Sisi a příbuzní
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sisi a příbuzní

Fórum o císařovně Alžbětě
 
PříjemPříjem  HledatHledat  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  PřihlášeníPřihlášení  

 

 Vzpomínky na císařovnu

Goto down 
+5
Eugenie
Lisi
kiralyne
Madria
Grand Duchess Ally
9 posters
Jdi na stránku : 1, 2  Next
AutorZpráva
Grand Duchess Ally
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Grand Duchess Ally


Poeet p?íspivku : 272
Age : 37
Zlaťáků : 6075
Registration date : 12. 02. 09

Vzpomínky na císařovnu Empty
PříspěvekPředmět: Vzpomínky na císařovnu   Vzpomínky na císařovnu EmptyFri Apr 17, 2009 12:18 am

Baronka Sophie Buxhoevedenová - Život a tragédie Alexandry Fjodorovny

"Po krátkém pobytu v Carském Selu se vydali car a carevna na sérii státních návštěv na cizí dvory, což bylo zvykem po nástupu na trůn. Nejprve navštívili Vídeň, kde je hostil František Josef, přijeli tam 27. srpna 1896.
Na všech následujících cestách bylo s rodiči i děťátko, protože carevna chtěla ukázat svůj "nejdražší poklad" své babičce královně Viktorii Anglické.
Císařovna Alžběta Rakouská, která téměř zcela opustila dvůr po tragické smrti svého syna, korunního prince Rudolfa, přijela do Vídně zvláště proto, aby mohla přivítat novou carevnu a byla k ní velice milá. Bylo to jedinkrát, kdy se setkaly. Jak car, tak i carevna okamžitě propadli kouzlu romantické povahy císařovny Alžběty a nikdy nezapomněli na půvab, kterým oplývala na státní večeři v Hofburgu, který se mimochodem konal v pět hodin odpoledne, neboť císař František Josef zůstával věrný hodině svého mládí. Císařovna Alžběta si udržela svou velkou krásu. Byla celá v černém a její krásné husté vlasy stále měly temně hnědou barvu. Při rozhovoru s carem byla velmi živelná a okouzlující. Následovaly obvyklé přehlídky a představení. Car Nikolaj se s rakouským císařem vydal na lov do Lainzu, zatímco carevna navštěvovala muzea."
Návrat nahoru Goto down
http://www.otma.blog.cz
Madria
Hrabě/hraběnka
Hrabě/hraběnka
Madria


Poeet p?íspivku : 166
Zlaťáků : 6062
Registration date : 25. 08. 08

Vzpomínky na císařovnu Empty
PříspěvekPředmět: Re: Vzpomínky na císařovnu   Vzpomínky na císařovnu EmptyTue Jun 02, 2009 2:31 pm

zajímavý příspěvek, je hezké vidět, z čeho všeho se dají získat informace,
toto jsem ještě nikde nečetla
Návrat nahoru Goto down
kiralyne
Vévoda/vévodkyně
Vévoda/vévodkyně
kiralyne


Poeet p?íspivku : 455
Zlaťáků : 6715
Registration date : 05. 01. 09

Vzpomínky na císařovnu Empty
PříspěvekPředmět: Re: Vzpomínky na císařovnu   Vzpomínky na císařovnu EmptyWed Aug 05, 2009 8:38 pm

Všimli jste si, že zatím co v době její největší krásy byly popisovány její vlasy jako kaštanové, ve stáří už se všichni shodují na tmavě hnědé? Ať žije henna.
Návrat nahoru Goto down
Grand Duchess Ally
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Grand Duchess Ally


Poeet p?íspivku : 272
Age : 37
Zlaťáků : 6075
Registration date : 12. 02. 09

Vzpomínky na císařovnu Empty
PříspěvekPředmět: Re: Vzpomínky na císařovnu   Vzpomínky na císařovnu EmptyThu Dec 03, 2009 12:02 am

Služebná Marta Moučanová - Moje Carevna

"Je pozoruhodné, že carevna si mnohem více užila návštěvu u víděňského dvora, více než tu u berlínského bratrance. Vždy byla zvědavá a chtěla poznat císařovnu Elisabeth, a to, že císařovna se uvolila prolomit svou izolaci a být přítomna při uvítání ve Vídni, jí nesmírně polichotilo. Co víc, velmi ji přitahovala osobnost krásné bavorské princezny, kterou smutný osud proměnil v Mater Doloresu, a tyto dvě dámy si byly od počátku nakloněny. Jako drobnou pozornost, kterou, jak se obávám, nikdo neocenil, vybrala si carevna na státní večeři pořádanou v Hofburgu bílé šaty, a po celý pobyt ve Vídni se ani jednou neobjevila v barvách z úcty k císařovně Elisabeth, která až do konce života nikdy neodložila smutek po arcivévodovi Rudolfovi."
Návrat nahoru Goto down
http://www.otma.blog.cz
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8621
Registration date : 27. 06. 08

Vzpomínky na císařovnu Empty
PříspěvekPředmět: Re: Vzpomínky na císařovnu   Vzpomínky na císařovnu EmptyThu Dec 03, 2009 4:25 pm

Hezké, co udělala.
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
Eugenie
Arcivévoda/arcivévodkyně
Arcivévoda/arcivévodkyně
Eugenie


Poeet p?íspivku : 723
Zlaťáků : 6928
Registration date : 17. 01. 10

Vzpomínky na císařovnu Empty
PříspěvekPředmět: Re: Vzpomínky na císařovnu   Vzpomínky na císařovnu EmptyMon Jan 18, 2010 5:46 pm

S těmi vlasy. Možná, že to byla hena, ale z vlastní zkušenosti vím, že já mám vlasy taky kaštanové a trochu do měděna. Občas působí tmavě hnědě občas světle a někdy až černě. Hodně to taky záleží na vyšisování sluníčkem. Ale zas ona nosila slunečník tak já nevím.
Návrat nahoru Goto down
kiralyne
Vévoda/vévodkyně
Vévoda/vévodkyně
kiralyne


Poeet p?íspivku : 455
Zlaťáků : 6715
Registration date : 05. 01. 09

Vzpomínky na císařovnu Empty
PříspěvekPředmět: Re: Vzpomínky na císařovnu   Vzpomínky na císařovnu EmptyTue Jan 19, 2010 1:24 pm

Eugenie napsal:
S těmi vlasy. Možná, že to byla hena, ale z vlastní zkušenosti vím, že já mám vlasy taky kaštanové a trochu do měděna. Občas působí tmavě hnědě občas světle a někdy až černě. Hodně to taky záleží na vyšisování sluníčkem. Ale zas ona nosila slunečník tak já nevím.
Já má taky kaštanové vlasy (bohužel), takže vím jak to vypadá. Problém je v tom, že v dětství byla Alžběta blonďatá, v době puberty měla vlasy něco mezi blond a hnědou. Já vím, že člověku s věkem mohou vlasy ztmavnout, ale ještě jsem nepotkala nikoho, komu by během života ztmavly blond vlasy na tmavě hnědou. A taky jsem někde četla, že si Alžběta celý život vlasy dobarvovala (asi se jí nelíbila její vlastní barva vlasů, stejně jako mě). A taky v době druhého rokoka byly snad jednou jedinkrát za celou historii v módě brunetky a ne blondýnky, tak je možné, že se Alžběta prostě podřídila módnímu diktátu a obarvila si vlasy na hnědo. Pokud v barvě byla henna, jakožto že asi byla, protože v té době Schwarzkopf ještě neznali Very Happy , tak jí z toho nakonec vyšla ta kaštanová, kterou všichni tak obdivovali.
Návrat nahoru Goto down
Eugenie
Arcivévoda/arcivévodkyně
Arcivévoda/arcivévodkyně
Eugenie


Poeet p?íspivku : 723
Zlaťáků : 6928
Registration date : 17. 01. 10

Vzpomínky na císařovnu Empty
PříspěvekPředmět: Re: Vzpomínky na císařovnu   Vzpomínky na císařovnu EmptyTue Feb 02, 2010 6:24 pm

Kiralyne,
já se ti divím. Kaštanově hnědá je nádherná barva. Hmm blond je taky zajímavá..jenže hnědovlásky jsou mnohem výraznější. Mě osobně se nejvíc líbí zrzky nebo hnědovlásky se světlou pletí a zelenýma nebo modrošedýma očima, ale to asi záleží na osobním vkusu.
Návrat nahoru Goto down
Madria
Hrabě/hraběnka
Hrabě/hraběnka
Madria


Poeet p?íspivku : 166
Zlaťáků : 6062
Registration date : 25. 08. 08

Vzpomínky na císařovnu Empty
PříspěvekPředmět: Re: Vzpomínky na císařovnu   Vzpomínky na císařovnu EmptyTue Feb 09, 2010 6:15 pm

Když tu Ally dala vzpomínky ohledně setkání ruského vladařského páru s tím rakouským, tak tady je jedna fotografie - sice v nijak dobré kvalitě, ale údajeně by na ní měla být Sisi a carevna.
Vzpomínky na císařovnu 3565un3
https://2img.net/r/ihimizer/img299/5383/3565un3.jpg
Návrat nahoru Goto down
Grand Duchess Ally
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Grand Duchess Ally


Poeet p?íspivku : 272
Age : 37
Zlaťáků : 6075
Registration date : 12. 02. 09

Vzpomínky na císařovnu Empty
PříspěvekPředmět: Re: Vzpomínky na císařovnu   Vzpomínky na císařovnu EmptyTue Feb 09, 2010 7:59 pm

Z nějakého důvodui se minechce zobrazit...
Návrat nahoru Goto down
http://www.otma.blog.cz
Grand Duchess Ally
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Grand Duchess Ally


Poeet p?íspivku : 272
Age : 37
Zlaťáků : 6075
Registration date : 12. 02. 09

Vzpomínky na císařovnu Empty
PříspěvekPředmět: Re: Vzpomínky na císařovnu   Vzpomínky na císařovnu EmptyWed Feb 10, 2010 1:53 pm

Už to jde Smile Nejsem expert - jsou to rakouské uniformy? Protože klidně bych tomu, že jde o Sisi a Alicky, věřila.
Návrat nahoru Goto down
http://www.otma.blog.cz
Madria
Hrabě/hraběnka
Hrabě/hraběnka
Madria


Poeet p?íspivku : 166
Zlaťáků : 6062
Registration date : 25. 08. 08

Vzpomínky na císařovnu Empty
PříspěvekPředmět: Re: Vzpomínky na císařovnu   Vzpomínky na císařovnu EmptyWed Feb 10, 2010 4:36 pm

Těžko říct, ta kvalita té fotky nic moc, ale popisem by to odpovídalo - Alicky v bílém a Sisi v černém.
Návrat nahoru Goto down
Eugenie
Arcivévoda/arcivévodkyně
Arcivévoda/arcivévodkyně
Eugenie


Poeet p?íspivku : 723
Zlaťáků : 6928
Registration date : 17. 01. 10

Vzpomínky na císařovnu Empty
PříspěvekPředmět: Re: Vzpomínky na císařovnu   Vzpomínky na císařovnu EmptyThu Feb 11, 2010 6:21 pm

A navíc pokud je to císařovna má svůj typický klobouk.
Návrat nahoru Goto down
kiralyne
Vévoda/vévodkyně
Vévoda/vévodkyně
kiralyne


Poeet p?íspivku : 455
Zlaťáků : 6715
Registration date : 05. 01. 09

Vzpomínky na císařovnu Empty
PříspěvekPředmět: Re: Vzpomínky na císařovnu   Vzpomínky na císařovnu EmptyThu Feb 11, 2010 8:30 pm

Skutečně jsou to ty dvě. Někde mám uložené ještě další fotky z toho jejich průjezdu městem, ale momentálně nevím do které z těch mnoha složek co mám v PC jsem je strčila, takže až je najdu, tak je sem dám.
Návrat nahoru Goto down
Grand Duchess Ally
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Grand Duchess Ally


Poeet p?íspivku : 272
Age : 37
Zlaťáků : 6075
Registration date : 12. 02. 09

Vzpomínky na císařovnu Empty
PříspěvekPředmět: Re: Vzpomínky na císařovnu   Vzpomínky na císařovnu EmptyThu Feb 11, 2010 10:21 pm

Já mám jen fotografie Nikolaje s FJ. Možná je taky nahodím.
Návrat nahoru Goto down
http://www.otma.blog.cz
Eugenie
Arcivévoda/arcivévodkyně
Arcivévoda/arcivévodkyně
Eugenie


Poeet p?íspivku : 723
Zlaťáků : 6928
Registration date : 17. 01. 10

Vzpomínky na císařovnu Empty
PříspěvekPředmět: Re: Vzpomínky na císařovnu   Vzpomínky na císařovnu EmptyFri Feb 12, 2010 3:30 pm

Tuhle fotografii akorát malinko kvalitnější mám v počítači také. Jenže nevím přesné kde.
Návrat nahoru Goto down
Madria
Hrabě/hraběnka
Hrabě/hraběnka
Madria


Poeet p?íspivku : 166
Zlaťáků : 6062
Registration date : 25. 08. 08

Vzpomínky na císařovnu Empty
PříspěvekPředmět: Re: Vzpomínky na císařovnu   Vzpomínky na císařovnu EmptyWed Feb 17, 2010 8:11 pm

Vzpomínky na císařovnu 25434mh8
Vzpomínky na císařovnu 5676587351jr8
Návrat nahoru Goto down
Eugenie
Arcivévoda/arcivévodkyně
Arcivévoda/arcivévodkyně
Eugenie


Poeet p?íspivku : 723
Zlaťáků : 6928
Registration date : 17. 01. 10

Vzpomínky na císařovnu Empty
PříspěvekPředmět: Re: Vzpomínky na císařovnu   Vzpomínky na císařovnu EmptySat Feb 20, 2010 5:46 pm

Škoda, že je tak rozmazaná.
Návrat nahoru Goto down
kiralyne
Vévoda/vévodkyně
Vévoda/vévodkyně
kiralyne


Poeet p?íspivku : 455
Zlaťáků : 6715
Registration date : 05. 01. 09

Vzpomínky na císařovnu Empty
PříspěvekPředmět: Re: Vzpomínky na císařovnu   Vzpomínky na císařovnu EmptySat Feb 20, 2010 8:24 pm

Eugenie napsal:
Škoda, že je tak rozmazaná.
Z těch posledních let jsou bohužel všechny. Jako nejkvalitnější z nich bych hodnotila asi tu úplně poslední, tam je císařovně do obličeje vidět nejlíp.
Návrat nahoru Goto down
Eugenie
Arcivévoda/arcivévodkyně
Arcivévoda/arcivévodkyně
Eugenie


Poeet p?íspivku : 723
Zlaťáků : 6928
Registration date : 17. 01. 10

Vzpomínky na císařovnu Empty
PříspěvekPředmět: Re: Vzpomínky na císařovnu   Vzpomínky na císařovnu EmptyMon Feb 22, 2010 4:31 pm

Taky bych řekla.
Návrat nahoru Goto down
Vladana
Hrabě/hraběnka
Hrabě/hraběnka
Vladana


Poeet p?íspivku : 142
Zlaťáků : 5495
Registration date : 14. 04. 10

Vzpomínky na císařovnu Empty
PříspěvekPředmět: Re: Vzpomínky na císařovnu   Vzpomínky na císařovnu EmptyTue Apr 20, 2010 7:15 pm

Eugenie napsal:
S těmi vlasy. Možná, že to byla hena, ale z vlastní zkušenosti vím, že já mám vlasy taky kaštanové a trochu do měděna. Občas působí tmavě hnědě občas světle a někdy až černě. Hodně to taky záleží na vyšisování sluníčkem. Ale zas ona nosila slunečník tak já nevím.

Přesně, já má pokaždé také trochu jiný odstín barvy vlasů. Hlavně v létě když mi trochu vyšisují od sluníčka.Někdy mi sluníčko udělá i takový zvláštní melír Smile Takové zlatavé pramínky ve vlasech .Jinak je mám vlasy kaštanové - hnědé- někdy světle jindy tmavě.....
Návrat nahoru Goto down
Vladana
Hrabě/hraběnka
Hrabě/hraběnka
Vladana


Poeet p?íspivku : 142
Zlaťáků : 5495
Registration date : 14. 04. 10

Vzpomínky na císařovnu Empty
PříspěvekPředmět: Re: Vzpomínky na císařovnu   Vzpomínky na císařovnu EmptyTue Apr 20, 2010 7:16 pm

Vlastně by mne zajímalo, jak asi byla císařovna Alžběta vysoká. V té době lidé až tak ,,velcí" nebývali.......
Návrat nahoru Goto down
kiralyne
Vévoda/vévodkyně
Vévoda/vévodkyně
kiralyne


Poeet p?íspivku : 455
Zlaťáků : 6715
Registration date : 05. 01. 09

Vzpomínky na císařovnu Empty
PříspěvekPředmět: Re: Vzpomínky na císařovnu   Vzpomínky na císařovnu EmptyTue Apr 20, 2010 9:09 pm

belleSisi napsal:
Vlastně by mne zajímalo, jak asi byla císařovna Alžběta vysoká. V té době lidé až tak ,,velcí" nebývali.......
Císařovna měřila 172 cm a byla o chlup vyšší než její vznešený manžel. Smile
Návrat nahoru Goto down
Vladana
Hrabě/hraběnka
Hrabě/hraběnka
Vladana


Poeet p?íspivku : 142
Zlaťáků : 5495
Registration date : 14. 04. 10

Vzpomínky na císařovnu Empty
PříspěvekPředmět: Re: Vzpomínky na císařovnu   Vzpomínky na císařovnu EmptyTue Apr 20, 2010 10:14 pm

kiralyne napsal:
belleSisi napsal:
Vlastně by mne zajímalo, jak asi byla císařovna Alžběta vysoká. V té době lidé až tak ,,velcí" nebývali.......
Císařovna měřila 172 cm a byla o chlup vyšší než její vznešený manžel. Smile


Tak to já mám pouhých 166 cm Sad
Návrat nahoru Goto down
Eugenie
Arcivévoda/arcivévodkyně
Arcivévoda/arcivévodkyně
Eugenie


Poeet p?íspivku : 723
Zlaťáků : 6928
Registration date : 17. 01. 10

Vzpomínky na císařovnu Empty
PříspěvekPředmět: Re: Vzpomínky na císařovnu   Vzpomínky na císařovnu EmptyWed Apr 21, 2010 4:13 pm

Já nejsem taky zrovna vyskoká. Vážím 42kg a mám pouhých 164 cm. Takže žádná sláva. Navíc se do mne lidé navážejí jak jsem hubená. Ale mohu jíst na co mám chuť a kdy chci a neprojeví se to ani gramem navíc.
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Vzpomínky na císařovnu Empty
PříspěvekPředmět: Re: Vzpomínky na císařovnu   Vzpomínky na císařovnu Empty

Návrat nahoru Goto down
 
Vzpomínky na císařovnu
Návrat nahoru 
Strana 1 z 2Jdi na stránku : 1, 2  Next
 Similar topics
-

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Sisi a příbuzní :: Císařovna Alžběta (1837 - 1898) :: Císařovna Alžběta-
Přejdi na: