Sisi a příbuzní
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sisi a příbuzní

Fórum o císařovně Alžbětě
 
PříjemPříjem  HledatHledat  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  PřihlášeníPřihlášení  

 

 Downton Abbey

Goto down 
+2
Eugenie
Lisi
6 posters
Jdi na stránku : 1, 2  Next
AutorZpráva
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8626
Registration date : 27. 06. 08

Downton Abbey Empty
PříspěvekPředmět: Downton Abbey   Downton Abbey EmptyWed Jan 25, 2012 12:29 pm

Tak jsem si skutečně oblíbila tento seriál, nádherné kostýmy (pro mé laické oko) a taky příběh mě zaujal, že jsem nevydržela a našla jsem si, o čem budou další epizody.

Jinak z postav mě zaujala Mary, Mathew, Bates a další.

Už jsem si taky zvykla na jiný český hlas Maggie Smith.
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
Eugenie
Arcivévoda/arcivévodkyně
Arcivévoda/arcivévodkyně
Eugenie


Poeet p?íspivku : 723
Zlaťáků : 6933
Registration date : 17. 01. 10

Downton Abbey Empty
PříspěvekPředmět: Re: Downton Abbey   Downton Abbey EmptyWed Jan 25, 2012 7:46 pm

Ano, také se dívám. Myslím, že je to jediný seriál z poslední doby na který jsem ochotna se dívat.
Návrat nahoru Goto down
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8626
Registration date : 27. 06. 08

Downton Abbey Empty
PříspěvekPředmět: Re: Downton Abbey   Downton Abbey EmptySat Jan 28, 2012 7:56 pm

Já jsem u tohoto zašla až tak daleko, že jsem si do Kindlu koupila tu knížku, co prodává Amazon. Sice je v angličtině, ale v pěkné současné čitelné angličtině, takže mám o zábavu postaráno.


Zajímavě popisuje svět panství Downton, tu hiearchii na panství (rodina, služebnictvo).
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
Eugenie
Arcivévoda/arcivévodkyně
Arcivévoda/arcivévodkyně
Eugenie


Poeet p?íspivku : 723
Zlaťáků : 6933
Registration date : 17. 01. 10

Downton Abbey Empty
PříspěvekPředmět: Re: Downton Abbey   Downton Abbey EmptyMon Jan 30, 2012 8:39 pm

Líbí se mi, že pozornost dělí rovnoměrně mezi služebnictvo a panstvo. Jinde se zabývají většinou jenom smetánkou. I ta hierarchie mezi samotným služebnictvem je zajímavá.
Návrat nahoru Goto down
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8626
Registration date : 27. 06. 08

Downton Abbey Empty
PříspěvekPředmět: Re: Downton Abbey   Downton Abbey EmptyMon Feb 13, 2012 12:29 pm

Teď jsem se koukla do programu, budou dávat i druhou řadu. Jupí. Stala jsem se na tomto celkem závislá. A ta knížka Svět panství Downton hodně píše i o druhé řadě, takže už jsem skutečně zvědavá.
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
Anya
Měšťan/měšťanka
Měšťan/měšťanka
Anya


Poeet p?íspivku : 20
Zlaťáků : 4780
Registration date : 12. 05. 11

Downton Abbey Empty
PříspěvekPředmět: Re: Downton Abbey   Downton Abbey EmptyMon Feb 13, 2012 7:46 pm

Já začátkem ledna zhltla 1.sérii v originále téměř na jeden zátah. Opravdu výborný seriál. Chválím kostýmy a herce. Nemůžu se dočkat, až si pustím sérii druhou. A Maggie Smith je prostě dokonalá Smile
Návrat nahoru Goto down
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8626
Registration date : 27. 06. 08

Downton Abbey Empty
PříspěvekPředmět: Re: Downton Abbey   Downton Abbey EmptyWed Feb 15, 2012 4:14 pm

To je, teď jsem viděla na youtube video s jejími nejlepšími scénami a točící židle u mě vede.
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8626
Registration date : 27. 06. 08

Downton Abbey Empty
PříspěvekPředmět: Re: Downton Abbey   Downton Abbey EmptyThu Feb 16, 2012 4:29 pm

Včera mi poprvé bylo líto O´Brienové, zřejmě nebude zas tak zlá. Thomas měl v té své tirádě vlastně taky trochu pravdu.

Koho jsem si ještě víc oblíbila (nevím, jak je možné, že to ještě jde) byl pan Bates.
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
Hans
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Hans


Poeet p?íspivku : 231
Zlaťáků : 5566
Registration date : 14. 04. 10

Downton Abbey Empty
PříspěvekPředmět: Re: Downton Abbey   Downton Abbey EmptyWed Feb 29, 2012 11:40 pm

Anya napsal:
Já začátkem ledna zhltla 1.sérii v originále téměř na jeden zátah. Opravdu výborný seriál. Chválím kostýmy a herce. Nemůžu se dočkat, až si pustím sérii druhou. A Maggie Smith je prostě dokonalá Smile

Ad kostými - velmi slušně provedená práce - ale jak už to bývá má to i své ALE.
Tak kupřákladu jak sem již uvedl tak harémovými kalhoty Worth šokoval už v 80tých letech a ne až před válkou.
Teď začla válka a už maj ZIP - divné, myslel jsem že byl vynalezen až v roce 1916:-)
Návrat nahoru Goto down
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8626
Registration date : 27. 06. 08

Downton Abbey Empty
PříspěvekPředmět: Re: Downton Abbey   Downton Abbey EmptyThu Mar 01, 2012 9:24 am

Jenom detail, mám pocit, že minulý díl se odehrával v roce 1916, včera už byli 1917.

A k tomu šokování harémovými kalhotami jsem se chtěla zeptat, jestli by ylo reálné, že by nějaká venkovská šlechta se s tím seznámila až tak později, že by to moc nesledovala.
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
Hans
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Hans


Poeet p?íspivku : 231
Zlaťáků : 5566
Registration date : 14. 04. 10

Downton Abbey Empty
PříspěvekPředmět: Re: Downton Abbey   Downton Abbey EmptyThu Mar 01, 2012 11:48 am

Lisi napsal:
Jenom detail, mám pocit, že minulý díl se odehrával v roce 1916, včera už byli 1917.

A k tomu šokování harémovými kalhotami jsem se chtěla zeptat, jestli by ylo reálné, že by nějaká venkovská šlechta se s tím seznámila až tak později, že by to moc nesledovala.

DObrá otázka
Hmm to by bylo na studium každodenosti - řek bych že každý ze střední třídy kdo měl služebnictvo tak také odebíral nějaký ten dámský magazín (co taky měly ženský dělat že:-), tedy bych předpokládal že se s tím jistě setkaly před rokem 1900 (aspoň tak jak ty plátky znám).Ostatně v roce 1903 byla představena propínací sukně pro jízdu na kole (hodně širomé zvonáče kdy nohavice byly připnuté k sobě) a v roce 1907 se objevily dámské kalhoty pro tenis a kriket(francie a anglie) - tedy opravdu nevím co na tom bylo tak "šokujícího"
:-)
Návrat nahoru Goto down
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8626
Registration date : 27. 06. 08

Downton Abbey Empty
PříspěvekPředmět: Re: Downton Abbey   Downton Abbey EmptySun Mar 04, 2012 9:13 pm

Jo, to tam bylo zmíněno, Cora dala Violet inzerát do Lady, když sháněla komornou. Vskutku nádherný název časopisu.

Tak s těmi kalhotami tu tedy možná může jít už jenom o rodinné názory, Violet je všechny drží zkrátka a vypadá, že je proti nejnovějším vymoženostem.
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
Hans
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Hans


Poeet p?íspivku : 231
Zlaťáků : 5566
Registration date : 14. 04. 10

Downton Abbey Empty
PříspěvekPředmět: Re: Downton Abbey   Downton Abbey EmptyTue Mar 06, 2012 2:16 pm

Lisi napsal:
Jo, to tam bylo zmíněno, Cora dala Violet inzerát do Lady, když sháněla komornou. Vskutku nádherný název časopisu.

Tak s těmi kalhotami tu tedy možná může jít už jenom o rodinné názory, Violet je všechny drží zkrátka a vypadá, že je proti nejnovějším vymoženostem.

Čekal bych že budou odebírat Harpers Bazar (to se prostě muselo:-), případně pak zahraniční La Mode Illustre
Návrat nahoru Goto down
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8626
Registration date : 27. 06. 08

Downton Abbey Empty
PříspěvekPředmět: Re: Downton Abbey   Downton Abbey EmptyThu Mar 08, 2012 4:38 pm

Tak třeba to jenom neřekli. To mě ani nenapadlo, že je Harpers Bazar tak starý.

Jinak co jsem viděla upoutávku na příští týden, tak to vypadá zajímavě.
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
Hans
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Hans


Poeet p?íspivku : 231
Zlaťáků : 5566
Registration date : 14. 04. 10

Downton Abbey Empty
PříspěvekPředmět: Re: Downton Abbey   Downton Abbey EmptyFri Mar 09, 2012 4:31 pm

Lisi napsal:
Tak třeba to jenom neřekli. To mě ani nenapadlo, že je Harpers Bazar tak starý.

Jinak co jsem viděla upoutávku na příští týden, tak to vypadá zajímavě.

Tak Harpers je jeden z nejstarších , navíc je první co do každého měsíce přidával skládací list a barevnými ilustracemi(ostatní většinou používaly jen jednu barevnou stránku přílohy). Osobně mám doma celý ročník 1863 a 1865 - pokud vím tak jej začly vydácat v roce 1834 (ale musel bych si to ověřit)
Návrat nahoru Goto down
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8626
Registration date : 27. 06. 08

Downton Abbey Empty
PříspěvekPředmět: Re: Downton Abbey   Downton Abbey EmptyThu Mar 15, 2012 2:37 pm

No to je úžasný, teď se v trafice pomalu ztrácí mezi ostatními podobnými kousky.

Jinak aktuálně pomalu v Downtonu musí skončit válka. Když se tam zmiňovali o Leninovi, jak převzal moc, jsem zvědavá, jestli se doslechnou i o carské rodině.
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
Romy
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Romy


Poeet p?íspivku : 251
Zlaťáků : 5020
Registration date : 16. 05. 12

Downton Abbey Empty
PříspěvekPředmět: Re: Downton Abbey   Downton Abbey EmptyFri Feb 22, 2013 7:05 pm

Brzy se začne vysílat třetí řada! Nejprve ještě zopakují druhou, což bude sice chvíli trvat, ale pak rovnou třetí. Jsem moc ráda, tenhle seriál jsem si zamilovala, obzvláště dvojici Mary - Matthew. A co se týče těch šatů a časopisů, domnívám se, že na tom nějak zvlášť nesejde. Nemůžou tam přeci zmiňovat každý časopis!!!
Návrat nahoru Goto down
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8626
Registration date : 27. 06. 08

Downton Abbey Empty
PříspěvekPředmět: Re: Downton Abbey   Downton Abbey EmptyFri Feb 22, 2013 8:37 pm

Taky už se na tu třetí řadu těším. Jen je škoda, co jsem se dočetla o Mathewovi. Vlastně i o Sybill.
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
Romy
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Romy


Poeet p?íspivku : 251
Zlaťáků : 5020
Registration date : 16. 05. 12

Downton Abbey Empty
PříspěvekPředmět: Re: Downton Abbey   Downton Abbey EmptyFri Feb 22, 2013 9:09 pm

Lisi napsal:
Taky už se na tu třetí řadu těším. Jen je škoda, co jsem se dočetla o Mathewovi. Vlastně i o Sybill.

O Sybill jsem jen něco zaslechla, ale to o Matthewovi je strašné! Taková tragédie!!! Crying or Very sad
Návrat nahoru Goto down
Romy
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Romy


Poeet p?íspivku : 251
Zlaťáků : 5020
Registration date : 16. 05. 12

Downton Abbey Empty
PříspěvekPředmět: Re: Downton Abbey   Downton Abbey EmptySat Feb 23, 2013 9:34 pm

Lisi napsal:
Já jsem u tohoto zašla až tak daleko, že jsem si do Kindlu koupila tu knížku, co prodává Amazon. Sice je v angličtině, ale v pěkné současné čitelné angličtině, takže mám o zábavu postaráno.


Zajímavě popisuje svět panství Downton, tu hiearchii na panství (rodina, služebnictvo).

Nemohla bys mi prosím napsat, o čem ta knížka vlastně je? Popisuje spíše děj nebo natáčení a herce? Na tu knížku jsem se koukala a zaujala mě. A dokonce už vyšla i knížka o 3. sérii, mohlo by tě to zajímat. A nevíš prosím, jestli je možné si ji stáhnout i jinam než do Kindlu? Asi ne, co? Díky!
Návrat nahoru Goto down
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8626
Registration date : 27. 06. 08

Downton Abbey Empty
PříspěvekPředmět: Re: Downton Abbey   Downton Abbey EmptySun Mar 03, 2013 6:39 pm

Jak jinak než do kindlu, to nevím.

Jinak o hercích tam nic není, spíš se vždycky v rámci jednotlivé kapitoly zmíní určitá věc, co se v Downtonu stala, ale to se bere spíše jako odrazový můstek, aby to popsalo skutečnou dobu.

Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
Romy
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Romy


Poeet p?íspivku : 251
Zlaťáků : 5020
Registration date : 16. 05. 12

Downton Abbey Empty
PříspěvekPředmět: Re: Downton Abbey   Downton Abbey EmptyTue Mar 05, 2013 9:03 pm

Lisi napsal:
Jak jinak než do kindlu, to nevím.

Jinak o hercích tam nic není, spíš se vždycky v rámci jednotlivé kapitoly zmíní určitá věc, co se v Downtonu stala, ale to se bere spíše jako odrazový můstek, aby to popsalo skutečnou dobu.


To je jedno, já už si ji stejně objednala, sehnala jsem ji na jedněch českých stránkách (samozřejmě v angličtině).
Návrat nahoru Goto down
Lisi
Císařovna
Císařovna
Lisi


Poeet p?íspivku : 1324
Age : 33
Zlaťáků : 8626
Registration date : 27. 06. 08

Downton Abbey Empty
PříspěvekPředmět: Re: Downton Abbey   Downton Abbey EmptyWed Mar 06, 2013 5:37 pm

Upřímně pochybuji, že by to bylo někdy v češtině. Ale kdo ví. Rozhodně si dobře počteš, je ta spousta zajímavých věcí.
Návrat nahoru Goto down
http://sisi-a-pribuzni.blog.cz
Romy
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Romy


Poeet p?íspivku : 251
Zlaťáků : 5020
Registration date : 16. 05. 12

Downton Abbey Empty
PříspěvekPředmět: Re: Downton Abbey   Downton Abbey EmptyWed Mar 06, 2013 9:27 pm

Lisi napsal:
Upřímně pochybuji, že by to bylo někdy v češtině. Ale kdo ví. Rozhodně si dobře počteš, je ta spousta zajímavých věcí.

Už se nemůžu dočkat! Very Happy
Návrat nahoru Goto down
Romy
Kníže/kněžna
Kníže/kněžna
Romy


Poeet p?íspivku : 251
Zlaťáků : 5020
Registration date : 16. 05. 12

Downton Abbey Empty
PříspěvekPředmět: Re: Downton Abbey   Downton Abbey EmptyThu Aug 22, 2013 12:34 pm

Tak jsme se konečně dočkali, třetí řada začne už 5. září, nepletu-li se. Také se Downton posunul na mnohem lepší a zasloužený vysílací čas, asi tím, že ho přesunuli na ČT2. Jinak, ČT se celkově nějak snaží, chystá se Sherlock, fantasy Hra o trůny, Mafie v Antlantic City atd. Máme se na podzim na co těšit.
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Downton Abbey Empty
PříspěvekPředmět: Re: Downton Abbey   Downton Abbey Empty

Návrat nahoru Goto down
 
Downton Abbey
Návrat nahoru 
Strana 1 z 2Jdi na stránku : 1, 2  Next

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Sisi a příbuzní :: Historie :: Moderní dějiny-
Přejdi na: