Sisi a příbuzní
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sisi a příbuzní

Fórum o císařovně Alžbětě
 
PříjemPříjem  HledatHledat  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  PřihlášeníPřihlášení  

 

 Marie Larischová

Goto down 
4 posters
AutorZpráva
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8626
Registration date : 27. 06. 08

Marie Larischová Empty
PříspěvekPředmět: Marie Larischová   Marie Larischová EmptyFri May 29, 2009 6:18 pm

Celkem zajímavý člověk, neteř Sisi (dcera jejího bratra, který se morganaticky oženil s herečkou).
Marie byla velmi blízká císařovně, ale ta ji po rudolfově sebevraždě vykázala od dvora, protože Marie dovedla Mary Vetserovou ke korunnímu princi.
Hraběnka Larischová byla veřejně obviněna, následně její syn spáchal sebevraždu, rozvedl se s ní manžel.
násldně napsala dvě knihy - Meina Vergangenheit a Kaiserin und ich.
Já jsem si zrovna půjčila z knihovny dílo Láska a krev - Skandál kolem Mayerlingu. Sice to už vyšlo v roce 1993, ale v té knížce není název německého originálu. Došla jsem k tomu, že se asi jedná o Meine Vergangenheit.
Víte někdo něco o tom, jestli je to pravda, případně proč to tak rozdílně přeložili do češtiny.
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
Madria
Hrabě/hraběnka
Hrabě/hraběnka
Madria


Poeet p?íspivku : 166
Zlaťáků : 6067
Registration date : 25. 08. 08

Marie Larischová Empty
PříspěvekPředmět: Re: Marie Larischová   Marie Larischová EmptyTue Jun 02, 2009 2:34 pm

tak proto jsem v knihovně nenašla Moje minulost - no to je skutečně doslovný překlad Shocked
Návrat nahoru Goto down
Eugenie
Arcivévoda/arcivévodkyně
Arcivévoda/arcivévodkyně
Eugenie


Poeet p?íspivku : 723
Zlaťáků : 6933
Registration date : 17. 01. 10

Marie Larischová Empty
PříspěvekPředmět: Re: Marie Larischová   Marie Larischová EmptyMon Feb 01, 2010 6:50 pm

Od Marie jsem zatím četla jen Láska a krev. Chystám se přečíst i ty další, ale dosti špatně se schánějí.
Návrat nahoru Goto down
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8626
Registration date : 27. 06. 08

Marie Larischová Empty
PříspěvekPředmět: Re: Marie Larischová   Marie Larischová EmptyMon Feb 01, 2010 7:01 pm

Bylo to zajímavé, že? Akorát Marie Larischová má už tak špatnou pověst, že ty informace beru s rezervou - ikdyž něco pravdivého v nich bát musí.
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
Eugenie
Arcivévoda/arcivévodkyně
Arcivévoda/arcivévodkyně
Eugenie


Poeet p?íspivku : 723
Zlaťáků : 6933
Registration date : 17. 01. 10

Marie Larischová Empty
PříspěvekPředmět: Re: Marie Larischová   Marie Larischová EmptyFri May 14, 2010 1:28 pm

Hm... jak to, že její paměti vyšly, přestože císař rukopisy vykoupil? To mi tak trochu vrtá hlavou.
Návrat nahoru Goto down
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8626
Registration date : 27. 06. 08

Marie Larischová Empty
PříspěvekPředmět: Re: Marie Larischová   Marie Larischová EmptyTue May 18, 2010 2:39 pm

Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
Madria
Hrabě/hraběnka
Hrabě/hraběnka
Madria


Poeet p?íspivku : 166
Zlaťáků : 6067
Registration date : 25. 08. 08

Marie Larischová Empty
PříspěvekPředmět: Re: Marie Larischová   Marie Larischová EmptyTue Jun 08, 2010 11:47 am

No né, to ješě žila.
Co myslíte, měla z toho něco za autorská práva?
Návrat nahoru Goto down
Eugenie
Arcivévoda/arcivévodkyně
Arcivévoda/arcivévodkyně
Eugenie


Poeet p?íspivku : 723
Zlaťáků : 6933
Registration date : 17. 01. 10

Marie Larischová Empty
PříspěvekPředmět: Re: Marie Larischová   Marie Larischová EmptyTue Jun 08, 2010 3:45 pm

Ano dostávala peníze, ale jen málo, protože nakladatelé ji okrádali o co mohli,přestože se její knihy skvěle prodávaly....nebo možná právě proto.
Návrat nahoru Goto down
Zuzana
Baron/baronka
Baron/baronka
Zuzana


Poeet p?íspivku : 49
Zlaťáků : 5332
Registration date : 26. 02. 10

Marie Larischová Empty
PříspěvekPředmět: Re: Marie Larischová   Marie Larischová EmptyThu Jun 26, 2014 1:48 pm

Akurat citam Mariinu knihu "Moja minulost". Som este len na zaciatku, ale nechapem preco nazyva Rudolfa svojim strykom. Ved to bol jej bratranec-syn jej tety cisarovnej. Najprv som bola z toho trochu zmetena, myslela som si, ze "strykom" myslela cisara, co by bolo logicke. Az neskor mi doslo, ze to patrilo Rudolfovi.
Vie to niekto vysvetlit? Chcela sa tym snad len spravit mladsou?
Samozrejme vtedy malu Valeriu svojou tetou nenazyva.  Laughing
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Marie Larischová Empty
PříspěvekPředmět: Re: Marie Larischová   Marie Larischová Empty

Návrat nahoru Goto down
 
Marie Larischová
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-
» Marie Terezie
» Alexander III. a Marie Fjodorovna

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Sisi a příbuzní :: Císařovna Alžběta (1837 - 1898) :: Příbuzní - Wittelsbachové-
Přejdi na: