Sisi a příbuzní
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sisi a příbuzní

Fórum o císařovně Alžbětě
 
PříjemPříjem  HledatHledat  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  PřihlášeníPřihlášení  

 

 Sisi a rodina v časopisech

Goto down 
+13
Vladana
Eugenie
Lenka
kiralyne
Madria
kalinka
Max
xfisik
Grand Duchess Ally
Le seefride
judy
Ducii
Lisi
17 posters
Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3  Next
AutorZpráva
Madria
Hrabě/hraběnka
Hrabě/hraběnka
Madria


Poeet p?íspivku : 166
Zlaťáků : 6066
Registration date : 25. 08. 08

Sisi a rodina v časopisech - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sisi a rodina v časopisech   Sisi a rodina v časopisech - Stránka 2 EmptyWed Sep 30, 2009 4:17 pm

Ale i Žofie si našla odreagování jinde.
Návrat nahoru Goto down
Lenka
Měšťan/měšťanka
Měšťan/měšťanka



Poeet p?íspivku : 15
Age : 54
Zlaťáků : 5235
Registration date : 13. 02. 10

Sisi a rodina v časopisech - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Sisi a rodina v časopisech   Sisi a rodina v časopisech - Stránka 2 EmptySat Feb 13, 2010 10:17 pm

Časopis History revue mají jako závadný na indexu i studenti kulturologie na vysokých školách. Po svých osobních zkušenostech s bludy v článcích, které pojednávaly o tématech mně blízkých, nemohu věřit informacím o věcech, ve kterých zase tak jistá v kramflecích nejsem. Takže opravdu NEDOPORUČUJI!!!
Návrat nahoru Goto down
Grand Duchess Ally
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Grand Duchess Ally


Poeet p?íspivku : 272
Age : 37
Zlaťáků : 6079
Registration date : 12. 02. 09

Sisi a rodina v časopisech - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sisi a rodina v časopisech   Sisi a rodina v časopisech - Stránka 2 EmptySun Feb 14, 2010 6:50 pm

History revue je mezi lidmi, kteří to s dějinami myslí vážně, nenapravitelně odsouzeno k zavržení. Naopak mohu doporučit měsíčník "Živá historie".
Návrat nahoru Goto down
http://www.otma.blog.cz
Eugenie
Arcivévoda/arcivévodkyně
Arcivévoda/arcivévodkyně
Eugenie


Poeet p?íspivku : 723
Zlaťáků : 6932
Registration date : 17. 01. 10

Sisi a rodina v časopisech - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sisi a rodina v časopisech   Sisi a rodina v časopisech - Stránka 2 EmptyMon Feb 15, 2010 5:56 pm

Histrory jsem si koupila asi třikrát. Pak jsem se na to vykašlala. Je docela drahé a ty chyby jsou dost děsné. Myslím, že knihy jsou lepší investice. Nicméně jsem si vystříhala všechny obrázky.
Návrat nahoru Goto down
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8625
Registration date : 27. 06. 08

Sisi a rodina v časopisech - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sisi a rodina v časopisech   Sisi a rodina v časopisech - Stránka 2 EmptyMon Feb 15, 2010 6:45 pm

S Histroy revue ve všem souhlasím - obrázky tam jsou hezké.
Živou historii debírám, jsem s ní spokojená. Musím taky říct, že jsem zvědavá na jejích nový časopis o českých dějinách.
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
Max
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Max


Poeet p?íspivku : 265
Zlaťáků : 6289
Registration date : 03. 02. 09

Sisi a rodina v časopisech - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sisi a rodina v časopisech   Sisi a rodina v časopisech - Stránka 2 EmptyMon Feb 15, 2010 7:05 pm

Odborné časopisy??? Ne, nejsou!
Časopisy se zaměřením na historii, či jiná odborná témata, si nekupuji. Není to pro mě důvěryhodný zdroj informací. A co se Sisi týče, tak jsem zjistil, že čím starší kniha, tím lépe a hlavně věrohodněji zpracovaná.
Návrat nahoru Goto down
kiralyne
Vévoda/vévodkyně
Vévoda/vévodkyně
kiralyne


Poeet p?íspivku : 455
Zlaťáků : 6719
Registration date : 05. 01. 09

Sisi a rodina v časopisech - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sisi a rodina v časopisech   Sisi a rodina v časopisech - Stránka 2 EmptyMon Feb 15, 2010 10:00 pm

Max napsal:
Odborné časopisy??? Ne, nejsou!
Časopisy se zaměřením na historii, či jiná odborná témata, si nekupuji. Není to pro mě důvěryhodný zdroj informací.
Tak to se pleteš a hodně. Jen tak namátkou Acta Comeniana et Historica, Časopis Matice moravské, Český časopis historický, Kuděj, většina historiků uznává i Dějiny a současnost. A je jich samozřejmě víc.
Návrat nahoru Goto down
Max
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Max


Poeet p?íspivku : 265
Zlaťáků : 6289
Registration date : 03. 02. 09

Sisi a rodina v časopisech - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sisi a rodina v časopisech   Sisi a rodina v časopisech - Stránka 2 EmptyTue Feb 16, 2010 12:44 pm

Nějaké odborné časopisy jsem četl. Uznávám, že některé články jsou tam zajímavé a hezky napsané. Jenže, bohužel hodně článků je tam tak špatných, že se to nedá číst. A kvůli nějakému jednomu článku si nebudu kupovat časopis. Preferuji kvalitní knihy, kterých mnoho není. Tohle řekl i literární historik v pořadu Všechnopárty.
Návrat nahoru Goto down
kiralyne
Vévoda/vévodkyně
Vévoda/vévodkyně
kiralyne


Poeet p?íspivku : 455
Zlaťáků : 6719
Registration date : 05. 01. 09

Sisi a rodina v časopisech - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sisi a rodina v časopisech   Sisi a rodina v časopisech - Stránka 2 EmptyTue Feb 16, 2010 12:59 pm

Max napsal:
Nějaké odborné časopisy jsem četl. Uznávám, že některé články jsou tam zajímavé a hezky napsané. Jenže, bohužel hodně článků je tam tak špatných, že se to nedá číst. A kvůli nějakému jednomu článku si nebudu kupovat časopis. Preferuji kvalitní knihy, kterých mnoho není. Tohle řekl i literární historik v pořadu Všechnopárty.
Uznávám, že lepší je koupit si knihu než časopis a taky preferuji spíše knihy, ale kolikrát v nějakém časopise najdeš i něco co v knížkách není. A koneckonců si ten časopis nemusíš hned kupovat, oni je obvykle mívají i v knihovně.
A co se týče těch tak "špatných" článků v časopisech, dost pochybuju o tom, že v takovém ČČH by otiskli TAK špatný článek. Jasně chyby se objevují i v těch nejlepších a nejodbornějších knihách, ale to je spíše dáno překlepem nebo tím, že se později objevily další nové skutečnosti, které nebyly známé v době, kdy kniha nebo článek vyšli.
Návrat nahoru Goto down
Vladana
Hrabě/hraběnka
Hrabě/hraběnka
Vladana


Poeet p?íspivku : 142
Zlaťáků : 5499
Registration date : 14. 04. 10

Sisi a rodina v časopisech - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sisi a rodina v časopisech   Sisi a rodina v časopisech - Stránka 2 EmptyThu Apr 15, 2010 5:29 pm

Ducii napsal:
History revue je fajn časopis,ale občas jde vidět, že jim některá fakta unikají. Vím, že to se Sissi nesouvisí, ale dnes jsem pročítala článek o Tutanchamonnovi a tam bylo, že zemel ranou do hlavy..no pokud já vím podle nejnovějších výzkumů tohle prohlásí asi opravdu ten největší neználek.......Samozřejmě teorií je mnoho, ale tuhle už skoro nikdo nepropaguje a oni ji tu uvádějí jako jedinou pravdivou.....

Máš pravdu Smile History Revue si občas kupuji Smile
Návrat nahoru Goto down
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8625
Registration date : 27. 06. 08

Sisi a rodina v časopisech - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sisi a rodina v časopisech   Sisi a rodina v časopisech - Stránka 2 EmptyFri Sep 17, 2010 1:04 pm

Teď jsem si vzpomněla, že v minulém čísle Živé historie bylo téma věnované posledním Habsburskům a musím říst, že pro mě, jakožto laickou veřejnost, velice zajímavě udělané.
Jenom jsem tam nezkousla Sissi.
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8625
Registration date : 27. 06. 08

Sisi a rodina v časopisech - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sisi a rodina v časopisech   Sisi a rodina v časopisech - Stránka 2 EmptyMon Dec 05, 2011 8:24 pm

Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
Eugenie
Arcivévoda/arcivévodkyně
Arcivévoda/arcivévodkyně
Eugenie


Poeet p?íspivku : 723
Zlaťáků : 6932
Registration date : 17. 01. 10

Sisi a rodina v časopisech - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sisi a rodina v časopisech   Sisi a rodina v časopisech - Stránka 2 EmptyMon Dec 05, 2011 9:02 pm

Že by tzv. historický bulvár? I když můj blog se od něj občas příliš neliší... Laughing
Návrat nahoru Goto down
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8625
Registration date : 27. 06. 08

Sisi a rodina v časopisech - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sisi a rodina v časopisech   Sisi a rodina v časopisech - Stránka 2 EmptyWed Dec 07, 2011 1:34 pm

Proč to tak nazývat, má to hezké krátlé články. Upřímně, jejich délka mi teď vyhovuje.
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
alzbeta55
Baron/baronka
Baron/baronka
alzbeta55


Poeet p?íspivku : 25
Age : 34
Zlaťáků : 5067
Registration date : 06. 09. 10

Sisi a rodina v časopisech - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sisi a rodina v časopisech   Sisi a rodina v časopisech - Stránka 2 EmptyWed Feb 08, 2012 9:32 pm

Dnes jsem si koupila časopis Epocha o atentátech - je tam i o Sisi a Františkoj Ferdinandoj.
Návrat nahoru Goto down
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8625
Registration date : 27. 06. 08

Sisi a rodina v časopisech - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sisi a rodina v časopisech   Sisi a rodina v časopisech - Stránka 2 EmptyMon Feb 13, 2012 12:21 pm

Tento časopis mě bavil na horách, ale o těchto dvou jsem si už toho zřejmě přečetla tolik, že mě to číst znovu už ani nebavilo.
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8625
Registration date : 27. 06. 08

Sisi a rodina v časopisech - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sisi a rodina v časopisech   Sisi a rodina v časopisech - Stránka 2 EmptyThu Jan 03, 2013 5:16 pm

Teď jsem si všimla Sisi dokonce na obálce časopisu - Fakta a svědectví. S titulkem - Zabíjela uvadající krása, či nějak podobně zněl.
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
Romy
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Romy


Poeet p?íspivku : 251
Zlaťáků : 5019
Registration date : 16. 05. 12

Sisi a rodina v časopisech - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sisi a rodina v časopisech   Sisi a rodina v časopisech - Stránka 2 EmptySun Jan 20, 2013 6:58 pm

O Rudolfovi je článek v aktuálních Otázníkách historie. Ale není to nic moc. Jedna jediná stránka, na které píšou o jedné z teorií jako o jediné pravdě.
Návrat nahoru Goto down
Romy
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Romy


Poeet p?íspivku : 251
Zlaťáků : 5019
Registration date : 16. 05. 12

Sisi a rodina v časopisech - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sisi a rodina v časopisech   Sisi a rodina v časopisech - Stránka 2 EmptyMon Jan 21, 2013 7:15 pm

Lisi napsal:
Teď jsem si všimla Sisi dokonce na obálce časopisu - Fakta a svědectví. S titulkem - Zabíjela uvadající krása, či nějak podobně zněl.

Ten článek je dobrej. Sice se v něm nepíše nic nového, ale je to jedno z těch pěkných shrnutí jejího života. Akorát nevím, proč se ten článek jmenuje "Zabíjela uvadající krása". Přímo nesnáším, když na titulce nějakého časopisu či novin napíší něco jiného, než je pak uvnitř!
Návrat nahoru Goto down
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8625
Registration date : 27. 06. 08

Sisi a rodina v časopisech - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sisi a rodina v časopisech   Sisi a rodina v časopisech - Stránka 2 EmptySat Feb 02, 2013 8:48 pm

Na stejnou věc jsem se ptala, když jsem si tím v trafice listovala.

Jinak mám stejný názor na ten z Otazníků historie, byl hodně jednostranně zaměřený.
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
Hans
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Hans


Poeet p?íspivku : 231
Zlaťáků : 5565
Registration date : 14. 04. 10

Sisi a rodina v časopisech - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sisi a rodina v časopisech   Sisi a rodina v časopisech - Stránka 2 EmptySat Feb 09, 2013 10:51 am

Lisi napsal:
Nevypadá ta obálka pěkně?
http://www.epublishing.cz/otazniky-historie#


Znám jednoho ze spoluzakladatelů tohohle časopisu - takovej malej nepoleon:-)Je tam autorem většiny grafik - a dle jeho tvrzení je celý team banda slepic co nemá o historii ani anung, celá práce spočívá v tom že tahaj špeky z internetu (a bez uvedení autora díla samozřejmně:-)
Návrat nahoru Goto down
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8625
Registration date : 27. 06. 08

Sisi a rodina v časopisech - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sisi a rodina v časopisech   Sisi a rodina v časopisech - Stránka 2 EmptyFri Feb 15, 2013 3:23 pm

Tak to je tvůj známý dokonalý, grafika se mi moc líbí.

Ale všichni tam slepice být nemůžou, občas se tam vyskytne i mužské jméno:-)



Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
Romy
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Romy


Poeet p?íspivku : 251
Zlaťáků : 5019
Registration date : 16. 05. 12

Sisi a rodina v časopisech - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sisi a rodina v časopisech   Sisi a rodina v časopisech - Stránka 2 EmptySat Feb 16, 2013 9:29 am

Hans napsal:
Lisi napsal:
Nevypadá ta obálka pěkně?
http://www.epublishing.cz/otazniky-historie#


Znám jednoho ze spoluzakladatelů tohohle časopisu - takovej malej nepoleon:-)Je tam autorem většiny grafik - a dle jeho tvrzení je celý team banda slepic co nemá o historii ani anung, celá práce spočívá v tom že tahaj špeky z internetu (a bez uvedení autora díla samozřejmně:-)

Jak ty to Hansi děláš, že znáš všechny, o kterých se tady píše! Smile
Návrat nahoru Goto down
Hans
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Hans


Poeet p?íspivku : 231
Zlaťáků : 5565
Registration date : 14. 04. 10

Sisi a rodina v časopisech - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sisi a rodina v časopisech   Sisi a rodina v časopisech - Stránka 2 EmptySat Feb 16, 2013 2:53 pm

Romy napsal:


Jak ty to Hansi děláš, že znáš všechny, o kterých se tady píše! Smile

Jednoduše - jsem prostě v obraze:-)Kupříkladu vím co vyjde příště a taky to co bde následující půl roku dělat národko - stačí mít kontakty:-)
Návrat nahoru Goto down
cisarovnaalzbeta
Baron/baronka
Baron/baronka
cisarovnaalzbeta


Poeet p?íspivku : 57
Age : 24
Zlaťáků : 4391
Registration date : 13. 10. 12

Sisi a rodina v časopisech - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sisi a rodina v časopisech   Sisi a rodina v časopisech - Stránka 2 EmptyFri Aug 23, 2013 12:36 pm

Teď nedávno jsem viděla v časopise tušim History revue titulek, ale nevim jak přesně to znělo, bylo to něco o Sisiině vztahu k Rudolfovi, konkrétně něco takového, že mohla za jeho smrt...
Návrat nahoru Goto down
http://cisarovnaalzbeta.blog.cz
Sponsored content





Sisi a rodina v časopisech - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sisi a rodina v časopisech   Sisi a rodina v časopisech - Stránka 2 Empty

Návrat nahoru Goto down
 
Sisi a rodina v časopisech
Návrat nahoru 
Strana 2 z 3Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Sisi museum
» Film o Sisi
» Sisi a Diana

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Sisi a příbuzní :: Sisi média :: Novinky o Sisi-
Přejdi na: