Sisi a příbuzní
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sisi a příbuzní

Fórum o císařovně Alžbětě
 
PříjemPříjem  HledatHledat  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  PřihlášeníPřihlášení  

 

 Hofburg - Vídeň

Goto down 
+5
Max
Zuzana
Madria
Eugenie
Lisi
9 posters
Jdi na stránku : 1, 2  Next
AutorZpráva
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8626
Registration date : 27. 06. 08

Hofburg - Vídeň Empty
PříspěvekPředmět: Hofburg - Vídeň   Hofburg - Vídeň EmptyWed Apr 14, 2010 3:42 pm

Hofburg byla císařskou rezidencí během zimy ve Vídni, dnes zde sídlí prezident. Rozhodně je Hofburg velmi monumentální a rozhlehlý, přestože ukazují celkem asi jenom jedno patro.
online prohlídka
http://www.360rvr.com/Hofburg-Palace-English/Virtual-Tour/1054.aspx
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
Eugenie
Arcivévoda/arcivévodkyně
Arcivévoda/arcivévodkyně
Eugenie


Poeet p?íspivku : 723
Zlaťáků : 6933
Registration date : 17. 01. 10

Hofburg - Vídeň Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hofburg - Vídeň   Hofburg - Vídeň EmptyThu Apr 15, 2010 2:50 pm

Kdysi dávno jsem tam byla, ale moc si toho nepamatuji... jen souvisle asi jeden salonek a pár věcí...tenkrát mne Sissi ani za mák nezajímala. Maximálně hezké věci šaty a jiná historie.
Návrat nahoru Goto down
Madria
Hrabě/hraběnka
Hrabě/hraběnka
Madria


Poeet p?íspivku : 166
Zlaťáků : 6067
Registration date : 25. 08. 08

Hofburg - Vídeň Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hofburg - Vídeň   Hofburg - Vídeň EmptyTue Jun 08, 2010 11:30 am

Hofburg je úžasně velký komplex budov. Zaujalo mě, když jsem četla, jak tam každý ubytovaný arcivévoda musel mít k dispozici i prostory pro služebnictvo
Návrat nahoru Goto down
Eugenie
Arcivévoda/arcivévodkyně
Arcivévoda/arcivévodkyně
Eugenie


Poeet p?íspivku : 723
Zlaťáků : 6933
Registration date : 17. 01. 10

Hofburg - Vídeň Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hofburg - Vídeň   Hofburg - Vídeň EmptyTue Jun 08, 2010 3:51 pm

Přitom veřejnost zná jen ty nádherné sály, salónky a ložnice arcivévodů a vznešených madam. Přitom tam bylo nepochybně několik desítek ubohých komůrek pro komorné a lokaje či ještě nicotnější služebnictvo.
Návrat nahoru Goto down
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8626
Registration date : 27. 06. 08

Hofburg - Vídeň Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hofburg - Vídeň   Hofburg - Vídeň EmptyWed Jun 09, 2010 12:36 pm

Myslím, žwe zrovna je tam okýnko do pokoje komorníka Franze Josefa.
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
Eugenie
Arcivévoda/arcivévodkyně
Arcivévoda/arcivévodkyně
Eugenie


Poeet p?íspivku : 723
Zlaťáků : 6933
Registration date : 17. 01. 10

Hofburg - Vídeň Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hofburg - Vídeň   Hofburg - Vídeň EmptyWed Jun 09, 2010 3:35 pm

Skutečně? Být komorníkem císaře asi nebyla právě příjemná funkce, jak známo z pamětí císařova posledního komorníka Eugena Ketterla...i po císařově smrti s tím byly těžkosti. Prý se soudil se státem o peníze.
Návrat nahoru Goto down
Zuzana
Baron/baronka
Baron/baronka
Zuzana


Poeet p?íspivku : 49
Zlaťáků : 5332
Registration date : 26. 02. 10

Hofburg - Vídeň Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hofburg - Vídeň   Hofburg - Vídeň EmptyThu Jun 10, 2010 1:07 pm

To ano, ale neúspešne. Preto vydal aj tu svoju knihu, aby mu to hodilo nejaké peniaze. Práca to bola náročná, ale plat mal vraj veľmi dobrý, jeho byt susedil priamo s cisárovým a jeho deťom platil cisár štúdium na Theresiane (tak nejako sa myslím tá škola volá Question ).
Návrat nahoru Goto down
Eugenie
Arcivévoda/arcivévodkyně
Arcivévoda/arcivévodkyně
Eugenie


Poeet p?íspivku : 723
Zlaťáků : 6933
Registration date : 17. 01. 10

Hofburg - Vídeň Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hofburg - Vídeň   Hofburg - Vídeň EmptyFri Jun 11, 2010 2:01 pm

Ano. Císař byl vůbec štědrý...spoustě dětí svých poddaných platil školné. I císařovna Sissi vydávala velké částky na dobročinnost. Jenže se o tom příliš neví.
Návrat nahoru Goto down
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8626
Registration date : 27. 06. 08

Hofburg - Vídeň Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hofburg - Vídeň   Hofburg - Vídeň EmptyFri Jun 11, 2010 7:38 pm

To je i na nějakých obrazech tak znázorněna.
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
Eugenie
Arcivévoda/arcivévodkyně
Arcivévoda/arcivévodkyně
Eugenie


Poeet p?íspivku : 723
Zlaťáků : 6933
Registration date : 17. 01. 10

Hofburg - Vídeň Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hofburg - Vídeň   Hofburg - Vídeň EmptySun Jun 13, 2010 11:20 am

Ano..., ale teď si dokáži vybavit jen jeden. Vždy když se mluví o její dobročinnosti vybavím si ji na obraze jako anděla Uher.
Návrat nahoru Goto down
Max
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Max


Poeet p?íspivku : 265
Zlaťáků : 6290
Registration date : 03. 02. 09

Hofburg - Vídeň Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hofburg - Vídeň   Hofburg - Vídeň EmptyThu Aug 19, 2010 6:24 pm

Eugenie napsal:
Přitom veřejnost zná jen ty nádherné sály, salónky a ložnice arcivévodů a vznešených madam. Přitom tam bylo nepochybně několik desítek ubohých komůrek pro komorné a lokaje či ještě nicotnější služebnictvo.
Ubohých komůrek pro služebnictvo? Ve srovnání s reprezentačními sály a pokoji hraběcí rodiny určitě. Ale jinak se taková komorná či jiné služebnictvo nemělo zrovna špatně. Já bych si to dal líbit. Wink
Např. zde (pokoj komorné) a zde (pokoj služebné). Oba pokoje ze zámku Český Krumlov. Není to sice nic moc, ale už jen to bydlení na zámku...
Návrat nahoru Goto down
Ducii
Hrabě/hraběnka
Hrabě/hraběnka
Ducii


Poeet p?íspivku : 163
Age : 33
Zlaťáků : 5751
Registration date : 14. 01. 09

Hofburg - Vídeň Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hofburg - Vídeň   Hofburg - Vídeň EmptyThu Aug 19, 2010 6:33 pm

Taky by se mi líbil takový pokojíček:-) Myslím, že takové ty nuzné příbytky pro služebnictvo nám většinou poskytuje jen televize, ale ve skutečnosti zas tak nuzné nebyly (aspoň ne všude).
Návrat nahoru Goto down
http://monarchie.blog.cz
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8626
Registration date : 27. 06. 08

Hofburg - Vídeň Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hofburg - Vídeň   Hofburg - Vídeň EmptySun Aug 22, 2010 2:27 pm

Sisi v Hofburgu - silueta
Hofburg - Vídeň Dsc04211
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
Max
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Max


Poeet p?íspivku : 265
Zlaťáků : 6290
Registration date : 03. 02. 09

Hofburg - Vídeň Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hofburg - Vídeň   Hofburg - Vídeň EmptyTue Aug 24, 2010 1:16 pm

Hofburg měla Sisi raději než Schönbrunn?
Návrat nahoru Goto down
kiralyne
Vévoda/vévodkyně
Vévoda/vévodkyně
kiralyne


Poeet p?íspivku : 455
Zlaťáků : 6720
Registration date : 05. 01. 09

Hofburg - Vídeň Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hofburg - Vídeň   Hofburg - Vídeň EmptyTue Aug 24, 2010 8:30 pm

Max napsal:
Hofburg měla Sisi raději než Schönbrunn?
Neměla ráda ani jedno toto sídlo Habsburků, ale Schoenbrunn jí byl asi přece jen milejší, byl aspoň v přírodě. Vím, že Hofburg vyloženě nenáviděla, připadal jí příliš studený a dokonce to i několikrát řekla.
Návrat nahoru Goto down
Max
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Max


Poeet p?íspivku : 265
Zlaťáků : 6290
Registration date : 03. 02. 09

Hofburg - Vídeň Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hofburg - Vídeň   Hofburg - Vídeň EmptyTue Aug 24, 2010 10:25 pm

kiralyne napsal:
Max napsal:
Hofburg měla Sisi raději než Schönbrunn?
Neměla ráda ani jedno toto sídlo Habsburků, ale Schoenbrunn jí byl asi přece jen milejší, byl aspoň v přírodě. Vím, že Hofburg vyloženě nenáviděla, připadal jí příliš studený a dokonce to i několikrát řekla.
To vím, že neměla ráda ani jedno, ale byl jsem si jist, že z těchto dvou zámků měla raději Hofburg!
Návrat nahoru Goto down
Erzsébeth
Baron/baronka
Baron/baronka
Erzsébeth


Poeet p?íspivku : 92
Age : 28
Location : Prostějov
Zlaťáků : 4925
Registration date : 29. 07. 11

Hofburg - Vídeň Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hofburg - Vídeň   Hofburg - Vídeň EmptyTue Nov 29, 2011 9:36 pm

Lidičky konečně jsem ukecala mamku a jeli jsme do Vídně!! lol! bounce Mám z toho obrovskou radost Smile Samozřejmě jsem viděla i Hofburg ale jen z venku,ze vnitrních prostor jsem navštívila jen klenotnici,ale mamka slíbila,že pojedem aji příští rok a pudeme do Sisimuzea!! Těším se tam.Byl tam už někdo?Jaky to tam je? Smile
Návrat nahoru Goto down
kiralyne
Vévoda/vévodkyně
Vévoda/vévodkyně
kiralyne


Poeet p?íspivku : 455
Zlaťáků : 6720
Registration date : 05. 01. 09

Hofburg - Vídeň Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hofburg - Vídeň   Hofburg - Vídeň EmptyThu Dec 01, 2011 5:41 pm

Erzsébeth napsal:
Byl tam už někdo?Jaky to tam je? Smile
Na odpověď stačí jedno slovo-supééér.
Návrat nahoru Goto down
Eugenie
Arcivévoda/arcivévodkyně
Arcivévoda/arcivévodkyně
Eugenie


Poeet p?íspivku : 723
Zlaťáků : 6933
Registration date : 17. 01. 10

Hofburg - Vídeň Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hofburg - Vídeň   Hofburg - Vídeň EmptyThu Dec 01, 2011 6:18 pm

Přiznám barvu...upřímně závidím. No já se hezky dlouho nedočkám. Ale samozřejmě Ti to přeju Laughing
Návrat nahoru Goto down
Erzsébeth
Baron/baronka
Baron/baronka
Erzsébeth


Poeet p?íspivku : 92
Age : 28
Location : Prostějov
Zlaťáků : 4925
Registration date : 29. 07. 11

Hofburg - Vídeň Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hofburg - Vídeň   Hofburg - Vídeň EmptyThu Dec 01, 2011 10:07 pm

Eugenie napsal:
Přiznám barvu...upřímně závidím. No já se hezky dlouho nedočkám. Ale samozřejmě Ti to přeju Laughing
Děkuju Very Happy Jakto,že se dlouho nedočkáš? Crying or Very sad
Návrat nahoru Goto down
Erzsébeth
Baron/baronka
Baron/baronka
Erzsébeth


Poeet p?íspivku : 92
Age : 28
Location : Prostějov
Zlaťáků : 4925
Registration date : 29. 07. 11

Hofburg - Vídeň Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hofburg - Vídeň   Hofburg - Vídeň EmptyThu Dec 01, 2011 10:08 pm

kiralyne napsal:
Erzsébeth napsal:
Byl tam už někdo?Jaky to tam je? Smile
Na odpověď stačí jedno slovo-supééér.
Tak to se tam moc těším,ale zas až za rok no Sad
Návrat nahoru Goto down
Eugenie
Arcivévoda/arcivévodkyně
Arcivévoda/arcivévodkyně
Eugenie


Poeet p?íspivku : 723
Zlaťáků : 6933
Registration date : 17. 01. 10

Hofburg - Vídeň Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hofburg - Vídeň   Hofburg - Vídeň EmptyFri Dec 02, 2011 6:14 pm

Protože teď nemám ani čas ani prostředky. Ale alespoň mám dost času si rozmyslet kam půjdu až tam budu. Určtě do Vídeňské státní opery, Hofburgu, Schönbrunnu, Hermesovy vily, Prátru a na muzikál Elisabeth.... Smile
Návrat nahoru Goto down
Erzsébeth
Baron/baronka
Baron/baronka
Erzsébeth


Poeet p?íspivku : 92
Age : 28
Location : Prostějov
Zlaťáků : 4925
Registration date : 29. 07. 11

Hofburg - Vídeň Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hofburg - Vídeň   Hofburg - Vídeň EmptyFri Dec 02, 2011 10:03 pm

Eugenie napsal:
Protože teď nemám ani čas ani prostředky. Ale alespoň mám dost času si rozmyslet kam půjdu až tam budu. Určtě do Vídeňské státní opery, Hofburgu, Schönbrunnu, Hermesovy vily, Prátru a na muzikál Elisabeth.... Smile
Tak to ti teď závidím já Laughing Já se tak podívám jedině do Hofburgu a možná do té opery. A kde je vlastně ta Hermesova vila? Taky bych tam chtěla jít. Jak daleko je od Hofburgu?
Návrat nahoru Goto down
Erzsébeth
Baron/baronka
Baron/baronka
Erzsébeth


Poeet p?íspivku : 92
Age : 28
Location : Prostějov
Zlaťáků : 4925
Registration date : 29. 07. 11

Hofburg - Vídeň Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hofburg - Vídeň   Hofburg - Vídeň EmptyFri Dec 02, 2011 10:04 pm

PS: až tam budeš tak si to hezky užij a ať máš pořádný zažitek z toho muzikálu. Wink Taky bych ho chtěla vidět,no co už Crying or Very sad

Návrat nahoru Goto down
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8626
Registration date : 27. 06. 08

Hofburg - Vídeň Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hofburg - Vídeň   Hofburg - Vídeň EmptySat Dec 03, 2011 2:22 pm

Hofburg je zevnitř fajn, jinak ten muzikál ti závidím.
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
Sponsored content





Hofburg - Vídeň Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hofburg - Vídeň   Hofburg - Vídeň Empty

Návrat nahoru Goto down
 
Hofburg - Vídeň
Návrat nahoru 
Strana 1 z 2Jdi na stránku : 1, 2  Next

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Sisi a příbuzní :: Místa :: Zámky a ostatní místa-
Přejdi na: