy


Poeet p?íspivku : 251
Zlaťáků : 5020
Registration date : 16. 05. 12

cisárska krypta Empty
PříspěvekPředmět: Re: cisárska krypta   cisárska krypta EmptySun Nov 10, 2013 11:01 am

butki napsal:
O Habsburgovcov som sa zaujímal dlhé roky - Schönbrunn, Hofburg a Belveder na mňa veľmi zapôsobili. Bol som tam viac krát. / nie je nic krajšie, ako Schönbrunn a jeho park v lete. / Tento rok som konečne navštívil aj cisársku kryptu. Je to nieco nepopísateľné.
Taky bych se tam chtěla podívat, při předchozích návštěvách Vídně mi to taky nevyšlo. Smile 
Návrat nahoru Goto down
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8626
Registration date : 27. 06. 08

cisárska krypta Empty
PříspěvekPředmět: Re: cisárska krypta   cisárska krypta EmptyMon Nov 11, 2013 3:07 pm

Stojí to za to, dle mého se v ní člověk orientuje lépe než např. v pařížském Pantheonu. A je neuvěřitelný pocit stát u "hrdinů dějepisných učebnic".
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
Romy
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Romy


Poeet p?íspivku : 251
Zlaťáků : 5020
Registration date : 16. 05. 12

cisárska krypta Empty
PříspěvekPředmět: Re: cisárska krypta   cisárska krypta EmptyThu Nov 14, 2013 8:54 pm

Lisi napsal:
Stojí to za to, dle mého se v ní člověk orientuje lépe než např. v pařížském Pantheonu. A je neuvěřitelný pocit stát u "hrdinů dějepisných učebnic".
Zrovna nedávno někdo říkal, že František Josef si po obědě místo šlofíčka dával procházku schönbrunnským parkem, a ostatní, co tam byli, se ptali, kde to je a někdo dokonce i kdo to byl! Takže "hrdinové" by se divili (a já taky Shocked ).....
Návrat nahoru Goto down
Zuzana
Baron/baronka
Baron/baronka
Zuzana


Poeet p?íspivku : 49
Zlaťáků : 5332
Registration date : 26. 02. 10

cisárska krypta Empty
PříspěvekPředmět: Re: cisárska krypta   cisárska krypta EmptySat Nov 23, 2013 1:32 pm

Lisi napsal:
Stojí to za to, dle mého se v ní člověk orientuje lépe než např. v pařížském Pantheonu. A je neuvěřitelný pocit stát u "hrdinů dějepisných učebnic".
Ja som tam tiez este nebola. Uvazujem, ze by som sa tam niekedy isla pozriet, i ked si myslim, ze hrdinov z dejepisnych ucebnic je lepsie si spritomnovat v ich zamkoch ako na mieste ich posledneho odpocinku. Clovek ma totiz niekedy v Hofburgu alebo Schonbrunne pocit, ako by ani neboli odisli.
Návrat nahoru Goto down
butki
Měšťan/měšťanka
Měšťan/měšťanka
butki


Poeet p?íspivku : 8
Zlaťáků : 3871
Registration date : 06. 11. 13

cisárska krypta Empty
PříspěvekPředmět: Re: cisárska krypta   cisárska krypta EmptyFri Dec 27, 2013 6:41 pm

Návrat nahoru Goto down
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8626
Registration date : 27. 06. 08

cisárska krypta Empty
PříspěvekPředmět: Re: cisárska krypta   cisárska krypta EmptyTue Feb 04, 2014 1:45 pm

Romy napsal:
Lisi napsal:
Stojí to za to, dle mého se v ní člověk orientuje lépe než např. v pařížském Pantheonu. A je neuvěřitelný pocit stát u "hrdinů dějepisných učebnic".
Zrovna nedávno někdo říkal, že František Josef si po obědě místo šlofíčka dával procházku schönbrunnským parkem, a ostatní, co tam byli, se ptali, kde to je a někdo dokonce i kdo to byl! Takže "hrdinové" by se divili (a já taky Shocked ).....

Tak tomu nerozumím, toto mi připadá tak všeobecně známé.
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
kiralyne
Vévoda/vévodkyně
Vévoda/vévodkyně
kiralyne


Poeet p?íspivku : 455
Zlaťáků : 6720
Registration date : 05. 01. 09

cisárska krypta Empty
PříspěvekPředmět: Re: cisárska krypta   cisárska krypta EmptyWed Oct 29, 2014 5:25 pm

V neděli jsem byla ve Vídni a navštívila jsem mimo jiné i císařskou hrobku. A právě tam mě napadlo, že pokud by byla císařovna v rakvi dobře zavřená (= vytvořené vakuum), tak by se teoreticky dal zjistit její vzhled v době smrti. Na její rakvi bylo okénko, kterým se pozůstalí dívali na mrtvou, takže... Pokud by se sundalo víko sarkofágu a podívalo se dovnitř okénkem, mohli bychom teoreticky vidět císařovnin vzhled. Podmínkou by ovšem byla ta dobře utěsněná rakev.
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





cisárska krypta Empty
PříspěvekPředmět: Re: cisárska krypta   cisárska krypta Empty

Návrat nahoru Goto down
 
cisárska krypta
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Sisi a příbuzní :: Místa :: Zámky a ostatní místa-
Přejdi na: