Sisi a příbuzní
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sisi a příbuzní

Fórum o císařovně Alžbětě
 
PříjemPříjem  HledatHledat  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  PřihlášeníPřihlášení  

 

 Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa

Goto down 
+5
Max
kiralyne
Lisi
Ducii
judy
9 posters
Jdi na stránku : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
AutorZpráva
judy
Baron/baronka
Baron/baronka
judy


Poeet p?íspivku : 78
Age : 30
Zlaťáků : 5617
Registration date : 10. 01. 09

Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa Empty
PříspěvekPředmět: Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa   Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa EmptySun Jan 11, 2009 8:35 pm

Celkem dlouho jsem přemýšlela, jestli bych sem mohla dát téma ohledně současných královských rodin, jestli se to sem vůbec hodí... Takže jestli jsem udělala špatně, hned mě upozorněte a já to smažu...
A jestli je to dobře, piště sem všechno o královských rodinách jak z Evropy tak ze světa. (Mohli bychom z tohohle tématu udělat menší royal tema Very Happy)
Návrat nahoru Goto down
Ducii
Hrabě/hraběnka
Hrabě/hraběnka
Ducii


Poeet p?íspivku : 163
Age : 33
Zlaťáků : 5754
Registration date : 14. 01. 09

Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa Empty
PříspěvekPředmět: Re: Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa   Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa EmptyWed Jan 14, 2009 3:39 pm

Nápad zavést takové forum v češtině se mi líbí. Kdo má totiž pořád překládat příspěvky ostatních na forech v angličtiněSmile queen
Návrat nahoru Goto down
http://monarchie.blog.cz
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8629
Registration date : 27. 06. 08

Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa Empty
PříspěvekPředmět: Re: Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa   Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa EmptyWed Jan 14, 2009 5:19 pm

To mi připadá jako dobrý nápad
v Levných knihách jsem objevila knihu o Alžbětě II. - Skutečný život Alžběty II.
Začíná tím, jak se vzali její rodiče a končí rokem 2002, je tam spousta známých i neznámých informací
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
Ducii
Hrabě/hraběnka
Hrabě/hraběnka
Ducii


Poeet p?íspivku : 163
Age : 33
Zlaťáků : 5754
Registration date : 14. 01. 09

Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa Empty
PříspěvekPředmět: Re: Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa   Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa EmptyThu Jan 15, 2009 6:57 pm

To zní dobře, většina knih o Britské královské rodině , na které jsem narazila já, končili tak rokem 1992-4...
Návrat nahoru Goto down
http://monarchie.blog.cz
judy
Baron/baronka
Baron/baronka
judy


Poeet p?íspivku : 78
Age : 30
Zlaťáků : 5617
Registration date : 10. 01. 09

Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa Empty
PříspěvekPředmět: Re: Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa   Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa EmptySat Jan 17, 2009 6:13 pm

Myslím, že taková Královská služba od Paula Burella patří k těm současnějším. Nevýhoda je v tom, že jí nemůžu sehnat. Ani v knihkupectví a ani v knihovně. Neutral
Návrat nahoru Goto down
Ducii
Hrabě/hraběnka
Hrabě/hraběnka
Ducii


Poeet p?íspivku : 163
Age : 33
Zlaťáků : 5754
Registration date : 14. 01. 09

Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa Empty
PříspěvekPředmět: Re: Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa   Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa EmptySun Jan 18, 2009 12:48 pm

No u nás v knihovně také není, možná někde v Praze jedině..... bounce
Návrat nahoru Goto down
http://monarchie.blog.cz
judy
Baron/baronka
Baron/baronka
judy


Poeet p?íspivku : 78
Age : 30
Zlaťáků : 5617
Registration date : 10. 01. 09

Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa Empty
PříspěvekPředmět: Re: Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa   Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa EmptySun Jan 18, 2009 4:43 pm

Tak já se zkusím po ní poohlédnout v Praze, děkuji.
Samotná kniha mě zaujala už tím, že v Británii způsobila obrovské pozdvižení, které je asi rovno tomu, které se odehrálo v roce 1992, když Andrew Morton vydal svojí knihu Diana, její pravdivý příběh. Krom toho se ke Královské službě vyjádřili všichni členové královské rodiny, noviny nepsaly poměrně dlouhou dobu o ničem jiném a počet prodaných výtisků překročil všechny historické rekordy.
Ale i tato kniha se pomalu začíná zařazovat mezi ty četné "staré". (Byla vydaná v r. 2004).
V žádné recenzi na knihu jsem se pořádně nedověděla o čem v ní Dianin komorník v podstatě pojednává...
Největší problém je v tom, že už nevím čemu mám ohledně Dianiny smrti věřit, protože ani Burrell nemluví pravdu...
Návrat nahoru Goto down
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8629
Registration date : 27. 06. 08

Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa Empty
PříspěvekPředmět: Re: Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa   Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa EmptySun Jan 18, 2009 9:19 pm

Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
Ducii
Hrabě/hraběnka
Hrabě/hraběnka
Ducii


Poeet p?íspivku : 163
Age : 33
Zlaťáků : 5754
Registration date : 14. 01. 09

Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa Empty
PříspěvekPředmět: Re: Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa   Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa EmptyMon Jan 19, 2009 6:49 pm

Koukám, že recenze na knihu zní zajímavě, no otázkou je zda ta kniha byla vůbec do češtiny přeložena.....možná se dá sehnat jen v angličtině... Question
Návrat nahoru Goto down
http://monarchie.blog.cz
judy
Baron/baronka
Baron/baronka
judy


Poeet p?íspivku : 78
Age : 30
Zlaťáků : 5617
Registration date : 10. 01. 09

Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa Empty
PříspěvekPředmět: Re: Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa   Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa EmptyWed Jan 21, 2009 3:10 pm

Ne to určtě ne, kniha vyšla v češtině, u recenzí jsou i fotografie s českým názvem i s překladatelem... Ale já tu knihu seženu, bude to stát za to! Very Happy
Četl jste někdo knihu od Paula Burrella: Vzpomínky na Dianu?
Návrat nahoru Goto down
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8629
Registration date : 27. 06. 08

Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa Empty
PříspěvekPředmět: Re: Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa   Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa EmptyWed Jan 21, 2009 4:23 pm

já ne, ale díky za typ
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
judy
Baron/baronka
Baron/baronka
judy


Poeet p?íspivku : 78
Age : 30
Zlaťáků : 5617
Registration date : 10. 01. 09

Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa Empty
PříspěvekPředmět: Re: Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa   Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa EmptyWed Jan 21, 2009 6:12 pm

Není zač. Jinak ta kniha je skvělá tím, že Burrell k ní dal fotografie na kterých je detailně vyfocen každý (skoro každý Smile pokoj Dianina bytu v Kensingtonském paláci. A to je skvělé, že alepoň někdo zachytil, jak to u Di vypadalo, ptže asi necelý rok poté, co zemřela přišli do jejího apartmá č. 8 a č. 9 dělníci, kteří zlikvidovali úplně všechno (část jejího majetku putovala ke Spencerovým a k jejím synům). Strhali drahocenné tapety ze zdí, vytrhali koberce a nábytek odvezli... Takže v podstatě nikdo z veřejnosti jako jsem já, neznal jak to u ní vypadalo a díky Burrellovi můžeme nahlédnout do Dianina světa. (Ale neodpustím si podotknout- to znamená, že sdílím stejný názor s Paulem, že je "nefér", že princezna Margareta, která také obývala Kensingtonský palác do své smrti r. 2002, má v paláci své muzeo, tedy je zpřístupněno její apartmá a myslím, že i královna matka, má své muzeo v své rezidenci. Co by tedy bylo na tom, kdyby tohle samé udělali i v Dianině případě? Bohužel je na to pozdě. Mám takový pocit, že v současné době je v Ken. p. jen výstava části její garderoby. Druhá je v Althorp House. Ale i tak nemá určitě na návštěvnost, která by byla o mnoho větší, kdyby se tehdá nezničily ty dva apartmány...
Návrat nahoru Goto down
judy
Baron/baronka
Baron/baronka
judy


Poeet p?íspivku : 78
Age : 30
Zlaťáků : 5617
Registration date : 10. 01. 09

Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa Empty
PříspěvekPředmět: Re: Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa   Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa EmptyFri Jan 23, 2009 11:34 am

Návrat nahoru Goto down
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8629
Registration date : 27. 06. 08

Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa Empty
PříspěvekPředmět: Re: Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa   Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa EmptyFri Jan 23, 2009 7:50 pm

ta její místnost vypadá skutečně jako pro princeznu
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
Ducii
Hrabě/hraběnka
Hrabě/hraběnka
Ducii


Poeet p?íspivku : 163
Age : 33
Zlaťáků : 5754
Registration date : 14. 01. 09

Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa Empty
PříspěvekPředmět: Re: Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa   Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa EmptySat Jan 24, 2009 3:01 pm

To ano.....ale Di se moc jako princezna chovat neumela, vlastne je to hlavne její zásluha, že se monarchie začala rozpadat....že už není zahalena takovým tím tajemnem, protstě tím co ke královské rodině patří, co například přetrvává stále v Lucembursku.....
Návrat nahoru Goto down
http://monarchie.blog.cz
judy
Baron/baronka
Baron/baronka
judy


Poeet p?íspivku : 78
Age : 30
Zlaťáků : 5617
Registration date : 10. 01. 09

Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa Empty
PříspěvekPředmět: Re: Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa   Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa EmptySat Jan 24, 2009 4:44 pm

Každý má na to asi jiný názor... Diana byla sice moderní do poněkud zastaralé rodiny, ale tomu bude asi už stále, protože doba se mění a královská rodina se měnit také musí. William bude stejný, protože vyrůstal a žije v každodenním světě narozdíl od Charlese nebo Alžběty II. Vždyť každá královská rodina už je taková. Žádná ze současných manželek korunních princů je stená jako byla Di. Ale možná si to špatně vykládám, co bylo myšleno pod větou: " Di se jako princezna neuměla moc chovat". I tak si myslím, že díky ní se král. rodina trochu víc přiblížila veřejnosti, narozdíl od těch dob, kdy jste rodinu mohli vidět jen na balkoně Buckinghamského paláce.
Ale asi to myslíš tak, že král. rodiny pomalu začínají upadat od toho, čím byly dříve. Tím symbolem. Ale asi bych nedávala to za vinu Dianě, skandály jejich členů byly známy už mnohem dříve, než když se lady Spencerová objevila. O Lucemburské rodině toho moc nevím, ale něco si přečtu, protože to zní moc zajímavě, co jste napsala.
Návrat nahoru Goto down
kiralyne
Vévoda/vévodkyně
Vévoda/vévodkyně
kiralyne


Poeet p?íspivku : 455
Zlaťáků : 6723
Registration date : 05. 01. 09

Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa Empty
PříspěvekPředmět: Re: Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa   Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa EmptySat Jan 24, 2009 5:36 pm

S královskými rodinami je to složité. Když se nějaký korunní princ ožení se ženou z lidu, lid nejprve jásá, že konečně mezi ty snoby přibude člověk, který ví jak těžké je vydělat si na chleba. Jenže potom za nějaký čas začnou remcat, proč jim má vládnou nějaká měšťka, která si pouze polepšila svatbou a že tedy nevidí smysl toho, aby jim vládl nějaký rod, že si mohou tedy vládnout sami.
Ono to tajemno a dřívejší svatební strategie měli něco do sebe, dodávalo to rodu punc vznešenosti a právo vládnout. Nejlíp to asi vyřešila kdysi dávno Marie Terezie-káždý viděl do její domácnosti, lid věděl o všem co se v paláci děje, ale zároveň udržovala postavení Habsburského domu a status nedotknutelnosti.
Návrat nahoru Goto down
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8629
Registration date : 27. 06. 08

Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa Empty
PříspěvekPředmět: Re: Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa   Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa EmptySat Jan 24, 2009 8:49 pm

ve Španělsku a Norsku jsou zrovna princezny "z lidu"
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
judy
Baron/baronka
Baron/baronka
judy


Poeet p?íspivku : 78
Age : 30
Zlaťáků : 5617
Registration date : 10. 01. 09

Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa Empty
PříspěvekPředmět: Re: Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa   Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa EmptySun Jan 25, 2009 11:43 am

Lisi napsal:
ve Španělsku a Norsku jsou zrovna princezny "z lidu"

Přesně tak. Španělská Letizia, moderátorka ve zpravodajství a norská Mette Marit, která si předtím přivydělávala roznášením jídla na večírcích a prodáváním ve fast foodech, dokonce má syna z prvního manželství a v Norsku jí mají velmi rádi. (A nevím, co je pravdy na její drogové minulosti, ale tak nemusím věřit všemu, co jejich bulvár napíše).
Návrat nahoru Goto down
judy
Baron/baronka
Baron/baronka
judy


Poeet p?íspivku : 78
Age : 30
Zlaťáků : 5617
Registration date : 10. 01. 09

Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa Empty
PříspěvekPředmět: Re: Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa   Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa EmptySun Jan 25, 2009 2:34 pm

kiralyne napsal:
S královskými rodinami je to složité. Když se nějaký korunní princ ožení se ženou z lidu, lid nejprve jásá, že konečně mezi ty snoby přibude člověk, který ví jak těžké je vydělat si na chleba. Jenže potom za nějaký čas začnou remcat, proč jim má vládnou nějaká měšťka, která si pouze polepšila svatbou a že tedy nevidí smysl toho, aby jim vládl nějaký rod, že si mohou tedy vládnout sami.
Ono to tajemno a dřívejší svatební strategie měli něco do sebe, dodávalo to rodu punc vznešenosti a právo vládnout. Nejlíp to asi vyřešila kdysi dávno Marie Terezie-káždý viděl do její domácnosti, lid věděl o všem co se v paláci děje, ale zároveň udržovala postavení Habsburského domu a status nedotknutelnosti.

Nevím, ale ještě nikdy jsem neslyšela, že by si lid takhle stěžoval. Podle mě je mají ti lidé moc rádi a královskou rodinu berou jako neodmyslitelný symbol svojí země...
Návrat nahoru Goto down
kiralyne
Vévoda/vévodkyně
Vévoda/vévodkyně
kiralyne


Poeet p?íspivku : 455
Zlaťáků : 6723
Registration date : 05. 01. 09

Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa Empty
PříspěvekPředmět: Re: Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa   Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa EmptySun Jan 25, 2009 3:31 pm

Princezny z lidu jsou teď skoro všude. V Japonsku je to Masako, v Jordánu Ranja, v Norsku Mette-Marit, v Nizozemí Máxima, v Itálii Clotilde, v Dánsku Mary no a ve Španělsku Letizia a právě na tuhle jsem narážela. Nedávno dostala nějaké výhrůžky a lid prý začíná remcat, že se nikdy nevyrovná současné královně a že na trůn by dosednout neměla atd. A myslím, že i v Dánsku prý začínají lidé uvažovat nad republikou. Tím Dánskem si nejsem zcela jistá, ale určitě to byla některá ze severských monarchií.
Návrat nahoru Goto down
judy
Baron/baronka
Baron/baronka
judy


Poeet p?íspivku : 78
Age : 30
Zlaťáků : 5617
Registration date : 10. 01. 09

Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa Empty
PříspěvekPředmět: Re: Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa   Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa EmptySun Jan 25, 2009 4:24 pm

Aha, tak o tom jsem zatím vůbec neslyšela. Shocked Ale to se teda dost divím, protože právě pár Letizia & Felipe vyhráli před rokem druhé místo v anketě o nejoblíbenější následnický pár... Což svědčí o tom, že si lidi docela protiřečí, jelikož než se Felipe oženil, 87% Španělů se domnívalo, že jejich princ má právo se oženit "s osobou, kterou si sám vybere".

Jinak jsem se chtěla zeptat, ve Španělsku se předává koruna podle mužské primogenitury, to znamená, že když Letizia neporodí chlapce, bude v pořadí hned po Felipem syn princezny Eleny- Felipe Juan?
Návrat nahoru Goto down
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8629
Registration date : 27. 06. 08

Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa Empty
PříspěvekPředmět: Re: Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa   Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa EmptySun Jan 25, 2009 7:02 pm

judy napsal:

Přesně tak. Španělská Letizia, moderátorka ve zpravodajství a norská Mette Marit, která si předtím přivydělávala roznášením jídla na večírcích a prodáváním ve fast foodech, dokonce má syna z prvního manželství a v Norsku jí mají velmi rádi. (A nevím, co je pravdy na její drogové minulosti, ale tak nemusím věřit všemu, co jejich bulvár napíše).
něco se psalo, že ten otec by měl být drogový dealer
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
judy
Baron/baronka
Baron/baronka
judy


Poeet p?íspivku : 78
Age : 30
Zlaťáků : 5617
Registration date : 10. 01. 09

Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa Empty
PříspěvekPředmět: Re: Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa   Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa EmptySun Jan 25, 2009 7:37 pm

Já jsem zase četla, že k drogám se dostala na četných večírcích, které navštěvovala v dospívání.
Návrat nahoru Goto down
Ducii
Hrabě/hraběnka
Hrabě/hraběnka
Ducii


Poeet p?íspivku : 163
Age : 33
Zlaťáků : 5754
Registration date : 14. 01. 09

Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa Empty
PříspěvekPředmět: Re: Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa   Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa EmptySun Jan 25, 2009 8:33 pm

Mette-Marit skutečně má drogovou minulost, to je pravda....Puberta, dospívání, špatná parta.......holt stává se..otec jejího dítěte Maria byl myslím (krom toho že to byl násilník) také drogový dealer a několikrát seděl ve vězení, ale i on už ted seká dobrotu.

Jinak ano v Dánsku je také princezna z lidu.....dokonce dvěSmile Frederick má Mary a Joachim Marii a co je na tom zajímavé, obě si jsou typově velmi podobné a občas je problém podle fotek rozeznat která to je zvlášť když se jmenují stejně. Jinak nevím zda v Dánsku uvažují zrovna nad republikou, každopádně se tam myslím bude konat referendum o nástupnictví (aspon myslím že to bylo v Dánsku).....

Pro více infromací o jakékoliv současné královské rodině doporučuji svůj blog: http://monarchie.blog.cz
Návrat nahoru Goto down
http://monarchie.blog.cz
Sponsored content





Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa Empty
PříspěvekPředmět: Re: Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa   Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa Empty

Návrat nahoru Goto down
 
Současné královské rodiny jak z Evropy tak ze světa
Návrat nahoru 
Strana 1 z 8Jdi na stránku : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Sisi a příbuzní :: Historie :: Moderní dějiny-
Přejdi na: