Sisi a příbuzní
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sisi a příbuzní

Fórum o císařovně Alžbětě
 
PříjemPříjem  HledatHledat  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  PřihlášeníPřihlášení  

 

 Sisi museum

Goto down 
+6
Zuzana
Vladana
Eugenie
kiralyne
Madria
Lisi
10 posters
Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3  Next
AutorZpráva
Eugenie
Arcivévoda/arcivévodkyně
Arcivévoda/arcivévodkyně
Eugenie


Poeet p?íspivku : 723
Zlaťáků : 6928
Registration date : 17. 01. 10

Sisi museum - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sisi museum   Sisi museum - Stránka 2 EmptyFri Apr 16, 2010 10:16 pm

Naši mi vždycky říkali, že mohu studovat co chci, ale vždycky jsem cítila podvědomý tlak...
Návrat nahoru Goto down
Erzsébeth
Baron/baronka
Baron/baronka
Erzsébeth


Poeet p?íspivku : 92
Age : 28
Location : Prostějov
Zlaťáků : 4920
Registration date : 29. 07. 11

Sisi museum - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sisi museum   Sisi museum - Stránka 2 EmptyWed Nov 28, 2012 5:56 pm

Nevíte někdo,jestli se může v Sisi muzeu fotit? Question Very Happy
Návrat nahoru Goto down
Romy
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Romy


Poeet p?íspivku : 251
Zlaťáků : 5015
Registration date : 16. 05. 12

Sisi museum - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sisi museum   Sisi museum - Stránka 2 EmptyThu Nov 29, 2012 9:48 pm

Erzsébeth napsal:
Nevíte někdo,jestli se může v Sisi muzeu fotit? Question Very Happy

Bohužel ne. Já sama měla to štěstí, že jsem ho mohla navštívit a tahle otázka mě také napadla, ale všechny naděje jsou zmařeny hned u vchodu. Čekala jsem, že si to alespoň vykompenzuju pohledama v Sisi shopu, ale mají tam všechno, jen ne ty místnosti muzea! Embarassed
Návrat nahoru Goto down
Erzsébeth
Baron/baronka
Baron/baronka
Erzsébeth


Poeet p?íspivku : 92
Age : 28
Location : Prostějov
Zlaťáků : 4920
Registration date : 29. 07. 11

Sisi museum - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sisi museum   Sisi museum - Stránka 2 EmptyThu Nov 29, 2012 10:11 pm

aha No
Návrat nahoru Goto down
Hans
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Hans


Poeet p?íspivku : 231
Zlaťáků : 5561
Registration date : 14. 04. 10

Sisi museum - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sisi museum   Sisi museum - Stránka 2 EmptyFri Nov 30, 2012 12:33 pm

Romy napsal:
Erzsébeth napsal:
Nevíte někdo,jestli se může v Sisi muzeu fotit? Question Very Happy

Bohužel ne. Já sama měla to štěstí, že jsem ho mohla navštívit a tahle otázka mě také napadla, ale všechny naděje jsou zmařeny hned u vchodu. Čekala jsem, že si to alespoň vykompenzuju pohledama v Sisi shopu, ale mají tam všechno, jen ne ty místnosti muzea! Embarassed

Ono je to tím že spousta vystavených exponátů není jejich majetkem.A protože se (povětšinou se soukromímy vlastníky) nedohodly na právech nemohou ty předmněty reprodukovat a tedy nemohou nafotit ani místnosti s exponáty:-( To je tak trochu muzejní klasika - je celkem složité splnit všechny právní nároky kladené na eždou expozici (když už o tom píšu - kupříkladu jakékoliv vystavené šaty porušují základní pravidla kladené zákonem na muzejní exponát:-)
Návrat nahoru Goto down
Hans
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Hans


Poeet p?íspivku : 231
Zlaťáků : 5561
Registration date : 14. 04. 10

Sisi museum - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Národko   Sisi museum - Stránka 2 EmptyMon Dec 03, 2012 11:32 am

Tak děvčata - do Vídně bych na vánoce nejezdil neb muzeum bude "poloprázdné":-)

12.12. od 15:00 zahajuje Národní muzeum v budově bývalého federalu hlavní výstavu z cyklu MONARCHIE.

http://www.nm.cz/Hlavni-strana/Novinky/Narodni-muzeum-pripravuje-vystavni-cyklus-Monarchie.html

Pro účel této expozice bylo zapůjčeno několik desítek předmětů souvisejících s císařským párem - takže kdyby jste chtěly vidět jak vypadala Lisi v korzetu (a po dětech) tak hurá tam neb maj zapujčené i smuteční šaty z pohřbu Rudolfa (jako největší špek a tahák).

Jen prosím - nechoďte na vernisáž - neb vím kdo to zařizuje a kdo tam bude stvárňovat právě císaře a císařovnu tak taky vím že to bude strašná ostuda:-)
Návrat nahoru Goto down
Romy
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Romy


Poeet p?íspivku : 251
Zlaťáků : 5015
Registration date : 16. 05. 12

Sisi museum - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sisi museum   Sisi museum - Stránka 2 EmptyMon Dec 03, 2012 4:41 pm

Hans napsal:
Tak děvčata - do Vídně bych na vánoce nejezdil neb muzeum bude "poloprázdné":-)

12.12. od 15:00 zahajuje Národní muzeum v budově bývalého federalu hlavní výstavu z cyklu MONARCHIE.

http://www.nm.cz/Hlavni-strana/Novinky/Narodni-muzeum-pripravuje-vystavni-cyklus-Monarchie.html

Pro účel této expozice bylo zapůjčeno několik desítek předmětů souvisejících s císařským párem - takže kdyby jste chtěly vidět jak vypadala Lisi v korzetu (a po dětech) tak hurá tam neb maj zapujčené i smuteční šaty z pohřbu Rudolfa (jako největší špek a tahák).

Jen prosím - nechoďte na vernisáž - neb vím kdo to zařizuje a kdo tam bude stvárňovat právě císaře a císařovnu tak taky vím že to bude strašná ostuda:-)

Já bych do Vídně taky radši nejezdila. Jedna moje známá tam byla loni v prosinci a do Sisi muzea se ani nedostala, zatímco já tam byla v září a navíc ve všední den a bylo tam lidí sice dost, ale ně moc. A ta výstava zní dobře. Když mi to vyjde, tak určitě půjdu.
Návrat nahoru Goto down
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8621
Registration date : 27. 06. 08

Sisi museum - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sisi museum   Sisi museum - Stránka 2 EmptyThu Dec 06, 2012 8:06 pm

Hans napsal:
Tak děvčata - do Vídně bych na vánoce nejezdil neb muzeum bude "poloprázdné":-)

12.12. od 15:00 zahajuje Národní muzeum v budově bývalého federalu hlavní výstavu z cyklu MONARCHIE.

http://www.nm.cz/Hlavni-strana/Novinky/Narodni-muzeum-pripravuje-vystavni-cyklus-Monarchie.html

Pro účel této expozice bylo zapůjčeno několik desítek předmětů souvisejících s císařským párem - takže kdyby jste chtěly vidět jak vypadala Lisi v korzetu (a po dětech) tak hurá tam neb maj zapujčené i smuteční šaty z pohřbu Rudolfa (jako největší špek a tahák).

Jen prosím - nechoďte na vernisáž - neb vím kdo to zařizuje a kdo tam bude stvárňovat právě císaře a císařovnu tak taky vím že to bude strašná ostuda:-)

Tak to vypadá hodně zajímavé. Ale proč je to zase v Praze?

Ty šaty, to jsou podobné, co byly na Sisi auf der Spur?
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
Romy
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Romy


Poeet p?íspivku : 251
Zlaťáků : 5015
Registration date : 16. 05. 12

Sisi museum - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sisi museum   Sisi museum - Stránka 2 EmptyFri Dec 07, 2012 9:59 am

Jaké šaty byly na Sisi auf der Spur? Já si zase myslím, že by to mohly být ty, co je mají v schonnbrunské kočárovně. Tam mají spoustu krásných věcí a kromě kočárů i Alžbětiny šaty, jezdecké sedlo atd. Strašně zajímavé, rozhodně doporučuju, i když chápu, že se do Vídně asi není lehké dostat. Tak jen kdyby tam někdo náhodou měl cestu.... Smile
Návrat nahoru Goto down
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8621
Registration date : 27. 06. 08

Sisi museum - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sisi museum   Sisi museum - Stránka 2 EmptyFri Dec 07, 2012 11:18 am

Právě v tom Wagenburgu byla ta výstava Sisi auf der Spur. Matně si vzpomínám, že tam byly jedny z těch černých.

Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
Hans
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Hans


Poeet p?íspivku : 231
Zlaťáků : 5561
Registration date : 14. 04. 10

Sisi museum - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sisi museum   Sisi museum - Stránka 2 EmptyFri Dec 07, 2012 11:48 am

Tak pokud jsem správně informovaný od jednoho z kurátorů mněly by to být tyhle:

Sisi museum - Stránka 2 Sisi_dress_apfxmadame-sisi_

Zárověň ale vím že je z Vídně ještě nedovezly neb jaksi není dořešená pojistka - tak snad to do toho 12tého stihnou:-)
Jinak výstava je kupodivu cílená převážně na období 1890 - 1917 - takže je to tak trochu pohled na technickou revoluci a zkomírající kolos:-)

Jinak klasika - všechno řešej na poslední chvíly:-)Tenhle týden se nám ozvaly zdy bychom nepomohly s workshopy, zda bychom jim nepomohly s tímhle a tamtím a hlavně - zda bychom nepomohly s vernisáží neb skupina kterou oslovilyi původně tak nějak neodpovídá jejich představám (přesně jak se dalo tušit:-)
Návrat nahoru Goto down
Romy
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Romy


Poeet p?íspivku : 251
Zlaťáků : 5015
Registration date : 16. 05. 12

Sisi museum - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sisi museum   Sisi museum - Stránka 2 EmptyFri Dec 07, 2012 7:54 pm

Lisi napsal:
Právě v tom Wagenburgu byla ta výstava Sisi auf der Spur. Matně si vzpomínám, že tam byly jedny z těch černých.


Aha, tak jsem si jen nepamatovala to jméno. Embarassed Very Happy
Návrat nahoru Goto down
Romy
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Romy


Poeet p?íspivku : 251
Zlaťáků : 5015
Registration date : 16. 05. 12

Sisi museum - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sisi museum   Sisi museum - Stránka 2 EmptyFri Dec 07, 2012 7:55 pm

Hans napsal:
Tak pokud jsem správně informovaný od jednoho z kurátorů mněly by to být tyhle:

Sisi museum - Stránka 2 Sisi_dress_apfxmadame-sisi_

Zárověň ale vím že je z Vídně ještě nedovezly neb jaksi není dořešená pojistka - tak snad to do toho 12tého stihnou:-)
Jinak výstava je kupodivu cílená převážně na období 1890 - 1917 - takže je to tak trochu pohled na technickou revoluci a zkomírající kolos:-)

Jinak klasika - všechno řešej na poslední chvíly:-)Tenhle týden se nám ozvaly zdy bychom nepomohly s workshopy, zda bychom jim nepomohly s tímhle a tamtím a hlavně - zda bychom nepomohly s vernisáží neb skupina kterou oslovilyi původně tak nějak neodpovídá jejich představám (přesně jak se dalo tušit:-)

Mám takový pocit, že ty ve Wagenburgu byly jiné. Ale tyhle vypadají moc hezky!!!! Razz
Návrat nahoru Goto down
Hans
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Hans


Poeet p?íspivku : 231
Zlaťáků : 5561
Registration date : 14. 04. 10

Sisi museum - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sisi museum   Sisi museum - Stránka 2 EmptyTue Dec 11, 2012 9:37 am

[quote="Romy"]
Hans napsal:
Tak pokud jsem správně informovaný od jednoho z kurátorů mněly by to být tyhle:

Mám takový pocit, že ty ve Wagenburgu byly jiné. Ale tyhle vypadají moc hezky!!!! Razz

Byly stejné - jen na nich nebyl ten čepec a pelerínky.Ten vršek hodně zkresluje a tím že nevidíš přední díl pošitý korálky tak se ti to zdá jinné.
Návrat nahoru Goto down
Romy
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Romy


Poeet p?íspivku : 251
Zlaťáků : 5015
Registration date : 16. 05. 12

Sisi museum - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sisi museum   Sisi museum - Stránka 2 EmptyTue Dec 11, 2012 6:34 pm

[quote="Hans"]
Romy napsal:
Hans napsal:
Tak pokud jsem správně informovaný od jednoho z kurátorů mněly by to být tyhle:

Mám takový pocit, že ty ve Wagenburgu byly jiné. Ale tyhle vypadají moc hezky!!!! Razz

Byly stejné - jen na nich nebyl ten čepec a pelerínky.Ten vršek hodně zkresluje a tím že nevidíš přední díl pošitý korálky tak se ti to zdá jinné.

Aha, díky. Zdály se mi povědomé, ale nevěděla jsem.
Návrat nahoru Goto down
Romy
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Romy


Poeet p?íspivku : 251
Zlaťáků : 5015
Registration date : 16. 05. 12

Sisi museum - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sisi museum   Sisi museum - Stránka 2 EmptyTue Dec 11, 2012 6:38 pm

Tohle jsou ty šaty z Wagenburgu. Asi to vážně jsou ony, ale vypadají jinak. Co dokáže udělat jedna fotografie! Very Happy

http://www.khm.at/sammlungen/wagenburg-und-monturdepot/sisi-pfad-durch-die-wagenburg/
Návrat nahoru Goto down
Romy
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Romy


Poeet p?íspivku : 251
Zlaťáků : 5015
Registration date : 16. 05. 12

Sisi museum - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sisi museum   Sisi museum - Stránka 2 EmptyWed Dec 12, 2012 6:46 pm

Dneska o té výstavě píší v MF Dnes. Je to tedy jen krátký článeček (bohužel, protože dobrým věcem se nikdy pořádně nevěnují!). Ale na fotce tam jsou úplně jiné Alžbětiny šaty!
Návrat nahoru Goto down
Romy
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Romy


Poeet p?íspivku : 251
Zlaťáků : 5015
Registration date : 16. 05. 12

Sisi museum - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sisi museum   Sisi museum - Stránka 2 EmptyWed Dec 12, 2012 7:04 pm

Už fotografii těch šatů dali i na web NM. Tady je na ně odkaz. Opravdu to nejsou ony. Tyhle jsou z Kunshistorische museum a vypadají mnohem jednodušeji.

http://www.nm.cz/Historicke-muzeum/Novinky-HM/Saty-cisarovny-Sissi-budou-vystaveny-Narodnim-muzeu.html
Návrat nahoru Goto down
Hans
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Hans


Poeet p?íspivku : 231
Zlaťáků : 5561
Registration date : 14. 04. 10

Sisi museum - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sisi museum   Sisi museum - Stránka 2 EmptyThu Dec 13, 2012 10:34 am

Romy napsal:
Už fotografii těch šatů dali i na web NM. Tady je na ně odkaz. Opravdu to nejsou ony. Tyhle jsou z Kunshistorische museum a vypadají mnohem jednodušeji.

http://www.nm.cz/Historicke-muzeum/Novinky-HM/Saty-cisarovny-Sissi-budou-vystaveny-Narodnim-muzeu.html

JJ - jsou jiné - a hádejte proč:-)
NM nesplnilo podmínky dané zápujční smlouvou pro ty smuteční - tak si narychlo půjčily jinné:-)
Ale hlavní kurátorce je to prý jedno - hlavně že tam něco je a dál to prý řešit nebude:-)

Jen takovou perličku - instalace na figuríně vlastně porušuje český zákon (ten obsahuje klauzuly že textílie nesmí bít ohýbána či napínána), což je mimo jinné důvod proč se ustoupilo od plánu navěsit zpet na uniformu řády a vyznamenání a tak zůstala holá jen s očky pro jejich uchycení:-)


Naposledy upravil Hans dne Thu Dec 13, 2012 10:50 am, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru Goto down
Hans
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Hans


Poeet p?íspivku : 231
Zlaťáků : 5561
Registration date : 14. 04. 10

Sisi museum - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sisi museum   Sisi museum - Stránka 2 EmptyThu Dec 13, 2012 10:47 am

Bože můůůůj kdy budou konečně kompetentní lidi na správných místech:-)
Instalace spodničky namísto krinolíny.
V označení Její veličenstvo císařovna jim tam jaksi vypadlo jedno slovíčko.
Zvaná Sissi - kdo to je???(sakriš kde se to vůbec vzalo to zdvojené s a Sko na začátku:-)
Speciální figurínu - dělat uz lidí blbce to by jim šlo.
Není to ubiforma - je to jen část uniformy generála jízdy zvaná Atila (generální štáb, ta vystavená je šitá před rokem 1882)


Apropos - podívejte se tady co uvedla kurátorka za dataci - to je fakt už výsmněch(p.Patáková je dle vyjádření tamních zaměstnanců "fakt hvězda":-)
http://praha.idnes.cz/vystava-monarchie-v-narodnim-muzeu-v-praze-fkf-/praha-zpravy.aspx?c=A121212_1865988_praha-zpravy_kol

Též doporučuji video v tomhle článku - jen pro představu jak to zbastlily:
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/kultura/207224-jak-se-zilo-za-cisare-pana/
Hned začátek je super - v kuchini ze 30/30tých let je fotka secesní dámy a figurýna s šatama a čepcem z umprumu s datací tak nějak kolem 1845:-)
Aneb typický výstava stylu - svezme bordel na hromadu a ono to nějak dopadne:-)

Tady je trochu lepší přehled exponátů které tam vystavují:
http://www.mkcr.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/zjistete--jak-se-zilo-za-cisare-pana--na-vystave-monarchie-v-nove-budove-narodniho-muzea!-159728/tmplid-228

No ale aspoň z toho článku neudělaly takovou hrůzu jako posledně z ukázky pro děcka:-)
Návrat nahoru Goto down
Romy
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Romy


Poeet p?íspivku : 251
Zlaťáků : 5015
Registration date : 16. 05. 12

Sisi museum - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sisi museum   Sisi museum - Stránka 2 EmptyThu Dec 13, 2012 9:34 pm

Hans napsal:
Romy napsal:
Už fotografii těch šatů dali i na web NM. Tady je na ně odkaz. Opravdu to nejsou ony. Tyhle jsou z Kunshistorische museum a vypadají mnohem jednodušeji.

http://www.nm.cz/Historicke-muzeum/Novinky-HM/Saty-cisarovny-Sissi-budou-vystaveny-Narodnim-muzeu.html

JJ - jsou jiné - a hádejte proč:-)
NM nesplnilo podmínky dané zápujční smlouvou pro ty smuteční - tak si narychlo půjčily jinné:-)
Ale hlavní kurátorce je to prý jedno - hlavně že tam něco je a dál to prý řešit nebude:-)

Jen takovou perličku - instalace na figuríně vlastně porušuje český zákon (ten obsahuje klauzuly že textílie nesmí bít ohýbána či napínána), což je mimo jinné důvod proč se ustoupilo od plánu navěsit zpet na uniformu řády a vyznamenání a tak zůstala holá jen s očky pro jejich uchycení:-)

To je škoda.
Návrat nahoru Goto down
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8621
Registration date : 27. 06. 08

Sisi museum - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sisi museum   Sisi museum - Stránka 2 EmptySun Dec 16, 2012 6:31 pm

Mě zaujal ten odkaz na novinový článek z idnesu - v názvu článku je Sissi - ty dvě s jsem ochotna ještě překousnout, ale jak se z ní v samotném textu mohla stát Sissy, to nepochopím.

Ta datace je skoro přesná, jenom je tam chyba v předložce.
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
Romy
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Romy


Poeet p?íspivku : 251
Zlaťáků : 5015
Registration date : 16. 05. 12

Sisi museum - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sisi museum   Sisi museum - Stránka 2 EmptySun Dec 16, 2012 9:25 pm

Lisi napsal:
Mě zaujal ten odkaz na novinový článek z idnesu - v názvu článku je Sissi - ty dvě s jsem ochotna ještě překousnout, ale jak se z ní v samotném textu mohla stát Sissy, to nepochopím.

Ta datace je skoro přesná, jenom je tam chyba v předložce.

Sissy je jedna z nejhorších věcí, kterou kdo může napsat. Taková slaďoučká zkomolenina! Ale mám takový dojem, že originální název oné čtrnáctidílné série je také Sissy (u nás to naštěstí přepsali na Sissi, i když já bych stejně nejraději viděla prostě Alžběta).
Návrat nahoru Goto down
Romy
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Romy


Poeet p?íspivku : 251
Zlaťáků : 5015
Registration date : 16. 05. 12

Sisi museum - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sisi museum   Sisi museum - Stránka 2 EmptyFri Dec 28, 2012 7:02 pm

Tak jsem se dnes na Monarchii konečně dostala. Je to opravdu moc hezká výstava, překvapilo mě, kolik věcí tam mají. Císařovně se sice věnují dost málo, ale konec konců to není výstava o ní, ale o té době. Takže kdybyste se dostali do Prahy, určitě tam zajděte. Roztomilá byla také doplňková výstava o dětech za časů monarchie, kde byly k vidění hračky, oblečky, školní potřeby... Very Happy
Návrat nahoru Goto down
Hans
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Hans


Poeet p?íspivku : 231
Zlaťáků : 5561
Registration date : 14. 04. 10

Sisi museum - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sisi museum   Sisi museum - Stránka 2 EmptySat Jan 05, 2013 5:40 pm

Romy napsal:
Tak jsem se dnes na Monarchii konečně dostala. Je to opravdu moc hezká výstava, překvapilo mě, kolik věcí tam mají. Císařovně se sice věnují dost málo, ale konec konců to není výstava o ní, ale o té době. Takže kdybyste se dostali do Prahy, určitě tam zajděte. Roztomilá byla také doplňková výstava o dětech za časů monarchie, kde byly k vidění hračky, oblečky, školní potřeby... Very Happy

Tak já ti nevim:-)
Už na vstupu mně zaujala bílá uniforma generalisima bez jediné popisky - to že u ni byla špatná šavle a klobouk bych jim odpustil - ale to ža na ní byla špatně uvázaná šarpa a obráceně válečná medaile je prohřešek za který se chodilo sedět.V dálší místnosti jsem se pobavil instalací kuchyně 1920 - 30 s šaty z let 1850 - 55:-) Na panelech mně zaujalo několikero faktiských i pravopisných chyb - a když je najdu já to už je co říct:-)No pak mně dostalo to že byly napřezkáčku umístěné popisy u vyznamenání a taky u zbraní.A co mně dostalo nejvíce - CHUDÁK PANI RIEGROVÁ - tak počestná žena a jeji cusné spodní prádlo slouží jako kulisa v bordelu:-)
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Sisi museum - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sisi museum   Sisi museum - Stránka 2 Empty

Návrat nahoru Goto down
 
Sisi museum
Návrat nahoru 
Strana 2 z 3Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Sisi a Diana
» Sisi a sestry
» Sisi Vienna

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Sisi a příbuzní :: Sisi média :: Novinky o Sisi-
Přejdi na: